Dítě ze zdrav. důvodů nechodí do MŠ, kolik pobírá matka?

stopobezite
13. srp 2012

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo neví, jak je to s penězi, když budu muset zůstat doma s malou, máme atop. ekzém a kvůli tomu moje dcera nepůjde do školky. Nemůžu tedy nastoupit do práce a vydělávat.

zanet2009
13. srp 2012

Tak podle mě doma zůstat můžeš, ale peníze asi žádné-max. nějaké soc. minimum,ne? Znám spoustu dětí,co mají atop.ekzém a do školky normálně chodí.

eficenka
13. srp 2012

moje kmotřenka má atop.ekzém - 3 roky a do školky chodí, jen si kamarádka promluvila s učitelkama co může a co ne - hlavně strava a pak taky tam má speciál.dětské mýdlo a učitelky ji po spaní mažou olejíčkem...
Zkus se domluvit i Ty, nějak nechápu proč by nemohla chodit...

veraakubik
13. srp 2012

Presne tak-zmana od nas ma take dite s atop. ekzemem a malej chodil cele tri roky do skolky,letos nastupuje do skoly..Myslim,ze tohle neni prekazka aby dite do skolky nemohlo chodit..Podle me zadne penize nedostanete..

majina
13. srp 2012

a to jednou nepůjde ani do školy? 😨 🤐 Existují i speciální školky, já jsem do takové chodila na praxi....mrkni na net 😉

mates22
13. srp 2012

nebudu radit, jestli jí poslat nebo neposlat, ale obávám se, že peníze žádné nebudou, max. nějaký soc. přídavek, pokud by manžel měl tak málo, že by Vám na to vyšel výpočet z životního minima. To si určitě vyzjisti na úřadě. A taky nezapomeň pak nahlásit na zdravotní pojišťovnu, že se celodenně staráš o dítě (myslím, že do 7 let), aby za tebe stát platil pojištění.

sisstin
14. srp 2012

Bohužel to, že nemůžeš do práce, nikoho nezajímá 😉 Můžeš si zkusit zažádat o Příspěvek na péči, ale dost pochybuju, že by dítě s atopickým exemem dosáhlo byť na I. stupeň. V diskuzi máme děti s mnohem většími problémy a nebylo jim příznáno nic.

Max. můžeš požádat o dorovnání do životního minima (pokud s manželem nebo osobami, se kterými sdílíš domácnost nedosahujete tohoto minima), ale pokud manžel vydělává normální částku, tak nemáš nárok na nic. Já jsem takto doma zadarmo již skoro 2roky.

veruska007
14. srp 2012

Podle mne jak bylo řečeno: max. můžeš být registrovaná na ÚP a pobírat dávky tam, ale na příspěvek o péči podle mého nárok nemáš. Nevím, jak těžký ekzém má Tvá dcerka, ale já do školky chodila opravdu s brutálním ekzémem, zafačovaná jak mumie... pravda, děcka se mi posmívala až na základce 🙄 . Ale přežila jsem to, kolektiv mi ekzém nezhoršil.