Dítě nesnáší dětské písničky a básničky. Smířit se s tím nebo se to dá naučit?

miba10
8. říj 2020

Holky jak už je psáno v nadpisu. Dítko mi tyhle věci prostě nesnáší. Snažím se jí zpívat nebo ji ty písničky pouštět nebo říkat básničky,ale vždy to samé. Začne ječet ne ne ne a když pokracuju tak řev. Dá se to naučit nebo se s tím mám smířit? Díky

jaja01k
8. říj 2020

@miba10 Mně oba kluci tak do roka a půl zacpávali pusu 😂 Pak se to nějak otočilo a začalo se jim to líbit. Ale taky ne všechno. Něco chtěli pořád dokola, u něčeho vřískali, že ne.

ninive211
8. říj 2020

Tak je nezpivej a nepoustej, ne? Nikdeneni psano, ze se to musí...dítě se stejne pak s detskyma pisnickama a basnickama setka ve skolce, v tom roce a pul je to spis tak pro zabaveni ditete "necim"(většina deti ma rada rytmiku,a hudbu), nez ze by z toho neco melo, natoz si to treba pamatovalo a opakovalo (to spis jsou vyjimky, rekla bych). Btw. kdyz mu pustis "normalni" pisnicky pro dospele (u nas treba driv vedl Karel Gott, ted je v kurzu Pokac a Xindl X-kreslene videoklipy, decka to milujou, takove tu detske lidovky na YT priserne naanimovane se u nas taky zrovna neujaly), taky se vzteka? Jestli je jako problem v hudbe jako takove anebo v tech detskym pisnickach/textech.

verionka
8. říj 2020

U nas to u těch dětských písniček a rikanek měl teď do tří a půl let. Koukat na ně v TV jo, ale když jsem začala zpívat, tak hned, že ať to nedělám, ani říkat básničky, natož aby něco opakoval po mně. A zlomila to školka. Od září se občas zapomene a sám se mnou začne zpívat nebo odrikavat, případně tancovat pohybové písničky podle TV. Pomalu a nesměle, ale jde to. Tak uvidis za pár let 🙂.

miba10
autor
8. říj 2020

@jaja01k
@ninive211
@verionka holky omlouvám se,já zapomněla napsat,že se jedná o dítko,kterému jsou skoro 3roky 😂 a nesnáší to i ve školce

miba10
autor
8. říj 2020

@ninive211 to zase ne. Má ráda Pokace,Michala Horáka,Kabáty atd. Nejvíc vedou písničky u kterých jsou bicí a kytary,takže rockový....

jannym
8. říj 2020

@miba10 tak to bude dobry, ma jen vyhraneny styl a vi co se mu libi to je taky k necemu dobry...ale chapu ze to muze zamrzet zvlaste pokud to cloveku da nekdo z okoli vyzrat, jak to ze....!?

miba10
autor
8. říj 2020

@jannym no ve školce na mě celkem blbě koukají,že když zpívají a u toho mají ty pohybové věci,takže malá řve ne ne ne a chytá se za hlavu, přikrývá si oči a uši 🤷😂

ondul
8. říj 2020

Však co by za to jiný matky daly :D zkus rock metal punk a užívej si taky :D

lv
8. říj 2020

To ti zavidim 😝

miba10
autor
8. říj 2020

@ondul tak my jsme rock metalová rodina 😂 ale začínám si připadat ,že mám divné dítě,když ona to prostě nesnáší 🤷😔

miba10
autor
8. říj 2020

@lv no ono to je občas na šišku,když třeba 10x za sebou chce pustit třeba Sabatony 😂😂😂

soleilll
8. říj 2020

@miba10 Doporučuju Mixle v pixle a Kašpárek v rohlíku. Určitě uspěje i Nohavica s výběrem písniček o zvířatech - 3 čuníci, Kapr atd., pak Buty - Krtek, František,... Já nesnáším totálně stupidní a pitvořící "dětské" písničky typu Míša Růžičková a ještě daleko horší kýče, takže jedeme v tom, co se líbí rodičům. Jestli preferuje bicí a kytary, pak zkus totální klasiku v odlehčeném podání:

https://www.youtube.com/watch?v=tgbNymZ7vqY
mourovatakocka
8. říj 2020

@miba10 Batole s vlastním názorem 😂 Zkoušela bych různé druhy dětských písniček, jak už napsala maminka nade mnou, Nohavica by mohl být fajn. Jinak ušij sobě a děckám rockové nákrčníky, až půjdete společně vyprovázet do školky, učitelky pochopí, že nějaké prší prší 🖕

miba10
autor
8. říj 2020

@mourovatakocka
@soleilll holky Nohavica by mě asi zabil a to by letělo z okna 🤦já nevim, ale já ho prostě nechroupnu. Jsem nakloněna všemu,ale tohle nezvládnu. To bych zase asi řvala ne ne ne já 😂😂😂😂no Růžičková je fakt na zabití. Celkem se mi zamlouvaly ty kreslené písničky. Klasika prší prší ,utíkej Káčo atd.

miba10
autor
8. říj 2020

@soleilll jo Queen ty má taky ráda 😁 zkusím, díky

malytlustyhroch
8. říj 2020

Taky jsem mnoho detskych pisnicek v detstvi nesnasela, nektere vic nektere min, moje nocni mura byla Molavcova. Tak do osmi let jsem ze Zpivanek dostava zachvaty paniky a uzkosti, pozdeji to preslo v nesnesitelny pocit trapnosti, a ted v dospelosti uz z toho mam jen lehkou zaludecni nevolnost. Kdyz si syn pousti na youtubu lidovky, tak odchazim z mistnosti, ale treba zminenou Misu Ruzickovou snesu, i kdyz metal to bohuzel neni, no. Poezie pro deti mi vadi a vadila jen nektera (konkretne spatna a spatne recitovana), ale extremni vztah mam celozivotne k rozhlasovym a televiznim pohadkam, z toho je mi taky od detstvi uzko a na zvraceni. Na nic, co by se s tim dalo delat jsem neprisla, jen ze mi to vadi min, kdyz mam moznost odejit (i kdyz treba z ruznych duvodu neodejdu), ale to asi ve skolce bezpecne zaridit nejde.

lenatko91
8. říj 2020

U nás si takto zacpává uši manžel, když dceři pustím německé dětské písničky 😃 Ale líbilo by se mi, kdyby za mnou malá přišla, že chce pustit Sabatony, až bude větší 😃

miba10
autor
8. říj 2020

@lenatko91
@malytlustyhroch tak ono je to na jednu stranu úsměvný,ale ona pak začne fakt ječet a rozparadi celou třídu ve školce 😂a učitelky pak za mnou chodí,že se nezapojuje atd 🤷

jannym
8. říj 2020

@miba10 nebo dalsi varianta ditko je genialni ma absolutni sluch a tu zvukovy nelad nevydycha?

ninive211
8. říj 2020

@miba10 Tak ona si jeste zvykne, jeste nema ani 3 roky, kluk ma 3roky a 4mezice a ne, piva, basnicky mu taky nic nerikaji...ale hudbu jako takovou ma rad, to kdyz pustime Pokace anebo Panic at the Disco!, tak sedi jak zarezanej a pohupuje nozkama do rytmu

ninive211
8. říj 2020

@jannym Jo, to ten nas malej, kdyz zpivam ja (a to jakz takz zpivat umim, rozhodne nezpivam falesne), kdyz zacnu zpivat, tak na me taky rve "nezpivej!" Ale u YT videí tancuje a blbne

jannym
8. říj 2020

@ninive211 ja to nemyslela nejak zle, ale dcera strasne dlouho nesnasela zvuk o urcite frekvenci, proste se rozbrecela nebo zalezla pod postel a nechtela ven a pritom byla schopna spat ve sportaku ne zahrade pri sekani travy nebo zarevu rozbrusovacky (to je zvuk u ktereho mi tuhne krev v zilach a ona si v klidu chrupe), ale jakmile v ulici vyvazeli kontejner se sklem tak byla uplne hystericka, jestli to ditku neni neprijemny misto toho ze bojkotuje spolupraci, nezapojuje se atd.

ninive211
8. říj 2020

@jannym Ano, tohle mela dcera taky dlouho, ze nektere zvuky nesnesla a malej taky ma uz jasnej nazor na kvalitu.

miba10
autor
8. říj 2020

@jannym 😂jo já mám zpívat prý jen v sebeobraně 😂😂😂😂díky za poznámku. 😉 Nevím. Oni všeobecně ty dětský písničky prostě nesnáší. Kdyby to bylo jen když to zpívám já,tak bych to pochopila 😂😉,ale že i z YT....

zmrzlinka
8. říj 2020

Moje děti taky dětské písničky nemusí a nikdy ve škole a i ve školce problém nebyl.

kamino
8. říj 2020

Prcek také moc muziku nemusí, dětské písničky vyloženě nesnášel, co přežil byly Operky od Svěráka a Uhlíře, díky Třem bratrům. Já celkem trpím, sama hraju na klavír a kytaru, myslím, že o obstojně zpívám a dítě se moc nepomamilo 🙂 Ted kromě pár modních písní z you tube začíná objevovat Pokáče, Michala Horáka a podobné písničkáře, naštěstí 🙂 Hip Hop bych asi nedala zas já. Jinak je mu ted 8 let a hudebku řadí asi na úroveň psaní 🙂) Ve školce si při besídkách zacpával uši 🙂

veruuu_kubesovic
8. říj 2020

Ještě že se o to vůbec nesnažím, nikdy jsem nefušovala do řemesla zpěvákům a zpěvačkám 😀 díkybohu za Youtube a s tím se spokojili i mé děti 🙂 třeba takové Štístko a Poupěnka, nebo Míša Růžičková = zn. IDEÁL
Jinak starší dítko začalo zpívat až s nástupem do školky, nijak mě to nepřekvapilo...