Do školky ve 2 letech. Zvládne to?

dlinduska
8. pro 2008

Zejména z finančních důvodů budu nucena jít zpět do práce od září 2009. Moji dceři bude v tu dobu 2 roky a 1 měsíc. Mám pro ni již zajištěnou soukromou mateřskou školku. Už teď ale cítím, že jsem z toho nesvá a netuším jak to zvládnu já natož Lucinka. Máte někdo podobné zkušenosti? Budu ráda za každý příspěvek. Jak to dítko v takovém věku zvládá, nezvládá apod. Jen na okraj podotýkám, že hlídání příbuzenstvem nepřichází v úvahu, všichni jsou moc daleko. Děkuji. Dana

mirjanka
8. pro 2008

mám podobnou zkušenost, ale ne z finančního důvodu, spíš z hlediska, abych nepřišla o práci...dala jsem svého syna do školky ve dvou a půl letech...ono záleží na tom, jaké dítě je, můj první syn byl vyloženě nerad i u příbuzných ...už ve třech letech a 2 měsícíh školku obrečel, mladší ve školce nebrečel vůbec, brzy si zvykl - ačkoliv byl zpočátku zamlklý - asi 14 dní ve školce vůbec nemluvil...měla jsem pocit, že ho zrazuji, on nakonec nesl školku lépe než já 😉

binki
17. pro 2008

dlinduska: a dáváš malou někdy do nějakého kolektivu? chodíš do MC? jak reaguje v cizím prostředí nebo na cizí lidi?

ladulka20
31. pro 2008

ahojky ctu tu ze davate deticky i od dvou let do skolky coz je pro me novinka ja myslela ze deti smi do skolky az od tri let zajimalo by me to jake jsou podminky atd ne ze bych se chtela zbavit sveho syna kteremu budou v kvetnu 2roky ale budu muset jit na castecny uvazek do prace a tak mi nic jineho nezbyde a navic si myslim ze by to pro Janka bylo i dobre kvuli kolektivu ze by byl jemnejsi

zdenallicka
31. pro 2008

SKolky statni mohou prijimat deti od ukonceneho 30.mesice, tzn. od 2,5 roku... Jenze - je to na benevolenci kazde reditelky a pokud ma plny stav, posle vas do haje.. 😒 A taky - zvazte to dobre.. Tak male deti jsou na rodicich jeste hodne zavisle, i kdyz je to ndividualni... A pozor - vase dite musi byt zcela samostatne! Musi se umet najist, napit, alespon z vetsi casti oblect se a umet si prinejmensim rict, ze chce na zachod..

Ja vim, ze prace je dulezita, ale i presto.. Nase holky by to ve dvou letech nezvladly... 😒

Jak je to v soukromych skolkach, nevim...

mirjanka
31. pro 2008

Můj syn šel ve dvou a půl letech do školky, já měla kvůli tomu výčitky a bezesné noci, on to zvládl docela dobře, dostal se do oddělení nejmenších dětí, protože spousta maminek tam umisťovala děti jen týden v měsíci, měli málo dětí - zpočátku kolem 10, děti byly přihlášené, ale chodily dost nepravidelně, Danda byl nejmladší a nejmenší, všichni mu říkali naše malé miminko...starali so o něho jak učitelky, tak děti - nepočůrával se (často se ho zpočátku ptali, zda potřebuje na záchod a chodili s ním, jenom kýval hlavou, zpočátku vůbec nemluvil), na odpolední spaní mu oblékali plínku, byl ve státní školce, učitelky jsem znala, dříve k nim chodil můj starší syn...přesto není nad to být až do tří let doma 😉 Nejhorší na tom je, že některé maminky využívají školky od dvou a půl let, ačkoliv jsou doma s druhým dítětem nebo jsou nezaměstnané ☹

ylona77
4. led 2009

Ahoj, moje dcera šla do školky od 2let a 3měsíců na 5dnů v měsíci a to bylo blbý, tak jsme po 1měsíci vynechaly a když se mi narodila druhá dcera, tak bylo Gábi 2,5roku a šla na každý den, po týdnu si řekla, že tam chce i spát. Já jsem sice doma, ale jsem ráda, že jsem jí do školky dala, se mnou se doma nudila, nechtěla jíst, zlobila a teď je moc spokojená, ještě mi vynadá, že jdu pro ní moc brzy, sní všechno a ještě si prý chodí přidávat, doma je hodná, vypráví co zažila s dětma a kde byly.

Nechápu proč by to mělo být hrozné, že já jsem doma a moje dítě chodí do školky? Pokud je nablízku školka, kde to nevadí, tak není důvod nás kamenovat!!!!

Gábinka je moc spokojená a to je pro mě hlavní, když je nemocná, tak už se těší, až zase půjde za dětma.

Dcera je ve školce kde je pouze jedna třida, děti si mezi sebou pomáhají a spoustu věcí vidí Gábi u ostatních starších dětí a napodobuje je....učitelky mi vychází vstříc, nic není problém. Školka je státní. U Havlíčkova Brodu. ilona

binki
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mirjanka
7. led 2009

Ylona, každé dítě je jiné, ale většina dětí není ve dvou a půl letech na školku připravena... slyšela jsem jen stížnost učitelek z MŠ, které mají ve školce 25 a víc dětí a když mají z toho třeba 5 dětí ve věku 2 a půl let, tak se mají co ohánět...takové děti potřebují přece jen větší péči a pomoc...jedna učitelka z toho důvodu dokonce své zaměstnání vzdala...no já mluvím za sebe, moji děti jsou doma moc spokojené, vždycky, když jsem přišla školky, tak se domů moc těšily...jsem za to ráda, že rodina je u nich na prvním místě...moji kluci byli na mě dost navázaní, vím, že děti, které jsou odmalička hlídané více lidmi, pak nemají problém se školkou ...psychologové tvrdí, že je dobré, aby děti pocítily jistotu rodičkovské péče do tří let - holčičky jsou ale kolikrát ve všem zralejší o půl roku až o tři čtvrtě...takže jestliže se tvé dceří líbí ve školce, tak v tom nevidím problém...jestliže je soběstačná, šikovná tak to nebude problém ani pro učitelky

kacka.va
15. led 2009

ylona: určitě tě nikdo kamenovat nebude, i když já to taky trochu beru jako nefér. Až bude malé 2 roky, tak potřebuju jít do práce a už teď zjišťuju, že mi ji asi nikde nevezmou. Hodně lidí přiznává, že ve školce je takových dětí, jejich maminky jsou doma, plno. A já tím pádem budu mít smůlu. A na to abych dávala od 15 tisíc výš za soukromou školku, tak na to fakt nemám přebytečné finance.

martinka79
20. led 2009

já dala dceru do MŠ když jí byly skoro 2roky byla to vesnická školka a byla moc moc spokojená chodila na dopoledne a velmi jí to prospělo. milovvala děti, které stále naháněla. byla soc. vyzrála to bylo důležité. 🙂

danae
23. led 2009

Já jsem dcerku začala dávat do soukromé školky asi ve 22 měsících. Nejdřív jen na tři dny v týdnu po třech hodinách dopoledne, ale pak i občas na celý den. Dcerka neměla sebemenší problém. Jsou tam na ní moc hodní a moc jí tam baví být s dětma, zpívat, malovat, tancovat... Já si mezitím alespoň doma v klidu uklidím, vyperu, uvařím a pak máme čas pro sebe. Dost jsem slyšela, že nástup do školky ve dvou letech je mnohem snazší než ve třech letech. My jsme nezažili ani jednu slzičku. Od počátku obrovská spokojenost a ani někdy nechtěla domů 😎 Teď už to tam pro ní není tak nové, tak už mne někdy i vítá s nadšením, ale někdy se jí stejně nechce, když třeba začínají nějakou její oblíbenou aktivitu. Doma potom povídá o dětech, zpívá písničky. Jsem moc spokojená.

Takže Dani, vůbec ničeho se neboj. Jen možná zkus popřemýšlet, co od té školky očekáváš a jasně to těm učitelkám řekni. Myslím, že je lepší jasně a mile říct, co si přeješ a co ne (např. já mám zásadu, že nechci, aby dceři dávali jakékoliv sladkosti), než se potom vyhnout rozladění, když by učitelky z nevědomosti něco udělaly proti tvé vůli.

franti
24. bře 2009

Ahoj. Ja som syna davala do skolky od dvoch rokov na pat dni v mesiaci...zo zaciatku som tam s nim chodila aby si zvykol na prostredie a potom tam chodil raz do tyzdna na dopoledne sam. Velmi sa mu tam pacilo. Od malicka ma rad deti a kolektiv. Jedinou podmienkou co sme mali aby tam mohol ostat bolo, ze nesmie mat plienku a musi sa vediet vypytat na zachod. Co sa tyka obliekania a jedenia ucitelky mu pomahali, dokonca aj starsie deti. Je to vesnicka skolka so smiesanou triedou a je to super. Velke deti pomahaju tym mensim a su pre mensie takymi tahounmi. Maly sa tam vela naucil, napriklad doma som ho ani za svet nemohla donutit aby sa zacal sam vyzliekat a obliekat. Odkedy chodi do skolky a vidi ostatne deti ako sa obliekaju a vyzliekaju, zacal aj on. V lednu tohto roku mal tri roky a chodi do skolky kazdy den na cely den. Sice kazde rano pocuvame, ze do skolky nechce, ale ked pre neho pridem tak zase nechce domov 🙂 . Ja si myslim, ze to zalezi od toho ako je dieta socialne vyzrale. A to, ze dieta chodi rado do skolky neznamena, ze nema doma dobre zazemie, alebo ze nema rado svoju rodinu.

A co sa tyka vytky, ze preco davaju maminky ktore su doma svoje deti do skolky...tak nerozumiem. Skolka je vyukove predskolske zariadenie na ktore ma pravo kazde dieta bez rozdielu na to, ci jeho rodicia chodia do prace alebo su doma na materskej ci nezamestnani. Nechapem preco niektory rodicia povazuju skolku za odkladacie zariadenie deti. 😒 V skolke sa tomu vela deti naucia a v troch rokov bezpodmienecne potrebuju aspon obcas kolektiv, aby si nan zvykli a neskor nemali problemy v skole. Naucia sa tam prisposobavat druhym, ze nemoze byt stale tak ako len oni chcu a ze nie su stredom vesmiru, naucia sa riesit rozne vztahove situacie. Proste socialne zit. Viem, ze je to osemetna situacia, ked musite ist do prace a nemate miesto v skolke, ale ak mozem do buducna poradit a je to vo vasej skolke mozne, prihlaste dieta do skolky ovela skor. Ja som syna prihlasila do skolky uz ako rocneho, podpisali sme s ucitelkou papiere, ze od dvoch rokov zacne chodit na pat dni v mesiaci. Automaticky tam mal miesto aj od tretieho roka.

Prajem vam nech sa vasim detickam v skolke len paci a maju krasne zazitky. 🙂

krista
26. bře 2009

titkovamiriam • 3d • 8. prosinec 2008 ve 12:40
zavidim 😀 ja keby som v okoly mala skolku tak aj mareka dam hned.mne ho strazi babicka tiez som sa musela do prace vratit.myslim si ze dnes su skolky ci jasle uplne na inej urovni ako volakedy a ucitelky ci opatrovatelky v nich to uz neberu ako masovku.svagrova sestra robi s sukromnej skolke a hovori ze je to super praca. 😀 .urcite je tazke odlucenie-ja som prve mesiace tiez mala nervy nic som nestihala ,bala som sa ako to zvladne babka a pod.

mirko06 • 1d • 8. prosinec 2008 ve 12:42
ahoj, ja som dala malého do súkromných jaslí, keď mal necelé 2 roky, s podobnými obavami ako ty....
Malý to zvládol perfektne, lepšie ako ja s manželom 🙂
za pár dní urobil veľké pokroky, pretože môžeš sa malej venovať koľko chceš, najrýchlejšie sa všetko naučí od iných detí. samozrejme, treba počítať, že zo začiatku, kým si organizmus zvykne na nové prostredie, neobíde sa ta bez soplíkov, kašľa a pod., ale to je taký prvý mesiac, potom pohoda.
možno to bude zo začiatku s plačom, zvyknúť si na odlúčenie, naučiť sa iný režim, ale myslím si, že čas ukáže ako to bude zvládať.
mrzí ma to dodnes, lebo teraz sú deti v najkrajšom veku a menia sa z hodiny na hodinu, ale najviac sa teším, keď ho berieme z jaslí a hodí sa do náručia a začne rozprávať čo všetko videl a zažil....
držím teda palce, nech to dobre dopadne a malá lucinka si rýchlo zvykne 😉

susik77 • 1d, 19tt • 8. prosinec 2008 ve 12:42
dlinduska: aj ja som na to rovnako. tiez mam z toho blby pocit. odkial si? my byvame v Prahe.

dlinduska • 1d • 8. prosinec 2008 ve 12:58
susik my jsme z brna. jsem moc rada ze v tom nejsem sama🙂fakt moc diky za vase prispevky. ta skolka je dobra nemam obavu ze by se tam o Lucinku nepostarali. jen uz ted nejak nejsem schopna zvladnout (a to zbyva skoro 9 mesicu) to odstrizeni pupecni snury a moc se bojim a mam vycitky jak to zvladne Luci. susik myslim na tebe oddky to realizujete vy? kdyz by se ti chtelo napis mi potom jak jste to zvladli, muj email je dlinduska@email.cz, budu moc rada. dana

susik77 • 1d, 19tt • 8. prosinec 2008 ve 13:15
dani, aj my od zari. Verca ma teraz 15 mesiacov, za par dni uz 16 😎 Ja som nemusela kvoli financ. situacii, ale myslela som, ze sa budem doma nudit, tak som si dala matersku na 2 roky. A teraz zistujem, ze sa mi to financ. nevyplati. ked zaplatim tu sukrom. skolku, zostanu mi tak 3 tisicky 😒 A to ju davam len na 3 dni v tyzdni 😒
Snazime sa o 2.mimco ale asi to nevyjde...ked na to tak myslime 😒

kamhajek • 1d • 8. prosinec 2008 ve 13:23
Dlinduska: já Ondru začla v necelých dvou letech dávat jednou týdně do jeslí. A začátky byly pro nás oba hrozné. Ondra úplně neuvěřitelně řval, když ho ode mě odváděli a já pak brečela v autě. To jsem nečekala, Ondra má děti rád a je na ně zvyklí, ale zatím mě vždy měl za sebou a najednou ho ode mě odváděli. Zhruba tak prvních pět návštěv pro mě bylo peklo, vždy začal pofňukávat, jakmile si všiml do jaké ulice jsem odbočila a při vystupování z auta už brečel. Musím se přiznat, že nejednou jsem měla tendenci auto otočit a odjet s ním domů, ale stejně by nás odloučení časem čekalo a jak jsem se tak bavila s učitelkami v jeslích, tak ty mladší děti si zvykají lépe, tak jsem nepovolila. Ale každá návštěva byla lepší a lepší. A zhruba po té páté návštěvě to bylo bez pláče a teď se do jeslí vysloveně těší. Dokonce ho tam už nechávám i na odpolední spaní. Jak už tu někdo psal, hodně věcí od ostatních dětí pochytí, moc hezky mluví a dost lidí mi říká, že je na svůj věk moc šikovný.

dlinduska • 1d • 8. prosinec 2008 ve 13:44
susik z toho si nic nedelej ja jsem na tom jeste hur ja mam materskou totiz na 3 roky a ve 2 musim predcasne takze prodelam velmi tezc🙂 ale kdyz to luci zvladne ozelim i ty penize🙂

krasulka • 1d • 8. prosinec 2008 ve 14:32
Ahojte maminky,ja som sa chcela opytat, ci nemate niektora zaujem, dat si nakreslit portret deticiek,alebo aj ine, podla fotky. Viac v IP 🙂

beruska1979 • 1d • 9. prosinec 2008 v 11:49
Holky,

Uzivejte si pocit, ze muzete dat detatko do skolky ve dvou letech. V zahranici je materska 3 mesice:( Ja jsem mela to "stesti" dat malou k soukrome vychovatelce v 10 mesicih. Letynka si zvykla rychle, mě to trochu trvalo, ale už jsem si taky zvykla.

bera • 1d • 9. prosinec 2008 ve 12:52
dlinduska: můžu se zeptat, co je to za školku a v jaké části Brna je?

lienka79 • 1d • 9. prosinec 2008 v 16:55
mna caka nieco podobne,ale s ty,,ze maly bude mat 2,5....
Tiiez nastupim opat v sept...a uz teraz mam z toho obavy,nakolko je dost nespolocesnky,vystaci si s nami,ani deti mu nechybaju,cudzich (dospeli,deti..jedno) znasa velmi zle....
Som tiez velmi zvedava..Aj ked mame starku na dochodku,nechcem to riesit starkymi...aj tak si musi raz zvyknut...

sasiki • 2d • 9. prosinec 2008 v 18:17
dlinduska: neboj sa, malá to určite zvládne a ty tiež. Môžem ti poradiť : troška si to uľahčíš tým, že si zistíš, aký majú v danej škôlke denný režim. Takže si vyrátaš, o kolkej ráno asi tak budete vstávať a tak prispôsobíš deň v škôlke aj doma - a to niekoľko týždňov (stačí 2-3) pred nástupom do škôlky. Myslím tým to, že približne v rovnakom čase sa s dieťaťom naraňajkuješ, zahráš, absolvuješ prechádzku a poobedný spánok v tom istom čase 😉 Držím všetky palce 😀

janapavlik • 1d • 11. prosinec 2008 ve 14:51
Ahoj, mám dceru, které jsou 2 roky a 7 měsíců. Jelikož od ledna nastupuji do práce, tak jsem u nás shláněla místo ve školce. Musím říct, že ač máme ve městě 10 školek, tak žádné místo není volné, protože od září naberou plný počet dětí, takže není šance dítě protlačit v polovině roku do školky 😢 Naštěstí se mi v říjnu ozvali z jedné školky, která je naštěstí celkem blízko od našeho bydliště, že se uvolnilo jedno místo. Hned jsem toho využila a dala jsem malou alespoň na 5 dní v měsíci do školky, protože když dítě nemá 3 roky a jsem pořád na rodičovské, tak by ji nevzali na celý měsíc. Ale od dubna, kdy jí budou 3 roky, tak ji vezmou už na celý měsíc. 🙂 Školné se samozřejmě platí za celý měsíc a stravné na těch 5 dní. Můžu říct, že jsem udělala dobře, malá se tam hodně naučila a od listopadu tam už i spala, bez problémů, žádný řev, že chtěla být se mnou. Je ten typ, že chce být mezi dětmi, doma se nudí. I když je tam nejmladší, hodně ji chválí, že je na svůj věk hodně šikovná. Je fakt, že hodně se dá dítěti pomoct, aby si zvyklo na kolektiv tím, že se s ním chodí třeba do mateřského centra, kde jsou i ostatní děti a postupně si na ně zvyká. 😉

susik77 • 1d, 19tt • 12. prosinec 2008 v 09:53
Ahojte, dnes sa mi tu podarilo najst statne jasle, takze nemusim tolko platit za skolku. mam zavolat v pondelok. tak som fakt rada 🙂

bramburka • 1d • 13. prosinec 2008 v 18:27
Susik a kde jsou ty státní jesle?

malena • 1d • 13. prosinec 2008 ve 23:36
Tiež chcem dať svoju dcérku do škôlky, bude mať čoskoro 2 roky.
Prvý krát som ju dala na pár hodín do škôlky...hned po príchode nabehla do miestnosti a už lietala s kočíkom ...a mna už si ani nevšimla 😕 Takže som v pohode odišla, ona je neuveriteľlne spoločenské dieťa, ked ku nám príde návšteva, za pár minút už jej sedí na kolenách a chce čítať knižku 🙂 .
Neviem síce aké to bude ked ju dám do škôlky natrvalo, ale verím, že si veľmi rýchlo zvykne...

dlinduska • 1d • 14. prosinec 2008 ve 14:10
bera je o na stankove v centru brna u luzaneckeho parku. pro me je vyhodou ze to mam 5 min z prace pesky, web stranky jsou www.anglickaskolka.cz

tanja61 • 1d • 14. prosinec 2008 v 15:25
ja neviem ale nieje to skoro pre 2rocne dieta ist do skolky?ja tiez uvazujem kvoli financnej situacii ze pojdem do prace ale pravdu povedat mam obavy s toho ze je to skoro.....inak baby ja zijem v UK keby ste niektora mala skusenosti so skolkami v UK tak prosim napiste vdaka

fejusa • 1d • 14. prosinec 2008 v 17:09
ja som malu dala tiez v 2rokoch do skolky a vobec s tym nemala problemy 😉 ,az na to ze sme kazdy mesiac stale doma,co sme stale chori. 😠

ufka • 1d • 14. prosinec 2008 v 19:21
Ahojte kočky podla mna je to dobý nápad, že plánujete dat 2 r deti do školy.moja má len 21mesiacou a zdá sa mi dost samostatná nato aby šla. už sa aj pýta,len v školke bysa asi nepýtala,lebo to hovorí vatšinou len mne.prajem vám vela štastia

tana012 • 1d • 14. prosinec 2008 v 19:34
ahoj tanja,aj ja zijem v uk a maly mi chodi do skolky.je pravda ze len 2x do tyzdna,ale zatial staci.uz chodi od septembra,mal len 18 mesiacov.priprav sa psychicky na prve tyzdne.hned prvy den mi zavolali nech si prenho pridem,lebo ho nevedeli upokojit.a teraz sa mu nechce domov. 😅

edita33 • 2d • 19. prosinec 2008 v 11:11
ahojte,ja som tiez planovala ze dam maleho od januara do skolky,,,,ale,,,mame tak preplnene skolky ze nie je miesto minimalne na dva roky,,takze vobec neviem co budem robit aj v septembri,ale musim zabehnut za riaditelkou a dostat ho tam,,lebo chcem ist do roboty .isla by som uz teraz 😒 a po druhe,moze ist dieta do skolky ked nerozprava?moj plienky nenosil este nemal ani dva roky,,ale rozpravat zacina este len teraz,,pomalicky sa dostava do toho,,ale neviem ci je podmienka na nastup ,ze musi rozpravat,,vie ist sam aj na zachod ,aj ja najest,,,len neviem ci by mu rozumela ucitelka ked nieco jej bude vysvetlovat..ale vie si to sikovne ukazat,,starsi syn ten uz kecal od roka,,s nim neboli problemy,

tana012 • 1d • 19. prosinec 2008 v 11:39
uedita 33,uz som bola zufala ze moj syn zaostava v rozpravani,ale ako citam tak aj tvoj len zacina.to sa mi odlahlo,uz som bola velmi nervozna ze s nim nieco nieje v poriadku. 😉 😅

edita33 • 2d • 19. prosinec 2008 ve 13:19
tana,ja z toho nerobim paniku ze neskoro rozprava,,keby mu nieco bolo,tak by asi nerozoznaval ani veci ,ani by nerozumel co od neho chcem,len su trochu pomalsi,,lenivejsi,,nerob si starosti,,tvoj je malicky oproti mojmu,a uz je sikovnejsi,,

sassi • 19. prosinec 2008 ve 13:33
edita33, kopa detí sa rozreční až v školke
hlavne sa musí pýtať na WC a vedieť zakladne samoobslužne ukony (nakrmiť sa, obliecť sa) - ale u nas s tým aj 3-ročným ešte pomáhali 😉
Ja možno dam maleho od 2,5 roka v septembri ale uvidíme, či bude pripravený ... nejako nasilu to nechcem, aj ked sa tiež možem od septembra vrátiť do práce
dcerka šla v 3r a 2 mes. a dosť sme si užili 🙄 nechcela tam jesť ani spať, psychicky ešte na to zrelá nebola 🙄 a pol roka sme po nu chodili naobed, kym si ako-tak zvykla

eliska7 • 2d • 19. prosinec 2008 ve 22:22
moj syn ,ked mal dva išiel do jaslí,nevedel tiež rozpravať.ked chcel cikať,kakať vydal taký zvuk a my sme vedeli,že chce na nočnik,tak sme to ukazali učitelkam a bolo.zaleží na ochote personalu v školke. 😉

kopcik • 1d • 20. prosinec 2008 ve 14:48
dlinduska: pracovala jsem v soukromých jeslích v zahraničí, kde byly miminka od půl roku. já sama jsem měla nastarost právě ty dvouleté. zvládají to naprosto v pohodě a mnoho z nich se do školky každý den velmi těšilo. pár jich tam bylo dokonce i od 8 od rána do 6 do večera non stop každý den v týdnu 😒 to už byla hrůza. ne pro ty děti, ale z pohledu nás, učitelek, nám bylo těch dětí líto, že nevidí své rodiče....

simone • 1d, 20tt • 29. prosinec 2008 ve 12:03
my zijem v zahranici a deti jsou ve skolkach od 12mesicu a zvladaji to dobre.My malou dali ve 2letech jen jednou tydne,brecela jen 3x a ted se uz strasne tesi,ma to tam rada a ted pres vanoce porad rika,ze na ni ve skolce cekaji a ze tam jsou tety. Kamradky davali deti v roce,taky asi 3x breceli a ted tam chodi radi,dokonce uz ani nedaji pusu na rozloucenou a utecou hned do tridy si hrat 😉 Ja si to teda obrecela vic nez mala a porad trpim,kdyz ji tam davam

peppapig • 1d • 18. únor 2009 v 01:19
Moje mala je ve skolce od 16ti mesicu (v Uk jsou skolky od 3 mesicu). Driv plakala, tak jsem z toho mela spatny pocit, ale kdyz jsem ji videla pres dvere, jak je stastna, hned me to preslo. Ja jsem rada, ze mam dny pro sebe a mala je stastna v jinem prostredi jinyma lidma. Vidm i pokroky v reci a v tom, co doma nedelame. Pokazde kdyz pro ni vecer jdu, tak se pririti a obejme me a vsichni jsme happy 🙂
Ale doporucuji poradne zvazit vsechny pro a proti co se tyce vyberu dobre skolky ci opatrovnika.

veru11
11. zář 2015

Pokusim se obnovit tuto diskuzi... Vim, ze je kazde dite jine, ale zajimaji me zkusenosti... Jak vase deticky zvladly nastup do skolky ve dvou letech? Chodili jste predtim na zvykacku nebo do nejakeho detskeho centra? Bylo hodne slzicek? Mam klucika a bojim se, aby na to byl vyzraly ...

hojda
11. zář 2015

@veru11 Záleží na dítěti, malej to nedal ani ve 3,5 letech a slzy byly, malá úplně v pohodě, se ne mě nechápavě dívala, proč pro ní jako jdu, že chce být ve školce....

blahova_andrea
11. zář 2015

@veru11 určitě bych předem zvykala na dětský kolektiv 😉

radka8888
11. zář 2015

Ahoj, moje dite slo do skolky v roce a trictvrte. Rekla bych ze zalezi na osobnosti a pani ucitelce. Na oboje jsme meli stesti. Na druhou stranu jsme stat s takrka extremni skolkovou politikou, tim myslim pozdni nastup deti do zarizeni. Takze kdyz to zvladaji deti v cele Evrope asi neni duvod si myslet, ze nase to nezvladnou. Drzim palce a at to vsechno zvladnete.

veru11
11. zář 2015

@radka8888 Přesně to si říkám také... ale i tak mám obavy samozřejmě... Jsem ráda, že nám systém umožňuje být s dětmi doma až do třech let věku, ale ne každému to vyhovuje a ne každý k tomu má možnost...

radka8888
11. zář 2015

@veru11 prave. problem je v te moznosti. nemyslim, ze je dobre deti odkladat v sestinedeli, ale proste obcas jsou situace, kdy clovek neco musi a nema moc na vybranou a neznamena to, ze z toho nejak jasa. Pokud platite soukromou skolku urcite je tam mene deti na ucitelku, takze lepsi individualni pristup. Rikejte si zkusti to musime a kdyz to nepujde, tak to nak vyresime.

zo_ja
11. zář 2015

@radka8888 Jen si to primárně neidealizuj dle typu školky - státní/soukromá - u nás je třeba soukromá, sice málo dětí na učitelku, ale na hřišti, kde je nebezpečná atrakce (lze tam při troše nepozornosti žuchnout ze 2 metrů z domečku, není tam zábrana, děti se žduchají nebo zapomenou), je prostě vypustí, tříleťáky, a celou dobu kouká do mobilu na smsky. Což teda nedělá ani pí uč. ze státní. A ty příkazy na zahradě tý soukromý jsou taky trochu neiindvindi, běhat se nesmí, tohle se nesmí pořád něco... Záleží na konkrétní osobě učitelky, znám některé ze státních, které jsou moc super, berou individualitu a domluví se i s větší skupinou ap. a umí to výrazně líp i s těma ětma, který potřebujoju trochu víc pomoc v adaptaci, smutku, utírání zadečku nebo jiných potřebách 😉 Obecně to je samozřejmě lepší atd. jen že to není zas tak jednoznačné. 😉 Šťastnou ruku při výběru!