Dvouletá dcera nespí po obědě. Je to normální?

adelin
15. zář 2009

Ahoj nevím jestli tu už taková dizkuze není, ale nenašla jsem. Mojí malé jsou dvou roky a přestala spát po obědě. Myslíte, že je to normální??? Večer jí musím dát před půl sedmou spát jinak je protivná. A pak většinou spí až do rána cca do sedmi. Díky za zkušenosti. Stejně ji spát nedonutím akorát potřebuju uklidnit, že v tom nejsme sami. Díky

krizulka003
7. říj 2009

Tak nám je dva a půl roku a zatím spíme po obědě 1.5hod. ale myslím že už to nebude dlouho trvat a skončíme.. 😒 hodně dětí se k odpolednímu spaní vrací potom ve školce aspoň hodně známých má takovou zkušenost,dítě se asi hraním v kolektivu víc unaví ale znám i případ kdy 3-letý chlapeček spí přes den 3 hodiny(od 13 do 16) někdy ho i mamina budí a večer je v 8 tuhý a spí do 8 ráno... 😉

bereninka
7. říj 2009

jitrulko, a v kolik ji večer ukládáš, když ti spí tak do půl 1??? nebo do kolika? Jak dlouho pak vydrží do evčera?

martinka78
8. říj 2009

Ahojky,
tak já přidávám naše spinkání - Adélce budou za týden 2 roky a spinká po obědě od cca 13 h. do + - 16 h., občas taky spinká "jen" do 14.30 ale to je vyjímka, večer kolem 19.30 koupeme a tak do 20.30 jsme s Adélkou v ložnici, díváme se na TV, ale ona hajá v postýlce, má to jen jako kulisu a usíná tak kolem těch 21 h., ráno vstáváme tak kolem 8 - 8.30 - takže musím já moooc chválit, že skoro 2.leté dítě spinká takhle krásně, jsem za to fakt vděčná a nehodlám to nijak měnit, myslím, že když spinká tak ať spinká, kámoška má chlapečka a ten chodí kolem 21 h. spinkat, ráno v 6 h. je vzhůru a po obídku spinká 12.30 - 14.30 a to je jen o 2 měsíce starší, takže jsem fakt šťastná, že naše mimi spinká takhle krásně, ale zase je to na úkor toho, že si neumí hrát sama, pořád kolem sebe někoho potřebuje, ale to nevadí, zase krásně spí 😉

prchalka
8. říj 2009

martinka78: Tak to závidím, já myslím, že budem pořád vstávat tak mezi 6-7h, při mým štěstí 😖 No ale když by bylo spaní celou noc, tak to by šlo. Nekterý děti jsou nezmaři 😀 😀

raady
8. říj 2009

Ahoj,
kamarádka má čerstvě dvouleté holčičky- dvojčátka. Úderem 2. roku ji přestaly spát přes den. Večer chodí spát kolem 21. hod a vstávají 7.30- 8.00h. Spí celou noc. Přes den je to dřina 😉

jitrulka
9. říj 2009

bereniko... my měli režim: v 6,30 budíček, v 9 spaní, po 14 spaní a v 20 usínala na noc

ted máme: kolem 7 budíček, v 11 spaní (tak do té půl jedné) a v 19 usínání na noc

prchalka
12. říj 2009

Mám ještě otázku. Při přechodu na jedno spaní - spaly vám děti poo dýl hned? Cca ty 2-3h?
U nás proběhl v neděli pokus. Vstávala asi o půl 8, v 10 se nenechala uspat, šla spát až poo, nebyla ani úplně vyřízená, spala JEN 1,5h, ve 14 se probudila s brekem a v 17 už byla zase na odstřel, houpala jsem asi půl hodiny na klíně, aby se uklidnila. A do večera daleko ☹ Spát šla nakonec jako obvykle po 21, ale v 1h byla vzhůru a plácala se po postýlce. Nakonec jsem jí musela vzít k sobě na velkou postel, kde pak spala celkem v poho 4h, než se probudila, pak dostala mlíko a dospala se ještě v postýlce.. Takže pokus nic-moc 😖
Já myslím, že na to ještě nemáme, jí by vyhovovalo ještě spaní 2x denně, ale to budu muset vždy uspat násilně, jako dnes dopol, držela a houpala jsem ji půl hodiny, jinak by vůbec nezabrala, přestože už se šmudlala..
Někdy už vážně nemůžu, je to zatím pořád na sílu ☹

bereninka
12. říj 2009

jitrulko, takže ti spí pak dýl bv noci, když ubylo jedno spaní před den?

Prchalko, tak to by se nám asni natáhla noc..

cerstvamama
12. říj 2009

Tak mně spala Adélka dopo i odpo cca 45 minut. Po odbourání dopo spaní spí jen po obědě a to celých 30-45 minut. Takže se nic nenatáhlo, prostě se jen zrušil ten dopolední spánek. Takhle jsem si to teda nepředstavovala 😉 😀

minea
12. říj 2009

Dcera má skoro dva roky a odpoledne spí každý den. Spala by i dvě hodiny, vstávat se jí nechce, ale já ji budím, protože jinak bych ji uspávala do půnoci. Spí tak hodinu a večer usíná kolem 21. h.

martinka78
12. říj 2009

No koukám, že my máme doma pěkného spáče 🙂 za což jsem pochopitelně mooooc ráda, když tady čtu jak některý cvrčci spinkají 45 minut, tak to bych byla asi pěkně "vzteklá", jsem ráda, když ta Adélka spinká od těch 13 do těch cca 15.30 a můžu uklízet - i když ono to moc nemá cenu, jakmile se dítko vzbudí tak je to na tom samém bodě, ale je to prostě pro můj pocit a pak když mám ještě čas tak si můžu i uvařit kafčo a "dát nohy na stůl", ale manžel mi nadává, že to je blbost takhle zbytečně uklízet když to pak bude to samé,ale prostě mě to holt nedá... Teď musím teda Adélku pochválit i za to ranní spaníčko - jak je teď docela ošklivo tak spinká od pátku včetně dneška do skoro 9 h.!! Ale je to určitě tím počasím a hlavně tím,že máme úplně zatažené žaluzie,tak jak tam nepronikne sluníčko tak to je asi taky k něčemu a to večer usíná taky kolem 21 - 21.30, prostě spáč po mě - díky bohu!! Já bych prospala celý den, co jsem si naspala v těhotenství tak už mám dáááááávno pryč a to jsem před 10 h. nevstávala 😉

martinka78
12. říj 2009

prchalka: Tak nám spala Adélka do 14 měs. 2 x denně - ráno vstávala kolem 7 h., pak usínala kolem 11 h. a pak odpolko kolem 14-15 do 17 h.,ale pak se to zlomilo a jak spinkala už jen jednou tak se - nám teda - to hned natáhlo, chodívala třeba už kolem 12 (teď kolem 12.30 - 13) a spinkala do těch 16 h. v podstatě jako doteď. Ale mám zkušenosti jak ta malá kočka spí po obídku jen 1,5 h. - to ale většinou jen když jí vzbudí nějaký sen nebo "šíša" a to je taky kolem 17 -18 vzteklá, ale pak jak to překoná tak to je fajn,ale taky tak ta 1/2 h. je děsná.. Ale já myslím, že mimi máš ještě malý může klidně spinkat i 2 x, když si to žádá, oni ty děti ví moc dobře co chtějí.

prchalka
12. říj 2009

martinka78: Asi máme ještě čas na to jedno spaní, když ji vidím, ale blížíme se k tomu každým dnem - to si musím říkat, ono to jednou přijde 😀
Jen je blbý, že jí musím uspávát násilím, sama by byla unavená až tak za 2h po tom uspání a to je pozdě. A když už jí uspím, tak spí 1,5h dopol a odpol to samé i dýl, tak proč se brání, šmudla jedna! 😠 Kdyby spala půl hodiny, tak si řeknu, už se jí nechce, nepotřebuje to, nechám jí, ale ona pak spí jak zabitá! Jen se předtím musí se mnou ještě poprat 😖

pavlina05
12. říj 2009

Ahoj holky!!!

Náš malý má 16. a jedno spaní máme teprve až teď.
Nějak pořád spával dopo 1,5 hod a odpo také 1,5 hod.
Ale poslední dobou spí ráno až do 9:00, tak jej sama dávám až po obědě a ono mu to vyhovuje. Spí mi tak 1 x za den a 3 hodiny.
Myslím, že každé dítko k tomu dospěje 🙂 😉 samo

audri
12. říj 2009

Ahoj holky. My odpolednímu spaní trochu dopomohli. Malá chtěla dopo spát, ale pak se jí to třeba odpo nepovedlo a byla protivná až do devíti večer. Tak jsem postupně v červenci natahovala dobu odpo usínání a šlo to. Sice jsem byla kritizována, že když chce malá spát,ať ji hned nechám, ale teď jsem ráda, je to tak lepší pro obě, teda hlavně pro malou. V té době měla asi 13 - 14 měsíců a nový režim zvládla během 14 dni a pohoda.
Ale abych měla štěstí na spavé mimi, tak to nemám. Odpo spí tak od půl jedné do dvou a večer cca od půl deváté - deváté do půl sedmé - půl osmé. Ale může být i hůř. (Pro nás je ještě místní problém, naše spací časy neladí se sousedy, takže to často skřípe..a budí nás).

martinka78
12. říj 2009

prchalka: a to třeba malou nemůžeš dát do postýlky ať si usne kdy chce a jít pryč? My jsme to totiž takhle začali taky praktikovat, když byla malinká tak do těch 11 měsíců jsem jí dala do postýlky i večer a usnula bez problémů, kámošky se mi divily, že jí tam nechám a ona sama usne, ale pak se to zlomilo a večerní uspávání byl horor, museli jsme s ní být v ložnici i do 22 h. než usnula i odpolko, ale teď už je to zase o.k. odpolko jí dám do postýlky a vysvětlím jen ,že až se vyspinká přijede domů tatínek - to vezme a třeba jí slyším z chůvičky jak si půl hodinky povídá, ale nebrečí a pak usne a večer s ní jsme v ložnici taky tak půl hodinky a to jí "ukecáme", že si musíme jít umýt taky očička a vlásky... a taky to vezme a pak usne, ale to uspávání předtím to bylo fakt šílený! Takže Ti naprosto rozumím...

prchalka
13. říj 2009

martinka78: Tak to fakt nemůžu, nechat jí samotnou 😀 😀 Do postýlky už jí musím dát spící, jinak by se tam prořvala do tý doby, dokud bych jí odtud nevysvobodila. To by nemělo smysl.
Máme ještě takovou neřest z dob, kdy měla šílený bolení - houpali jsme na míči, protože nic jinýho se nedalo dělat. Pak jsme míč vynechali a uspávali pohoupáním na ruce a teď, jak má už přes 12 kg a nezvládám jí nosit tak dlouho, tak jsme opět na něm. Je to strašný, ale nejrychlejší a nejmíň bolestivý způsob, jak jí uspat ☹ Drndám třeba jen 20 minut.. Snad až pobere trochu rozum a bude chodit spát jen poo, tak tohle taky odpadne. Vaše už je přeci jen o rok starší, tak pochopí.. roční to nevysvětlím!

helcenka
13. říj 2009

Prchalko, když byl malýmu rok, tak spal tak hodinku dopolodne a asi hodinku a půl odpoledne. Pak si začal postupně dopolední spaní zkracovat a odpolední prodlužovat. První týden, kdy nespal dopoledne, byl kolem oběda víc protivný, ale ten týden, dva jsme to přežili. V 15 měsících spal už jenom odpoledne tak 2-3 hodinky. A večer chodil spát po osmé a vstával mezi 6-7. Nikdy jsem ho násilně neuspávala, když prostě spát nechtěl, tak nespal. A večer jsem ho taky dřív spát nedávala. Myslím, že si režim prostě upravil, jak potřeboval. Ono se to upraví samo, hodně zdaru. 😵

mikulka
15. říj 2009

prchalka: určitě neuspávej násilně. Může mít z toho stres a je to dřina i pro tebe.
Hlavně si ani neutvoří žádný režim, nepoznáš, zda už jí stačí 1 spánek.

Když ti neusne do půl hodiny, vezmi ji z postýlky, a dej ji hrát. Jakmile začne plakat, být protivná atd., zase ji chvíli pohoupej a šup do postýlky.

Možná by ji už jeden spánek stačil, ale nečekej, že ti hned bude spát odpo dýl. Může to trvat i 14 dní.
A může spát i pak jen tu hod. a půl, ale prodlouží se jí noc, bude ti spát dýl. Ona si prostě vezme tolik hod. spánku, kolik bude potřebovat spojením jednoho spánku přes den a za noc.

Je důležité ukládat vždy ve stenou dobu, třeba v těch půl 1 a večer uložit dřív, v půl 10 je pozdě. Viděla bych to tak mezi 20 a 20.30. 😉

Když jsme my měnili režim - ze tří spánků na dva, byl unavený v ty časy, kdy byl zvyklý spát, ale poddalo se to během 10 dní. Každým dnem to bylo lepší a lepší. Tak to zkus a buď trpělivá.
A pokud ti spát nebude, nic, žádné trápení a dlouhé uspávání, nespíš, ok, jdeš si hrát a zase za hodku bych to zkusila. Ona si najde svůj čas, kdy chce spát. Takhle je to fakt trápení obou a proč, že jo? Zbytečné. Násilné, stresující.

Ale je potřeba vydržet a každý den stejná hodina spánku.

prchalka
15. říj 2009

mikulka: Dekuju, mas IP

prchalka
16. říj 2009

Tak už tomu u nás nerozumím. V noci se budíme min. 2x. Ve čtvrtek ráno se probrala v 9h, v pátek ráno v 8h. Po oba dva dny nechtěla spát dopoledne, tak šla poo ve 13h. Ve čtvrtek dala 1,5h a v pátek dokonce jen 1h odpoledního spaní. Myslíte si někdo, že by to mohlo být kvůli zubům, že jí třeba bolí? Žádné další příznaky k zubům nemá a dál spát dnes prostě už nechtěla ☹

mikulka
16. říj 2009

prchalko, já myslím, že si vyloženě říká o jeden spánek. Jenže spí v jinou dobu, než byla zvyklá, takže spí málo. Bude trvat i 14 dní, než se to změní a než si zvykne na jiný čas spaní.
Bylo by dobré ted vydržet a ukládat ji vždy ve stejnou dobu, v těch půl 1. I když se vzbudí v 7, zkus ji udržet aspoň do půl 12 a pak to posunout.
Zuby nevím, bylo by asi něco znát . ručičkky v puse, červené tváře, slinění, nateklá dáseň, teplotka...

klaraemma
16. říj 2009

ahoj,
tak mě malá už taky moc nespí,ale přesto jí do pokoje dám, někdy usnu, někdy si hraje, povídá, někdy řve, ale prostě 2 hodiny tam je. Večer chodí spát po 7 a vstáváme kolem 9, tak aspoň tak.

prchalka
16. říj 2009

mikulka: No teď už bych taky řekla, že to vypadá jasně (doufejme) na jeden spánek, ona vydrží hodně dlouho a sama by nepadla snad vůbec. Tak to budem takhle zkoušet, uvidíme, jaký budou výsledky, snad budem čím dál víc úspěšnější.
Zuby si myslím, že jí lezou a řekla bych, že dvojka horní určitě, je vidět víc a víc, ruce má v puse hodně, má od toho i 3. den ekzém, jak si to rozmazává, z ničeho nic někdy začne kvičet, ale jinak teplota a jiný příznaky nejsou, ale my měly jen ty první zoubky s teplotou, druhý ani ne..

terry2
31. říj 2009

Dcera přestala chodit odpolene spát zhruba v roce a pul 😠 den je hoooodně dlouhý 😀 😝

jita127
31. říj 2009

ahoj, tak u nás se spí 1x kolem poledne asi měsíc. Ze začátku jsme to měli: 6-6.30 vstávání, 9-10.30 spaní, odpo spaní kolem 14 cca hodinku a spát chodila kolem 19.30. Pak se jí začalo prodlužovat dopo spaní, až jsme se dopracovali k tomu, že odpo spaní by nám vyšlo až na cca 16 a to by večer neusnula dřív než kolem 21 hod, což jsem nechtěla. Nejdřív to bylo trochu náročný ji odpo zabavit, ale naštěstí když dorazí kolem 16 domů tatínek, malá je nadšená a na to, že je ospalá už nezbydou myšlenky 😀 A když na ni dojde krize, tak zvolníme, sedneme si spolu a odpočíváme, takže za pár minut je zase v pohodě. Teď spí kolem 11-11.30 cca hodinku a půl, vyjímečně dvě (o delším spaní si můžu nechat jen zdát, nikdy to nebylo na moc dlouho, jednu dobu spala třeba jen 30 minut ☹)Nicméně představa, že s jedním spánkem se upraví ten noční byla u nás úplně mimo realitu ☹ Pořád si vstává kolem šesté a i když to jednu chvíli natáhla na sedmou, tak změna času na zimní nás zase vrhla na budíček před šestou ☹ Možná bych ji mohla zkusit dát spát dřív než o půl osmé, ale děsím se toho, že se na mě bude ráno chichotat z postýlky už v 5 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

elastiq
3. lis 2013

Já mám bohužel také zkušenost, obě dvě děti mi od dvou let už nechtěly spát po obědě, očas potom byly večer mrzuté, unavené, ale zase když vyjímečně usnuly, tak nechtěli spát v normální hodinu večer, takže jsme si potom na to tak nějak zvykli, i když to bylo náročnější

lk76
16. led 2014

Ahoj, mám Laurinku 22 měsíců, po obědě chodíme jednou za dva dny a v den, kdy jí dám spinkat po o, tak jdeme spát až ve 22 hod. Vstáváme 6-7 ráno. Také je to proti jiným kamarádkám extrém, ale to má asi po rodičích...)))
Kamarádka má 25 měsíců - vstávají v 9, po o kažký den 2 hod a večer v 19 už spí - někdy závidím...)))