Dvouletá dcera nechce odpoledne spát. Poradíte?

ewusssa
13. zář 2019

Ahoj dcera 2 roky, doposud jsme chodili spinkat po obede opul 12-12 do 30 minut spala. Tet posledni tri tydny uplne bojkotuje odpoledni spanek. Jdeme do postele precteme pohadku a pak reknu ze jdem spinkat lezim sni dokud neusne aleeeee ona zacne skakat vylezat z postele tahat dalsi knizky, brecet, řvat vztekat se kopat nohama, vymyslet ze chce do obyvaku, do loznice..... No proste hruza ....premyslela jsem ze uz nechce treba spat odpoledne ale ona je fakt unavena takze potom pozdeji treba za 3-4 hodiny usne, odpadne . Vecer s usinanim neni problem sice trva ale vpohode bez kriku ale to odpoledni je fakt silene. Nekdy lezime dve hodiny v posteli ona nic nespi tak jdu sni ven a v kocaru usne hned, minule mi usla v sedacce na kole :D nechci ji ucit na usinani v kocarku ani jiny zlozvyk. Ale nevim co delat, co delam spatne. Mam ji davat spat pozdeji? Treba ve 3az? Nekteri mi radi nepovolovat lezt z postele atd. Ale co mam delat ona rve jak tur to ji mam furt tahat do postele i kdyz rvr dve hodiny v kuse? Mate nekdo zkusenost prosim poradte

barulina
13. zář 2019

Ja bych taky nepolevila

aktakd
13. zář 2019

@ewusssa Dvoulety syn porad spi v kocaru a nemam pocit, ze by to byl nejaky hrozny zlozvyk. Proste je takovej akcni a v posteli by jen tak nelezel ani minutu, vyjimka je vecer a I tak je to nekdy zahul. I pro me je pohodlnejsi ho dat do kocaru a vim, ze vetsinou do 5 minut usne nez se s nim hodinu prat v posteli.

konidana
13. zář 2019

mě od narození nespala přes den jinak než v jedoucím kočáru, od 18.m neusnula ani v tom kočáru. Poo byl polední klid kdy půl hodinky nebo hodinku koukala na pohádku. Potom přes zimu, ve dvou letech jsem ji musela poo brát na půl h. do šátku aby usnula, jinak bychom se zcvokli obě dvě. Hlavně já z ní🙄 😅 Zlozvyk nezlozvyk, prostě nějak se to období musí přežít😉

konidana
13. zář 2019

@ewusssa nebo víc utahat. Co nejvíc být dopoledne venku, procházky, odrážedlo, prolejzačky... ale vím že ani to nefunguje stoprocentně.

darkwitch
13. zář 2019

@ewusssa uspavala jsem v kočárku, do pěti minut byla tuhá a byl klid... Asi jsem líná, ale deseti minutova procházka mi přišla lepsi nez hodinové uspávani s řevem a nejasným výsledkem...

agneska7
13. zář 2019

Mě dcera nespala asi od roku . Neřešila jsem to stejné to nemá cenu když se dítěti nechce spát tak prostě spát nebude

megi89
13. zář 2019

Mě taky usíná rychleji 18 měsíční syn rychleji v kočárku. Ale je fakt že mě takhle spí už dlouho. Kočárek mám doma. Ono záleží, jestli se chceš s malou trápit a vydržet to když ji nechceš učit na kočárek... Přitom na kočárku nevidím nic špatného. Ono to bude asi jen nějaké období....

kspp1
13. zář 2019

Moje přestala spát přes den, když ji byl necelý rok. A občas usne ve školce po obědě letos, když je předškolačka.

hanih
13. zář 2019

Máš spoustu možností na vykoušení - zkusit víc utahat, uspat v kočárku, posunout spaní o pár hodin později, zrušit odpolední spánek a večerní posunout třeba o hodinu dřív... Chce to vyzkoušet, co bude na dceru fungovat. Mě třeba dcera ve dvou letech už spát po obědě nechtěla, tak jsme to vypustili a začala chodit večer spát dřív. A na kočárku taky nevidím nic špatného. Lepší, než hodinová bitva při uspávání...

zuzajulie
13. zář 2019

Od té doby taky moje nespí,je poněkud hyper. Ale ve školce po obědě už spí. Budou ji 4

jojs
13. zář 2019

@ewusssa
Dcera mi taky nespala po obede uz od 18 mesicu, kdyz jsem byla unavena vzala jsem ji do kocarku aby usla, jinak nic. Ted syn zacal chodit do skoly a ona spi po obede ( jsou ji dva) protoze musime vstavat v sest a v jednu uz je vyrizena.

pink_unicorn
13. zář 2019

Já bych to nelámala a nenutila jí spát. Zalez si s ní, čti jí pohádky, nebo si něco klidného zahrajte, u čeho odpočine..... Časem uvidíš, jestli to byla jen nějaká fáze a vrátí se ke spánku, nebo už spát nebude. Moje mladší dcera od 2 let nespí, dlouho to byl boj, pak usnula v 15h a spala až do večera, tak to nemělo žádný smysl, celý den nám utekl. Nebo jí zkus udržet a dej ji spát třeba v 18h.

blueyonder
13. zář 2019

Dcera taky přestala spát ve dne kolem druhého roku. Napřed jsem zkoušela uspavat, jak se dalo, ale když ani po hodině až dvou hodinách neušla, jsem se na to vyprdla a prostě nespala. Aspoň mi hezky ušla vecer. Jinak od 3 let chodí do školky a tam pak spavala, zase o víkendu doma nic. Prostě některé děti spí a jiné nespí.

blueyonder
Autor odpověď smazal
Zobraz
pribylovapetra
13. zář 2019

Jen takove info pro ty co uspavaji v kočárku. Takto to delala sestra do te doby, dokud jeji asi dvoulety synek se sam neodepl z kocaru a nelital sam po venku. Od te doby ho do kocaru nedala, jenze od te doby maly nespi. Doma ho do postele nedostane ani nahodou, pritom je na nem vidět jak je unavený.

megi89
13. zář 2019

@pribylovapetra jen já jsem u něho. Maximálně si odskocim na WC či pro kafe 🍵

wxkatuska
13. zář 2019

@ewusssa pokud nema problem nasledne vecer usnout, posunula bych spanek na tu 3. Popravde nechapu nuceni ditete spat v case, ktery si rodic vycuca z prstu. Potreba spanku se vekem meni a nevidim duvod, proc se diteti neprizpusobit. Pokud dite neni unavene, tak ho nedonutite a akorat to stoji nervy vsech zucastnenych.

darkwitch
13. zář 2019

@pribylovapetra no ja ji mela na zahradě a kontrolovala, ale ted uz ji je pět a půl, takze nebezpečí ze spani v kočárku uz ji nehrozí :D

aktakd
13. zář 2019

@pribylovapetra Mam kocar na ocich a doslechu, takze toho bych se fakt nebala.

monaluza
13. zář 2019

Syn zacal presne takova alotria s usinanim delat kolem 18 mesicu, usnul pak treba ve ctyri, spal dve hodiny a nutte ho pak jit spat v osm... Takze jsme spanek zrusili, kolem pate pak mival takovou "vypnutou chvilku", proste jen ziral bud do knizky a nebo na pohadku v televizi, pak jeste nejakou dobu vydrzel a velmi ochotne sel spat v sedm vecer a spal az do rana. Spokojenost na vsech stranach 😉.

klea81
13. zář 2019

Dcera nespala od 1,5 roku. Syn spal ještě v 5. Je to individuální.

kockopes2724
13. zář 2019

Všechny tři děti mě po roce a půl přestaly po obědě spát, naspaly to většinou ráno.

jannym
13. zář 2019

Tak odpočinout v půli dne je pro malé ditko potřebné, ale nikde není dáno ze musí nutne spát stačí mít klidovou aktivitu, pohádka a pomazleni muže být pro ni dostačující odpocinek

jirovapa
13. zář 2019

@megi89 kočárek je fajn, když nebydlíte ve 3 patře bez výtahu a v malém bytě 😃.

megi89
13. zář 2019

@jirovapa bydlíme ve 4. patře, v podkrovnim byte bez výtahu 😬

kata267
13. zář 2019

@ewusssa moje dcera nespi.po.obede od necelych 2let, proste sceny jak blazen pokazde tak.jsem ji prestala nutit I kvuli.zachovani.meho psych.zdravi 😂 ze zacatku vecer treba odpadla v 7 a bylo videt odpo ze je unavena ale za chvilku si to sedlo a proste pres den nespi (ted jsou ji uz 3)...

ange_de_la_morte
13. zář 2019

Se starším jsme měli asi půl roku období že po obědě za žádnou cenu nechtěl spát, ale pak usnul kolem 18 hod. vyčerpáním a večer pak dělal bugr do jedenácti ... bylo to fakt psycho a nedařilo se nám z toho vymotat - jedině snad - dopoledne maximálně utahat ( nechala jsem ho ve dvou letech jít i 5km pěšky) a po obědě prostě ,,odpadlo,, .... Teď mladší má 7 měsíců a je to se spaním psycho už teď - spí jen odpoledne a to pouze cca hodinu a ještě ne vždycky , myslím že nejpozději v roce u už nebude spát přes den vůbec

ewusssa
autor
13. zář 2019

No ja se bojim ze kdyz ji necham prez den spat v kocarku tak mi tam bude chtit i vecer, mala mele i u pohadek v tv a i u knizek 😀 dopoledne travime vetsinou venku ale utshat ji asi nejde..... Zkusim spanek posunout, ale spat musi to ona nevydrzi do vecera ...diiky moc za rady a nazory

kata267
14. zář 2019

@ewusssa kocaru bych se nebala, mala mi spavala vzdy po o jen v kocare (jinak proste neusnula uz jako.mimino) a vecer v posteli...
Jinak posunovani spani na tak ordpoldpoledne bych asi nedelala pak bude vecer litat do 11 😕 ale tak uvidite treba to bude klapat 🙂 nebo zkusit rano zacit budit treba v 6-7 aby byla v to poledne unavena

kvetinka369
14. zář 2019

Mně hodně pomohla videjka na youtube a na moji dcerušku to hezky zabírá, akorát je to v angličtině tady

https://www.youtube.com/watch?v=qZn6Nd0bG5k

🙂