Děti 2+ a výchova trošku jinak. Podělme se.

blandik
29. led 2011

ahojte, zakládám tuto diskuzi s tím, že bych tady ráda vytvořila prostor pro trošku jiný přístup k výchově dětí...objevují se tady diskuze o vzdoru a zlobení děti a jak na to...nicméně jejich účelem asi není hledat jinou cestu, ale spíše si ulevit a vypovídat se...což naprosto chápu, rozumím - je to náročné s batoletem. A příspěvky o tom, jak se to dá dělat jinak jsou spíše kontraproduktivní a dokážou více naštvat než povzbudit. Nicméně mě osobně takový prostor na koníkovi chybí, protože si myslím, že všechny chceme vycházet s dětmi po dobrém, mame na to své způsoby a možná by bylo fajn se o to tady podělit....

dana3262
8. led 2012

@majatob
@dagina
Ty jo presne! Majo, nejsi unavena? Ja docela chcipam.. Kdyz muz daval křížale kolem pulnoci flasku, tak to slo. Sla jsem spat s edou ve 22h a spala az do 5-6h. Ale ted jak jsme zrusili flasku, tak jsem s nim ja (vcera usnul az treba v 1:30). Pak 2x v noci krmeni a v 7 budicek. Muzi je blbe, zitra jde zas do prace, takze vsechno je na me. Nejhorsi je, ze kdyz poradne nejim, mam min mlika a ja nemam cas ani nakoupit, natoz uvarit. Eda furt votravuje, neco chce. Dneska jsem aspon trochu poklidila. Na obede jsme byli v zahradnictvi na svickovy a tchyne taky neco uvarila a hned je to na tom mliku znat, ja nevim, jestli si to nevsugerovavam, prijde mi to zvlastni, aby to fungovalo takhle rychle.
Eda furt ani nemluvi. Jen mama, tata, baba a konec. Ted se snazim s nim hodne cist knizky, popisovat obrazky atd. To se mu libi, ale vyrabeni nebo kresleni zatim nelze.. Jsem tak utahana a mam pocit, ze se ty potrebny veci nedaj vubec stihnout. Ted jsem se rozhodla, ze NEVYZEHLIM!! To uz bych asi fakt nesmela vubec spat.

majatob
8. led 2012

ahoj holky, doctu vas pozdej... dneska jsme byli v nasem domku, kterej si opravujem a zas tam byli zlodeji, uz me to nebavi, vsechno co bylo hodnotny uz je pryc, starej nabytek, stroje, vsechno a furt jen zasklivame vymlaceny okna a opravujem vypaceny dvere ☹ ☹ ☹ su unavena a nastvana, tak jsem se tesila, ze budem planovat co a jak aby jsme si udelali nejakej plan prace a misto toho... ☹ asi vsude naflakame mrize a bude klid ☹ ☹ ☹

ofelieee
8. led 2012

ahojte holky, jdu sem trošku off topic, ale snad to moc neva - vím, že jste tu nedávno řešily knížku Jak pečovat o zdraví dítěte...navzdory vašemu pediatrovi ... chci se zeptat (klidně do IP, jestli to tu překáží moc), kdo s ní máte zkušennosti, tak jaké? Ještě jsem ji neměla v ruce, ale po několikadenní průjmový a zvracivý anabázi u Kubíka mám potřebu si nějakou knihu, která bude vyhovovat mýmu přístupu, pořídit, a ptát se jí v krizových chvílích... trošku mě děsí ten bojovně postavenej název...

jinak mám za sebou krásnou zkušennost - byla jsem na psychosociálním výcviku, Kuba se mnou, a celou sobotu byl moc nešťastněj, unavenej, bylo mu zle... a já jsem se večer, když už spal, rozbrečela, jak jsem se o něj bála, zároveň jsem byla vyčerpaná a tak nějak emočně přepjatá... a několik lidí se mnou prohodilo pár slov a "neboj..." a tak... a já brečela víc a víc, a pak přišla jedna kamarádka a já říkám "nejdeš mi taky říct, ať se nebojim, že ne?" a ona na to "cítit můžeš co chceš přece! Musí to být velikej strach o dítě..." a mě se tááák ulevilo... a už jsem se začala usmívat... zkrátka empatie nadevše!

petra49
8. led 2012

ofeliee-jj zažila jsem něco podobnýho, ale empatii ne. Když se nám teď v lednu nerozmrazili žádný mimísci a nebylo co k transferu, tak jsem to strašně obulela. Volám to našim a táta mi řekne nebul a máma - nebreč to bude dobrý, tak jsem to co nejdřív ukončila a bulela dál ☹

ofelieee
8. led 2012

@petra49 jo to je přesně to co bolí nejvíc... a nezřídka slyším manžela, jak křičícímu Kubovi říká "nevztekej se"... ale to natrénujem 🙂

fender
8. led 2012

to nevím, o té knížce jsem nikdy neslyšela 😅 ani mi to nic neříká, že bychom to tady řešily, ale možná jsem to přehlídla 😉

cervena_vila
8. led 2012

@dana3262 já nežehlím od té doby, co jsem přestala žehlit plíny a na křesle mám tolik ponožek, že to nemůžu v životě spárovat... Jasně, že to sem nepatří, ale o některý věci se člověk musí podělit, ne?

cervena_vila
8. led 2012

@dana3262 ad mluvení: to nevadí, znám holčičku 2r4m, která se s maminkou dorozumívá pouze slovy "toto", mají nějaká vlastní "toto" kód, protože máma jí rozumí... Moje Leuška je skoro stejně stará a teprve před pár dny vyslovila první trojslabičné slovo (kakao - životně důležité slovo).

betelgeuzz
8. led 2012

@dana3262 nezkoušela jsi šátek, nebo nosítko. Když jsou u nás náročnější dny, tak strčím malou do šátku a tak uvařím, pověsím prádlo, hraju si se starší. Ale je to čím dál lepší, teď už vydrží i delší dobu pod hrazdičkou. A na mluvení je času dost. Dcera se rozkecala kolem narozenin a teď nezavře pusu. 🙂
@ofelieee o té knížce jsem taky neslyšela. Nepřemýšlela jsi o alergii na BKM? Je to teĎ dost častý problém.

berenika39
8. led 2012

@ofelieee vůbec se ničemu nediv. to je běžná reakce - myslím ta neboooj, to bude dobrý, to přejde. úplně jsem rostla, když byl petas po narkoze po nosní mandli, tak byl fakt grogy, všechno špatně, brečel jak siréna, a dvě sestřičky nonstop a stereo a nahlas a bez přestávky: neboj, to přejde. Peta: nepřejdeeeeeeeeeeeeeee!!! Ony: to bude dobrý, uvidíš, nebude to bolet....Peta: budeeeeeeeeeeeeeeeeee....a měl pravdu, dalších xxx hodin to stálo za prd.
prostě to vyjádření pochopení má ohromnej smysl, stačilo zmizet a nechat ho odžít si to, v tomhle případě protrpět a reagoval úplně jinak, stačila právě empatie. nemyslím litování, ale pochopení v pravém smyslu slova.

dana3262
8. led 2012

@cervena_vila tak.. co si myslite, ze jsem ted delala?? No zehlila!! Proste to nedokazu jen tak slozit s tema bakteriema 😅 Kde ja uberu, to teda nevim. Tak to si jeste pockam na mluveni jo? Podle vseho to tak vypada.. 😖
@betelgeuzz Malej je pohodar, to velkej furt prudi.. 🙂

Ten pacholek se furt svlíká!! Chce být bos, bez kalhot a kdyz si uvedomi, ze ma tricko, tak je zle a knoura tak dlouho, dokud mu to nesundam.. Mame doma 19-20°C - neni to sice malo, ale ze by musel chodit nahatej.. Jeste kdyz ma ted trochu kasel. Vysvetlovat je jak hazet hrach na stenu.. Jsem z toho unavena..

@majatob hajzli jedni.. to me tak stve tohle.. U nas vedle v ulici maj cinani vecerku a venku maj poveseny ruzny hejblata a vetrniky, ktery tam i prodavaj. Stojim tam pred kramem a telefonuju a najdnou jde chlap, vidi, ze na nej koukam a beze vseho si proste veme jeden vetrnik a jde pryc.. Ja na nej konsternovane ziram a jen rikam do telefonu kamaradce "pockej prosimte" a na chlapa: "vy jste to ukrad???proc proboha??" A on prej, ze to tam nemaj mit. Takze podle tohodle je to vlastne vase vina, ze mate barak a veci.. nemate je tam mit.

cervena_vila
8. led 2012

@dana3262 bakterie jsou všude, když to vyžehlíš, máš to sterilní, než na to sáhneš rukou. To jen, jestli to děláš kvůli nim. 😉 Moje taky chodí nahatá pokud možno i bosa, dneska si lehla na dlaždičky, asi se jí líbilo, jak to studí na břiše 😖

dana3262
9. led 2012

@cervena_vila kdyz me to proste neda. Zas to peru vsechno dohromady (jejich a nase) takze tim spis. Vcera tu byla moje babicka s dedou a babicka furt, ze si mysli, ze by mel mit ten edousek kalhoty a ponozky, ze ma studeny nozicky (coz byla pravda) a ja rikam, ze to ale nejde, ze nechce a tak dlouho prudila az jsem ji rekla, at se diva, ze mu dam kalhoty. No strasnej rev, svijeni a kdyz se u 4pokusu prasknul do hlavy o zem, tak jsem toho nechala.

fender
9. led 2012

taky peru všechno dohromady a žehlím jak co..... plíny jsem žehlila prvních šest týdnů 😝 😀 nemyslím, že by to někomu uškodilo, zas nemůžou žít ve sterilním 😉 místo žehlení si jdeme radší hrát a večer se jdu místo žehlení radši pořádně vyspat 😀

moudivlacek
9. led 2012

dobre ranko, nejak vas nestiham,ale hlasim pokrok, uz se nam curani do nocniku parkrat povedlo,vcera malej kdyz cural rekl i čiiiiiiii, tak doufam,ze to ted pujde bez problemu
jinak jsem si objednala ty knizky Jak mluvit, aby nas deti poslouchaly a Vychova deti 1000+1 rada, tak se tesim, ze si poctu, Respektovat doma mam,ale jeste jsem to cele nedala 😅
tak ja se priznam, ze jsem vyzehlila ty nove koupene a vyprane veci a pak cca prvni mesic, ale ani ne tak kvuli sterilite,ktera vyzehlenim stejne neni,a le tak ze se me tolibilo hezky naskladane v komode 😀
jinak nezehlim, dudlika jsem vyvarila jen pred prvnim pouzitim, pak jsem jen oplachovala pod vodou, nevim, nejak jsem to nehrotila a malej furt zdravej, nam mamka vyvarovala vse,i kdyz to spadlo doma na zem a jsme se segrou takovy chciplotiny,takze urcite bych to neprehanela 😉

fender
9. led 2012

@moudivlacek moje řeč 😀 jinak super, s tím nočníkem, tak držím palce, ať už to teď jde jak po másle 😉

majatob
9. led 2012

dobre ranko 🙂
@dana3262 @dagina normalne unavena nejak moc nebyvam a kdyz, tak me deti rano nechaji dotahnout, su s nema v pokojiku, oni si hrajou a ja drimam na sedacce, uplne v pohode jim staci moje pritomnost 🙂
ale dneska teda totalni zkrat, v noci jsem skoro nepala, vstavala jsem uplne hotova o pul devate a je mi mizerne, tohle znam ze skoly kdyz jsem mela velky nervy, tak jsem pak vypadala druhej den podobne, vcera jsem si ani nemyslela, ze me to tak vzalo, ale asi me to stresuje vic nez si su ochotna pripustit, ach jo ☹

dagina
9. led 2012

Ahojky,
to je veselo s baráčkem..., je někde na samotě???????
Se mi strašně líbí, jak máš zabalené dárky, se budu inspirovat, ale abych už začala, abych to do dalších vánoc stihla 😒 .

@moudivlacek kolik je malému?? Zkoušíme malou také posadit, ale ona pořád nenenene a může si hlavu ukroutit, má ale ještě fůru času, to jen tak cvičně. 😅

dagina
9. led 2012

Ještě jedna věc, neplánujete některá děti narozené brzy za sebou??? Prodávám v dobrém stavu Powertwin 🙂 .

moudivlacek
9. led 2012

@dagina prosim te, z nas si moc priklad neber 😀 nam je uz 28 mesicu a s nocnikem "bojujeme" od roka, jde mu vse dost pomalu
ted mame dalsi problemek, je to uz dyl,ale nenecha si to vysvetlit,tak uz proste pres ty prsty dostal, par mesicu zpetne zacal otevirat lednici a mrazak a dvirka od linky,pak se na nich houpe, zkousela jsem v klidu vysvetlit proc to nejde, ze by se mohlo rozbit, papani by se zkazilo a nemeli bychom co jist,tak zavrel,ale dela to xkrat za den a mam pocit,ze tim spis,ze vi,ze se nema,tak to dela,jeste se na me kouka a smeje se,jako me nedela problem mu to rict 20x za sebou,ale jelikoz vim,ze moc dobre chape,ze se nema a dela,tak uz nevim jak...

dagina
9. led 2012

@moudivlacek jj 😀
A když by jsi mu ukázala, jaká je v mrazáku zima, ať si klidně sáhne...by to časem nezabralo?! To pak pro něj nebude zajímavé si myslím.
Naše také otvírá linku - ta roční - si k ní sednu a vyskládám s ní na zem co ona potřebuje, pak to dáme zase zpátky a pochvaluju jak hezky jsme to uklidily 😀.
Houpání na dvířkách je blbý..., jedině ho nalákat na nějakou houpačku venku 😀 .....

moudivlacek
9. led 2012

@dagina my jsme exoti nam ledovy nevadi 😀 to vis ze jo,takhle jsem mu vysvetlovala i troubu,ze je tepla,sahnul si,ne varici,aby se oparit to zas ne, a od ty doby klid,ale lednice, mrazak a linka je lakadlo, tak kdyz vynda veci a sklada,to je jedno,me jde o to,ze se na tech dvirkach houpe, jo na hristi ho zase prolejky a houpack nezajimaj 😀
jako snazim se vysvetlit,ale kdyz uz je to x mesicu a rikam mu to v klidu,tak jedniou taky vyletim a dostane pres prsty, pak to na chvili zabere, ale druhej den opet no
prijde me to trosku jako provokace, jako taky uz me napadlo delat,ze nevidim,ale my mame starou linku,na novou neni a ty dvorak sotva drzi na pantech,tak zase nechci aby to znicil uplne ze 😀

dagina
9. led 2012

@moudivlacek tak jedině předním zamknout kuchyň 😀 😀 😀

moudivlacek
9. led 2012

@dagina to bych rada,ale my ji mame v panelaku jako koutek v obyvaku 😀 😀 😀

fender
9. led 2012

@moudivlacek dětské pojistky to jistí 🙂

moudivlacek
9. led 2012

@fender myslis takovej ten pasek z Ikey? no to by bylo reseni,jen jsem myslela,ze by to slo nejak vysvetlit a obejit se bez polepenyho nabytku 😀

petra49
9. led 2012

moudivlacek- nic nepolepuješ- neni to ani vidět- je to schovaný uvnitř a je to z plastu, taky máme a super- otevřu mu jen co chci

majatob
9. led 2012

@dagina je uprostred vesnice, ale z jedne strany je byvala skola, ktera je v noci prazdna, jinak funguje jako obecni urad a z druhe je hospoda, ktera ale taky uz par let neni funkcni a nikdo v ni neni. Navic ve dvore mame vysoky zdi aby tam nebylo videt, za tim obrovskou zahradu a pak uz jen pole, pred barakem je travnik, silnice, zase travnik a pak az dalsi dum kde nekdo bydli, ale ten nema vubec sanci pres stromy neco videt, navic mame dreveny okenice, ktery nechavame zatazeny aby tam nebylo videt, takze ikdyz si rozsviti, tak na ulici nic 😅 no musime neco vymyslet, bud ty mrize, to by byla jistota, nebo nejakej alarm...kazdopadne to az se tam nastehujem (snad do dvou let) 😝
dekuju, ja jsem si s tema darkama letos fakt vyhrala, Tobik vybral takovou divocinu ty papiry, to k tomu uplne svadelo 😀 ale teda makla jsem si, pocitala jsem, ze celkem jsem nad tim stravila skoro 12 hodin 😅
jo a na ten kocarek, nedavno mi jedna maminka psala, jestli nebudu prodavat nas, ale zatim ho nechavame, tak ti na ni do IP poslu kontakt 😉

dagina
9. led 2012

@moudivlacek no fakt co děti nevymyslí...., já když byla malá, tak jsem se ráda houpala na klice od dveří - sem a tam ..., jsem dostala sprdunk a bylo po houpání, ale štvalo mě to 😅 .

moudivlacek
9. led 2012

@petra49 a odkud Ikea????