Děti 2+ a výchova trošku jinak. Podělme se.

blandik
29. led 2011

ahojte, zakládám tuto diskuzi s tím, že bych tady ráda vytvořila prostor pro trošku jiný přístup k výchově dětí...objevují se tady diskuze o vzdoru a zlobení děti a jak na to...nicméně jejich účelem asi není hledat jinou cestu, ale spíše si ulevit a vypovídat se...což naprosto chápu, rozumím - je to náročné s batoletem. A příspěvky o tom, jak se to dá dělat jinak jsou spíše kontraproduktivní a dokážou více naštvat než povzbudit. Nicméně mě osobně takový prostor na koníkovi chybí, protože si myslím, že všechny chceme vycházet s dětmi po dobrém, mame na to své způsoby a možná by bylo fajn se o to tady podělit....

ined77
1. únor 2012

@reruna 🙂 ...u nás to dnes asi klaplo, jen nevím jestli to nebyla vyjímka 😅 .malý zase všechno komentoval jako blbé a nakonec i že maminka je blbá 😠 , tak jsem se teda ohradila, ale v klidu, že takhle ne, že mě to uráží 😉 .pak jsem to teda musela zopakovat ještě jednou a kupodivu přestal a během minuty změnil téma a byl klid 😉 .
tak uvidíme 😅 ...jako i mě to ujede to se přiznám...

@verbalinka 🙂 ...jééé, vzít našemu hračku, tak je vřískot na celý barák 😀 .
ono je to asi prostě takové období...naše babi radí nevšímat si toho, ale zase si nedokážu představit, že jsme někde na veřejném místě, malý tam nadává a já dělám že neslyším 😕 😅 .jo a ještě přišel vítězně a že idiot 😅 ...a já...co to je maty??? 😀 a malý..já nevím, ale říkali to v televizi 😀 .
a to se kouká jen na animáčka a školku 😝 😀 .ale tohle měl tuším z toho animovaného co dávají po večerníčku.to musím zatrhnout 😎 .

reruna
1. únor 2012

@verbalinka zkus doma udělat prasečí koutek každý den 10 minut 😀 třeba to bude fungovat... u nás to teď je trochu lepší. No on ten autor tam u všech rad říká, že to nemusí fungovat vždy a u všech dětí, ale my rodiče máme prostě vždycky hledat nějakou cestu, jak nastavit ty hranice, aby je respektovaly obě strany, a někdy může pomoct i nějaké velice překvapivé a netradiční řešení a možná u vás je to ta ztráta hračky, co zabírá...

reruna
1. únor 2012

@ined77 tak ten seriál po večerníčku jsme zatrhli hned po prvním díle... 😠 ono i já jsem si myslela, že ignorování pomůže, může to pomoct, takže zkusit se to musí, ale ignoruju to 2-3x maximálně a pak už nesmím, protože to dítě si pak už vyloženě říká o pozornost a bude to opakovat do té doby, dokud si ho nevšimneš, to dítě si tím vyloženě říká o vymezení hranic, že tohle už říkat nesmí, že k rodiči si nesmí tohle dovolit, slovní agrese totiž je předstupeň agresi fyzické, a když si rodiče nechají říkat - ty jsi blbá, ty jsi kráva a já nevím co ještě, tak dávají dítěti najevo, že si neváží své osoby a to dítě si pak bude dovolovat čím dál více...

ined77
1. únor 2012

@reruna 🙂...naprosto souhlasím. vše má své meze a kam bychom to došli, nechat se takhle titulovat 🙄.mě můj taťka nebil, ale říct mu, že je blbý a pod., tak bych nejspíš jednu dostala 😝 .to myslím samozřejmě v pozdějším věku, ale kočírovat to je potřeba mnohem dříve, jak vidím.přiznám se teda, že jsem s něčím takovým počítala o chlup později...ne u takového prcka 😅 .

verbalinka
1. únor 2012

@reruna bohužel u nás by prasečí koutek nefungoval, stejně jako nefungujou bouchací dveře (aby netřískal skleněnýma, tak má vyhrazené dveře, kterýma může a bez zájmu). Nějak mám pocit, že domluva u nás přestala obecně fungovat a jeho řev je tak neskutečný, že mám hladinu agresivity tak vysoko, že se stěží ovládám. Ale to se netýká sprostých slov, ale celkově jeho rozmazlenosti a naší velké tolerance - bohužel ☹

fender
1. únor 2012

@verbalinka nemůže to spíš než vaše tolerance či synova rozmazlenost být to, že každou chvilku čekáte druhého prcka? pro ty děti je to obecně hodně velká změna....... cítí se ohrožení a většinou vyzkouší hodně způsobů, jak na sebe strhávat pozornost, byť negativní....

janula28
1. únor 2012

mně dneska 4 letý syn tituloval, že jsem hloupá hlava a když jsem se zeptala, kde to slyšel, tak prý jim to říká školnice ve školce 😠

verbalinka
1. únor 2012

@fender je to možné, ale tohle už občas překračuje všechny meze - nechat do sebe mlátit, řve na mě tak strašně, že je to slyšet až na ulici, očekává naši absolutní poslušnost. Prostě opravdu zkouší, kam až to půjde. A já tady opravdu nejsem jen pro jeho celodenní zábavu, taky musím uvařit, uklidit, v klidu se najíst. A bohužel ani klidné vysvětlení - teď zamíchám omáčku a hned se přijdu podívat (na auto, pohádku...) nefunguje a ječí, že hned. A právě se bojím, že po porodu nebudu mít už vůbec trpělivost a čas praktikovat rabr a bude muset prostě počkat, nebo se chvilku zabavit sám a nerada bych, aby to dával za vinu sestře ☹ Ale už to řeším s homeopatkou, protože on má nejspíš v sobě nějakou vnitřní agresivitu, kterou ventiluje většinou na mě (ví, že rodičeho budou mít vždy rádi a může si to dovolit). Ale jsou dny a chvíle, kdy je to super "hodný" a spolupracující dítě 🙂
@janula28 hm, to je na houby. Jak dítěti vysvětlit, že tohle se neříká? Kdyby řekl školnici, že říká ošklivá slova, možná by s tím přestala 😀

janula28
1. únor 2012

@verbalinka to je dobrý nápad, to mě nenapadlo, tak já mu to zkusím navrhnout 😉

reruna
2. únor 2012

@janula28 to je právě to, že se nemáme ptát, kde to slyšel, ale prostě jen oznámit, že tebe to uráží - pěkně z očí do očí mu to říct, když to nepomůže tak 2-3X a když zase ne, tak odejít z místnosti.
@verbalinka no a co děláš, když mu řekneš, že zamícháš tu polívku a pak si půjdeš s ním hrát? - jdeš potom nebo když začne ječet jdeš hned? Měla bys dodržovat, co řekneš, i když ječí, a prostě zamíchat to a pak za ním jít si chvilku hrát. Ono tohle období vztekací po tom 3.roce ustupuje, ale je to samozřejmě individuální a hodně záleží na povaze, to je vrozené, jestli se dítě vzteká víc či míň a možná se to po narození miminka ještě krátkodobě zhorší... ale prostě jsou hranice, které mu musíte ukazovat - že tebe nesmí bít, že na tebe nemá křičet (ale musí to fungovat oboustranně....mě to taky ujede a křičím, tak se pak nesmím divit, že dítě křičí pak taky....ale jde o snahu se na problém podívat jinak, aby toho řevu ubylo...)

reruna
2. únor 2012

@janula28 jo a s tou školnicí bych o tom asi nemluvila, možná to ani není pravda, nechci říct, že by tvůj syn lhal, ale na tuhle otázku - odkud to máš? když dítě cítí, že přestřelilo, vždy dítě odpoví, že to říká i ten a ten, jen aby vina nebyla jen na něm. Nechala bych to tak, že tobě tohle říkat nebude a myslím, že až to syn přijme, tak sám od sebe pak řekne třeba i té školnici nebo někomu jinému, že mu tak nemá říkat, že ho to uráží... protože to tak bude cítit, ne proto, žes mu ty řekla, že jí to má říct...

andu
2. únor 2012

@reruna : Ty jo, díky moc! To je hodně dobré! 😉 Zdá se mi, že to už ustává (i když ještě jednou to použila), ale udělala to po druhé. Takže bude-li to ještě jednou, nastavuji hranice 😉 Mmmm, akorát bych to mohla v její přítomnosti říct v autě (bude-li třeba) i tatínkovi, ne? 😉))) A ten prasečí koutek je taky zajímavý nápad! I když uvažuju, jestli by to A. už chápala?

dagina
3. únor 2012

Ahojky maminy,

@reruna prosím tě, co to je ten prasečí koutek??? Moc jsem nedočítala...., ale jestli to je to co myslím, ten je u nás po celým bytě 😝 .
Ale nejsem tady zase náhodou🙂. Zrovna včera jsme měli s manžou debadu, že Luci zase bere nějaký další vzdor či co....., "neposlouchá", zase začala bít ségru, bere její hračky a nechce jí je "půjčit"... . A to jsem byla přesvědčená, že školka bude výhra. Mám ale podezření na jednu věc. Začala ve školce už i spinkat, sama si o to řekla, celkově vypadá ve školce spokojená, ale je tam od 7-15 hod, a to je možná ten problém?! Možná jí chybíme, je tam toho na ni moc a vyžaduje si pozornost, vždyť se většinu dne nevidíme.... .

reruna
3. únor 2012

@dagina ne to není to co myslíš 😀 psala jsem o tom na předcházející straně předposlední příspěvek, tam se podívej, jde o sprostá slova
a s tou školkou... Míša loni chodil jen do oběda, letos chodí po obědě domů v pondělí a v pátek a 3 dny v týdnu je tam do těch 14:30 -15 h... je pravda, že pak odpoledne a večer se toho už moc nestihne, ale až budu chodit do práce příští rok a oba kluci do školky, tak to teprve bude fofr... te´d si užívám, že aspoň ty 3 dny v týdnu mám po obědě volno, když Luki spí...tak jestli se ti zdá, že je toho na ni moc, tak ji tam nenechávej spát celý týden a zkuste to taky tak

reruna
3. únor 2012

@andu no ten autor mluvil až o dětech ve školce a obecně u dětí do 3 let podle něj moc vysvětlování nefunguje, ale nejlíp u těchto prcků funguje příklad, protože oni kopírují naše chování

kkomtesa
4. únor 2012

PARALEN - UŽ NIKDY VÍCE!!!!
Paracetamol výrazně zvyšuje risiko vzniku asthmatu, alergií, atopického eksemu, bronchitid a CHOPN a to už při jednorázovém užití. Alergologové a imunologové to vědí už 5let!

Ahoj holky, dovoluju si dát upozornění na risika nejoblíbenějšího léku v těhotenství, při kojení a u dětí - dala jsem dva články na svůj profil.

berenika39
4. únor 2012

@kkomtesa kam ten svět spěje....díky 😉

sariss
4. únor 2012

@kkomtesa ahoj, a co das diteti s horeckou? panadol apod je vse na bazi paracetamolu...ja zas cetla strasny clanky na Nurofen a i muj obvodak mi to potvrdil...ale samozrejme nejsem odbornik...

sariss
4. únor 2012

@reruna diky za nazor a tipy na knizky 🙂

kkomtesa
5. únor 2012

@sariss No, já bych dala ty zábaly, a event. ten Nurofen. Můžeš mi ty články poslat, díky.

anehap
5. únor 2012

@sariss
@kkomtesa taky jsem četla hrozný článek o Nurofenu, tak dva roky z pátky v MF. Teď zase Paralen...a co si má člověk vybrat a čemu věřit? 😒 Já dávám - když nejsou teploty hooodně vysoký - nejraději homeopatika - čípky až když má fakt vysoký. Zábaly malá nesnáší, ani omývání vlažnou vodou, začne hrozně plakat a klepat se....teď mi dr. poradila posadit do teplé vany - nebo spíš vlažné - a připouštět vlažnou vodu dál, nechat v tom tak 15 min...

kkomtesa
5. únor 2012

@anehap Myslíš homeo čípky na vysoké teploty? A funguje Ti to? Já dávám acidum sulfuricum po očkování a taky jsem zkoušela jeden lék cíleně na vztekavý křik po kojení, aby v noci nebudil sousedy - nevím, zda to fungovalo, protože to přešlo až asi za tři týdny. Nevím, co si mám o homeopatii myslet - mám o ní spoustu tlustých knih a kdysi jsem byla na třech víkendových seminářích, ale na pálení žáhy v těhotenství mi to nepomohlo a manželovi dřív taky ne.

sariss
5. únor 2012

@kkomtesa bohuzel uz je to nejaky cas a ty clanky uz nedohledam, potvrzoval mi to ale i muj obvodak, Nemci pry na to udelali nejakou studii... Ja pri zvysene teplote nebo proste do 38.6, 38.7 davam nejdriv vlaznou koupel -polivame i hlavicku.

anehap
5. únor 2012

@kkomtesa jj, čípky Viburcol(složenina několika homeopatik), pomáhají malé i u růstu zoubků na neklid a podrážděnost. Já na homeo nedám dopustit, asi je to tím, že jsem i já sama měla dětskou homeopatku, úžasnou, a teď i pro malou. Vyzkoušeno máme spoustu, pokud se nasadí správný lék(což je největší problém), tak vždycky pomohl. ALe to je mimo téma 😉

dagina
8. únor 2012

@reruna jj, přemýšlím že třeba pátky si ji budu brát po obědě....
Neměl u vás starší období, kdy přestal mluvit - teda ve školce. Naše tam nic prý nechce říkat, doma mluví normálně až dost 🙂 ...., si říkám, zda jí třeba někdo z dětí špatně rozumněly (ještě nemluví úplně zřetelně) a řekly jí to - na to je ona dost háklivá, nebo nevím..., když nastoupila do školky, tak mluvila normálně, a nebo to je zase nějaké období, ale nevím nevím 😖 .

moudivlacek
8. únor 2012

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla,malej byl furt marod a kdyz jsme se z toho jakztakz vylizali,tak se dneska probudil se zanetem spojivek a jsme opet doma... nervy uz mam na pochodu, nevim,co uz za zabavu vymyslet, s tim nocnikem zatim porad zapasime,tak snad bude lip 😵
nejak nemam silu docitat,tak doufam,ze se mate fajn

reruna
8. únor 2012

@dagina no ze začátku byl Míša ve školce taky málomluvný, spíš pozoroval, to je asi o povaze dítěte... ale letos prý povídá normálně 🙂

kkomtesa
8. únor 2012

@anehap @sariss @berenika

PARACETAMOL, IBUPROFEN, KYSELINA ACETYLSALICYLOVÁ - RISIKA A INDIKACE LÉKŮ UŽÍVANÝCH V TĚHOTENSTVÍ, PŘI KOJENÍ A U DĚTÍ A FYZIKÁLNÍ METODY CHLAZENÍ PŘI HOREČCE
Opravuji komentář k článkům: omlouvám se - spletla jsem jména autorů - každý článek je od jiného autora se stejným příjmením. Poprosila jsem také o písemný komentář paní doktorku Křikavovou, naši dětskou alergoložku, který uvádím v plném znění. Jejího názoru si velice vážím, je velmi uznávaná nejen v Českém Krumlově. Budu moc ráda za váš názor na věc.

anehap
9. únor 2012

@kkomtesa a kde ten komentář máš prosím tě? Nebo jsi ho ještě nezveřejnila? 😉 Díky

kkomtesa
9. únor 2012

@anehap Omlouvám se - dala jsem ho na svůj profil.