Dítěti (8 měsíců) se v noci nechce spát

klidopido
5. pro 2017

Ahoj, jsem zvědavá jestli se někdo z vás s něčím takovým setkal. Naše mimčo se v noci kolem jedné hodiny probudí a je čilé a připravené vstávat. V postýlce si povídá, houká, vejská, prostě dělá kravál u kterého se nedá spát ☹. Vydrží to tak hodinu - nějaké uspávání nemá smysl, to se jen směje, myslí si, že si sním hraju. Tak ho nechám houkat, no. Po hodině se mu to přestane líbit, tak se začne vztekat a brečet a nastává tedy čas ho nějak uspat, zkouším prso, dát ho k sobě, houpat s potýlkou..většinou stejně usne až za další hodinu ať dělám co dělám. Takže to už jsou dvě hodiny přestávky z nočního spánku. No a mě pak trvá další hodinu než vůbec usnu, jsem rozčílená a úplně probuzená. Kromě této dlouhé přestávky se budí na kojení. Naše typická noc je: 22:00 kojení, 01:00-03:00 je vzhůru, 04:30 kojení, 06:30 vstáváme-zas je čilý a natěšený na nový den 🙂.
Takhle už je to tak 2 měsíce.
Zažil jste někdo?
Jak se to dá přežít? Sotva lezu, musím fungovat, však to znáte, domácnost, vaření, ještě mám čtyřletou dceru, kterou nechci zanedbávat. Mám strach abych se z toho nesložila, co by pak bylo s dětma ☹

bacika
5. pro 2017

A v kolik hodin chodí spát? Co třeba mu posunout večerní usínání, že by se vzbudil až na to kojení?

klidopido
autor
7. pro 2017

No chodí docela brzo. Kolem sedmé. Zkusíme to posunout, uvidíme..Děkuji

odula
7. pro 2017

@klidopido nám se občas taky stane že máme intermezzo tak cca od 01:00 do 03:00. Moje taktika je ignorace . Delam ze spim. Nereaguju. Kdyz zacne bejt nervozni a fnukat,zase nereaguju. Max reknu haji a kdyz lezi drzim za ruku,hladim. Nemluvím,nehoupu. Nakonec lehne a usne. Osvedcilo se u syna - brzo pochopil ze v noci psenka nepokvete 😀 jo jinak - včera jsme zas měly intermezzo... a normálně... normálně jsem u toho jejího broukani a mleti a povídání v postýlce usnula 😀 probudila jsem se a ona už chrápala. husty. Tak to ignoruj - třeba to začneš filtrovat a vyspíš se 😉

mariva30
7. pro 2017

Naše malá (10m) spí moc málo. Přes den ji stačí hodinka po obědě a večer usíná až kolem deváté. Ale většinou se budí na kojení jednou, dvakrát (to, že mě ozuzlava a má místo dudliku je věc jiná). Když je náhodou nějak víc unavená a jde spát třeba kolem půl osmé, je ve čtyři ráno ready na hraní a já umírám. Taky bych zkusila posunout uspávání, mohlo by to trochu pomoct..;)