Díte, které neleze, bude neklidné. Je to pravda?

janette.j
9. lis 2009

Ahojda, to nám bylo řečeno, jak to měli Vaše dětičky??? My máme roční berušku, lezeme kolem ní, ona kouká a nic, plazí se a staví se a obchází nábytek... 🙂

rimmel
9. lis 2009

to je blbost! niektore deti vobez nelezu, rovno zacnu chodit....

janette.j
autor
9. lis 2009

No právě a nám bylo řečeno že muže být v budoucnu neklidná,třeba že nevydrží sedět ve škole hodinu na židli.......

kulimka
9. lis 2009

Teda!!!! Náš malý začal lézt v 11 měsících a je to teda pořádný kliďas. Každý mi říká jak mám hodné dítě. No nedovedu si představit, že by v lavici neposěděl. 😀 Naopak má dcera lezla už od 6 měsíců a je jak pytel blech, nevydrží sedět ani minutu (v lavici teda jo 😀 ) Dřív než chodit se naučila běhat 😀 😀 😀

kutcher
9. lis 2009

To je blbost, to zas pronesl nejaky genius co? To je jako kdybych rekla, ze deti co nejsou kojene a jsou na UM se dozijou max. 50ti a budou cely zivort strasne obezni, takze maminky prosim vas kojte alespon do jejich puberty, treba budou zit 150 let

anta
9. lis 2009

Není nad americké vědce koukám 😀 😀 😀 Jak někdo může říci takovou hloupost, janette.j, neboj, na všechno dojde, ještě budeš vzpomínat, jaký to bylo, kdy malá byla trochu v klidu 😀 😀 😀

janette.j
autor
9. lis 2009

Nám to řekla fyzioterapeutka,chodíme do stacionáře,že by to mělo jít postupně ten vývoj,že právě když neleze,nestimuluje nějaký body na kolenách a nártech a to prej je strašně duležitý.....

anta
9. lis 2009

Tak to holka nevím, jen jsem tě chtěla povzbudit 😉

janette.j
autor
9. lis 2009

anta-každopádně děkuji,teda taky si to myslíme,jen to vě mě trochu hlodá...... 🙂 🙂 🙂

anta
9. lis 2009

To chápu, panč fyzioterapeutka tě poněkud vyděsila viď? Nemyslím si, že by někde byla zásadní chyba, každé dítě je fakt jiné a těžko se to srovnává 😉

kutcher
9. lis 2009

Hele nic proti odbornikum, ale vis kolik lidi ma nelezouci deti? A ted si vem, kdyby melo byt kazde z nich neklidne, nejde proste hodnotit chovani a vlastnosti ditete podle bodu na kolenou... tak to abych se zacla bat, malej sice lezl dlouho, ale casto pada na kolena a tak se bojim, aby si ty body neznicil :-\ jak rikam, blbost

eliotka
9. lis 2009

To je nesmysl. Je to spíš naopka. Děti, které nelezou, bývají klidné a pohodáři, také pohodlné., A to mají v povaze na celý život. 😉

anta
9. lis 2009

Kutcher, podle toho co si pamatuju z dětství, tak já jsem snad rovnou lítala neb jsem byla pořádnej divoch 😀 😀 😀

janette.j
autor
9. lis 2009

Holky díky moc,oni tam jedou podle tabulek,takže já tam jsem z toho na mrtvici,jsme trochu pozadu,ale měli jsme komp porod a málá měla jen 2300g,tak to pořád tak nějak doháníme....

petka80
9. lis 2009

To je fakt blbost. Spíš jde o to, že by se děti měli nechat, ať si na všechno přijdou samy, takže třeba ve vašem případě nemotivovat k chození a stání, ale to asi neděláte, takže prostě tomu nech volný průběh a bude to 😉

janette.j
autor
9. lis 2009

petko80-přesně jak říkáš,vždyt já kolem ní lezu každý den,mám kolena samou modřinu... 😀 😀 😀

chiwule
9. lis 2009

janette.j, taky si myslím, že je to kravina. Mmch, naše malá se narodila o 1m dříve akutním císařem, měla 2200g, dřív než lézt se plazila a chodila kolem nábytku, přetáčet se začala také velice brzy, já s ní cvičím od narození na míčích, teď je jak pytel blech a chodí sama bez pomoci od 11m 🙂 takže do tabulek moc nezapadá a v ledasčem předehnala svoje "normální" vrstevníky 🙂 vyprdni se na tabulky, sleduj svoje dítě a uvidíš sama pocitově, co mu svědčí a jestli v nečem případně nestíhá. Podle toho jak píšeš mi přijde že je naprosto v pohodě a normální 😉

ilci
9. lis 2009

nám bylo řečeno, že lezení je důležité pro kvalitní chůzi do budoucna

janette.j
autor
9. lis 2009

ilci-no vidíš to nám nikdo neřekl,nám řekli jen o tom neklidu třeba v lavici 😝 😝 😝

anta
9. lis 2009

Malej při porodu vážil 2,960 kg a začal chodit ve 13. měsících, ono to přijde z ničeho nic. Asi by se to mělo všechno postupně vyvíjet, to je fakt, ale já bych v tom prostě nehledala problém, pak budeš streslá a to nemá prostě vejšku 😉

kutcher
9. lis 2009

Zkuste diteti dat cihly na kolena, to si pak nestoupne, stymuluji se ty body a terapeutka bude stastna :D mmch

janette.j
autor
9. lis 2009

Ajooooo to mě nenapadlo,ale chudák malá...... 😀 😀 😀 😀 ale díkkkkkkk

evi3
9. lis 2009

Tiež mi to príde pekný blud, dcéra sa plazila, liezla, postavila sa, chodila okolo roka, až potom sa posadila s nohami pred sebou a trochu nekĺudná teda je. Ako mimino (pri narodení 2100g) bola hypertonocká a dráždivá a celý život pomerne málo spí, a to sa hýbala ako podľa knihy. Teda takmer, lebo sa nepretáčala z bruška na chrbát, keď sa dostala na bruško na krovky už nechcela, nuda, to až neskor 😉

kutcher
9. lis 2009

Vzdycky rada dobre poradim :D Ne fakt, kaslat na to, jestli mala bude divoch, urcite to nebude tim a aspon budes vedet, ze ji mas!

chiwule
9. lis 2009

mmch, nám na cvičení říkali, že jakmile dítě začne chodit je důležité se v tomto ranném věku k lezení pořád vracet... tak s malou lezu po podlaze po čtyřech, honíme se na 4, na cvičení prolézáme prolézačky na 4 apod...

kutcher
9. lis 2009

chiwule: to jo, ale to je kvuli pateri, chuzi a postoji ne?

chiwule
9. lis 2009

kutcher, no jasně, kvůli čemu jinýmu? 😉

kutcher
9. lis 2009

Co ja vim, treba jak tady autorce rikala odbornice prototo, aby mela roztomileho a klidnouckeho sprta a chiwule moc na ty body v kolenou netlacte, at nemate doma jeptisku.

lucasaerik
9. lis 2009

takže já mohu říci jen toto..mám syna 8 let a také nevelzl plazil se a poté hned stoupl a šel (začal choduít v 9 měsíchc) nikdo se nad tím nepozastavoval, jen s nástupem do 1. třídy nám paní učitelka doporučila pedagogicko psychologickou poradnu že nejspíš syn bude mít nějaké DIS....
a první na co se nás paní v poradně ptala zda syn nepřeskočil nějaký vývojový skok, jako lezení atd...že je to první známka že dítě bude mít dis....ptala jsem si více maminek s takovým to problém a řekly že prý to tak je a že jim to také sdělily (nezávazně na sobě jiné osoby - ne jen ta naše ale i z jiných poraden atd.)
Rozhodně si z toho nedělám hlavu jelikož nejaké DIS má asi každé druhé dítě, takže v klídku...

kutcher
9. lis 2009

Pozn. toto neni vysmech autorce, jen nekterym odbornikum, kteri uz me tim zbytecnym strasenim maminek lezou na nervy. Asi nemaj dost tezkych pripadu a tak se na nas vybijej. Ja verim tomu, ze akupunkturni body maji v nasem tele svuj vyznam, ale neverim tomu, ze utvareji osobnost tecka

kutcher
9. lis 2009

lucasaerik: Jak pises, u nas ve tride to byl skoro samy DIS a nekteri lezli a nekteri ne.