Děti do 3 let můžou pít pivo, slyšeli jste o tom?

iv123
11. zář 2012

Známí mají 2 letého syna a dávají mu občas pít pivo (i půl skleničky). Říkají, že děti můžou do 3 let pít pivo, ale od 3 let už nikoliv. Slyšeli jste někdo o tom něco? Mě to připadá jako velká blbost...

lamarika
11. zář 2012

To je nějaká blbost, ne? 😅 😕

karrison
11. zář 2012

dobrej vtip..

aja123
11. zář 2012

😕 😕 😕 😀 😀 😀

iv123
autor
11. zář 2012

No právě, to říkám taky, že to je úplná kravina! Nevím, kde na to přišli, přitom to nejsou žádní alkoholici. A malého nechají v klidu pít pivo, ne nealkoholické, ale dvanáctku...

tarra27
11. zář 2012

@iv123 narovinu, podle ěm je to výmysl...děti by alkohol neměli, nicméně se přiznám, že máme roční holčičku a ta si blízne pěny....prostě chce, necháme ji blíznout, strká tam prstík nebo ruku.....nechodíme na pivo často, jen ted v létě jsme byli párkrát tady kousek od nás v kempu....

a nevidím na tom nic špatného....ale pul skleničky piva, to bych ji teda nedala....

salomee
11. zář 2012

Ani mi nemluvte, neteř dojela od kamarádky a hned škemrala, ať jí segra (její mamka) koupí Radlera (to ochucené pivo), že je to v pohodě+ a u té kamošky, že to běžně děcka pijou. Mě by šlehlo, automaticky děckám cpát alkohol, co na tom, že je tam minimum, v tomhle jsem opravdu neústupná a nic mě nepřesvědčí. ..a jeden by nevěřil, že když desetiletou pustím ke kamarádce, mám její rodiče upozornit: " A jo, prosím vás, nedávejte jim alkohol." 😠 Já vím, že téma se týká dětí do tří let, ale aj tak.. neexistuje.

blueapple
11. zář 2012

nealkoholické pivo je prý dobré na nechutenství. pediatrička to mé známé poradila, když jí malá odmítala jíst, klidně půl skleničky 🙂 rozhodně lepší než nějaké přeslazené šťávy a rádoby džusy v barevných, poutavých lahvích.
Ale alkoholické bych - kromě ochutnání - dětem nedávala 🙂

terkaz
11. zář 2012

Diskuze tohoto typu me fakt vzdycky dostanou...Podle mne tu neni o cem diskutovat 😅 Ignorujte me prosim, ale nemohla jsem si tu poznamku odpustit 😉 🙂

sonia79
11. zář 2012

Naprostý souhlas s @terkaz; asi založím diskuzi např. Panák rumu denně pro batole, je to OK? 😉 @iv123 promiň, ale nedalo mi to, tohle není ani na krátkou zprávu, natož na diskuzi, diskutovat totiž není o čem, je to kravina od začátku až do konce.

llluckaaa
11. zář 2012

Je to fakt kravina.

stavba
11. zář 2012

pamatuju si, že když mi bylo kolem 5 let, tak jsem občas u babičky a dědy dostala malou skleničku nealko piva, taky si myslím, že trošičku nealka je dobré na zažívání. Ale přemýšlet o tom, zda dítě do 3 let může dvanáctku pivo, to by mě ani ve snu nenapadlo. Vím, co udělá pár loků takévého piva se mnou, jak to hned stoupá do hlavy, co to musí dělat s hlavou malého dítěte ani nechci domyslet. Dotyční rodiče by si měli dát pozor na to, komu tuto informaci sděluí, aby brzo neměli na krku sociálku. 😝 😒

slundo
12. zář 2012

ze by nejnovější vědecký výzkum ? 😀 😀 no a já mám výčitky, že si dám pár loků a kojím..... taky by mě zajímalo proč zrovna do 3 let se to může a pak už ne🙂 Jinak pivo pravda je vcelku zdravý, ale je to pořád alkohol a pro děti prostě ne 🙂

zuzik24
12. zář 2012

Tohle je strašná kravina, ale z vlastní zkušenosti vím, že například starším ročníkům to divný nepřijde. Když jsem byla malá já, tak mi pivo dávali už od roka. Z té doby pochází fotka, kde jsem zvěčněná jak ho piju z lahve 🙄 Když se mi narodila dcera, tak snad už v půl roce jí babička chtěla dát olíznout z prstu becherovku. 😠 😠 😠 O pivu jsem slýchávala taky docela často, ale nikdy jí ho v mojí přítomnosti nedali, ovšem, co se dělo za mými zády, nezjistím. Upozorňuji, že nejsme rodina alkoholiků, i když to tak teď vypadá 🙄 Moje babička jen razí teorii, že dítě má poznat všechny chutě, důvod jsem se nedozvěděla, ale moje děti alkohol ochutnávat nebudou 😝 Aspoň, dokud budou malé a budu je mít pod dohledem 😀

swarovski
13. zář 2012

Podla mna ak je nealkoholicke 😀
Ja sama mam od narodenia nefroticky sy. a co si pamatam, aby som lespie curala a oblicky lepsie filtrovali, nasi mi davali nealko pivo. Na odporucanie doktorov 🙂
Ale davat ho len tak, to je podla mna hlupost 🙂

pepibubu
26. zář 2012

i v nealko pivu se najde zbytkový alkohol.... jako jo jasně, asi je lepší nealko pivo než cola plná sajrajtů, ale rozhodně je blbost že by do tří let mohly a pak ne... to by přece dělali "Beer nutrilon ne?" 😀

dagina
2. říj 2012

@iv123 jedině jako alternativa za mléko 😀 😀 😀

elvira
2. říj 2012

My nedáváme alkohol malému nikdy. Jsou mu skoro tři. Ale když byli u nás v létě na grilování známí, tak jsem se cítila jako vyvrhel. Spíš mě připadalo, že bych jim měla vysvětlit, proč malému nedávám nic, než naopak. Ještě mě přesvědčovali, že děcka mají pivo rády, že trocha neublíží...

😝

iv123
autor
3. říj 2012

Tak mi ti mí známí řekli, proč prý pivo do 3 let ano a od 3 let nikoliv. Prý do 3 let nevzniká závislost, až prý od 3 let. NO JE TO KRAVINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

llluckaaa
3. říj 2012

@iv123 Mně zase jeden známý řekl, že když nebudu dávat dítěti žvýkačky, tak bude chudák. Radši jsem ani nevyslovila, co si já myslím o něm 😀

radova23
12. pro 2012

to je dobrá s prominutím hovadina !!!! pivo zastavuje iq a deti je nesmi !!! a navic,kteroá nezodpovedna matka by davala pivo diteti ?????

haniplanetka
28. únor 2013

některým lidem nesvěřit fakt ani křečka, natož dítě...

mataharyy
28. únor 2013

No jasný a od tří do šesti můžou kouřit 😀 😀

Tak ale vážně, nikdy jsem o tom neslyšela, přijde mi to spíš nepravděpodobné, alkohol zamezuje (krom jiného) růstu, navíc nevím co může udělat s dvouletým dítětem půl skleničky piva, vím co dokáže udělat sklenička se mnou na sluníčku, když "dobře sedne" 😅 Taky by mě celkem zajímalo, proč jen do tří let, kdy se nejvíce vyvíjí mozek a tak...? A potom padnou třetí narozeniny a už mu ho nedají... Je to fakt zvláštní a opravdu jsem o žádné (seriozní) studii, která by obhajovala, či snad doporučovala pití piva dětem nečetla ani neslyšela (je fakt že jsem nepátrala)...
A osobně, já se se všemi do krve hádala jen když chtěli dětem dávat prsty do pěny z piva, jsem řvala, štěkala a nadávala 😝 jsou věci, na které dle mého (a to jsem hodně benevolentní v některých věcech) mají děti času dost. Až jim bude čtrnáct patnáct, klidně jim jedno malé pivo koupím, ale do té doby ani ránu 😝

kamilka007
4. bře 2013

My to máme v rodině taky - neteři je dva a půl a co udrží skleničku nebo flašku (takže už dost dlouho), nechávají ji rodiče pít pivo, kolik sama chce. V létě na žízeň, v zimě na chuť. Prý ho má ráda a dětské tělo si samo řekne, co potřebuje, třeba vitamín B. To byl citát. A já byla příliš útlocitná a nepřející matka, která nechá svoje vlastní dítě bez piva strádat.. 🙂

kitinka76
4. bře 2013

@pepibubu 😀 😀 😀 😀 beer nutrilon??? 😀 😀 😀 teď jsi mě dostala!! směju se jak pitomec 😀 😀 😀 😀

mataharyy
4. bře 2013

@kamilka007 Jo to znám, já jsem na tento přístup normálně alergická, když to vidím u cizích, držím hubu, ale když vidím že to někdo chce aplikovat na mé děti, tak jsem velmi agresivní 🙄 Ono tělo si řekne, to ano, ale když jsem svého času (jako dítě) měla chuť jíst vápno, tak by mě na základě tohoto moudra asi nikdo nenechal ho jíst, že... 😝 😎

blueapple
4. bře 2013

🙂

vvaannddaa
25. kvě 2013

mne je 12let a nealko piu normalne 😀 😀 😀 😀alko mi nedovoli ☹ ☹ ☹ ☹ ale nekdi tajne piu i vino a je to v poho 😀 😀 😀 😀

vvaannddaa
25. kvě 2013

jo to pivo mi hrozne chutna

berenika39
25. kvě 2013

@vvaannddaa tak nepij. ani to nealko. pivo způsobuje zakrnění mozku, který se vyvíjí. fakt. už navždy ti to zůstane.

vvaannddaa
25. kvě 2013

@berenika39no no jasne
to si ze mne delas jenom
srandu