Dvouletá dcera nechce odpoledne spát. Poradíte?

ewusssa
13. zář 2019

Ahoj dcera 2 roky, doposud jsme chodili spinkat po obede opul 12-12 do 30 minut spala. Tet posledni tri tydny uplne bojkotuje odpoledni spanek. Jdeme do postele precteme pohadku a pak reknu ze jdem spinkat lezim sni dokud neusne aleeeee ona zacne skakat vylezat z postele tahat dalsi knizky, brecet, řvat vztekat se kopat nohama, vymyslet ze chce do obyvaku, do loznice..... No proste hruza ....premyslela jsem ze uz nechce treba spat odpoledne ale ona je fakt unavena takze potom pozdeji treba za 3-4 hodiny usne, odpadne . Vecer s usinanim neni problem sice trva ale vpohode bez kriku ale to odpoledni je fakt silene. Nekdy lezime dve hodiny v posteli ona nic nespi tak jdu sni ven a v kocaru usne hned, minule mi usla v sedacce na kole :D nechci ji ucit na usinani v kocarku ani jiny zlozvyk. Ale nevim co delat, co delam spatne. Mam ji davat spat pozdeji? Treba ve 3az? Nekteri mi radi nepovolovat lezt z postele atd. Ale co mam delat ona rve jak tur to ji mam furt tahat do postele i kdyz rvr dve hodiny v kuse? Mate nekdo zkusenost prosim poradte

jirovapa
14. zář 2019

@megi89 v tom případě se omlouvám 😁.

marcicek84
14. zář 2019

Kazde dite je jine mi dcera po obede prestala spat az ted v 5 letech,i kdyz i tak si nekdy zdrimne...
Naopak ja jsem mamace nespala odpoledne od roka a pul....takze bych dite na tvem miste spat nenutila

dareenn
14. zář 2019

Čerstvá zkušenost - syn dva a půl roku, vždycky spaval málo, ale aspoň tu hodinu a půl až dvě po obědě spal. Je co cca čtvrt roku kdy začalo být odpoledni i večerní uspávání šílenost. Hodinu sebou mrskal, skákal, chtěl dolů za hračkami... Tak jsem to vzdala, vsždycky ním jdu nahoru do pokoje, lehnu s ním do postele, chvili se tuli, chvíli si povídá a když do půl hodiny neusne tak prostě jdeme dolů si zase hrát, nenutím ho. Nemá to smysl, pokud spát nechce, na sílu s tím stejně nic neudělám, když náhodou usne tak zas potom nejde vzbudit a nemůže usnout večer ani v. 9... Tak si zvykam na systém bez spaní, docela masakr ale nějak mto usíme zvládnout 🙂

hanka_333
14. zář 2019

@ewusssa A co sladkosti? Syn je temer neji, ale kdyz neco sladkeho dostane odrazi se to obcas v tom, ze je neuspatelny.

jade85
14. zář 2019

Mně přijde, že se dětem ty spánkový zvyklosti prostě mění a nemá cenu s tím bojovat. Syn dřív usínal přes den téměř výhradně v kočárku, teď ani náhodou, pokud jsme doma, sám mě táhne za ruku do postele. Takže pokud funguje kočárek, tak bych ji vyhověla, za pár měsíců může být všechno zase jinak.

aviho
15. zář 2019

Syn (2 r 7 m) taky začal bojkotovat spaní po obědě, ze začátku jsem to řešila tak, že jsme jen leželi v posteli a četli, pokud byl moc rozjančený, nepodařilo se mu usnout. Tak jsem mu posunula polední spánek, usíná kolem 2. hodiny, spí cca do půl čtvrté, večer chodí spát kolem deváté. Teď se mu to srovnalo, už tolik neprotestuje. U starších kluků jsem to měla zavedené tak, že polední klid bude, spát nemusejí, ale v posteli budoucí. Pustila jsem jim vždycky z CD pohádku a aspoň 3/4 hodiny byl klid. Tohohle posledního se mi pohádku na CD v posteli zatím nepodařilo naučit 🙄

aviho
15. zář 2019

*v posteli budou

linee
15. zář 2019

@ewusssa uspavala jsem v kocare, ale neco po 2 letech neusla ani to, takze konec. Pak zacala spat zase az ve skolce a doma uz nespi vubec.....Nektere deti uz tu potrebu nemaji...

tany35
26. led 2021

Pokud dítě nechce spát, tak ho nepřinutíte. Pokud odpoledne odpadává únavou, tak bych s ní šla na procházku, aby usnula v kočáře. Mé obě dcery zásadně usínaly v kočáře a s večerním spaním v postýlce nebyl problém. V tomto věku už to umí rozlišit.