Dvouleté zlobidlo

neomenia
30. bře 2021

Achjo holky, mám zdravého, šikovného, ale velmi temperamentního dvouletého chlapečka. Dává mi těžce zabrat. Už nevím, jak na něj, nějak nám ta komunikace nejde. Je hodně palicatej, jezdí na odrazedle, zásadně vjizdi do silnice, i když ví, že nesmí, dělá to schválně, domluvy, křik nepomáhá. Takže za ním celé dny venku sprintuju, žádná pohodová vycházka, ale jazyk na veste permanentně. Když nejedeme, kam chce on, dokáže řvát pul hodiny a násilím ho vlacim na druhou stranu. Katastrofa je jídlo, je děsně vybiravy, dokáže jídlo rozpatlat po celem stole i po sobě, ndonekonecna mu rikam, že s jídlem se nehraje, řvát, placnout ho přes ruce... Nic... maximálně chvíli se mraci a za minutu a jede to samé dal. Ve všem se jen noupe a patlla, je to všude, pořádně neji nic. Ale susenky vždycky někde vystoura, ať je schovam sebelip. Takže 5 x denně uklizim stul a široké okolí, tu spoušť po něm. Nechápu , proč to dělá, doma všichni jime kultivovane. Uci se na nočník, a když je bez pleny, během hodiny pocura 3 tepláky, takže pořád jen vytiram louzicky. Ale toto se snad lepší, i si už dojde sam. A moc hezky mluví, ve větách, fakt pěkně. To mám radost. Ale jinak jsem vyčerpaná, vstává mezi 5-6, a moc si sam nepohraje a když vyzaduje pozornost , nedávám ten jeho hlasity rev a chci hlavně klid, a tak jsem si ho ( moje chyba) naucila na mobil a pouštět pohadky. Když mu to vezmu, zase řev. A to jsem hrozně proti pouštění tv a videa tak malým dětem, hahaha a mám to doma🤣
Asi nehledam nic, než podporu, že určitě za rok bude vše jinak. Ja se těším, až ho od září dam na 3 dny do skupinky a budu mit klid ( resp ne klid doma, ale budu v práci, tak nebudu muset poslouchat ten rev a řešit dítě). Připadám si jako děsná matka, mám ještě starší dceru, ale ta byla a je hodné, klidné dítě, vše nam spolu slo a jde krásně. Díky za pochopení, a ujištění, že takových chlapecku je hodně.

vikinkav
30. bře 2021

Ahoj, ano je to normalni, asi hlavne u chlapecku, ale jestli bude za rok lip? Ehm 😅 oni proste potrebujiu radit, behat, skakat, valet se na zemi, aspon ten nas. Holcicka si prohlizi knizky, kluk skace z gauce na zem 😄 zvyknes si

andelka
30. bře 2021

Máš úplně normálního dvouletého kluka. Já mám doma už třetího 😁
A jo, za rok to bude jiné,ale jestli lepší, nezaručuju. Ono se najde zas něco jiného náročného.
Já jsem uvažovala dát malého od září do školky, ale nakonec nedám. Nutně do práce nemusím a poslední rok byl teda úplně jiný než jsem si představovala. Nic jsme si neužili. Na děti není zvyklý vůbec. Skoro nemluví. Ještě kojím a spí s námi. Takže budeme mít jiné mety ke zdolání do konce roku.

lachtanice86
30. bře 2021

@neomenia mam takovou 2letou dceru a k tomu jsem těhotná

cilkat
31. bře 2021

Mám pětiletého a dvouletého. Hrozně teď bojuju s tím, že dvouletý mě prostě neposlechne. vyloženě testuje, co jako udělám, když neposlechne. Občas mu to prostě projde, protože na něj v tu chvíli nemám energii (většinou proto, že je to pokyn oběma dětem a starší udělá práci i za mladšího). Občas je to řev, zabavování věcí, plácání přes ruce... Prostě scéna. Prostě testuje hranice, tak na ně musí narážet. On se to naučí.
Starší chodil ve dvou a půl roce do dětské skupiny taky a vyloženě se tam těšil a nechtěl odtamtud domů. Byl tam úplně jiné, poslušné dítko a spoustu věcí se naučil. Takže jen doporučuju 😉.

agneska7
31. bře 2021

Taky mám dvouletého rošťáka a máme to podobné možná to jen moc řešíš ano venku za nima lítat musíme to jo ale už jsem se naučila chodit uličkama kde auta moc nejezdí takže ať je třeba km předemnou jsem v klidu 😁 a jídlo no nachystám mu a když nejí zkusím ho nakrmit a když ani to tak ať nejí však až bude mít hlad tak si řekne a hlady neumře ... Jídlo všude ? Úplně normální tak prostě utreš stůl , podlahu, dítě, 😁 prostě se hoď do klidu to pomůže 👍