Dítě se přes den po půl hodině budí

pepinkaaa
2. črc 2016

Ahoj holky,
už jsem vážně zoufalá a chtěla bych poprosit o radu zkušenějších. Mám skoro tříměsíční holčičku. Od dvou týdnů ji trápí bolení bříška a to fakt hodně, zkusili jsme všechno, ale nic nepomáhá ☹ , pořád se kroutí, tlačí, propíná do luku a pláče skoro celý den. Vždycky byl problém ji uspat, protože ji to bolení pořád budilo, ale když se to třeba po hodině povedlo, tak přes den spala třeba tři hoďky v kuse a ani v kočáře nebyl problém. Poslední měsíc se mi ale začala přes den budit po půl hodině ... ona má snad v hlavě budíka. Spí fakt tvrdě, ale uplyne 30 min. a ona se vzbudí i v kočáře za jízdy .. já to prostě nechápu ☹ Zkoušela jsem ji dát spát v různých intervalech po krmení, jestli jí nebudí to bolavý bříško, ale výsledek stejný. Doma v postýlce se mi jí nepodaří uspat skoro vůbec, když jí to bříško 10x vzbudí, tak to vzdá a prostě nespí. Vidím na ní jak je unanená, zívá a usnula by ve stoje, ale asi už jí to nebaví, pořád usínat a po 2 až 5 min. se budit bolestí. Kočár je jistota, alespoň na tu půl hodinu, takže jsem kolikrát venku i 4x denně, aby alespoň něco málo naspala. Teď mi to ale začala dělat i večer ... nejdřív si hodí půl hoďky, vzbudí se, kroutí se, pláče, takže zase uspáváme a až na podruhý usíná a spí celou noc jen s přestávkami na krmení. To, že doma nic neudělám a že mi už trošku hrabe, to přežiju, ale jde mi o ní, že vidím, že jí takovýhle spaní nestačí. Omlouvám se za tak dlouhý příspěvek, ale nenapadá vás, čím by to mohlo být?

lajla
2. črc 2016

Nenastala mezi tím druhým a třetím měsícem změna?
Já neporadim z vl zkušenosti...ale znám dvě co to tak měly...jedná vyzkousela snad vše uplne bez efektu...nakonec to odeznělo ..
Druhá...zašla za homeopatkou a kineziolozkou...situace se rapidně zlepšila
Zkusila bych homeo chamomilu v 9, 3 kul do deci vody a během dne podávat po lzickach, ne kovovou a vždy rozmichat, pokud kojite dejte i sobě 3krat po 5 kul
Ale homeopatku bych kontaktovala pokud se neposunete dál...

laskonka85
2. črc 2016

@pepinkaaa ...Napada me,neublinkava mala?Jestli ji to potom nedrazdi..Nase mala ublinkavala,po doporuceni dr .jsem zacla davat gastrotuss a s nim se spani trochu zlepsilo..Pak nas tedy jeste trapila alergie na mlecny vyrobky.

luciksima
2. črc 2016

nedáváte vigantol,pokud ano vyhodte a nahradte jiným vitamínem D pak nám pomohla bio gaia a když bylo nejhůř rektární rourka a homeopatika super taktéž zkuste

lajla
2. črc 2016

@pepinkaaa ještě mě napadlo...co Vaše strava?

pepinkaaa
autor
2. črc 2016

@lajla Děkuju moc za radu, určitě zkusím, protože si fakt už nevím rady, ale hlavně nechápu, že se mi přes den takhle budí a pak se dokáže přehodit na noc a spí v kuse i šest hodin. Teď mě napadá, že jsem přestala vlastně kojit, ale že by to mělo vliv? Pro ní je asi důležitý, že nemá hlad a hlavně je od začátku dokrmovaná, nikdy jsem se úplně nerozkojila, což mě sice mrzí, ale v konečným důsledků si myslím, že ke spokojenosti obou jsme přešly úplně na UM.

pepinkaaa
autor
2. črc 2016

@laskonka85 ublinkává úplně minimálně a to většinou zaviním já, protože jí jdu třeba po jídle přebalit, když se pokadí, nebo když se mi začne kroutit už u jídla a nemůžu jí ani dokrmit, tak sednem na balon a při pohupování se alespoň v klidu nají. Vím, že to není nejlepší řešení, ale ona nějak neumí dělat víc věcí najednou ... kroutit se, řvát a ještě jíst 😒 ... teď jsme už na UM, ale to stejné dělala, když jsem ji (i když minimálně) kojila.

pepinkaaa
autor
2. črc 2016

@luciksima probiotika dáváme, máme bio gaia, rektální rourku používám, ale i když se vykadí, tak žádá změna... možná jen, že se jí to snad líbí, vždycky se hned na chvilku sklidní 🙂 a s tím Vigantolem ... to mě vůbec nenapadlo, ale už jsem o tom taky někde četla .. vyhazuju a zítra jdu do lékárny a jestli se to zlepší, tak mě asi klepne 😠 děkuju moc

kamino
2. črc 2016

Co zmenit Um? Sousedky prcek mel problemy po Nitrilonu, vymenili za Sunar a uplne jine miminko.

pepinkaaa
autor
2. črc 2016

@kamino Už jsme zkusili snad všechno, co je na trhu 🙂 z porodnice jsme šli s Nutrilonem "Nenatal", protože mi porod vyvolávali a malá byla malinká .. 2140 g, pak Nutrilon od narození, Hipp, Hami a teď zkoušíme Sunar ... vždycky jsme zkoušeli tak týden až deset dní .... prý je to potřeba, aby se změna projevila ... mě to přijde furt stejně hrozný ☹ .. nebo horší... nebo už vlastně ani nevím ☹ ... trošku psycho, když člověk neví jak jí pomoct, tak jenom doufám, že to už brzy skončí. Takovejch krámů, co já už nakoupila ... šátek, Manducu, lehátko, balon (kterej jedinej zabírá..) ... mohla bych si za chvíli otevřít e-shop "Co vaše dítě nemá rádo" 🙂 🙂 🙂

kamino
3. črc 2016

@pepinkaaa promin za libi, ale eshop me rozesmal. Drzim moc palce, prcek byl sice taky.urvanej, ale u prsa se zklidnil,.takze.jsem travila dny naha a v leze, nebo pochodujici, protoze ho nestacilo jen houpat v naruci, musel se divat na pohybujici se tramy, co mame na strope.. 🙂

irennn
3. črc 2016

Mám tříměsíční mimco,zadne bolení ani nic ale potíže se spánkem.spi mi tak 15-20min maximálně 3x denně zbytek ani prd.v kočárku se musí urvat do usnutí,nositko nechce,jedine co zabírá bez revu je Hacka ,dokud houpu,ma zavřené oči a i když nespí tak odpočívá ,často se u toho usmívá,poustim k tomu i kolikrát v noci bílý šum na YouTube,zvuky Pacifiku

irennn
3. črc 2016

Tu hacku fakt doporučuju,ja už mám čtvrtou 🙂 máme i u babičky . pohoupu,bily šum a dobrý

pepinkaaa
autor
19. črc 2016

Ahoj holky,
omlouvám se, že jsem už nereagovala, ale všem opravdu moc děkuju za reakce. Už jsme to dohnali tak daleko, že půl hodina spaní přes den v kuse, je skoro luxus. Když se mi jí s řevem povede konečně uspat, tak dá třeba jen 15 min. probudí se, protáhne, jak když spala půl dne a je totálně vysmátá .... tak mám pocit, že si ze mě dělá normálně prdel 😉 ... já totálně vyšťavená, zpocená z uspávání, hotová z toho, že se nevyspí a jí to snad vážně stačí a já to přitom provozuju mezi každým krmením, evidentně proti její vůli 😒 Ale přijde večer, vykoupeme, sice na desetkrát uspíme, ale najednou si to v tý hlavičce nějak přehodí a pokud se nevzbudí hlady, nebo jí nevzbudím preventivně já, tak spí až do rána. Myslím si, že mi kolikrát stačí málo, ale tohle mi mozek vážně nebere 🙂 Byly jsme v poradně a tam to nějak neřešili, prý ten spánek po těch troškách nastřádá a sestřička se mě zeptala " to jí jako chcete dávat přes den něco na spaní"?... neuvěřitelný... Zkrátka, po všech diskusích, co jsem četla a reakci doktorky, jsme na tom asi ještě dobře, když spí v noci a budu tedy čekat, jestli jí to přejde a začne se chovat jako normální malinký miminko 😀

pepinkaaa
autor
19. črc 2016

@irennn a můžu se ještě zeptat, co s ním celý den děláš, když nespí ? (nevím jestli holčička nebo chlapeček), protože s nespavcem je ten den vážně strašně dlouhej a mě už docházejí nápady a odcházejí záda 😒 Podle mě, je to tak zařízený, že takhle malý mimča by právě měly spát, protože s nima vlastně není co pořádně dělat, resp., je nic moc nebaví, nebo jen chvíli ☹

psya
19. črc 2016

@pepinkaaa a jak ten vigantol?

eficenka
19. črc 2016

@pepinkaaa
zkusit vysadit vigantol, pořídit šátek nebo ergonomické nostíko - tam se krásně vyspí i 1-3hodiny v kuse a vyprdí.. a už jste byli na očkování - jeslti máš k dispozici příbal.leták -přečti si ho, jenez častých nežádoucích účinků.
plus nemá ve stolici třeba více hlenu nebo nitky krve?

pepinkaaa
autor
19. črc 2016

Holky, Vigantol jsem jí vysadila hned, jak mi bylo tady poradeno ... byla bez něj 3 dny, ale žádná změna ... to by se asi projevilo, ne? V lékárně mi tvrdili, že by to tím být nemělo, to bolení břicha...i přesto jsem chtěla něco přírodního, ale prý zrovna nic nemají (byli jsme na dovolené a lékárna v Litoměřicích), takže ho dávám dál. V poradně jsem řešila homeopatika a i když je naše MUDr., prý homeopatička, tak se na to moc netvářila, ale i tak mi předepsala "nux vomica", ale malý to nechutná a řve, nechápu to, je to sladký a třeba Espumisan dlabala úplně v pohodě 😒 Nevíte, jestli jí to můžu dát do flašky, místo ze lžičky? Šátek i Manducu jsem si pořídila, ale, když se jí do toho snažím vměstnat ... uznávám, asi ne moc obratně, tak řve. Do šátku jsem ji narvala jenom jednou a to mi usnula v náruči na balónu, nějak krkolomně jsem zavázala ten uzel a je fakt, že tam asi hoďku vydržela, ale potřebovala bych asi lepší průpravu, protože mám pocit, že jinak z toho má jen trauma. Ona pořád chce něco pozorovat, takže ksichtíkem ke mě se jí to nelíbí a proto neprošla ani ta Manduca ☹ Už mám zákaz něco kupovat, protože prej krámů, který nefungujou máme plnej byt 😒 Stolici má spíš tuhou a většinou jí musíme pomáhat rourkou (dvě už jsme si omylem vyhodili s plenama 🙂, takže teď teda teploměrem... ale po UM je to snad normální, že mají tu stolici tužší .... nejhorší je, že já už vlastně nevím, kdy řve kvůli bříšku a kdy se jenom vzteká a někdy jí asi křivdím, ale já už jí kolikrát prostě nevěřím, že to na mě jenom nezkouší ....

neeva
19. črc 2016

Ahoj. Mam doma to same a taky nemůžu přijít na to cim to je. Máme chlapecka tri a pul měsíce a tak dvou měsíců nespi ve dne dele nez pul hodinky. Budi se z uplne tvrdého spani ale neplace jen kouká a je vychechtanej. Tech půlhodinek je za den tak 4-5. Večer uložím a spinka do pěti. Vyzkoušela jsem už ledacos, nic nezabírá, občas se mi podaří i hodinka, pokud si lehnu s nim a držím ho za pacinu. Dost me překvapilo, ze je na tom někdo uplne stejne. To spani v kočárku taky, presne za pul hodiny je vzhůru, jak kdyby mel budík. Nejhorší na tom je zabavit takové male miminko. Střídáme hraci decku, houpatko, noseni a je to opravdu zahul. Za tu pul hodku co spi toho člověk mnoho nestihne. Omlouvám se za chybky, pisu z mobilu☺

veritanas
19. črc 2016

Za mě normálka, náš malý to dělal do půl roku než se mu spaní upravil..prostě jsem ho nechala spinkat...🙂) věřte, že se to zlomí..malému kolikrát stačilo i deset minut...

neeva
19. črc 2016

Díky za útěchu. Me bylo u mudry řečeno, at jsem rada, ze spinka v noci. Me by spis zajímalo co ho budi a přijde mi, ze mu ty půlhodinky nestačí. Dopoledne to s nim ujde, je vcelku spokojeny, ale odpo je už vazne unaveny a protivný a chce jen nosit. I presto pokud ho uhuskam, tak zas jen půlhodinka a konec.

veritanas
19. črc 2016

@neeva jojo, to samé dělal..večer to bylo k nesnesení,,,jediné, kdy spal dýl, tak to bylo, když jsme spinkali spolu.ale to taky ne vždycky...ale jinak v kočárku spal třeba 15minut a konec...všichni se divili, jak je možné, že takový prcek nespí...ale zas za dvě hodiny 20minutek a tak celý den..ale pak se to upravilo...teď spí třeba do 9 a pak v 13 si jde lehnout do 15 a pak v osm jde chrnět..pokud ti v noci spí, tak bych ho nechala..ono ve finále s tím nic neuděláš..:(

veritanas
19. črc 2016

@pepinkaaa no, já měla malýho na Um a nemyslím si, že je normální, aby měla tuhou stolici u tak malého miminka..:( já jsem musela vyměnit 3x drh UM, protože mi to malého ucpalo...za mě nejhorší byla BEBA, teď máme sunar a pohoda klídek..:D

neeva
19. črc 2016

My jsme teda taky na UM, ale u nas kakani v pohodě. Snad se to casem srovná, az si bude umet trosku pohrát. Nejtěžší je ho prostě zabavit ve dne a večer koukat na ten utrapenej ksichtík, když už sotva kouka. Ale vykoupu, nakrmím kolem 20 h a tuhos az do pěti. Ma dost za cely den chudáček 😁

veritanas
19. črc 2016

@neeva já si myslím, že hlavní je, když spí v noci...jojo, zabavit je ho těžké..ono to už nikdy nebude jednoduché..:D náš má 9. měsíců a chtěl by chodit, ale ještě na to nemá kapacitu..:D:D takže nosíme, luskáme s vypínačem, ukazujeme obrázky, kramaří v šuplíku...snažíme se přežít den..:D Prostě vydrž...určitě si najdete svůj rytmus a bude to pohodička..:D:D

pepinkaaa
autor
19. črc 2016

@neeva jéje ... tak to jsem fakt ráda, že v tom nejsem sama 😉 a fakt to je přesný ... úplně tvrdý spaní, můžu vedle ní střílet a ani se nehne a uběhne půl hoďka, začne se protahovat a je po spaní. Včera v kočáře...14.52 usnula (koukla jsem schválně na telefon) a 15.22 se začala hejbat a konec ☹ Nejhorší je, že začne zívat ☹ a je jasný, že vyspalá prostě není ☹ ...asi 2x se mi povedlo, že jsem jí vzala hned z postýlky, uhoupala a ještě třeba hodinu spala ... podle mě jim to prostě nemůže stačit, ale nedokážou se přehodit mezi nějakými fázemi spánku do další ... z nějakýho důvodu ... dočetla jsem se, že to jsou většinou nějaký návyky, ale já si teda neuvědomuju, že by jsme začali dělat něco jinak, prostě to přišlo z ničeho nic. Taky máme deku ... na ní vydrží, nebo spíš vydržela docela dlouho. Včera začala stávkovat, takže jsem jí podle zdejších rad dala na druhou stranu a změnila jí hračky a zafungovalo 🙂 Lehátko nesnášela, ale postupně ji v něm zkouším krmit (jsme na UM, pokud kojíš, tak k ničemu) a začala jsem jí tam dávat i mimo krmení a pouštím jí Duck TV ... hrozná debilita 😉 , ale ona to vydrží i 10 min. sledovat a neřve. Jinak nosíme, hopsáme na balónu, pereme, ale nežehlíme, nevaříme, jíme chleba s čímkoliv, do prachu na nábytku si kreslíme obrázky, ale jinak jsme úplně v pohodě 😀 ... Ten den je fakt strašně dlouhej a pokud přijdeš na nějaký zlepšováček, jak s těmi našimi nespavci, tak určitě písni..beru fakt všechno 🙂

michelette
19. črc 2016

Naše malá je to samé. Bříško jsme teda konečně porazily Baby calmem a občas kmínovým odvarem, ale co se týká spaní je to děs. Přes den spí max. 20 minut. Pak se vzbudí a vymýšlí. Ležet ne, nosit taky ne, nosítko taky ne, vibrační lehátko taky ne. No peklíčko. Dřív zabíral aspoň kočár, ale to už taky neee. 😊Pořád čumákuje a pak už je večer tak přetažená, že řve jako pavián, tak ji musím vyloženě uhuštat.

neeva
19. črc 2016

Taky jsem doufala, ze tady objevim nějakou zázračnou radu, ale asi nam nezbyde nic nez naděje v lepsi zitrky😁 a ta televize u nás taky na chvíli zabere. Manducu mame, ale nějak se mu tam nelibi. Dneska vydržel pul hodiny koukat na našeho pejska jak lita po zahradě. Opět cely den v náruči😀 mam z něj pocit ze prostě nechce byt sam.

lenatu
19. črc 2016
pepinkaaa
autor
19. črc 2016

@veritanas No, my vyzkoušeli už vážně asi všechno, co je na trhu. Nejdřív jsem to řešila kvůli tomu bolení bříška, ale to už jsem vzdala ... to si asi vážně musí odtrpět ☹ Na to kakání (pro nás, vím, že každý mimčo je jiný) byl nejlepší Hipp, ale bylo to hladový ... po 1,5 od. měla hlad ... Bebu jsme měli teď, ale začala ublinkávat, což nikdy nedělala, tak od včerejška máme Sunar, ale ublinkává stejně ... tak nevím, jestli je to normální skoro ve 4 měsících, aby začala ☹ A tu stolici, má nejdřív tuhou, takže jí chudinka, pokud jí nepomůžem (rourkou nebo teploměrem) sama nevytlačí a potom až má ty míchaný vajíčka.... říkala jsem to i v poradně, ale nikdo se nad tím nepozastavil ☹

alkuska
19. črc 2016

@pepinkaaa No, já se obávám že je to možná změna spánku jen kvůli věku, ono je fakt asi dost že vám spí v noci a přes den už ne. My to měli podobně, ale naše malá teda na bolesti bříška tak moc netrpí (resp. pomáhají nám výrazně probiotika, jedno jaké), jen postupně přesunula denní spánek na noc a cca od těch tří měsíců spí po půl hodinách. Zkusili jsem vázat do zavinovačky? Prý jak mají děti ještě slabé bříška, rozpínající plyny ve střevech ta břišní stěna neudrží a bolestivě se jim napínají střeva a mělo by se to zmírnit pevným zavázáním do zavinovačky, hlavně přes bříško. Já bych to zkusila aspoň plenkou ať zbytečně nekupujete zavinku, omotat širokým pruhem, třeba to trochu pomůže. Na vykakání a vybrkání ještě dělám po krmení letadýlko - jak dokrmím, ještě v sedě malou chytnu kolem hrudníku dlaněma a zvednu si ji nad hlavu (její tělo je horizontálně). Strašně se jí to líbí, směje se na mě a kvíká blahem a hlavně, jak jí tlačím dlaněma do bříška a hrudníku, krásně si říhne a často i prdí. Ale bacha na blinkání, nám to nedělá, ale nevím jak to máte vy, aby se vám nepoblinkala na hlavu 🙂