Dvouletá dvojčata umí jen pár slov

veri164
27. dub 2017

Ahojte maminky, chci se poradit. Mám 2,5 leté dvojčata kluky a nechce se jim mluvit. Umí základní slova - máma, mami, táta, tati, táto, babi, není, stačí, traktor, ptáčci a možná ještě pár slovíček. Jinak všemu rozumí, co po nich chci, umí si uklidit, donesou, co chci. Umí dokonce celou abecedu a pár čísel. Myslíte, že je něco špatně? Učím se s nimi, vykládám jim, čtu pohádky. Jsou předčasně narození a měli jsme ze začátku problémy, ale pak vše dohnali a ještě předběhli i své vrstevníky.

riakuk
27. dub 2017

Pokračujte v tom, jste na dobré cestě. Až nastoupí do MŠ nebo budou v kolektivu, tak je to donutí. Naše starší dcera začala mluvit přibližně v tomto věku. Předtím jen ukazovala a říkala "Ehm". Byla jsem nešťastná. Doma jsem měla malé miminko a já jsem učitelka ZŠ. Nastoupila do MŠ a rapidně se zlepšila. Nyní je to chytná, šikovná, samostatná a komunikativní holčička, která má jen problémy s R a Ř. Půjde do 1. třídy. Mladší dcera mluví ve větách od 1,5 roku a je to super je poslouchat 🙂, když jsou spolu.

ivet1987
27. dub 2017

@veri164 Vůbec neřeš. Můj má 26 měsíců a taky nemluví, řekne možná 20-30 slov a taky přečte skoro celou abecedu, píše písmenka, šikovný je jinak hodně, ale to doženou. Rozumí všechno, pasivní zásoba obrovská, začnou 🙂

marcicek84
27. dub 2017

do 3 let čas...některé děti nemají tu potřebu, hlavně, že rozumějí...

kookinka
27. dub 2017

Mám skoro 3 a půl letá dvojčata a stále jen pár srozumitelných slov. Rozumí, jsou šikovní. Do školky chodí, k logopedce také. Máme vydržet.

jaja01k
27. dub 2017

Můj starší syn říkal v 2,5 letech máma, táta, bába. Ale všemu rozuměl, bez problémů jsme se domluvili, v pohodě nastoupil do školky. A pak těsně před 3. narozeninami se zničehonic rozmluvil. Teď je mu 3 a kousek, pusa se mu od rána do večere nezastaví, řekne úplně všechno. Takže neboj, mají čas, ono to přijde 🙂

veri164
autor
27. dub 2017

Dekuji moc. To jsem rada ze v tom nejsem sama. Hlavne kdyz do me porad ryje tchyne. Jsem na ne moc pysna po tom vsem co si prosli( operace, nekolikrat boj o zivot). Dekuji moc maminky.

astyna
27. dub 2017

Syn má také spíš pasivní komunikaci - rozumí, co po něm chci, on sám si ukáže na to, co chce podat, takže na co slova...Třeba můj švagr nemluvil vůbec do 4 let, žádné baba, mama, měl diagnostikovaný Aspergerův syndrom (prý kvůli tomu mluvení). No a ve 4 letech přišla věta: Maminko, já už budu mluvit.

Tchýně šla do slz, prostě on nepotřeboval mluvit...některé děti jsou v tomto zvláštní...

Víš, ono je to někdy lepší mluvit, až když jsou mluvidla na to připravená - já jsem začala mluvit brzo, doted bojuju s hláskou R, chodila jsem i s L a Ř, sykavky piluju doteď. Kdybych mluvila později, třeba bych se tomu nyní vyhla.

danaerzi
27. dub 2017

Ahoj, mám taky dvojčata - teď už jim je 3 a půl, ale před rokem nemluvili - rozmluvili se až skoro ve třech letech 🙂

lenbela
27. dub 2017

Dcera ve 2,5 letech uměla jen 4 slova. Rozuměla ale všemu, slyšela dobře. Rozmluvila se asi ve 4 letech, ale špatně, spoustu písmen neuměla vyslovit. Začali jsme ( včas) docházet na logopedii - diagnóza: těžká patlavost. Mluvit se naučila krásně a bez vad ještě před zápisem do školy 🙂

almara2
28. dub 2017

můj dvouletý syn používá svůj slang, nejčastěji "tydly dydly". Starší se pořádně rozmluvil kolem třetího roku a teď bychom kolikrát uvítali, aby byl chvilku zticha 😉

kacikaci
28. dub 2017

Naši kluci (dvojčata) se rozmluvili až ve školce a poté, co začali chodit na logopedii, teprve ve 3,5 začali říkat věty, přitom od dvou skládají puzzle, jsou výborní na pexeso, rozeznávají čísla, některá písmena..ale mluvit se jim prostě nechtělo..
takže klid a trpělivost 🙂, možná tu logo zkusit

stastnablcha
30. dub 2017

moj syn vo 2 rokoch vedel len uuuuuuuuuu. a potom sa rozbehol a siel ako motorova mys..a je na nezastavenie 🙂 este je kopa casu

marcicek84
30. dub 2017

k té logopedii, ta se řeší až od 3 let, do té doby mají děti čas...takže do tě doby bych jim dala čas a řešila na 3 leté prohlídce...

marienam
25. kvě 2017

Syn má sice problémy "jen" s ř, byla jsem z toho pěkně vyděšená, takže chápu, ale kamarádky dcera prý do 3 let také skoro vůbec nemluvila a pak se jí pusinka rozjela dneska je to všetečka a všechno komentuje 😎 určitě také doporučuji pokračovat v tom, co děláš... je fajn, když se rodiče dětem pořádně věnují, to je nejdůležitější a všechno se zpraví 😉 jestli můžu doporučit, my procvičujeme na tabletu s aplikací Slovohrátky, všichni komu jsem doporučila, jsou spokojení... navíc to funguje prý i jako prevence. Zkus se na to podívat, třeba to kluky zaujme 🙂