Dítě nám vylezlo z dětské postýlky. Co dělat?

geminis
28. říj 2008

Dobrý den,
doufám, že se neopakuji, ale nemám možnost projít všechna témata a jsem zde jen krátce.
Ráda bych se zeptala na to, co si počít, když nám jedna naše holčička vylezla z postýlky.
Přelezla šprušle postýlky a běhala po pokoji.
Máme dvojčátka, včera "oslavily" 22 měsíců a problém je v tom, že druhá holčička ještě není tak daleko, aby se přitáhla, ale protože neexistuje, aby měla něco jinak než Anička, nevím, jak to řešit. Nechci v žádném případě riskovat další přelezení, třeba v noci, kdy může hrozit pád.
Holky spí samy v pokoji, na kliku dveří nedosáhnou a na schodech je zábrana. Vyndávací šprušle nemáme a velké postele ještě taky ne.
Jak jste to řešily? Uvítám každý tip. Děkuji.

luciar79
28. říj 2008

pri malej som to riešila matracom pre mäkkší dopad 🙂 potom už bola profíčka, a neskôr dostala klasickú posteľ asi tak v 2 rokoch. už si to veľmi nepamätám 😀

radka.m.
28. říj 2008

já myslím,že tady se nic moc řešit asi nedá.jak píše luciar-zajistit matraci pro měkkčí dopad,za chvíli začne určitě přelízat i ta druhá.

leva
28. říj 2008

ahoj geminis,tak my sme museli navrtat nove dierky co najnizsie,rošt sme upevnili az tam kde zacinaju nôzky postielky aby tam nevznikla fuga,tiez sme to robili asi ked mal maly nieco pred druh.rokom.

ladunka
28. říj 2008

Ahoj, my vyndavací šprušle máme a dcerka je má vyndané minimálně od roku a půl, možná dřív. Ale kamarádka má postýlku taky bez vyndavacích šprušlí, a tak prostě dvě vyřízli. Ale ve 22 měsících už by holčička mohla umět vylézat z postýlky celkem bezpečně, takže by ty matrace pro měkčí dopad možná taky stačily.. a aspoň pak budeš moci postýlku ještě i prodat 😉

erikasadek
28. říj 2008

ahoj geminis, moj syn mi spravil prvy pad, ked mal 16 mesiacov, tak sme to hned riesili prvou kupou , normalnej postele pre deti , s zabudovanou, barierou, vyhoda tejto postele je ,, ze sa natahuje, am dve velkosti 140 cm a neskor sa da natiahnut na 190 cm, takze na zaciatku dieta sa neciti take male vo velkej posteli...
strasne sa mu pacila a, hlavne uz nikdy nespadol coz predtym bolo denne aspon 5 krat, pokial neprisla postel....

lienka55
28. říj 2008

Nas maly nechce spavat v postielke,tak spava s nami.Ked mal 11mes.nachvilku som ho tam polozila a on neviem ako vyskriabal sa z nej a spadol.Strasne plakal,bala som sa aby mu nieco nebolo ale ziadne priznaky nemal.Potom sme zistili ze sa da dat este nizsie,ako sme ju mali.

w.04
28. říj 2008

my sme to riesili podobne ako leva, vyvrtali sa nove dierky nizsie a bolo 🙂

geminis
autor
28. říj 2008

holky díky moc za rady. postele máme obalené už asi týden. pro jistotu. manžel dnes vyvrtal dírky a rošt jsme dali o něco níž, sice se to Aničce nelíbilo a byla v té "nové" postýlce celá nesvá, taková utopená, ale uvidíme, co bude zítra a další dny. s koupí "velké" postele nechci zatím spěchat, ale dnes už to nemohu s takovou jistotou říci. Anička mi třeba předvede, že už si velkou postel fakt zaslouží..je to rarášek!
tak ještě jednou díky a hezký večer všem!

kacka.va
29. říj 2008

jí bych vyndala na boku pár šprušlí, aby mohla vylézt a nepřelézat to. jinak my máme u postýlky tu nejnižší polohu hodně nízko, takže myslím, že by to nepřelezla

geminis
autor
29. říj 2008

kati, vyndávací šprušle nemáme a nechtěla jsem je řezat, pak by postýlka byla neprodejná...nicméně, snížení roštu a matrace nepomohlo, dnes ráno byla opět venku :(
Musíme tedy vymyslet do večera plán B. Pokud by se postranice vytáhla v noci, až by usnula, myslíte, že by ráno věděla, co dělat??? Že tudy může vylézt a ne zase přelézat?? Nechci ty postranice oddělávat před jejím usnutím, protože by byla asi venku hned.
Hezký den.

kili
29. říj 2008

geminis. ja som vyliezala v 7m a nič mi nie je. neboj, nemusíš to nijak riešiť. v noci by hádam vyliezať nemala, keď spí, nie? a ak tá druhá žiarli, že aj ona chce ísť vtedy von, tak jej to proste umožni a ak máš tie vyberaice dve tyčky, tak ich daj preč.
ja práve rozmýšľam, že by aj naši už mohli vedieť zísť s postielky sami, aby keď sa zobudia nemuseli plakať ale dobehli, ale nemáme vyberateľné tyčky, iba sklápateľnú jednu časť a to oni nezvládnu preliezť, tak neviem, ako to vymyslím. majú ale korigovane 16m.

zonja
29. říj 2008

ahoj, my máme už několik měsíců bočnici staženou a malej když nespí,tak chvíli buší na dveře, ale pak zase zaleze a spí, takže u nás není problém, sice někdy v noci cestuje a leze k nám do postele, ale většinou jen hlavičkou 😀 a prdelku má ve svý 😀

petule.h
29. říj 2008

ahoj, já tohle vyřešila normální dětskou postelí, která bylo fakt nízko od země a měla ještě zábranu...koupila jsem jí neprodleně

ivushka
29. říj 2008

ahoj,
ja to mam zabezpecene tym, ze maju dvojicky spacie vaky... teda ak su vo vaku, nemaju sancu dat jednu nozku tak vysoko, aby preliezli a klop-klop, zatial im to este ani nenapadlo... 😀
vyliezali mi takto z takej maxi ohradky, co sme mali, no tu nebol problem dat prec.. ale postielka je nutnost. takze ak by zniesli vaky, sup tam s nimi 😀 ..no mam pocit, ze sa im to asi nebude moc pacit, co?

drzim palce 😵

geminis
autor
29. říj 2008

Ahoj ivusko, tak přesně tak, jak říkáš. Aničku bych do vaku nedostala ani párem volů. Ta miluje svou volnost. Ve vaku spávaly jen jako miminka a to jim bylo fuk.
Jak jsem psala, nemáme ani vyndávací šprušle, ani stahovací postranice. Jedna nevýhoda postýlek z IKEA.
Na velké postele si myslím je ještě brzy, ale třeba je to jen můj osobní a nepodložený názor.
Kili, zatm nám vylezla celkem 3x a vždy v pohodě, ale nechci riskovat jedno špatné padnutí nebo nedej bože, kdyby se ji v šprušli zachytila noženka...četla jsem i o ošklivých pádech.
V nejhorším odděláme postranici, koupíme zábranu a ještě opět a zase obložíme postýlku kolem dokola. Tedy obě, rovná práva musí být!
Hezké odpoledne všem a moc díky za tipy a názory.
Tady je pohádkově krááásně!

matica2
29. říj 2008

my sme tiež vyvrtali nové dierky nižšie

ladunka
29. říj 2008

geminis, to zní dobře - sundat postranici a přidat zábranu. Moje dcerka už byla ve věku Tvých holčiček opravdu lačná volnosti a ani ji nijak nezneužívala - když chtěla spát, vlezla do postýlky a bylo a po probuzení se zase vykulila ven. Ale to má každé dítko jinak a jindy. Tak hodně štěstí 😵

lenerka
29. říj 2008

ahoj

tak kačka ještě spí v malý postýlce,ale k vánocům už dostane dospěláckou
zatím z ní nevyleze,ale po hlavě do ní skáče a vypadá to dost nebezpěčně,nechci,aby si zlomila vaz
takže doporučiju určitě velkou postel

mady
29. říj 2008

ahojky my máme už postel něco mao od 1 roku a pohoda 😉

nikkos
31. říj 2008

erikasadek: prosííím, kde jste sehnali tuhle natahovací postýlku? Ta by byla pro nás super 🙂 🙂

Jinak já myslím že není vůbec brzo na velkou postel, já přemýšlím že zrušíme malou postýlku už teď, aby si mohl vylézt - ale bezpečně. Což jde u velké ale přelézáním postranic z malé moc ne.

geminis: nešla by jedna strana prostě odmontovat a dát tam jen nějakou zábranu? My máme tedy se stahovacím bokem a ten bok vyndám a přiděláme tam takové prkno aby nevypadl. Třeba by to šlo i u té vaší 🙂

geminis
autor
31. říj 2008

nikkos, díky, manžel už na tom pracuje, včera sehnal prkno na tu zábranu.
Zatím ale ťuk ťuk funguje to snížení roštu s matrací, Anička tuhle výšku ještě nezdolala 🙂
Co se té prodloužitelné postele týče, třeba IKEA taky jednu nabízí http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S698...
Hezký den!

simina76
29. lis 2008

Čauky, asi nejbezpečnější a nejjednodušší je používat spací pytel. Ovšem začít se s tím musí už od malička 🙂 a nepřestávat. Spací pytle existují až do velikosti 110. Teplé a s odepínacími rukávky na zimu a slabší bez rukávů na léto, jsou pohodlnější a bezpečnější než peřinka, která není naopak v některých zemích minimálně do 2 let lékaři doporučována. My spíme ve spacáčku také, ale jednou jsme si ho zapomněli vzít na návštěvu, kde jsme přespávali, a naše dítko se v noci vypravilo na procházku po bytě a došlo docela daleko! Tak snad to vyŕeśíte!

bobulka34
1. pro 2008

normalne som ostala prekvapena a ja ze dieta je v postielke v bezpeci. Moja dcera si zacala robit iglu z periny a macka a vylieza, tiez neviem ako to riesit, lebo prelezenie sa mi zdalo nemozne pokial som jej dala prec perinku.