Dítě do jeslí - jak jste to vy i dítě zvládli?

dri
11. únor 2013

Ahojte,
mám se vrátit od září do práce. To bude mít malá 14měsíců. Chceme ji dát do jeslí. Do jeslí by chodila každý den, zkrácený úvazek u mě ani manžela nepřipadá v úvahu.
Chci se zeptat těch,co tak malé děti do jeslí dali,jak to oni i děti prožívali, zvládali a jestli by to udělali znovu.
díky

lrg
11. únor 2013

To je dost krutý, jak dlouho tam bude?

adelkav
11. únor 2013

@dri ahoj, my dáváme pouze na jeden den v týdnu. Poprvé tam šel když mu bylo 18 měsíců a já tím trpím do teď. Ze začátku se to bez slziček neobešlo. Dnes už pokročil do stádia, že říká v autě nenene, ale vozí ho manžel. Když jsem ho vezla já, tak hodně plakal, když jsme se loučili. Ale my máme mamánka a také si myslím, že si lépe zvykne, když jde na celý týden než na jeden den.

jarkalada
11. únor 2013

@dri já osobně s tím naštěstí nemám zkušenost. Ale vím od mamky, že mě taky dávala od nějakého takového věku do jeslí a bylo to vždycky šílené, i když prý v té době normální. Teď by to už neudělala, pokud by teda nebyla úplně na mizině..
Opravdu musíte? A na každý den - takové mimi přece v tu dobu potřebuje nejvíc mámu a uteče ti ten nejkrásnější věk..
Mám děti v podobném věku a neumím si představit je v tomhle období dávat do jeslí.
Jasné, že někdy se nedá holt nic jiného dělat ☹

boban
11. únor 2013

Pro mě je tohle nepředstavitelné..nikdy bych se nesmířila stím, že mi uteklo to nejkrásnější období dítěte.. 😔 😔 už ted špatně nesu že ten čas tak rychle plyne a to jsem s prckem doma 😅 😀 😀

cenichmat
11. únor 2013

Hmmm, tak nás to čeká příští rok v září, ale malé bude už 2,5 roku (je narozená v březnu a to nám jí nevezmou) - a stejně jsem z toho už teď ve smrti, jak to budeme obě snášet....☹ Ve 14 měsících bych to minimálně já nedala a vůbec ti to nezávidím.

lucajdak
11. únor 2013

Ja davala Petu do jesli ve dvou letech, bylo to sice hrozny ale po mesici si zvykl, hodne taky zalezi na tetach a na tom pristupu🙂 Nastesti tam byl jen 4 mesice, pak jsem otehotnela, bylo to narocny vic asi pro me, na psychiku. Nevim no, ale takhle malickyho bych ho tam nedala☹ Ale je to na kazdem, preju pevne nervy