Děti narozené ve znamení Kozoroha

mumu77
28. zář 2017

Dobrý den, milé maminky🙂 Možná se vám můj dotaz bude zdát zvláštní až divný, ale já prostě musím😉.Hned zkraje upozorním, že určitě nejsem typ člověka, který se nechává unášet předsudky či nějakými zajetými zvyklostmi a horoskopy čtu spíše pro zasmání a pobavení se . Každopádně máme tříletého caparta,klučinu, který nás dnes a denně udivuje 🙂 svými počiny, jednáním, chováním a vystupováním. Vím, řeknete si, a které dítě ne??? Já spíše hledám malinko souvislost se znamením, v kterém se narodil, přestože jak jsem uvedla, nejsem pověrčivý typ. Vedou mě k tomu spíše fakta z blízkého okolí, kdy jsem se setkala s pár jedinci (dětmi) v tomto znamení a nalézala jsem mnoho podobného. Záměrně vám zde nevypisuji detaily, abych vás neovlivnila. Pokud se tedy najde nějaká dobrá dušička, která mi věnuje kousek mě času, tak mě zajímají věci jako např. vztah k jídlu, vztahy k dětem a začlenění se do kolektivu, jak proběhla adaptace ve školce, zda se umí samostatně hrát a hračky vůbec, zda se chce učit novým věcem, jaké má nálady, jeho denní aktivity, vzdor, zda je to dítko mazlivé atd.🙂.Jsem si vědoma toho, že jsem teď na vás vychrlila takovou lavinu otázek, ale věřte, pro mě to budou cenné poznatky, díky kterým třeba leccos lépe zvládnu🙂 Předem díky,díky a ještě jednou díky P.S. Snad jsem to napsala aspoň kapánek srozumitelně😉

syrinxka
28. zář 2017

Dcerka je ve znamení kozoroha, zatím teda se školkou zkušenost nemáme. Ale co bych tak o ní mohla říct, tak je velký mazel, mazlí se strašně ráda a chodí si i sama pro pusinky. Je na mě hodně závislá, musí mě mít stále na očích, nemůžu se vzdálit a i v dětských centrech všechny průlezky apd. absolvovat s ní, sama nikam netroufne, dokonce ani bonbon do pusy si bez mého svolení nedá :D Začali jsme chodit pravidelně na cvičení s dětmi, herničky apd. kde chodí stále stejné děti, mám za to, že si takhle lépe vybuduje vztah k ostatním dětem. Zatím je dost neprůbojná, nechá si vzít hračku od jiného dítěte, bez jakékoli reakce, pouze kouká. Když se má něco naučit (např. při stavění lega - teď mě lepší příklad nenapadá), nejdřív hodněkrát jen kouká jak stavím já, pak se o tu hračku nějakou dobu vůbec nezajímá a nakonec si k ní sedne a postaví komín úplně sama. Takhle je to ve více situacích, je takový pozorovací typ :D Nemá cenu na ni tlačit, aby něco zkusila, když nechce nechce. Za čas to sama chce zkusit. Má spíše klidnější povahu, když pominu "vztekací období". Nevím jestli tohle všechno má co dočinění s tím, že je kozoroh nebo jde i o normální vývoj jako je u všech dětí. Ale hodně se v ní poznávám, a to kozoroh nejsem. Tak kdoví jak moc nás znamení opravdu ovlivňuje 🙂

mamiiinnaa
28. zář 2017

Mam syna, ted nastoupil do skolky - takze myslim, ze to zvladl dobre, na deti je zvykly, ale spis na starsi, ma o 10l starsiho brachu, 11ti leteho strejdu 🙂 a on je prubojny az dost, ale asi to je ovlivněné bratrem. Kazdopadne jsem take kozoroh a casto se v nem vidim - jak obcas rikam, nase rohy se zapletou a pak je to kdo z koho 😀 mazlivy je, ale jen kdyz chce, jinak utika 🙂 hrat si umi, ale urcite musi chtit on, casto musi byt po jeho a kdyz neco nechce, tak pres to nejede vlak. Ale tezko rict, jestli je to znamenim, jsem v tomhle stejna 😂 jinak bych řekla, ze je hodny, rad si povida, seznamuje s novymi vecmi... Ted me moc nenapada, ale staci se zeptat 😉

jija
28. zář 2017

dcerka kozoroh - tvrdohlavá až běda, co se týče jídla sní na co příjde (jediné co nejí jsou vajička), samostatná víc než o rok starší brácha, ničeho se nebojí, do všeho jde po hlavě, ve školce v pohodě, ač patřila loni ve školce k mladším dětem tak pomáhala paní učitelce s ostatními dětmi, je mazlivá ale a je děsně ukecaná, kdyby jí zalepili pusu tak asi umře 😀 (budou jí 4)

terka_85
28. zář 2017

Tomášek je také kozoroh, v lednu mu bude 7 let. Rád se mazlí, ale jen když chce on. Od malinka rád jí, ale má i období, kdy toho moc nesní a jelikož je hodně hubený, tak ho občas musím do jídla nutit. Je hodně samostatný - chce všechno dělat sám. Byl týden na školce v přírodě a na fotbalovém soustředění a všude ho chválili, jak je šikovný a samostatný. Když přijde do neznámého prostředí, tak je nejprve opatrný a moc se neprojevuje, ale pak když ty lidi pozná, tak se dokáže začlenit. Teď už chodí do 1. třídy, ale ve školce super, paní učitelka ho vždy chválila. Měl tam plno kamarádů, chodil tam rád, to i teď do školy. Miluje sport - hokej, fotbal, tenis, golf, míčové hry, prostě jakýkoliv sport. Je také hodně tvrdohlavý a nejraději by byl, aby bylo vše po jeho. Doma dokáže ztropit scény, ale na veřejnosti nebo tam, kde to tak nezná, je zlatíčko. Občas mě dokáže hodně vytočit, ale pak zase dělá andílka a člověk by do něho nikdy neřekl, že umí i zlobit 🙂 Když mu něco nejde, tak to prostě dělat nechce a zkoušíme to třeba až za nějaký čas (např. jízda na kole). Mám ještě mladšího syna a moc mi s ním pomáhá, stará se o mladšího brácha, hlídá ho. Kdyžtak se klidně ptej 🙂

blecha94
28. zář 2017

Jsem kozoroh. Vztah k jídlu mám od malička až chorobně skvělej. :D Jako dítě jsem byla abnormálně zvídavá, naši mi místo pohádek mohli číst před spaním buď z encyklopedie, nebo nic. 😂 Pořád jsem se na něco ptala, žádná odpověď mi nebyla dost dobrá, chtěla jsem se pořád něco učit. Byla jsem dítě, co si vystačilo samo. Nijak jsem nepotřebovala dospělé, vyhrála jsem si sama se sebou, ráda jsem byla osamotě v pokojíčku, kde jsem si většinou kreslila, nebo listovala v učebnicích. :D Nebyla jsem moc mazlivá, to jsem musela mít jó náladu, abych se přišla pomazlit. A vůbec, nešlo mi moc vyjadřovat city a náklonnost, byla jsem - a vlastně pořád tak nějak jsem - navenek hrozně chladná. V kolektivu jsem vždycky zapadla, nikdy jsem nebyla otloukánek, spíš naopak, ve skupině jsem vždycky zaujímala post lídra, byla jsem to děcko, který ostatní vyslechnou a dají na jeho názor. A názor já jsem měla vždycky svůj vlastní, z čehož často vznikaly třenice mezi mnou a autoritami, prostě jsem nechtěla pravidla jen tak přijímat a nad vším jsem se hodně zamýšlela, z čehož moje máma vždycky šílela. 😅 Byla jsem samostatná, všechno jsem si zařídila a domluvila, úkoly jsem si od první třídy potřebovala dělat sama, ve škole jsem se vždycky dobře učila. Ale byla jsem taky hrozně paličatá a zarputilá, když jsem řekla ne, nikdo se mnou nehnul. Ale moje máma říká, že jsem byla hrozně zlatý dítě, co přišlo jen když mělo hlad nebo se potřebovalo na něco zeptat :D, a že kolikrát ani nevěděla, že nějaký dítě má.

Otázkou je, jestli je to znamením... Moje dcera je celá já a je to Ryba. 😉

syrinxka
29. zář 2017

Ještě bych doplnila :D malá je taky velký jedlík, většinou papá krásně až se divím kolik toho do ní vleze, ale jsou jídla který nehodlá ani ochutnat a to je pak něco na moje nervy :D ukecaná šíleně. Většinou zlatíčko nejmilejší nejhodnější, ale jak se sekne tak s ní nic nehne.

babanci
29. zář 2017

Přesně, jak se popisuje
@blecha94 , tak přesně taková byla a je moje máti. A je narozena ve znamení Kozoroha. Jinak máme v rodině Vodnáře - spolehlivá, Berana - tvrdohlavá a chytrá, Pannu - tichá, snaživá, Střelce - volnomyšlenkář, nikdo ho nezkrotí....je u nás veselo.

houpacikonik
29. zář 2017

Syn (15 let) kozoroh: od malička vývojem hodně dopředu. Brzy chodil, otázky Proč byly hodně do hloubky. Vylezl všude, zvídavý, hledá odpovědi. Pokud ho odpověď neuspokojila, hledaal dál. V kolektivu oblíbený i když trošku pozorovatel. Hodně přemýšlí. Jeho diskuze jsou náročné. Závěry jsou takové, že logicky dojde k závěru.
Mazlivý, ochotný, už se naučil, že nemusí každému vyhovět. A velmi si zakládá na spravedlnosti a férovosti.
Pokud něco chce, tak si za tím jde.

mandala
29. zář 2017

Dcera 12 let, nezdravě vybíravá v jídle, je hodně málo jídel, co sní s chutí, vztahy k dětem- úžasný, chce být paní učitelka, kolektiv - nedělá ji problém začít hovor s cizím člověkem, v kolektivu oblíbená, aktivity - sport, zpěv, klavír, jako malá si moc neuměla sama hrát, ale od malinka byla a je opravdu nad rámec samostatná a zodpovědná, vzdoruje spíše až ted - v pubertě, mazlivá je normálně, oproti svým sourozencům spíš míň... Těším se, co napíšeš ty o svém synovi... 😉
@mumu77

monasek84
29. zář 2017

Dite nevim, ale mam doma 3 dospely kozorohy, chlapy... a musim teda rict, ze jsou jak podle kopiraku... takze v kolektivu velice oblibeni, lidi k nim vzhlizi, snazivi, ve svych zajmech extremne sikovni... ale taky... jajinci, nepriznaji chybu, vzdy v tom druhym vyvolaji pocit, ze to je vlastne jeho chyba, skveli manipulatori, cloveka si navedou presne kam potrebuji.... jinak potrebuji chvalit, snad za vse co udelali a jsou samolibi.... taky jeste dodam, ze na lidi okolo pusobi uplne uzasne a kazdy by touzil s nima kamaradit nebo zit, ale doma uz s nima tak jednoduchej zivot neni 😉

Jo a znam i holky kozorohy a ty jsou jiny....

andysebesta
29. zář 2017

Nás poslední synek je kozoroh.Je mazlivy,ale jen když chce,rád se hubickuje a rád lumpaci.Kravinky by mu sly🙂.Rozpovidal se až kolem třetího roku,ale o to větší a bohatší ma slovní zásobu.V kolektivu asi ok,ale vystaci si i sám.Najde si zábavu všude.Ted ma obdobobdobí ze miluje garáž a všechno nářadí.Okoukal od manžela co se jak dělá a opravují spolu auta.Je to živel,co se chvíli nezastaví a pusinu nezavre . A když to budu brát z pohledu doma....nema problém srovnat do late tříletého a sedmiletého brasku . Tak jak dkaze být zlaticko,dokáže se taky postavit na zadní.A to s ním nic a nikdo nehne.V jídle vybiravy není.Spapa celkem všechno nebo alespoň ochutna.A taky dost rychle se odnaucil plinkam na noc(když budu porovnávat všechny svoje kluky).Ale třeba je to i do jisté míry tím,ze vidi co dělají brachove

soleilll
29. zář 2017

@mumu77 Nečetla jsem předešlé komentáře, ale napíšu ti svou zkušenost. Já, narozdíl od tebe, na astrologii věřím, protože (nebo právě proto) se mi mnohokrát potvrdilo, že někteří lidé mají stejné povahové rysy a vzorce chování.
Je rozdíl, jestli jde o kluka nebo holku (a muže nebo ženu), protože určitá vlastnost nebo chování vyzní v podání holky a kluka jinak. Můj syn je kozoroh a mám v okruhu přátel víc kozorohů. Úplně obecně je známé, že děti-kozorozi jsou "malí dospělí" - tedy v dětství jsou spíš vážní, přemýšliví, na pohled od mimina působí a vypadají starší, než jsou. To se časem mění - jak stárnou, stávají se obvykle trhlejšími, uvolněnějšími a bláznivějšími. U chlapa bych to nazvala typickou zastydlou pubertou. Děti jsou většinou hodné, poslouchají, snaží se dělat rodičům radost a moc nezlobí. To samozřejmě neznamená, že nedělají žádné lumpárny nebo sedí někde samy v koutku, i když i takové můžou být. Můj syn ale ne. Umí si krásně vyhrát sám, ale to je dané určitě hodně i mým přístupem k dětem od malička - prostě se to musel naučit, protože nejsem ten typ, co má dítě 24 hodin na ruce nebo pověšený na nohavici. Zároveň je syn živel, který pořád někde běhá a vymýšlí blbiny. Taky je typický tím, že když mu něco nejde, nenechá si poradit a bude se zlobit, že to nejde způsobem, který si určil. A nestojí o přílišnou pozornost, když se mu něco podaří. Skoro jako by se za to styděl, když ho někdo moc okatě chválí. 🙂 Co se týká kolektivu a kamarádů, tak nic zvláštního nevidím. Možná je to náhoda, ale nejvíc se přítelí se dvěma vodnáři. Já jsem vodnář a měla jsem nejvíc kamarádek kozorožic. Učení novým věcem, tedy spíš zkoušení něčeho novýho je tragédie - nic nechce (např. plavání, ježdění na kole). Ale když se nám konečně podaří ho k tomu přimět, většinou ho to začne bavit a je rád, že to umí. Když mu ovšem něco nejde, zabejčí se a nechce tu činnost opakovat. Vzdor netrpím, takže to u nás není, k jídlu má velmi pozitivní vztah od malička (nekojila jsem) a naštěstí to všechno zatím vyběhá a mazlivost moc nedokážu posoudit, protože sama nejsem moc kontaktní. Nicméně třeba mladší sestru a mladší děti obecně má moc rád a často ji objímá. 🙂
Jestli tě zajímá, jak na malýho kozoroha, tak výborné jsou malé knížky od Dagmar Kludské o dětech v každém znamení "Můj malý ...." Kozorozi synové jsou fajn - myslím, že jako matky můžeme být opravdu rády, že máme zrovna je. (Snad to budu moct tvrdit i v pubertě. 😀 )

normalnimatka
29. zář 2017

no z astrologickýho hlediska, záleží na mnoha faktorech a i když máš kozoroha, můžou bejt u něj v popředí úplně jiný rysy, než který se obecně u kozoroha uváděj.
astrologie je až děsivě přesná, ale je potřeba dát dohromady spoustu a spoustu postavení planet dohromady.
jinak děti jakoby fungujou "pod lunou", tzn. to, jaký dítě bude, bude vystihovat spíš to, jaký znamení má v luně. a to dopředu nezjistíš.

soleilll
29. zář 2017

Taky je dobrý vědět ascendent. Jinak dobře se to všechno dá zjistit tady http://horoskopy.najdise.cz/ i roky zpětně.

lencza85
29. zář 2017

Ninuska bude mit v lednu 2 roky. Mazliva je, ale jen kdyz sama chce. Nema potrebu mazlit se casto. Ma klidnou povahu, je rozvazna, opatrna. Kdyz je poprve v kolektivu neznamych deti a v neznamem prostredi (kroužky), je nesva. Ale po rozkoukani je to lepsi a lepsi. Rekla bych, ze je pratelska. Vzdy si na hristi vyhlidne starsi holcicku (4-6 let), hned ji chce drzet za ruku a hrat si s ni. S Ninuskou mam hodně vlastnosti spolecnych, a to jsem ve znameni Byka. 🙂

mumu77
autor
30. zář 2017

Milé maminky pisatelky🙂, velmi si vážím všech vašich příspěvků, postřehů a poznatků ohledně mé otázky. A aby to nevypadalo, že já už se této diskuze nezúčastním, tak vás v tento moment jen chci ujistit, že rozhodně ano. Jen dneska dokončíme vinobraní😉, tak já v pozdní večer zasednu k PC a vymáčknu se🙂. Každopádně všechny vaše články poctivě čtu a ještě jednou za to množství děkuji. Takže večer zde stvořím literární dílo🙂

mumu77
autor
2. říj 2017

Dobrý den maminky🙂. Omlouvám se za nedodržení slibu, že se na adresu toho našeho malého kozoroha😉 vyjádřím už v sobotu. Nedovolily mi to vzniklé zdrav. potíže, chřipka, kdy mé tělo stávkovalo a vyhlásilo stav odpočinku. Dnes už se vracím do normálu, takže jdu podat hlášení.
Ani nevím, kde vlastně začít, ale pokusím se mému psaní dát nějakou normu, aby to bylo nejenom čitelné, ale taktéž srozumitelné.
Náš tříletý chlapeček jménem Radeček, narozený na Silvestra🙂, byl do půl roku naprosto zlaté dítě, plně kojené, spokojené a téměř dvacet hodin denně spící. Jedním slovem zázrak. Dokonce ani koliky nás netrápily.
Malá změna nastala právě po skončení tohoto období, kdy naše ratolest vyžadovala stále více a více pozornosti, jinak nastával pláč a nespokojenost. Vše bylo však v mezích normálu a navíc jsem chápala, že každý máme jiné potřeby.
Čekali jsme tedy, že zlepšení přijde až začne naše milované dítko chodit a bude mít více možností zábavy. A ejhle!😕 Zmýlili jsme se😉
Nožičky mu sice sloužily, ale on visel neustále i na mých.
Možná bych vás ještě měla poprosit o jediné.....opravdu si nechci, nechceme na našeho synka jen stěžovat, milujeme ho se vším všudy, jen jsme někdy kapánek vyšťavení a bezradní, tak proto jsem založila tuto diskuzi.
Ale teď už k jeho vlastnostem a povaze. Jak jste se tu mnohokráte zmínily,ani Radeček nemá potřebu se s někým mazlit, objímat či pusinkovat. Je to na vyžádání a ještě musí mít opravdu dobrou náladu. Přímo nesnese tělesné dotyky. Zkoušela jsem mu i několikráte položit svoji ruku na nohy, když byl zahleděn na televizi a okamžitě mi ji sundal. Nesmím ho dokonce ani přidržovat za rameno, když mu dočisťuju zuby a potřebuji jej mít pevně u sebe. Beru to však jako malé zlo, ani manžel (vodnář🙂) neumí moc dávat najevo city a přitom je to ten neskvělejší chlap a tatínek.
Jako další bod uvedu hračky a zábavu☹ Tam je to problém. Odmalička si náš rarach🙂 nevzal do ruky hračku ,knížku ani jiné. Chodí nečinně okolo všeho a nebaví ho to ani tehdy, když se her a čtení zúčastňujeme my. Prostě nechce!! Jediné co dělá v momentě kdy mu něco postavíme, je věci následně zbořit, zničit. Knížky vůbec!Nechá mě s nimi o samotě a odchází😒. Vím, asi to chce čas, do ničeho jej nenutíme a už vůbec nesrovnáváme, ale přece jen je to zvláštní.
Je to opravdový kozoroh, takže když se mu něco nelíbí, dá to najevo a my s ním nehneme. Mrzí mě to, přiznávám se, navíc já jsem strašná optimistka a malý spíše zatím malý nespokojeneček, pesimista, negativista,stále mrzutý.
Často s ním navštěvujeme dětské koutky a různé akce, ale mezi děti se moc nezapojí, spíš stojí opodál a vyžaduje nás mít po ruce. Je spíše samotář a introvert, ale přitom doma strašný komediant🙂 a neposeda. Ale to jen v domácím prostředí a u rodiny.
Abych ještě uvedla jednu věc. S manželem máme krásný vztah, z naší strany nevidí nic zlého, hrubá slova a vulgarity nejsou ve slovníku a jeho velká sestra je naprosto hodný tvor, takže tím chci vyloučit závadnost prostředí😉
S jídlem jsme také velmi bojovali, nejedlík, vybíraveček,ale teď došlo ke změně a apetit se dostavil 🙂 Huráááá a spoň za to !!
Vzdor je u nás na denním pořádku, Radeček to však řeší po svém, jde do pokojíku a trucuje. Tento stav je několikráte za den😒 Moc nás to trápí, věřte.
Svou sestru místo pozdravu raději plácne a neustále jí něco nekalého děláa provádí. Přímo provokuje😒(promiňte ten výraz, ale výstižněji to napsat nejde).
S tímto chováním nemá problém ani na veřejnosti a i když se kolikrát stydím, tak věříme, že přijde čas, kdy se všechno zlomí a upraví. Naším přáním je vychovat z něho slušného jedince a člověka, který bude šťastný a bude činit i ostatní.
Teď bude mít tři roky a nastoupí do školky, tak si děláme pořád naděje, že mu ta změna, kolektiv, určitá pravidla( ne že by je doma neměl, jsme důslední, vyžadující a zdravě přísní) pomohou a budou přínosem. Určitě nechci a neočekávám od školního zařízení výchovu jako někteří rodiče, ale přece jen tam bude více dětí a Radeček snad pochopí, že všechno se nemůže řídit dle něj a třeba se i naučí hrát.
Bude to naše velké novoroční přání🙂
A ptáte se, cože dělá náš nezbeda po celý ten den? Stále za mnou pobíhá, stále něco odněkud vytahuje(ale hračky to nejsou!!!), krámuje, no prostě krásně zlobí a někdy ješte krásněji odmlouvá.
Co na to závěrem říct?? Že jen doufám, že si ještě i o nás, rodičích, nepomyslíte, že jsme neschopní jedinci, nezralí na výchovu svých potomků☹. Je mi 41 a manželovi 40, a i kyž vím, že věk není patent na moudrost, tak vzhledem ke zdárné výchově své 22,5-leté dcery vsázím na zkušenosti a jak říkám, nic nevzdáváme a budem dál věřit lepším zítřkům🙂
Mamky, maminky, holky koníkové🙂, ještě jednou díky

normalnimatka
2. říj 2017

kozoroh je ještě prd, oproti beranům🙂)))

zjišťovala jsi, co je syn za lunární znamení? to ho opravdu určujě ještě výraznějc, jako dítě.

jako já nevim, no... syn má hodně podobnou povahu a rysy, jako popsuješ.. nejedlíK, MEGA tvrdohlavej, nasírací, vztekloun, hraje si kramařením atd., jen ty tělesný dotyky mu nevaděj, doma je srandista, chování k sourozenci neposoudim.... no a kozoroh to není, ani ve slunci, ani v luně;)

sedmikraska84
8. lis 2017

Ahoj.Já mám dceru budou jí v lednu dva takže kozoroh.Je hodně přítulná,mazlivá,pusinky dává i sama🙂má moc ráda děti,ale je to takové trdlo,nebo takový Kuba jak říká moje mamka.Mezi dětmi moc neprůbojná,každý jí celkem ubližuje a ona za dětmi pořád chodí a chce se kamarádit.Na prolejzačkách a tak je trdlo,moc jí to nejde samo,je na sebe jak já říkám dost opatrná,nejde do ničeho po hlavě.Školka to ještě nevíme,ale je na mě hodně závislá a musím u všeho s ní být.Ale je celkem hodná a kamrádská,jen má občas záchvaty vzteku a nejí mi nic,to je problém velký,ani pít nechce pořád jen mlíčko☹ absolutní nejedlík.A je tedy dost tvrdohlavá a má svojí hlavu,je to s ní dost těžké někdy,ale je jinak moc šikovná a v mluvení je šikovná,učí se vše dost dobře🙂

zerog
8. lis 2017

@mumu77 jako bych videla naseho dtarsiho kozoroha,sileny!mladsi kozoroh je jiny,tam to je dobre.a oba se budou asi fost srazet za mohutneho tresku rohu.jsou narozeni presne dva roky a 37.5 hodin od sebe.a u obou tvori jejich den a mesic narozeni a hodina a minuta narozeni presmycku.preju hodne sil a chapu!