Dudlík ano/ne a odkdy?

terka2018
14. dub 2018

Ahoj maminky,

Chtěla jsem se zeptat,jak jste natom s pouzivanim dudliku? 🙂 protoze kdyz maleho dokojim, chci ho dat odrihnout /s tim take.bojujeme/ tak dela stale pusinkou jakoby kaprika a nejde ho uspinkat.když ho zas prilozim, tak mi prijde, ze se akorat prepapa.. dekuji za nazory ohledne dudlika a pripadne za rady jak tedy uspinkat bez dudlika po kojeni.🙂

hanapav
14. dub 2018

Za me ano a hned😉

pajushak
14. dub 2018

My nedali ani jednou doteď (6 a půl měsíce). Usíná v pohodě bez něj. Takže záleží na dítěti no 🙂

pavlinar
14. dub 2018

Mám to podobně, dítě 3 týdny. Na toho kapříka většinou ještě přiložím a pak ukolébám. A říkám si, zda by nám dudel neusnadnil život, aspoň na noc...

fandysek_1
14. dub 2018

Mám 5 měsíční miminko a dudlik nemá od začátku. Když se naučí nenutritivne sat ududla se u tebe. Říká se, že kojene děti se většinou neprejidaji a pak si dudlaji. Možná ani nemá co krkat. Malý mi taky jako úplně malý krkal minimálně. Dudlik kazí kojící techniku a ukáže se to třeba, až kolem 3-4 měsíce, že je problém. Kolik tvému malému je? Řekla bych, že potřebuje stále kontakt a chce se ududlat u tebe.

terka2018
autor
14. dub 2018

@fandysek_1 Máme 8 dní 🙂 Říkám si ale, aby pak nebyl přepapaný, protože místo brknutí mi často trochu ublinká. :/

neria55
14. dub 2018

Malý má měsíc, plně kojim a dudlika prostě nechce, pořád ho plive nebo ho pak z něj nadavuje. Dala bych mu ho hned jak se vzteká, ale prostě nechce...

lysecek
14. dub 2018

Mne prijde normalni, ze ublinkava. Nechala bych ho u prsu, jak dlouho chce. Zvlast dokud je takhle malej, tzn. tak do tri mesicu. Dudlik bych klidne zkusila, ale nektere deti ho nechcou. Pokud s kojenim neni problem, saje dobre a mleka je dost, nejak zvlast bych se nebala.

swetlusska
14. dub 2018

U prsa usne nejlíp ne? Kojení je lepší než dudlík. Dudlík, jestli ho chce, tak proč ne. Náš ho nechtěl už v porodnici a je fakt, že takový dítě bez-dudlíkové se pak hlavně na veřejnosti nedá nikdy ničím utišit 🙂

terka2018
autor
14. dub 2018

@swetlusska No právě že když u kojení usne, tak se opět vzbudí, když ho chci nechat odříhnout...

agneska7
14. dub 2018

Ja v dudliku nevidim problem jen se musi dostatecne brzo od dudliku odnaucit . ja jsem male dala dudlik asi kdyz mela cca 10 dni a v cca 8-9 mesici uz ho nechtela sama

zmrz_lina
14. dub 2018

Ideálně vůbec. Jinak odkrkavat jsem nenechávala ani jednoho z kluků.

alebo67
14. dub 2018

Ja mela u obou dcer. Prvni asi od pěti tydnu-jako správná prvorodicka jsem mela strach,aby to nevadilo při kojeni 🙂 No,nevadilo,kojila jsem ji to 15ti měsíců,kdy se sama odstavila. Druha dcera ma teď pul roku a dala jsem ji ho hned. Problém s kojením nemame. Ale záleží samozřejmě na dítěti,jestli si ho vezme. Ja v tom teda vidím velkou výhodu-neznám ani u jedné,ze by mi usinaly u prsa a dělaly si ze me dudlik.

alcar
14. dub 2018

Ublinkavani normalni neni, zvlaste pokud je to treba dve hodiny po kojeni. To znaci reflux a neni to dobre pro jicen. Dite pak muze palit zaha, bolet brisko... Ja nejsem zastance pouzivani prsa jako dudliku. Matka by se mela venovat i necemu jinemu, nez neustalemu vytaseni prsa a valeni se naha s miminem v posteli (trosku nadsazka, ale pozdeji v diskuzi takove "rady" ocekavam 😀 ). Zvlaste pokud ma doma jeste starsi dite, tak je to nemyslitelne. Za me dudlik a hned. Neni receno, ze ho mimco prijme. Moji kluci dvojcata mi prijali dudlik az kolem 4.-5.mesice a nyni jsem za ne vdecna.na verejnosti, kdyz breci, tak k nezaplaceni. A uspavani s nimi taky brnkacka.

eithelwing
14. dub 2018

Naše malá taky ublinkávala. A dost. Nebyly to šavle, přibývala, ale trvalo to do osmého měsíce. Nejvíc blinkala po kojení. Alergie se neprokázaly.
Každopádně k dudlíku. Dala jsem ho po těžkém rozhodování, protože malá hodně plakala. Momentálně jí bude rok, má ho na spaní a do auta, kde si ho ale vezme, když už hodlá zabrat. Přes den nepoužíváme. Na spánek je to nutnost, nevím, nevím, jak by bez něj usnula, ale jak jsem u ní zjistila, co je dnes, nemusí platit zítra a už vůbec ne za měsíc.
Samozřejmě pokud je ti příjemné, že dítě spí s tebou a usíná u prsa, nebo spíš spí u prsa, pak asi dudlík potřebovat nebudeš. Mně to příjemné za všech okolností nebylo, myslím, že takových maminek je více a nemusí to být jen kvůli tomu špatné matky. 🙂

marii90
14. dub 2018

To taky presne resime. Dam mu cucat malicek a za chvilku ho vytahnu. Dudliku se chci vyvarovat. To dudlani mu asi dela dobre na briskk, slysim jak prdi nebo mu tam skrunda ☺

vila_z_lesa
14. dub 2018

Prvni jsem nedala, ale ted urcite dam. Mala mi visela nonstop na prsu a ja budu muset fungovat i pro starsi a asi dam hned na spani a do auta

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
lysecek
14. dub 2018

@alcar ale pani pise, ze ublinkava pri odrihnuti, to se snad dela okamzite po kojeni, ne po dvou hodinach?? Jinak, proc tak kategoricky? Matka se snad muze venovat, cemu chce, ne? A pokud se chce valet naha s miminem, tak at se vali, vzdyt se tu bavime o sestinedeli, to je snad normalni byt v posteli?
@terka2018 nas pediatr mi rekl, ze pokud usne pri kojeni, odrihavat nemusi.

dancamich
14. dub 2018

Dcera skoro nekrkala, dudel jsem zkusila parkrat, kdyz jsme odnekud jeli a zacala brecet v precpane saline, ale moc ho nechtela. Pokud usne u prsa, tak bych to neresila a nechala ho spinkat. Mala mi takhle vzdycky krasne usnula. Kdyz jsem ji to zkusila sebrat driv, tak jsem ji pak dlouho uspavala. Kazde dite je jine.

alcar
14. dub 2018

@lysecek no, nedovedu si predstavit byt cele sestinedeli v posteli. Zvlast se starsim ditem. 😂 A ano, ty si delej co chces. Klidne se valej naha v posteli s miminem cely rok. 😀
A na to ublinkavani je dobre upozornit, aby pani vedela, co je jeste ok a co uz ne. 😉 A na to odrihavani opravdu pozor. Ja dokud si kluci neodrihli, jsem je nepokladala, protoze meli refluxy a byli schopni si odrihnout i dve hodiny po kojeni a kdyz byli na zadech, tak se dusili. Jeden se nam kvuli tomu malem udusil a volali jsme mu rychlou. Takze pak uz jsem si na to davala jo sakra pozor.

lennus
14. dub 2018

Zvlášť na začátku se nedoporučuje kvůli technice kojení. Malému ho dali hned na novorozenecké JIPce, první půl rok byly krize s kojením, na radu laktační jsem ho omezila, byl dost uplakaný, úplně pryč jsem ho dát nechtěla. Po půl roce už se vše zajelo a neřešila jsem dudlíka ani láhev. Na cestování nám to bodlo, byla bych spíš opatrná, prostě kdyby byl třeba problém s kojením, radši bych ho nedávala. Ale znám kamarádky, které dávaly a vše ok, je to asi dost individuální. Jen vím, že laktační poradkyně ho nedoporučují.

fandysek_1
14. dub 2018

@terka2018 to je ještě prtousek a chce ten kontakt. Nemusí být neustále u prsa, ale ududlat bych ho nechala. Ublinkavani pokud to nejsou vyloženě šavle by mělo být v pořádku.

swetlusska
14. dub 2018

@terka2018 zkus opatrně jinou polohu, odříhávat nemusí jen uplně hozený přes rameno, ale taky na tygříka třeba...Já jsem dítě neměla moc krkací, takže u kojení normálně rovnou usnulo no...

priefi
14. dub 2018

@terka2018 zkus a uvidis. My jsme prvni mesic nedali vubec, protoze kojeni bylo boj. Pak, az se ustalilo kojeni, zkusili jsme dudlik. Technika kojeni se trochu zhorsila, ale pak zase ok. Jenze dudlik vydrzel jen do puk roku, pak jsme zmenili velikost dle doporuceni a dudlik zacal odmitat, takze jsme byli i radi.

tete20
14. dub 2018

Dala bych cumlik, pozdeji na to doplatis a jeji cumlik budes ty. Ani se nevyspis bo bude porad dudlat prsa.

vladienka
14. dub 2018

Nasa dudlik odmietla, nema ho a uz ani nebude.. nechavam ju na spanok ududlavat u prsa, trva to tak 15-20 minut, v noci uz nechce a fakt sa necitim ako dudlik.. od coho tie prsia mame?? Kojenie nie je len jedlo. A prve dva mesiace na mne visela furt, ale ved o tom to je

eviicka
14. dub 2018

Všechno už asi bylo řečeno, já dávala jen na uspání, pokud neusnul hned sám. Asi v půl roce ho začal odmítat, a udělal si ho z mojich prsou tak jako tak 😀.

matkacekatelka
15. dub 2018

My davali až po šestinedělí, až se naučil pořádne pit z prsu a ja než se naucila kojit.pry to kazi techniku. Chtěl dudlík do cca 5 mesicu. Potom jako by se něco zlomilo a dudlík nevezme do huby. Vsichni mi říkají, ať jsen rada, že ho nebudu muset odnaučovat. Je mu 7 měsíců. Uspávám ho u prsu, ale když ho chci položit do postylky, tak se pri tom ,,hupu,, vzdy probudí a jedeme na novo. Teď to dělám asi 14 dní tak že ho položím do postylky a jsen nad ním u kojení skloněná a on se do 15 minut ududla(vetsinou)🙂

terka2018
autor
15. dub 2018

@matkacekatelka a pak neodrihavate?🙂

normalnimatka
15. dub 2018

uspávala sem kojením. odříhávat není potřeba. at mi dítě říhalo, nebo ne, stejně blilo. to se prostě stává u mimin. vyroste ztoho.
a taky bych si h vzbudila,kdybych ho dala odříhnout po uspání. prostě jsem to nedělala. nebyl s tím problém. a dudlíka jsem nedávala a asi ani u dalšího dítěte. on ho teda nechtěl ze začátku jsme to zkoušeli, pak jsem byla spíš ráda, že ho nechtěl.