Dvouletá dcerka v noci nespí, prosím o radu

sionah
13. pro 2017

Zdravím vsechny maminky,
Za mesic bude me dcerce 2 roky,ale posledni 3mesice se mi budi kazdý den v noci kolem 24:00-2:00 zalezi jak jde spat.
Pokud usne kolem osmé t ak vstava tak kolem 1:00-2:00 a pokid usne kolem seste vstava 24:00-1:00,dáme mleko a pak za dve hodiny usne ,spime spolu na gauci tak ji prenesu do postylky nebo si sama rekne ze chce k nam do postele .jsem tehotna takze bych jí rada naucila spat celou noc ,ale nevím jak ?co mam vyzkouset aby spala ,pze drive takhle vstavala ale jen parkrat do tydne nebo kdyz rostly zoubky.
Problem je i ze manža ji uspavá tak ze ji nosí na rukou ,kvuli tehotenství jsem ji prestala uspavat odpoledne prave nosenim a tim padem mi pres den nespi .mamiky prosim o radu nebo vasi zkusenost co mam zkusit
Dekuji

aklin
13. pro 2017

Presne tohle jsem prozivala i ja. Dcera od 1 roku do 18 m se kazdou noc ve stejnou dobu budila. Vetsinou byla vzhuru 3 hod. Jakmile dosahla 18 m, konecne spala celou noc. Myslim si, ze je to takove obdobi, ktere je narocne. Pokusila bych ji pres den hodne unavit. Pripadne ji zrusit odpoledni spanek.

helen_h
13. pro 2017

Nějak nechápu, co konkrétně dcerka dělá - chce být v noci hodinu až dvě vzhůru?? Nebo se jen vzbudí a přeleze do postele? Je ještě kojená?
Jinak já nebudu dobrý rádce, mé děti byly v tu dobu ještě kojené a budily se 5-7x za noc..., někdy i častěji.

kika266
13. pro 2017

@sionah Mi to mala dela obcas, ale casem jsem si vsimla ze to dela kdyz je treba uplnek nebo je okolo nej. Ale taky vzbudila se treba ve tri rano a uz jit spat nechtela, pak mela cely den rozhozeny. Zavedla jsem rezim a chodi spat v 20 h, vstavame v 6:30 a pak jdeme do skolky, kdyz se vzbudi drive, tak hold musi vydrzet az do poledniho spanku.

sionah
autor
13. pro 2017

@helen_h
Vzbudi se treba v 1:00 dame mleko ,lehneme si na gauč a ona si tak hodku povida a pak usne .kojena není davam nutrilon a je predcasne narozena a od narozeni prave krasne spala ,tak to muzu bzt rada ze vstava jen jednou za noc 🙂

sionah
autor
13. pro 2017

@aklin
Taky jsem si rikala že to prejde,ale je to cim dal horsi .prave ze mi pres den nespí
Jsem rada ze nejsem jedina kdo to tak mel nebo má ,tak treba to prejde 🙂

beruda
13. pro 2017

Moje dcerka je narozená o 6 týdnů dříve a v noci se mi budila i víckrát do dvou a půl roku. Vždy chtěla mléko a pak nemohla dlouho usnout. Připadalo mi ale, že je to spíš ze zvyku. Když měla jednou rýmu a když má rýmu, tak vždy po mléce zvrací, vysvětlila jsem jí, že v noci mlíčko nemůže, že po něm blinká. No a ona usnula a spala až do rána. Pár dní to ještě zkusila, ale řekla jsem jí vždy to samé a pak už to tak zůstalo. Říkám si, že kdyby měla opravdu hlad, tak by neusnula. Nešlo by jí to nějak takhle vysvětlit? Jinak od dvou let mi přes den taky vůbec nespí a na ruce neuspávám od 18 měsíců, už jsem to nedávala se zádama. Jde do postýlky, pusa od mámy, od táty, chvilku čtení a dobrou noc

sionah
autor
14. pro 2017

Včera se stala taková zvláštní věc 🙂sama po obědě usla na gauči a večer šla spát kolem 20:30 a spala do šesti do rána 😁tak stačí sem napsat a dítě spí 😁

klarka1992
14. pro 2017

My vysvetlovali. Porad a porad dokola. Po dobrym jsem mu rikala ze uz i babicky spinkaji, dedeckove atd atd. Stravila jsem more casu povidanim o tom proc se musi spinkat, proc zrovna v pokojicku, proc ne s maminkou a tatinkem. A pak jsem porodila druheho syna😀 Unava udelala svy,vysvetlovat jsem prestala. Oba dva sli do jednoho pokoje, v 8 jsem zavrela dvere a najednou bylo ticho. Ted kdyz jsou starsi tak chodi porad spolu spat, jen s rozdilem ze kdyz se v noci probudim obcas slysim jak se hecujou duchama a jezibabama a pak hlasitej smich😀 vyresilo se to samo, tim ze jsem byla utahana jako p....🙂 starsimu jsou 3 a kousek a mladsimu rok a ctvrt. Mladsi starsimu nerozumi, jen breci a smeje se s nim😀

kuliseks
14. pro 2017

Nam doktorka prakticka na kontrole rikala, ze kdyz je dite zdrave, tj.nema teploty, neni pokakane, pocurane apod., tak ma proste spinkat a nepotrebuje pit mleko v tomhle veku uz, ani brat z postylky. Proste vydrzet a naucit ho to tak. Ze dneska jsou vsichni zvykli deti v noci nekam prenaset, plnit mlikem apod., pritom to ty deti fyzicky nepotrebuji a psychicky jde jen o zvyk. Zni to drsne, ale pry dokud to v hlave nebudou mit srovnane rodice, tedy nebudou s tim zadobre, dodrzovat to a budou deti citit, ze jakkoli dospely s tim taky vnitrne bojuje a je vahavy, tak toho budou podvedome deti vyuzivat a nespat. Ja nerikam, ze na tohle ma kazdy povahu(muj manzel to taky nesnese, kdyz jednou za uhersky rok maly v noci breci-je mu to lito). Ale neni nad to, kdyz je dite zvykle po polozeni do postylky usnout hned nebo po kratke chvili, kdy si povida a v noci se bud nebudi nebo ho jen znovu ulozim a spi dal nebo si povida a zase usne po chvili 🙂 a ano, pomohla nam k tomu estevillova metoda a vysvetleni doktorky, ale uz je tomu rok a pul a jestli byl problem za tu dobu nejakych 7-10 noci, tak to je maximum. Jinak syn krasne usina a spi sam. Drzim palce vsem a tem, co by tuhle "krutou" metodu chteli hned shazovat a me hazet mezi spatne matky, vzkazuji, ze je to jen muj nazor a ma rada zakladatelce 🙂 nikomu to nenutim a vsichni at delaji dal pro sve deti to nejlepsi, co si kazdy mysli, ze dela 🙂

kaja2016
14. pro 2017

@sionah hele podle mě je to docela normální. Moje dítě se taky v noci budí. Rok a půl staré. Já to beru jako klasiku. Mlíčko teda nedávám, to jsem přestala dávat v roce sama. Normálně jsem ji vysvětlila, že už teď mlíčko dostávat v noci nebude, že se před spinká ním dobře napapa a bude spinkat až do rána. Když se vzbudila, dala jsem ji čaj. Napřed oslazeny, potom jsem presla na neslazeny, na vodu. Trvalo to cca 10 dní kdy třeba cca každý třetí den se dozadovala intenzivně mlicka. Někdy usla za chvilku, když jsem jí pochovala a slíbila, že mlíčko bude ráno. Někdy jsem ji musela šupnout do nosítka a projit se po bytě, ale vyplatilo se to. Já s tím mlikem v noci chtěla přestat, protože jsem začala být hrozně unavená a už to nešlo, přez den jsem pak nefungovala, ale druhá věc jsou zuby, které se mohou kazit. Jinak dcerka teda má postýlku bez zabradlicka natlacenou u naší manželské postele, usíná se mnou, pak ji přesoupnu a ráno si leze zase ke mě. V noci se někdy budí někdy ne, stačí ubezpecit, že maminka je vedle ní, že to byl jen sen a všechno je v pořádku, pohladit, eventuálně dát i dudlícka (kterýho jak usne zase odebírám) a zase usina. Já bych ti doporučovala zrušit to mlíčko, s druhým miminkem budeš mit plně ruce práce a představ si, že se ti budou budit naprezkacku. To je na chocholouska🙂

kaja2016
14. pro 2017

@sionah jo a ještě na dobré spaní v noci u nás funguje nechat dvě hodinky v pravidelnou dobu vyspat přez den, mě dcera teda dobře usíná se setměnim zase u nás v manželské posteli. A jinak od rána do večera lítat někde mimo domov, nové vjemy, pohyb, dětský kolektiv. Ne každé dítě unavi dělat cely parťáka mamince doma u plotny a u nákupu. Tak jen ještě tohle jsem chtěla poradit.

bella15
15. pro 2017

@kuliseks Estvilova metoda je zdravi skodliva, vyplavuje se z tela kortizol, jeho nadmerne vyplavovani zpusobuje zdravotni potize, tak to asi neni o nazoru, ale o nevedomosti?. Nechapu jak muzete radit takovou metodu, ktera muze psychicky ublizit diteti, neco by jste si o tom mela nastudovat.

Jinak k otazce, to ze se deti v noci budi je celkem normalni, casto ani dospeli nespi celou noc. Zkusila bych dat spat pozdeji nebo vydrzet, muze to byt obdobi a prejde to.

mia255
15. pro 2017

@kuliseks no, zrovna estvillova metoda uspávání rozhodně není vhodná pro malé děti. Víte vy, proč vám dítě už nepláče? Pravděpodobně proto, že i když v noci něco potřebuje, něco ho bolí, je mu nepříjemné nebo se boji ví, že máma nebo táta beztak přijde řekne "kouzelnou" větu a zase odejde, tedy je pro dítě později už zbytečně něčeho se dožadovat... Je to na podobném principu jako děti v kojenacich a domovech. Děti prostě nepláčou protože ví, že se jim beztak žádného objetí, uklidnění nedostane...

Jinak k otázce, vaše dítě má pravděpodobně nějaké období které se prostě musí přetrpět. My to máme tak, že malou uspavam v naší posteli a následně ji nesu do postýlky. Když se probudi, buď si ji vezmu k sobě nebo si k ní lehnu a hladím než zase usne. Probouzí se jen když jí něco trápí(zoubky, špatné sny...). Taky to ale trvalo než se naučila, že s mámou v posteli se nezlobí ale že se jde spinkat... U nás hodně zabíralo to, že jsme vzali oblíbenou panenku a šli jsme ji uspat, a u uspávání se nepovídá a nezlobí jinak by panenka neusnula🙂

kuliseks
17. pro 2017

@bella15
@mia255 uz jsem se chtela divit, ze by se nekdo neozval 🙂 nevim, co je spatneho na tom, ze mi dite spi celou noc. Kdyz je nemocne nebo ho neco trapi, tak ho konejsim normalne a neodchazim od nej 🙂 a musim zaklepat, ale je daleko min nemocne nez deti kolem, ktere maji kazdou chvili rymu atd. Tak nevim, co myslite tim zdravi skodlive. Ja radim to, co se mi osvedcilo. I doktori sami maji na spoustu veci jiny nazor. Tak nechte i beznym lidem jejich nazory. Rekly jste sve, dekuji, ale nam se to osvedcilo, tecka 🙂 tulime se pres den hodne, v noci vime ze se spi a neplaceme zbytecne 🙂 hezke Vanoce! 🙂

kaja2016
17. pro 2017

@kuliseks já se neozvala, protože jsi napsala, že si to nepřejes. 🙂

mia255
17. pro 2017

@kuliseks mě dítě také spí celou noc ale došli jsme na to jinou, méně drastickou cestou. Napsala jsem jen svůj názor, já bych žaludek na vyrvání svého vlastního dítěte neměla. Ano, znam spoustu lidí, kteří to takto praktikují a jsou spokojeni, jen jsem nastínila, jak se to dítě musí cítit, když po tom když je v nepohode(což dítě je když ječí přes celý barák) nikdo nepřijde nepohladi, neutesi... A kór vlastní rodiče ne.
Dělejte si to jak uznáte za vhodné, je to vaše dite. Ale nevim zda je dobré to propagovat dále.
A s tou škodlivosti to dle mého bylo myšleno tak, že když je člověk, potažmo malé dítě, ve velkém stresu tak se do těla vyplavují toxiny... A to snad uznáte i vy že tak je 🙂
K tomu, že tato metoda byla doporučena doktorkou se snad ani nebudu vyjadrovat.

kuliseks
17. pro 2017

@kaja2016 ale ja nepsala, ze si to nepreju, abyste se ozvaly😉 jen jsem rovnou vam vsem, co mou radu neschvalujete, napsala, proc jsem to napsala a co si o tom myslim a ze je to jen muj nazor 🙂 a i tak me tu nekdo pokaral za radu neceho, co skodi zdravi 🙂 podle me zase skodi zdravi v noci pit zbytecne moc mleka a nechat deti se budit x let nekolikrat za noc 🙂 je to vec nazoru, to je vse. Uz sem psat nebudu, protoze to neni diskuze na tuhle metodu nebo jinou, ale ohledne rad na spani deti. Dala jsem svou radu, co se mi osvedcila a tedy uz vas tu ostatni nebudu zbytecne iritovat 🙂 mejte se vsichni pekne 🙂

kaja2016
17. pro 2017

@kuliseks Však jo, já jsem to pochopila a mě to neirituje. Jen mě to přišlo takový úsměvný, ten tvůj povzdech, že ses divila, že nikdo neodepsal🙂

kuliseks
17. pro 2017

@kaja2016 no protoze jsem se opravdu divila 🙂 kdyz vim, jak ty diskuze obcas vypadaji a hned vsichni nadavaji a tak. tak jsem doufala, ze to tady tak nedopadne, vypadalo to chvili tak, a ono to zaclo 🙂 takze prekvapeni se nekonalo 🙂 tak ale tobe diky, mej se

kuliseks
17. pro 2017

@mia255 vyřvání a nechození utěšit jsem tu nepropagovala. Ani jsem nepsala, ze doktorka doporučuje estevillovu metodu 🙂 jste zřejmě dobrá matka, když jste to zvládli jinak 🙂 jen tak dál, ať se daří a mějte se hezky

meiem
17. pro 2017

V nějaké knížce jsem četla, že nedostatek spanku přes den vede k zhorsenemu spaní v noci. U nas to tak je, kdyz spi málo pres den, tak v noci spi hůř. Jinak teda cca od 11m spi celou noc. Mleko jsem ji v tu dobu uz v noci nedavala, jen pred spanim. Řekla bych ze ve 2 letech uz v noci mleko nepotrebuje (i o tom jsem cetla zajimavou knizku, ze kdyz se vetsi děti krmi mlekem v noci tak toho sni méně pres den a pak se zas v noci budi a je to zacarovany kruh.. hm asi hodne ctu 😀 ale prislo mi to logicke). Ještě jsem vypozorovala, ze spi hůř kdyz je uplnek. Jako ja v noci spim a spat potrebuju, takze uz od narozeni si s ni v noci nepovidam.. nakrmim, potulinkam chvilku, vzdycky prijdu kdyz me volá nebo kdyz se vzbudí (zadne ze bych ji nechala vyrvat) .. ale jako na povidani si s ni proste nemam sílu. Dcera ma 2,5 a ještě spi v miminkovske posteli, takze nikam nezdrhne, kdyz ma v noci povidavou tak si k te posteli lehnu, dam ji ruku a spim dal.. a ona at si povida co chce 😀

mia255
17. pro 2017

@kuliseks vůbec se s vámi nechci hádat ale píšete, že vám pomohla estvillova metoda. To je metoda vyrvání🙂 a také metoda nevytahovani z postýlky, nehlazeni...
Omlouvám se jestli jsem se vás nějak dotkla ale teď jak jsem také těhotná nemůžu ani číst že někdo nechá dítě v postýlce vyplakat :( každá matka, která pro dítě dělá první poslední je dobrá a každá k tomu má své metody. Přeji vám krásné Vánoce 🙂

kuliseks
17. pro 2017

@mia255 nedotkla jste se mě 🙂 já reakce čekala. Vyřvání je podle mě to, nechat dítě prostě pořád plakat, dokud neusne. Ne se k němu vracet a zas ho třeba uložit a pohladit, což jsem dělala. Teď už to není skoro 2 roky třeba. Prostě přijdu, když se náhodou někdy vzbudí a volá mě. Uložím ho, pohladím a jdu a hned zas spí dál. Vždycky je to třeba kvůli tomu, že nemůže najít zajíčka, je v nepohodlné poloze apod. Ale nechce se nosit, jíst a nic podobného. Když je nemocný, je to něco jiného a klidně houpu, uspávám, cokoli 🙂 ale zdravé dítě v noci potřebuje spánek nebo jen ukonejšit, že jste nablízku. Ne společnost celou noc no. Mě zase bolí, když vidím, že někteří kamarádi tráví uspáváním pomalu do 5 let dětí dvě hodiny u nich v pokoji a pak je ještě v noci něčím krmí. Celý večer nejsou manželé spolu a tak.. ale jak říkám, chápu, že někdo nemá vůbec to srdce to ani vyzkoušet nebo to dvě noci prostě zvládnout a dát tak pak dětem další roky nocí v klidu. A doktor nejsem, takže ano, neznám všechna fakta o všech dopadech na všechno. Jen dle mého soudu, všechno má svá pro a proti a i doktoři nejsou zajedno v ničem 🙂 každý chce to nejlepší pro dítě a snad i manžela( pokud je manžel normální 🙂) takže nic ve zlém. Hezké Vánoce 😉

kaja2016
18. pro 2017

@kuliseks Však jo, já vím🙂 Diskuze tady vypadají opravdu děsivé. Občas mi někdo dobře poradi, to hlavně u těch věcných zalezitosti-napr. Jaká máš na opar. Ovšem trošku komplikovanější věci konci obvykle tím, že je ti vysvětleno, že jsi vlastně špatná matka, člověk a obyvatel planety země vůbec. Je vlastně úplně jedno, co jsi zač, vždycky se najde nějaký kritik. Někdy mám pocit, že si sem ženy chodi vyventilovat svoje emoce, tak jako se dřív chodilo do krámu sprdnout prodavačku. Já na konika z toho důvodu skoro nechodím, teď jsem ho po pár měsících vzala na milost a zase zmizim🙂 Omlouvám se, že jsem odbočka z tématu, ale ono to sem také patří. A už mlčím.

beruda
18. pro 2017

@kuliseks Děkuji vám za to, jak hezky jste to tu napsala. Taky jsem tu někde doporučoval Estevillovu metodu a taky jsem se dočkala pěkných reakcí o "vyřvávání", aniž by maminky věděly, o čem to opravdu je - o vracení se, o ujištění dítěte, že jste tu pro něj....Děkuji vám za tu odvahu. 🙏

kata267
18. pro 2017

Tak ja to ani nemusim nazyvat zadnou metodou a mala mi pred temer kazdym spanim at uz v noci nebo pres den taky rve a rve dokud se neurve...a to jsem tam s ni, vyrvat ji schvalne nenechavam, ale vubec nic na utiseni nefunguje tak jsem se s tim tak nejak smirila a cekam na dobu kdy toto obdobi prejde....snad

sionah
autor
12. led 2018

Dekuji moc za vaše názory,mame to furt stejne manžel je na ni mekky a aby usla tak ji chova.
A v noci uz treba nedadavam mleko ale dam ji k nam do postele a vetsinou hned usne nebo se hodku prevaluje a pak usne ,ale spí bud navalečkovaná na mě nebo manželovi.vim že nekteré maminky to maji rady spat se svým ditetem ale ja jsem ten typ ze mam v posteli rada svuj prostor .
Tedka kdyz reknem ze pujde spat do postylky tak ma vetsinou zachvat a radsi usne kdekoli jinde nez aby sla spat do postylky.takze jsem ji nejspis tím ze jsem ji pres den dala spat do postylky nechala chvili brecet tak sem ji způsobila blok:(ja si ve dve rano rikam nevstanu k ní nechami ji jenom chvili treba usne a za chvili to vzdam pze nechci rusit sousedy a tak doufam ze to prejde nebo to zkusim vysvetlit treba to pochopi a nebude rvat