Držení hlavičky ve 3 měsíci. Má už sám držet hlavu?

astrinka1
24. led 2011

Dobrý den, jsem tady nová, nevím, jak to tady funguje. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost se záklonem hlavičky u miminka. Máme 3 měsíce, krásně paseme koníčky od konce prvého měsíce a před 2 týdny jsme se začali otáčet na bříško. Jenže když zvedal dr. malého z lehu do sedu, tak hlavička mu visí vzadu a nesnaží se přitáhnout sám. Mel by to už umět, nebo má ještě čas? Děkuji.

dlabinecka
24. led 2011

@astrinka1 Tak to by měl zhodnotit především doktor, ne??? Pokud doktor neřekl, že je něco spatně, tak bych to považovala za dobré. Na přatáčení na břísko je ještě hodně brzy....

astrinka1
autor
24. led 2011

doktorovi se to moc nelibilo pri 3 mes. kontrole, ale nikam nas neposlal. no a ja nad tym stale premyslim. kdyz drzi hlavicku na brisku i pri pretaceni, jestli to je normalni.

peroli
24. led 2011

@astrinka1 buď v klidu... 😉 každý miminko je jiný... to co jeden prcek dovede už ve 2 měsících jinej třeba až v půl roce... někdo chodí v 8 měsících někdo ani ještě v 15 měsících ne... takže buď v pohodě 😉
a když se ti něco nebude zdát tak se doktora klidně zeptej... pokuď je normální tak ti to určitě vysvětlí 😉
hlavně nedávej na nějaký tabulky co se kdy má... ty jsou jen informativní... ty se na děti vážně praktikovat nedají 😅 😉 😀 😀

lidiab
24. led 2011

Jeste to nemusi umet, az nekdy kolem toho 4 mesice. A nektera miminka to zacnou delat az mnohem pozdeji 🙂 Nemusi byt vse podle tabulek.

lidiab
24. led 2011

@astrinka1 A co se tyce toho pretaceni, dela to vedome? Jako ze se chce pretocit? Nebo se mu pod brisko dostane rucicka a pak se pretoci, nevedome?

peroli
24. led 2011

@astrinka1 a s tím držením hlavičky... můžete to doma nacvičovat ale zase nic se nemá přehánět... ono takový násilný zvedání taky není úplně dobrý... takže opatrně... můžeš to vždycky u přebalování nebo koupání jednou dvakrát zkusit ale vážně opatrně... abys nakonec miminku spíš neublížila... ale uvidíš že to zvládnete 😉 držím pěsti 😉

astrinka1
autor
24. led 2011

on se pretaci tak, ze si da rucicku pod brisko a pak se pretoci na brisko. to hlavicku taky udrzi uplne v poho.

astrinka1
autor
24. led 2011

@peroli to skousim velice opatrne, aby jsme pak nebali problemi s krcni pateri.

monapink
24. led 2011

devcata,mohu se zeptat zda opravdu vetsina kojencu ve trech mesicich udrzi uz hlavicku samo? nam budou 3 mesice za dva tydny a malicka pekne zacina drzet,ale stale ji hlavicka klinka..past konicky se ji nelibi,tak je pase na mne,to je spokojena,jen si nejsem jista co nam na to rekne doktorka a taky jestli bude mit zadove a krcni svalstvo dobre posilene..z lehu do sedu,jak pise astrinka1, se pritahuje a hlavicku chvilku udrzi,o to se pokousi uz od 2 mesicu..
a ve trech mesicich uz nemusim hlavicku pridrzovat pri chovani,uz se nemuze nic stat??? 😲 hlavne ted myslim,kdyz ji bude chovat nekdo jiny,copak ja,ja jsem opatrna,nebo se teda snazim byt 😀
Jinak uz od dvou mesicu se pretaci z briska na zada,nejprve to byla nahoda,ze vzteku ze nechtela past,sebou kopala a hazela,az se zadarilo a byla pretocena,ted uz to ovlada,prisla na to jak a past zkratka nebude! potvurka jedna mala 😵 Na konickach rve,rve a rve,pretoci se a smeje se..

tercina
24. led 2011

@monapink Ahojky, můj Peťka je lenoch. Pást koníčky vůbec nechtěl a hlavičku jsem mu držela opravdu dlouho. Jelikož pořád spinkal, tak si nestačil posílit svaly a museli jsme v 7 měsících na neurologii, protože se nepřetáčel ještě na bříško. Poslali mě na rehabku a vše se jednoduchými cviky upravilo. Z lehu do sedu jí vůbec nepřitahuj, tento pohyb mi byl neurologem přímo zakázám. Samozřejmě ti to jen píšu, nic nepřikazuju 😉 Je to takovéto posazování dětí ☹
A s tím přetáčením z bříška na záda - je to přepad, ne přetáčení. Je to nevědomé a dělá to tak, že zakloní hlavičku a přetočí se, viď? Já si taky myslela, jak mám doma šikulku, jak se hezky otáčí. Ale neurolog i rehab.sestra mě vyvedli z omylu. Přetáčet se vědomě z bříška na záda se naučí mimčo až delší dobu po tom, co se naučí se přetáčet samo na bříško. Pak to bude dělat úplně jinak než záklonem hlavičky 🙂

monapink
24. led 2011

@tercina nase malicka lenoch neni,opravdu nam porad nespinka,spis je nespavec a kriklounek 😀 Ja ji neposazuji,jen jsem reagovala na dotaz zakladatelky,ze jim hlavicka visi do zadu,vim ze se posazovat takhle mala mimca nemaji..
a s tim pretacenim mas pravdu,opravdu zakloni hlavicku a prepadne..a ja myslela,ze se umi otocit..no uf mozna si i oddychnu,pze jsem si rikala,jestli ona nebude az moc hyperaktivni ditko,tak asi nebude 😉

tercina
24. led 2011

@monapink Určitě malou Dr. kontroluje vždycky na prohlídce, ne? Kdyby se jí něco nezdálo, tak vás určitě někam pošle - myslím neurologii. Viktorka je opravdu ještě malinká, všechno dožene. 🙂 A vypiluje. Náš malý se naučil přetáčet až v 7,5 měsících a cca od 8 měsíců piluje přetáčení zpátky. Je to sranda, jaký pózy dělá, aby se nebouchl do hlavy 😀
Tak ať krásně roste 😵 a dělá jen samou radost.

astrinka1
autor
24. led 2011

vsem moc dekuji za prispevky. ja jsem maleho nikdy nepritahovala do sedu a kdyz jsem to videla poprve u dr. tak jsem to sem tam skusila, ale vim, ze se to nema kvoli krcni pateri.este jednou moc dekuji.

dlabinecka
24. led 2011

@monapink
@astrinka1 Myslím, že je to opravdu individuální, určitě bych nepřitahovala za ruce, mě malá udržela hlavičku bez problémů asi týden po druhém měsíci, ale to jenom díky tomu, že byla hodně v šátku - to si myslím, že je pro mimi ideální cvičení 😉 Přetáčet se začala brzy - asi ve čtyřech měsících, ale ted jí je 8 měsíců, neleze, není ani na kolínkách - jen se koulí. Takže co kus, to originál, aby to bylo závažné, tak to by podle mě bylo tak v 5ti měsících 😉
a Astrinko, malý se určitě nepřetáčí vědomě, takže bych mu v tom spíš bránila, aby si neublížil 😉

astrinka1
autor
24. led 2011

No já nevím, jestli to děla vědomě, nebo ne. On se přitom otáčení ze zad na brisko vůbec netrápí a lezi tak během sekundy. Na zádech už ležet ani nechce. Dnes jsem mluvila s dr. tak ni řekl, ať se obj.na RHB, ze by se měl už pritahovat, tak uvidíme příští tyd. Myslím, ze jsem udělala chybu při kojení, léno kojime jenom v leze. V sedě jen kdyz jsme někde venku a to fakt výjimečně .

culi79
24. led 2011

Náš malej taky na 3 měsíční kontrole nepřitáhl hlavičku, tak jsme dostali doporučení na neurologii, tam nám dr. řekla, že má mírně ochablé šíjové svalstvo, ukázala nám nějaké cviky a na to přitahování to pomohlo. Určitě bych to přitahování doma nezloušela, nic si tím dítě neposílí, je to pouze trakční test, který smějí dělat pouze doktoři.
Tím kojením to určitě nebude, já kojím v sedě a taky ji nepřitahoval. Minulej týden jsme byli na RHB cvičíme vojtovku, ale spíš kvůli špatnému apsení koníčků, než kvůli tomu nepřitahování. Na RHB zkontrolují jak se dítě vyvíjí a pokud se jim něco nebude zdát, tak asi doporučí nějaké cvičení.

numlock
24. led 2011

ahoj holky, my mame doma 6 mesicniho klucinu a hlavicka mu jde pri pritahovani z lehu do sedu porad do zaklonu.... a pritom na brisku ji udrzi krasne a pase rad. tak ja nevim, to jsme asi hooodne opozdeni, ze? budu se na to muset mudr. zeptat, az pujdeme na kontrolu.

astrinka1
autor
26. led 2011

My jsme obj. už na RHB, tak jsem zvědavá co nám tam řeknou . Určitě se nato zeptej.

culi79
26. led 2011

@numlock určitě se na to doktorky zeptej, naše to zkouší při každé kontrole, nezdálo se jí to už ve 3 měsících, tak nás poslala na neuo a pak jsm skončili na rhb

verobin
17. lis 2012

Ahoj, tak my máme stejný problém. Když ho doktorka na tříměs. prohlídce zvedala do sedu, tak místo aby se snažil držet hlavičku, tak mu bezvládně visela dozadu. (přitom na bříšku pase koníky krásně). Dr. říkala, že hodně dětí už v tomto věku hlavičku drží, ale je ještě brzy na nějaké závěry a řekla nám, že se uvidí až mu budou 4 měsíce. Teď mu jsou 4. měsíce a je fakt že se to docela zlepšilo, tak uvidím, co nám dr. pozítří řekne. Jinak doporučila nám rehábko, ale že prý tam zajít můžem, ale nemusíme, není to zatím nutné.
A taky říkala, že negativní vliv na držení hlavičky mívá takové to polosezení v lehátku nebo autosedačce. To prý zatím dát pryč a dávat tam prcka jen vyjímečně na nezbytně nutnou dobu a nechat ho většinou ležet rovně na zádech, aby ho to nutilo hlavičku zvedat.

olusenka
17. lis 2012

@verobin já myslím, že na to je ve 3 měsících ještě hodně brzy. Údajně by neměla hlava padat dozadu zhruba od 16. do 20.týdne věku. Ale vše je individuální. Hlavně se to nemá s miminkem cvičit, a miminko se má dávat často na bříško na pevnou podložku. Až bude čas, vše přijde.

verobin
19. lis 2012

to olusenka: jo jo souhlasím a vím, že se to nemá s miminkem cvičit a už vůbec ne tahat ho za ruce do sedu a tak pod.
Tak dnes jsme byli na 4 měsíční kontrole a dr. říkala, že už je to v pohodě. Ne že by to bylo super, ale je to lepší a určitý
pokrok tam za ten měsíc znát je a že tedy na rehábko nemusíme. Tak jsem ráda, protože taky se mi to zdálo trochu přehnaný to takhle brzy ve 3. měsících hrotit. Některé děti hold drží hlavičku dříve, jiné hold o trochu později, každý prcek má na různé věci své tempo

kalfje
1. črc 2016

take se pripojuji s dotazem, my mame 4 mesice a tyden a "nepaseme". nelibi se mu to a vydrzi na brisku tak minutu, pak se vzteka. hlavu ma tak 5 cm nad podlozkou. Kde bych nasla nejake cviky, aby se to zlepsilo ?

pipinka14
13. črc 2017

@culi79

Jaké cviky na zvedání hlavičky jste dělali? Co vás na rehabilitaci pro to učili? Můžete mi prosím popsat? Dekuji