• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Díte, které neleze, bude neklidné. Je to pravda?

5. prosince 2009 
Ahojda, to nám bylo řečeno, jak to měli Vaše dětičky??? My máme roční berušku, lezeme kolem ní, ona kouká a nic, plazí se a staví se a obchází nábytek... :slight_smile:
9. lis 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je blbost! niektore deti vobez nelezu, rovno zacnu chodit....
9. lis 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No právě a nám bylo řečeno že muže být v budoucnu neklidná,třeba že nevydrží sedět ve škole hodinu na židli.......
9. lis 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda!!!! Náš malý začal lézt v 11 měsících a je to teda pořádný kliďas. Každý mi říká jak mám hodné dítě. No nedovedu si představit, že by v lavici neposěděl. :grinning: Naopak má dcera lezla už od 6 měsíců a je jak pytel blech, nevydrží sedět ani minutu (v lavici teda jo :grinning: ) Dřív než chodit se naučila běhat :grinning: :grinning: :grinning:
9. lis 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je blbost, to zas pronesl nejaky genius co? To je jako kdybych rekla, ze deti co nejsou kojene a jsou na UM se dozijou max. 50ti a budou cely zivort strasne obezni, takze maminky prosim vas kojte alespon do jejich puberty, treba budou zit 150 let
9. lis 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Není nad americké vědce koukám :grinning: :grinning: :grinning: Jak někdo může říci takovou hloupost, janette.j, neboj, na všechno dojde, ještě budeš vzpomínat, jaký to bylo, kdy malá byla trochu v klidu :grinning: :grinning: :grinning:
9. lis 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nám to řekla fyzioterapeutka,chodíme do stacionáře,že by to mělo jít postupně ten vývoj,že právě když neleze,nestimuluje nějaký body na kolenách a nártech a to prej je strašně duležitý.....
9. lis 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to holka nevím, jen jsem tě chtěla povzbudit :wink:
9. lis 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
anta-každopádně děkuji,teda taky si to myslíme,jen to vě mě trochu hlodá...... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. lis 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
To chápu, panč fyzioterapeutka tě poněkud vyděsila viď? Nemyslím si, že by někde byla zásadní chyba, každé dítě je fakt jiné a těžko se to srovnává :wink:
9. lis 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hele nic proti odbornikum, ale vis kolik lidi ma nelezouci deti? A ted si vem, kdyby melo byt kazde z nich neklidne, nejde proste hodnotit chovani a vlastnosti ditete podle bodu na kolenou... tak to abych se zacla bat, malej sice lezl dlouho, ale casto pada na kolena a tak se bojim, aby si ty body neznicil :-\ jak rikam, blbost
9. lis 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je nesmysl. Je to spíš naopka. Děti, které nelezou, bývají klidné a pohodáři, také pohodlné., A to mají v povaze na celý život. :wink:
9. lis 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Kutcher, podle toho co si pamatuju z dětství, tak já jsem snad rovnou lítala neb jsem byla pořádnej divoch :grinning: :grinning: :grinning:
9. lis 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky díky moc,oni tam jedou podle tabulek,takže já tam jsem z toho na mrtvici,jsme trochu pozadu,ale měli jsme komp porod a málá měla jen 2300g,tak to pořád tak nějak doháníme....
9. lis 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je fakt blbost. Spíš jde o to, že by se děti měli nechat, ať si na všechno přijdou samy, takže třeba ve vašem případě nemotivovat k chození a stání, ale to asi neděláte, takže prostě tomu nech volný průběh a bude to :wink:
9. lis 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
petko80-přesně jak říkáš,vždyt já kolem ní lezu každý den,mám kolena samou modřinu... :grinning: :grinning: :grinning:
9. lis 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
janette.j, taky si myslím, že je to kravina. Mmch, naše malá se narodila o 1m dříve akutním císařem, měla 2200g, dřív než lézt se plazila a chodila kolem nábytku, přetáčet se začala také velice brzy, já s ní cvičím od narození na míčích, teď je jak pytel blech a chodí sama bez pomoci od 11m :slight_smile: takže do tabulek moc nezapadá a v ledasčem předehnala svoje "normální" vrstevníky :slight_smile: vyprdni se na tabulky, sleduj svoje dítě a uvidíš sama pocitově, co mu svědčí a jestli v nečem případně nestíhá. Podle toho jak píšeš mi přijde že je naprosto v pohodě a normální :wink:
9. lis 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám bylo řečeno, že lezení je důležité pro kvalitní chůzi do budoucna
9. lis 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ilci-no vidíš to nám nikdo neřekl,nám řekli jen o tom neklidu třeba v lavici :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. lis 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malej při porodu vážil 2,960 kg a začal chodit ve 13. měsících, ono to přijde z ničeho nic. Asi by se to mělo všechno postupně vyvíjet, to je fakt, ale já bych v tom prostě nehledala problém, pak budeš streslá a to nemá prostě vejšku :wink:
9. lis 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkuste diteti dat cihly na kolena, to si pak nestoupne, stymuluji se ty body a terapeutka bude stastna :D mmch
9. lis 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ajooooo to mě nenapadlo,ale chudák malá...... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale díkkkkkkk
9. lis 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tiež mi to príde pekný blud, dcéra sa plazila, liezla, postavila sa, chodila okolo roka, až potom sa posadila s nohami pred sebou a trochu nekĺudná teda je. Ako mimino (pri narodení 2100g) bola hypertonocká a dráždivá a celý život pomerne málo spí, a to sa hýbala ako podľa knihy. Teda takmer, lebo sa nepretáčala z bruška na chrbát, keď sa dostala na bruško na krovky už nechcela, nuda, to až neskor :wink:
9. lis 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vzdycky rada dobre poradim :D Ne fakt, kaslat na to, jestli mala bude divoch, urcite to nebude tim a aspon budes vedet, ze ji mas!
9. lis 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmch, nám na cvičení říkali, že jakmile dítě začne chodit je důležité se v tomto ranném věku k lezení pořád vracet... tak s malou lezu po podlaze po čtyřech, honíme se na 4, na cvičení prolézáme prolézačky na 4 apod...
9. lis 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
chiwule: to jo, ale to je kvuli pateri, chuzi a postoji ne?
9. lis 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
kutcher, no jasně, kvůli čemu jinýmu? :wink:
9. lis 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co ja vim, treba jak tady autorce rikala odbornice prototo, aby mela roztomileho a klidnouckeho sprta a chiwule moc na ty body v kolenou netlacte, at nemate doma jeptisku.
9. lis 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže já mohu říci jen toto..mám syna 8 let a také nevelzl plazil se a poté hned stoupl a šel (začal choduít v 9 měsíchc) nikdo se nad tím nepozastavoval, jen s nástupem do 1. třídy nám paní učitelka doporučila pedagogicko psychologickou poradnu že nejspíš syn bude mít nějaké DIS....
a první na co se nás paní v poradně ptala zda syn nepřeskočil nějaký vývojový skok, jako lezení atd...že je to první známka že dítě bude mít dis....ptala jsem si více maminek s takovým to problém a řekly že prý to tak je a že jim to také sdělily (nezávazně na sobě jiné osoby - ne jen ta naše ale i z jiných poraden atd.)
Rozhodně si z toho nedělám hlavu jelikož nejaké DIS má asi každé druhé dítě, takže v klídku...
9. lis 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pozn. toto neni vysmech autorce, jen nekterym odbornikum, kteri uz me tim zbytecnym strasenim maminek lezou na nervy. Asi nemaj dost tezkych pripadu a tak se na nas vybijej. Ja verim tomu, ze akupunkturni body maji v nasem tele svuj vyznam, ale neverim tomu, ze utvareji osobnost tecka
9. lis 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucasaerik: Jak pises, u nas ve tride to byl skoro samy DIS a nekteri lezli a nekteri ne.
9. lis 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek