Děti do 3 let můžou pít pivo, slyšeli jste o tom?

iv123
11. zář 2012

Známí mají 2 letého syna a dávají mu občas pít pivo (i půl skleničky). Říkají, že děti můžou do 3 let pít pivo, ale od 3 let už nikoliv. Slyšeli jste někdo o tom něco? Mě to připadá jako velká blbost...

berenika39
25. kvě 2013

@vvaannddaa vážně, když někdo mladší 18 let pije alkohol, tak jeho mozek ještě neumí vyslat signál na zpracování alkoholu v těle. opravdu! mozek se přestane vyvíjet a budeš pořád do konce života psát "piu a nekdi". nikdy s enenaučíš psát jako velká holka, nikdy nebudeš mít kluka, protože budeš ťuk ťuk.

berenika39
25. kvě 2013

@vvaannddaa nedělám si srandu. já už jsem stará a skoro všechno vím. když budeš hulit marjánku, nevyrosteš. a když budeš pít alkohol, tak ti nevyroste ani mozek. věř mi.

vvaannddaa
27. kvě 2013

to piu se rovna piju a navic jesli si myslis ze ty preklep neudelas nikdi tak tose mislis spatne

kajalka
27. kvě 2013

@vvaannddaa Hotentot 😀

betuse
27. kvě 2013

@berenika39 tady si někdy připadám jako blbec -s prominutím 😀 @vvaannddaa si z Vás buď dělá dobrý den nebo nevím, ale jestli jí je 12, už by vyjmenovaná slova a pravopis měla zvládat , když už umí pít alkohol....leda že by alkohol už působil na mozek - to by pak vše omlouvalo ? 😕 😅

vlckulka
27. kvě 2013

Ježiš, když vidím rodiče, jak se tlemí tomu, že se jejich malé dítě dožaduje piva a pak si na něm pochutnává, dala bych jim tečku mezi oči 😠 Vůbec nechápu, proč někdo dává takto malému dítěti pivo byť jen ochutnat. Mě je ten důvod prostě záhadou 😕 Moje děti ho neochutnaly a hned tak neochutnají, v tom jsem nekompromisní. Jo a jinak k diskuzi, je to prostě kravina 😀

elastiq
17. čer 2013

Můj syn (teď 3 roky) už od roku zbožnuje pěnu od piva..a vůbec se nebráním mu ji dát jednou za čas když je k tomu příležitost. Podle mě mu trocha pěny vůbec neuškodí, ale půl skleničky bych mu nikdy nedala, to i já to pak cítím v hlavě natož tak malé dítě.

lenka1707
17. črc 2013

@iv123 Možná se ti to bude zdát divný ale naše lékařka dovolila taky pít pivo. Má to vraj vit.D. Ríka,že občas je to dobře.

mimys
5. zář 2013

nesmysl... rodiče by se meli nechat vyšetřit... socialku by to asi take zajimalo...

kopretina77
4. říj 2013

no,já teda zírám,nikdy by mě nenapadlo dát dětem pít pivo,má to vliv na mozek,na růst,takže nikdy.

standula002
27. lis 2016

Tak za mě jednoznačně pivo a dítě je lepší, než když koupíš dítěti nejlevnější limonádu. Jsem děsně pobavený tím, jak tady maminka píše, jak by nikdy svému dítěti nedala ochutnat pivo a pak takové ty chytré mamky vidím v Lidlu, jak kupují CocaColu ve slevě! Ano, v pivu je opravdu alkohol, nicméně jsem přesvědčený, že ta troška dítěti určitě neuškodí víc, než ty sr...ky v kdejakém sladkém nápoji za 13,90,- Mimochodem, alkohol byl v minulosti považován jako lék. To že se dnes chlastá v nezměrné míře je jen výsledek dnešní doby.

mogwaika
27. lis 2016

@berenika39 😀 Snad jsi nemislýš, že bi to mohlo na tak velkí slečně zanechat násletki? 😀 Promiň, fakt mě ta konverzace velmi pobavila 😀

mogwaika
27. lis 2016

jinak za mě pivo ani jiný alkohol vážně ne. V mém rodném městečku, byla velmi alkoholu holdující rodina, 3 leté dítě bylo od roka běžně viděno z lahvičkou naplněnou pivem, zřejmě i díky tomu se mu projevila retardace, růstová porucha, neschopnost samoobsluhy. Ve třech letech zemřelo.

kituska20
28. únor 2017

Od mala jsem dostávala pivo v malinkém hrníčku k obědu. Retardovaná nejsem :D

elvira
28. únor 2017

Mladýmu pivo nedáváme ani teď -je mu 7, ale jak už tu zaznělo - některý maminy jsou rázně proti alkoholu /nic proti tomu/, ale na druhou stranu kupují dětem ve velkém přeslazené limonády, coly, kafe atd.
Chce to používat selský rozum - stejně jako u všeho...

brokovich
28. únor 2017

Jasne. Do tri alkohol, fo sesti sex, a do deseti po.no. Kam to ten svet speje.

Za me, u malych deti ani penu, ani oliznout, ani hlt.

Vztah k alkoholu a jinym zavislostem (ivcetne sladkosti) neni treba v detech pěstovat od kojence. Ona puberta a parta vykona sve. A pak budou rodice jeste radi, ze je to jen ten alkohol. Vim, ze odrikaneho chleba nejvetsi krajic, ale na zkouseni alkoholu maji jeste cas a je fajn, kdyz to pak bude informovane zkouseni (tj. dite uz vi, co je alkohol a jake ma ucinky), a kdyz uz, tak v primerenem veku a u primerene prilezitosti.

miseeel
31. kvě 2018

@sonia79 ted to neberte, ze je to moje vlastni zkusenost na mych detech, ale - na Kube davaji detem rum pri grippe carribe, coz je forma strevni chripky. Tim, ze rum kubansky je ze trtiny, coz je prirodni a nasledne kvasi tak produkuje telu prirozenou strevni dezinfekci... cumela jsem jako pero...