Děti 2+ a výchova trošku jinak. Podělme se.

blandik
29. led 2011

ahojte, zakládám tuto diskuzi s tím, že bych tady ráda vytvořila prostor pro trošku jiný přístup k výchově dětí...objevují se tady diskuze o vzdoru a zlobení děti a jak na to...nicméně jejich účelem asi není hledat jinou cestu, ale spíše si ulevit a vypovídat se...což naprosto chápu, rozumím - je to náročné s batoletem. A příspěvky o tom, jak se to dá dělat jinak jsou spíše kontraproduktivní a dokážou více naštvat než povzbudit. Nicméně mě osobně takový prostor na koníkovi chybí, protože si myslím, že všechny chceme vycházet s dětmi po dobrém, mame na to své způsoby a možná by bylo fajn se o to tady podělit....

takyja
14. srp 2011

@zvirka To máš živé dítě jako já - na přebalováku to u nás bylo úplně totéž... S tím uklízením - dostala uklízecí sadu 🙂, ovšem poslední dobou místo vytírání tím mopem všechno a všechny mlátí a mně se jí to prostě nedaří vysvětlit. Podle mne mi nerozumí, co po ní chci.. :-/ + je to hrozná bžunda do věcí mlátit, protože to dělá rámus a poutá pozornost.

zvirka
14. srp 2011

@takyja Tak to se mám na co těšit, po nás "zatím" jen háže hračkama a kouše. 😝

dagina
15. srp 2011

@reruna jj, počasí na mě také nepůsobí moc dobře, prostě se to celkově nějak kupí... 😒 , nevím jak se mám prokousat tím vším. Dneska nějaká větší depka, a totálně mě dodělala kamoška, má klučinu 5 m a holčičku skoro 3 roky.., prý si to teď konečně užívá, všechno super...., dalo mě dost se přemoci abych nezačala skřípat zuby 😠 .

Jinak jsem dneska dočetla knížku Děti jsou hosté, kteří hledají cestu, strrrrašně zajímavé, moc doporučuji. Spoustu zajímavých nových postřehů.

brisalek
15. srp 2011

Ahoj holky, po delsi dobe, kdy jsem jen cetla (nemam zatim 2 deti a tak nemuzu moc objektivne poradit🙂). Ale ted bych chtela poprosit o radu. Mala je poprve nemocna(doted mela jen teploty po hexe). Ma anginu. Ale je to des bes. Kdyz jsme byli driv u doktora a jeste v sobotu na pohotovosti byla skvela, bala se a chtela me u sebe , ale neplakala udelala hezky co ji doktor rekl(predtim jsem ji to vysvetlila, rekla, ze to nebude bolet...). Ale davala jsme ji nurofen a paralen sirum z te strikacky co je u toho dost casto(mela vysoke horecky), ze zacatku to slo...ale uz paralen je horsi, protoze je to vic horke a je toho vic...nechce se nechat zmerit v prdelce, nechce si nechat dat cipek a hlavne dostala ospen(penicilin sirup) a ten vubec nechce. Snazila jsme se po dobrem, vysvetli ukazat i jsem si dala trocu s ni, rikala jsem , ze bude moc nemocna, kdyz to nesni atd...pak i trochu vyhrozovala, porad jsme chtela , aby to snedla dobrovolne. Ale ona porad jen nenenenenene!!! Nakonec ji manzel podrzel a ja ji to strikala do pusu, ale kope , mlati rukama, prska to z pusy a kdyz jsem ji to rychle strikla do krku poblinkala. Prijde mi to drasticke, ale na streptokokovou anginu nemuze byt bez penicilinu...nemuzu cekat treba 3 hodiny az se uklidni...Nakonec jsme dnes jeli k dr a budou ji pichat injekce, ale tam take buli a myslim, ze pak se bude bat doktoru. Je mi to vsechno lio, vim, ze ji neni dobre, nechci ji strasit ani trapit. Doted i kdyz se obdobi vzdoru zacina projevovat s ni byla docela normalni rec, byla sikovna a kdyz jsem ji neco vysvetlila a moc na ni netlacila nevztekala se(tak jednou za mesic). Jen je takova , ze u vseho musi byt, vse chce delat sama. Uz vic jak 2 mesice je pres den bez plinek, sama se napapa, sama se slikne i kalhoty, kalhotky a boty oblikne, snazi se i ostatni oblekat...je jen hodne velky mamanek. Pisu to proto, ze me to hrozne prekvapilo, proste neda si nijak rict a vsechno kolem leku (krome nurofenu sirupu je ) des. 2 noci, kdy mela teploty jsem skoro nespala a musim se opravdu hodne drzet, abych to ustala. Diky za vsechny rady a zkusenosti.

reruna
16. srp 2011

@brisalek na teplotu poradím ušní teploměr, v zadečku už neměřím teplotu dlouho, je to asi nejpřesnější, ale mě to připadá, že už je na to velký i ten mladší. Co se týká toho penicilínu, tak asi žádnou radu nemám, kluci mi ochotně polykají jakékoli sirupy a žádají si ještě nášup, většina těch sirupů, i atb jsou slazená a jim to chutná, ale s penicilinem ještě zkušenost nemáme... je ovšem pravda, že pokud se dítě ve vzdoru zasekne, tak ho nepřesvědčí nic, já osobně bych v tomto případě, kdy jde o zdraví dítěte byla asi nekompromisní, udělala bych to jako ty - prostě násilím do pusy... když to vyblinká, tak asi nic jiného jak injekce nezbývá. Zamíchat do jídla by to třeba nešlo? Snad někdo poradí nějakou fintu
@dagina určitě potřebuješ nějakou změnu, nepůjde třeba starší do školky?

brisalek
16. srp 2011

@reruna diky, mame celni a usni teplomer , ale pred 14 dny jsem ho blbec nechala u rodicu a kupovat za 700- 1000 novy se mi ted nechce.
Ja jsem ji do toho nalila i spoustu jahodove YO stavy, aby to zmenilo barvu a bylo sladke, ale uz podle smradu vi, ze je to ono. A sadke je to jen na cmuchnuti, v puse to zustane dost horke🙂.
Zamichat do jidla to nema cenu, protoze pak nebudu vedet , co snedla nebo vypila...urcite ted nesni nejake velke mnozstvi. Uz to nechame na ty injekce a priste si necham predepsat normalni prasek, ktery v trosce nejake stavy rozpustim...urcite to bude mensi mnozstvi a bude to lepsi. Tak ji obcas davam fluor na zoubky a je to bez problemu.

reruna
16. srp 2011

@brisalek a pod paží si nenechá změřit? třeba u tv si s ní chvilku sednout... ty injekce jsou blbý, a zkušela jsi jí vysvětlovat, že když si vezme ten lék, tak nebude muset na tu injekci - třeba by to už mohla pochopit a vybrat si menší zlo...

brisalek
16. srp 2011

@reruna ted uz to necham na tech injekcich at ji to zaberea nestridame to sem tam. Rikala jsem ji to samozreje a i tak rikala , ze nene a ne . Podpazi jsem to zkousela, jen to normalnim rtutovym dlouho trva a digitalni rychlobezka, co mame do prdlky mam pocit, ze moc nemeri pod pazi, ze je ten sensor proste trochu mimo🙂. Nejde ani tak tak o to co zkusit, samozrejme, ze me napadne vse mozne, spis o to, ze me to hrozne prekvapilo. Vubec by me nenapadlo, ze "nebudu schopna" dat diteti leky🙂🙂 a take to, ze na ni nic nebude fungovat. Mam synovce, ktery byl velke kvitko, divocak a zlobik, ale kdyz sestra rekla" tak bude to po dobrem nebo po zlem" tak otevrel , spolknul a bylo🙂. A mala byla vzdy "rozumnejsi" nez on, tak jsem to necekala a nevim jak priste....

reruna
16. srp 2011

@brisalek no to je přesně ten pocit - že "nejsem schopná" se domluvit s vlastním dítětem, to myslím překvapí všechny rodiče prvního dítěte, když se dostane do období vzdoru a bohužel mám pocit, že po dobrém to v takových případech toho nenene a afektu u nás taky nefunguje, ale přesně jak píšeš - když zahartusím, tak mám ještě jakoustakous šanci... některé opravdu životně důležité věci neumím vyřešit rabrovsky - prostě nepoběžíš do té ulice pod auto, i kdybys 100Xchtěl a na nějaké vysvětlování není v tu chvíli čas, že..... stejně tak s lékem, ten si vzít musí...

berenika39
16. srp 2011

@brisalek Nic si nevyčítej. To není vůbec o tvé neschopnosti, má na to vliv plno faktorů, to, že je malá zrovna v tom věku, v jakém je, že jí není dobře, že se nechová jako jindy, že ji něco trápí, nervozita na obou stranách. A už vůbec se netrap tím, co bude příště...jednak nebude třeba delší dobu nemocná a pak už to bude o něčem jiném a půjde to lépe, a taky už budeš mít zkušenost....budeš připravená.
Až bude zdravá, můžete si zkusit hrát na doktora, kup jí takovou tu doktorskou sadu, můžete si dávat navzájem nějakou medicínu (jako), střídejte si role, prostě aby pak věděla, o co jde. Ted ji to asi zaskočilo, stejně jako tebe. Neboj, je to ted otázka každého měsíce, kdy se komunikace lepší, bude víc chápat.

brisalek
16. srp 2011

@berenika39 dik🙂. To ona si na doktora hraje uz ted. To jsem taky zkousela, ze budou vsichni plysaci a panenka taky papat medicinku...krasne ji jim se mnou davala a dala jim ji zapit, ale ona neeee🙂. Ja vim ted je to prvne co je nemocna, tak snad zase pak bude chvili zdrava a uz to pujde snad lepe. Vzdycky me znova prekvapi jak je to narocne. Ted zase chce porad ven, pohadky na dvd ji vubec nebavi uz jsme zkouseli vsechno mozne, takze malujeme omalovanky vodove, patlame modelinu, cteme knizky atd, atd, ale stejne zacina byt protivka jak jsme porad doma. Ale kdyz je nejhur tak si vzdy vzpomenu na rodice deti, ktere jsou vaznejc nemocne, nebo treba i postizene a rikam si jen at knoura a zlobi...trochu to pumuze aspon na chvili🙂🙂.

berenika39
16. srp 2011

@brisalek to jsi napsala super, jo, je marod, ale přejde to a bude dobře...ne každý má to štěstí mít dítě zdravé jen s občasnou rýmou a angínou ☹
At se brzo uzdraví.

dagina
17. srp 2011

@reruna jj, půjde od prosince do školky 🙂.....a to nám bude doma hodně velké smutno 😲

@brisalek jsem měla malou nemocnou také když jí bylo přes dva roky. ATB měla bílý sirup, docela dobrý - pro mě 🙂, za boha jsme ho do ní nemohli dostat, skoro samá empatie a nic. Takže bohužel držet nohy ruce..... 😖 . Když jsem s ní byla sama, tak jsem zkoušela dát první lžičku s jogurtem a hrozně rychle...to docela procházelo... ale není úplně ideální řešení míchat s jídlem 😒

brisalek
17. srp 2011

holky tak mame zase komplikace. Mala se osypala ,na obliceji a celem brisku ma vyrazku,a dr. si mysli, ze je to po tech injekcich a mam ji zase zkusit dat peniciclin prasky nebo sirup. (me teda napadlo, jestli to misto anginy neni sesta nemoc🙂 a ja ji penicilinem trapim zbytecne).Zkusila jsem rozdrcene prasky se stavou ...hezky si dala rict spolkla to zapila a hned blinkala, tak jsme zkouseli zapit cely prasek a to jeste neumi...pak uz zase nechtela..tak po 2 hodinovem premlouvani doslo na sirup. Nakonec to spolkla ze strikacky od nurofenu, ale ne vse a vic uz nechtela, tak uvidim co se bude dit v noci a kdyz si to nevezme tak mame prijit rano na nejaka vysetreni a rozhodne se co dal☹.

reruna
18. srp 2011

@brisalek ale snad se jí dr. dívala do krčku ne? při šesté nemoci by v krčku nic neměla, kdežto při angíně určitě... šestá nemoc nemá jiné přiznaky, jen tu horečku 3 dny a pak osypání a horečka naráz klesne... Brala jí dr. CRP? Myslím, že dr. nagínu od šesté nemoci snad rozezná... aspoň v to pevně věřím, že by to měli dr. rozeznat....
Snad si dá říct aspoň s tou stříkačkou ten sirup a když tak vyzkoušejte znovu ten prášek a nedávej jí to ale moc zapít, jen po lžičkách vodu, at neblinká...
@dagina - no ze začátku bbude asi smutno, ale zvyknete si a ber to tak, že si trochu odpočineš a malá získá ve školce nové zkušenosti

mamkamarketa
18. srp 2011

ahoj holky,
omlouvam se,ze vam lezu do diskuze,ale treba mi poradite.
Mam syna 2r8m kdykoliv slysi motorku,houkat hasice,sanitku,policii (muzeme byt venku,v budove) jakmile to uslysi,zacne krice HACI CHCI TAM HACI krici silene,jeci,obcas sebou svihne na zem a rve,ze chce na motorce/v sanitce delat haci. krici klidne 10 minut. zijeme u nemocnice,takze tohle mame minimalne 10krat denne ☹ kdyz mu reknu,ze nebude delat haci,rve jeste vic,snazila mu domluvit,ze kdo je v sanitce ma bebi a musi byt v nemocnici bez maminky,tak mi rekne,ze chce bebi, kdyz ho ignoruju je to stejny, nasilim to taky nevyresim.
nemate nekdo pro me rady ci zkusenost,prosim?
jinak syn je hodny,vetsinou posloucha,veci si nevynucuje kricnim

blandik
autor
18. srp 2011

@mamkamarketa - já bych se synem zkusila rozvíjet jeho fantazii - není potřeba mu bránit v tom, že tam chce sedět - tím, že mu realisticky řekneš, že to nejde jako první věc. STačí na to reagovat např. nějak tatko - hm, tobě by se asi moc líbilo se svézt v sanitce, s hasičemi...seděl by jsi vedle řidiče nebo by jsi možná řídil sám...prostě si o tom s ním povídat, vymyslet i nějakou hru, že jede sanitkou, řídí ji...Náš taky často říká - že chce mít bebi, chce být sám, chce aby ho zadeček štípal....Ale ty záchvaty může spouštět to, že to bereš moc realisticky...stačí s ním hrát tu hru, že tam chce, jaké by to asi bylo...a pak sanitka ujede a je pryč...nakonec mu můžeš (nebo později v klidu) říct jak to je se sanitkou, hasičema, že tam nemůže jen tak sedět, jsou to lidi v práci a nevozí děti, ledaže jsou ty děti hodně nemocné, někde hoří...Syn se dostává do silných emocí, moc si to přeje a ta realistická odpověd způsobuje, že možná to vyznívá, že mu v tom bráníš ty, aby si tam sedl, anebo prostě to jen bouří jeho emoce...tak bych to zkusila cestou fantazie a povídání o sanitkách, hasičích, policajtech a proč a jak a kde...

dagina
18. srp 2011

Ahojky holky,
dnes mě docela rozhodila jedna věc. Už delší dobu si všímám, že Luci má respekt k lidem, které s ní mluví autoritativně. Jakoby k nim vzhlíží a uznává je. Dnes mi to "dokázala" tchyně. Luci dnes před ní uhodila Nelinku. Pravda, měli jsme s manžou hoňku, aby jsme to ustáli a zachovali normálně. Popravdě řečeno neměla jsem z toho moc dobrý pocit. Pak šly spolu ven, a když přišly, tak tchyně pyšně říkala, jak si s Lucinkou povídala...., že jí slíbila, že už nebude ubližovat Nelince, bude si s ní hrát a uklízet hračky, bude jí mít ráda..........vyrazilo mě to dech, ani jsem jí na to nic neřekla 😒 (chyba). Když tchyně odjela, jsem se ještě jednou ptala Lucinky....a řekla mi to také tak. Nám dá pořádnou práci se s Lucinkou trochu normálně domluvit a na ní snad platí rozkazy a příkazy. Jsem z toho docela přešlá.... . Je snad chyba v tom, že někdy přeci také jen ujedeme a má pak v tom zmatek?!

brisalek
19. srp 2011

@dagina rekla bych , ze je to presne to co jsem kdysi psala. Kazde dite je jine : ve spani, v jidle i v povaze. Jedno je prirozene poslusne a jine vzdorovite. A stejne tak nekteremu bude vyhovovat domluva a jinemu strach z vyprasku. A prave proto uz od zacatku s RABrem trochu sama v sobe polemizuju, protoze jsem vzdy byla proti jakemukoli extremu. A moje mamka vzdy rikala, ze na me na zadek neplatilo(naopak jsem se zacala jeste vztekat), ze me zavrela za dvere a ja jsem pak prisla a rekla jak jsem si hezky zabrecela🙂...sestra(jsme dvojcata) te kdyz se reklo, ze dostane tak okamzite poslechla a byl klid. Rekla bych, ze proste deti autoritu v urcitem smyslu potrebuji. A ze treba blandik dokaze rabr dovest do dusledku, ale ja treba ne (urcite jde i o povahu rodicu nejen snahu🙂) a snazim se delat neco (i kdyz v dobre vire) co nejde uplne ze mne a pak to tolik nefunguje. Ja treba neumim resit situace, kdy potreti neco rozleje nebo vysype....

dagina
19. srp 2011

@brisalek jen v rychlosti...ono když je dítě poslušné ze strachu, to se mi také nelíbí a určitě to není pro dítě do budoucna nic přínosného. Ještě sem příjdu to pořešit, ale teď je u nás sajgon 😝 ....musím jít, nebo holky zboří byt

mamkamarketa
19. srp 2011

@blandik to me nenapadlo,dekuju 😵
jen on se obcas dostane az do amoku. kdyz projede sanitka/motorka/hasici tak zahodi co ma (piti,hracku,kolo...) kolikrat si i sunda a zahodi boty 😕 a krici 😔 coz se priznam je pro me velice narocne treba na ulici ☹
zkousela jsem mu to vysvetlovat na krteckovi (ten dil,kdy ma krtek autonehodu a prijede pro nej sanitka) ale zase prohlasil,ze chce bebicko 🙄 asi to chce se obrnit trpelivosti 🙂
kazdopadne dekuju moc za rady 🙂

blandik
autor
19. srp 2011

@dagina - víš, ony ty děti tohle slíbí, že už nikdy a už vždycy a za dvě minuty udělají přesný opak. Takže rabr i když se zdá někdy pomalý má lepší účinnost, protože ty děti nakonec to chcou tak a tak dělat, cítí to tak a nejen papouškují, co se jim řekne. Však co z toho pak, akorát se jim pak vzbuzují pocity viny, že to nedokázaly dodržet.... Náš nám taky nedávnou vyrazil dech, měli jsme nějaký spor s ním a z něho pak vylezlo - Já už nebudu zlobit, já už budu hodný - koukali jsme na něj jako puci, nikdy jsme mu neřekli ani že nás zlobí ani že má být hodný...a on to slyšel od jiných dětí - byli jsme na společné dovči..

blandik
autor
19. srp 2011

@mamkamarketa - možná si zkus s ním o tom povídat, když jste mimo sanitky a hrát si na ně. Možná že se jen potřebuje nasytit - já bych s ním klidně i hrálu hru na to, že má bebi a jede pro něj sanitka...náš tohle hodně dělá -že si to všechno v těch rolích promítá - říká mi co mám říkat, kdo jsem - jsou to věci i které se mu staly, on si to potřebuje přehrávat znova a znova...Přestala bych to v té chvíli komentovat, když se takhle rozčertí, sundá boty, nechala ho...až se uklidní, jen bych mu řekla - máš bosé nohy, nasadíme botky a přitom bych si s ním povídala o té sanitce - že se mu to hodně líbí, že by se rád svezl...a nechala ho režírovat danou scénu, cokoliv by řekl, hrála bych s ním, aniž bych do toho motala racionálno...že to by ale musel být nemocný a že tohle přeci lidi nechtějí být nemocní...stejně ti na to řekne, že on chce být nemocný, aby jel sanitkou...

dagina
19. srp 2011

@blandik jj, rabr je na delší trať, obzvláště když ho rodič nemá vžitý déle.Ale nevím jak ostatní, ale při dvou malých dětech to je snad namožné praktikovat. Mě Luci vytočí úplnou kravinou, která by šla vyřešit jednoduše a rychle, tedy chyba je víceméně na mé straně. Ani ne snad že bych nevěděla jak reagovat, ale v tu chvíli se prostě nemůžu ovládnout a řve se u nás kvůli prkotině, to mě nejvíce štve. Ale u nás se teď nakupilo víc rodinných problémů, tak to je i tím...snad zase bude lépe.
To že Luci poslouchá cizí mi stejně moc na rozum nejde. Jakoby z nás měla srandu.... .
Tchyně se kasá tím, jak manžel uznával svou sestřičku (jsou o 5 let), jak měl prý radost z každé věci, kterou se naučila, no prostě asi žárlivost žádná, tak nějak nemůže překousnout naši Luci jak ubližuje Nelince. Ale dnes jsou si manža se segrou naprosto cizí, nemají si co říct, nepotřebují se, sotva se pozdraví....

fim
20. srp 2011

Ahoj, jen prolítávám - strašně jste toho probraly, tak nestíhám. Teď čtu RaBR a nemůžu se odtrhnout. S realizací to bude asi ještě potíž, ale uvidíme.
@mamkamarketa Jen jsem se chtěla optat, odkud jsi? Kdyby odněkud blízko, můžu ti zařídit svezení malýho v sajdě u motorky. Třeba by to jako motivace pomohlo. 😉 Vždyť nemusí jít hned do tuhýho s nemocnicí, ne? 🙂

blandik
autor
20. srp 2011

@dagina - jo,jo - já taký slýchám, jak vychovali báječně dvě děti a dlouho jsem si to myslela. Neříkám, jsou to slušní lidé...ale při bližším zkoumání si uvědomuji stopy, které nenávratně zanechali...ale je mi jasné, že prostě některé věci neprohlídnou, taky jsem je dříve neviděla..
A taky cítím velké rezervy, když jednám s malým a to mám jen jednoho, pořád je kam jít. Upřimně si nedovedu představit, jak by zareagoval na druhé dítě...takže ti strašně fandím a myslím, že už jen to, že víš, jaký je tvůj ideál asi hodně posouvá kupředy, i když to ne vždy vyjde. Mě jednu dobu taky přišlo, že Miška na ty rozkazy slyšel a taky mi to vadilo. Te'd máme zase období, že rozkazy vetuje a přitom to nahlas křičí...

berenika39
20. srp 2011

@blandik chceš napsat co přijde po tomhle období? 😀 😀
Petr ted nasadil taktiku,když je s něčím nespokojený, že si zakryje obličej a fňuká, dlouho a intenzivně, tváří se ukřivděně a nešťastně. Funguje mu to výborně 😀 . Okolí ho obvykle začne litovat 😀 .
Já se ho většinou zeptám, jestli chce s něčím pomoct, co mu nejde, že ho vidím smutnýho....a on mi tím pádem poví, proč bulí 😀 -že mu někdo sebral lopatku,že si nechce jít ještě lehnout, že nebude jíst to jabko....prostě hned si postěžuje a je dobře 🙂 .
ALe netuším, jak přesvědčit ostatní,že "nefnukej, neknourej, k ničemu tito není, přestan, nebo...." je zbytečný. Stejně kníká dál...a víc.

blandik
autor
20. srp 2011

@berenika39 - ahojky, mám pocit, že to už tady trošku máme. Nasadí výraz totální křivdy, protáhne bradu, sklopí oči a je hrozně smutný - v lepší případě. V horším nasadí ječák tatíííííííííí - najednou si vzpomene, že táta není na očích a nasadí ječák a jde s tím ječákem přes celý byt, aby ječel v dostatečném doslechu třeba dva metry od táty, ale aby táta přišel za ním....Naštěstí to tatííííí, a jen tatíííí trošku přechází a začíná být nějaké maminkovské období....No sranda.

fim
20. srp 2011

@dagina Bohužel s tímtéž mám taky zkušenost - Toník je drak, ale cizí poslouchá víc než mě. Známá mi tvrdí, že jsem "měkká" - že ví, co si ke mně může dovolit. A zároveň ale se mě ptala, zda jsem takhle "uječená" i v práci a že prudim kvůli zbytečnostem - tak nevím, buď mu nic nedaruju, pak ale nejsem měkká nebo...? Ale vím, ani jedno se moc s RaBRem neshoduje.😅
@mamkamarketa Když si tu situaci představím, tak bych asi počkala, až amok odezní, pak se ho zeptala, jestli tam chce sedět a třeba probírala roli toho řidiče, že až bude velký, tak by mohl taky jezdit se sanitkou. Ale teď zržovat pana řidiče nesmíte, aby někdo někde neumřel. A nabízela jsem ti možnost s tou motorkou - tam by se svézt mohl. Záleží odkud jste. 😉
Mmch, s RaBRem mám ty nejlepší úmysly, ale zatím cítím, že to je sen, který se trochu přiblížil, ale zatím zdaleka nemám sílu jet 100% dle něj. Ubránit se emocím a vzteku nejvíc je strašně těžké.
My se zrovna vypravovali ven, že pojedeme k babičce a protože drak nebyl vyspalej po obědě, tak jsem tu měla takové stereo, že jsem vzteky skopala boty (už jsme byli fakt na odchodu) a zapravila jsem každýho do postele a mezi zuby cedila něco dost nepěknýho o RaBRu. 😀 😎 Když jsem uspala malýho, tak jsem se vrátil k velkýmu, kterej pochopitelně z postele vylezl a už třískal hračkama v pokoji a snažila jsem se s ním probrat, co teda budeme dělat - když už údajně není unavenej, zda teda pojedeme, ale co s bráškou, když usnul - budit ho znamená dělat mu to, co se samotnému Toníkovi nelíbí.... atd. Teď malujeme a čekáme, až se malej vyspinká. Ale teda výhrůžce, že jakmile usne v autě, tak ho vzbudim, jsem se neubránila. 😎
STrašně se těším, až se dostanu ke kapitole, kde mi začnou radit, jak na to a ne jak to dělat nemám. Ale už se blížím - začnu dneska kapitolu III. 🙂

berenika39
21. srp 2011

@blandik mamánkování mě zaskočilo asi před třemi týdny - úplně všude se mě drží za ruku,a to pevně, často mě prosí o pomoc, i s věcmi, které dává sám už dlouho...je fakt, že už to dává najevo jinak, než batole do dvou let, už nebrečí, nevzteká se, žádná hysterie, ale prostě na mě visí...vidím to. Bud si jasně uvědomuje, že se blíží konec mateřské a našich klidných dnů doma, nebo nevím...sama jsem doopravdy (možná zbytečně, já vím) mrzutá, že nastává kolotoč školka,práce....vůbec se s tím nemůžu srovnat a bojím se toho....čeho? grrrr....no a petr je barometr, všechny děti vycítí rozpoložení mámy, honě na to věřím, tak ted vidím, že to funguje.
ach jo. můj optimismus lehce upadá 😝
@fim píšeš to s takovým nadhledem, super. nikdo není dokonalý, peju pevný nervy, bude líp 😉