Dvouletý nechce/je líný venku chodit

rebejsova
4. dub 2018

Maminky, prosím o radu, má-li někdo podobnou zkušenost. Mám dvouletého syna, začal chodit ve 14 měsících. Doma normálně běhá, připadá mi, že motoricky nemá problém. Venku ale za boha nechce chodit - nejde mi o dlouhé vzdálenosti, ale o to dostat se na nejbližší hřiště bez kočárku nebo jít na pohodovou procházku parkem. Má lepší dny, kdy pomáhá motivovat (hele, podívej, pejsek, kočička, hovínko, hromada sněhu, kaštany...), ale i horší dny (těch má snad čím dál víc), kdy je problém dostat se byť jen ze zahrady. To, že "nechce" chodit, se vypadá tak, že nejdřív začne natahovat ručičky, že chce nést, když ho nezvednu, sedne si/lehce si na chodník a začne plakat. Intenzita pláče je různá, hodně taky podle toho, jak moc je unavený (často si ale takhle sedne už u domu, takže jen o únavě to není). Běžné triky jako poodejít nebo ho nechat vyplakat nepomáhají (klidně mě nechá odejít a plakat dokáže opravdu dlouho a stejně to nevede k ničemu, protože se tím pláče ještě víc utaví). V botách to asi není, od léta vystřídal troje a žádný rozdíl. Čím to může být a co s tím? Už mě napadá snad jedině zůstávat prostě doma a nebo začít jezdit i krátké vzdálenosti kočárem - ale v tomhle věku mi to připadá jako blbost. Fakt si nevím rady, jsem z toho fyzicky i psychicky unavená. Má teď období vzteků a negací, ale ten problém s chůzí tu byl vždycky. Díky za všechny postřehy! 🙂

kejt29
4. dub 2018

A co ho nechat az si na to prijde sam? Chodit s kocarkem kolem hrist, kde budou deti at ho to laka z kocarku? Je vic deti, co rady kocarek. Nase je opak a od 19mesicu kocar nema. Co bych tech x mesicu dala za vozeni v kocaru 😂 Ted uz ujde kus nastesti (ma 2 roky).

pajounek
4. dub 2018

A co motorka/odrazedlo? 🙂

olsett
4. dub 2018

Malá měla taky tohle období kolem dvou let, neřešila jsem a teď, 2,5r, už chodí docela pěkně. Já bych to přes koleno nelámala, však on se rozchodí. Asi ho to nebaví🙂 Nebo zkuste odrážedlo....🙂

dc2015
4. dub 2018

A po zahradě běhá?
Náš začal odmítat kočár cca v roce a půl... Ono možná buďte ráda :D Je mi dva a 4 měsíce a někdy je to peklo... Běhá, ale tam, kam potřebuju :D

marcellia
4. dub 2018

Ja bych to nehrotila,a proste ho zatim posazovala do golfek. Je maly,a takhle to nebude mit porad. Pak prijde na chut chozeni/behani. Syn se taky radsi vozil,neusel moc zadne vzdalenosti. A kdyz to slo,a nechtela jsem tahat kocar,tak naprosto zlata byla motorka-odrazedlo.

kejt29
4. dub 2018

Jeste me napada bublifuk, kridy...Ale fakt bych ho nenutila

rebejsova
autor
4. dub 2018

Děkuju všem za reakce, asi máte pravdu, a ono mi stejně asi nic jiného nezbývá než ho vozit. Jen mi prostě připadá už velký na to, aby byl pořád v kočárku (zdá se mi to tak nějak jako zabitý čas, kdy jenom sedí), zvlášť když všude slyším, jak stejně staré děti už běhají a kočárek nepotřebují vůbec. Prostě neporovnávat a jezdit 🙂

lucyp13
4. dub 2018

Ja bych zkusila ty boty, co nosí? Není mu v nich vedro, nemackaji mu prsty atd. A pokud vše ok tak bych ho vozila, co se da dělat jiného ?

lennus
4. dub 2018

To přejde, náš byl taky v tom věku velký lenoch 😀 Začal tedy chodit později, po roce a půl. Tahala jsem golfky a střídali to a taky odrážedlo bylo fajn, časem kolo, prostě lepší než chůze. Dejte mu čas! 🙂

terezapetrova
4. dub 2018

motivace na predpokladam při vykal me tedy dostala 🙂🙂 jinak bych klidne taky ještě mela vic na kocare když to nevadi ditku. zatím není tak desne stary 🙂

zmrz_lina
4. dub 2018

Nás nechtěl o chůzí slyšet ještě téměř ve dvou a půl letech. Usel 300 m a konečná, pomohl až nástup do lesní školky a motivace v podobě ostatních dětí.

bva
4. dub 2018

@rebejsova já mám skoro tříleťačku a kočárek používáme. Nemáme teda problém s chozením, když chce tak ťape, běhá dokola, jezdí na odrážedle, ale když ji bolí nožky, tak prostě do toho kočárku sedne, když chce zase vyskočí a ťapě. Mám i malého prcka, tak jsem pořídila dvoukočárek a vozím si je tam oba dva, dokonce se dcerka i prospí odpoledne na procházce, když je hodně unavená. Takže bych se tomu kočárku nebránila. Ale je pravda, že my chodíme delší procházky... A nepomohlo by, kdyby jste vyrazili ven třeba s nějakou kamarádkou, známou, která má stejně staré dítě, které normálně chodí a běhá? Přece jen, děti rády řádí spolu ...

petrasipkova1
4. dub 2018

Rady už tu jsou, dcerka taky není žádný chodec, respektive ted se to pomalu zlepšuje, v létě jí budou 3 . Na výlety jsme doted vozili kočárek, ještě ted v sobotu se v něm ráda projela 😀 jinak chodíme prostě takový kousky co ujde, na zahradě teda samozřejmě lítá klidně několik hodin jako čert. Ted budu vozit novorozence, tak jsem koupila aspon stupátko, abysme mohli trošku víc po okolí. Neřešila bych, zkoukla boty,jestli jsou ok, dost široké, dobře sedí, lehké, ohebné, vozila v kočárku a on jak bude teplo bude chtít určitě víc a víc běhat s kamarády.

barizna
4. dub 2018

dcera to měla stejně.. občas sice chodila ale většinou chtěla nosit nebo kočár...ale posledních pár dnů tahá Humra Honzíka a chce maximálně ruku 🙂 nedá bez něj ránu 😃

lennus
4. dub 2018

Já si myslím, že je spíš nebaví ten koordinovaný pohyb, že si chtějí dělat, co chtějí, než že by to fyzicky neušli.

luj89
4. dub 2018

Problem muze byt i v botach nebo v obave pred ,,neznamem,, venku.

mrav
4. dub 2018

Píšeš, že máte zahradu. Pejska nemáte, že by s ním na tu procházku chodil? Podle mě potřebuje jen nějakou motivaci. Taky souhlasím s příspěvky výše - odrážedlo. Bud na něm pojede, nebo když ne, popadneš ho do ruky a jdeš.

snahnah
4. dub 2018

Se synem jsem tlačila kočárek denně do 3 let, jinak bych přišla o nervy. Na ostatní bych se vykašlala,každé je jiné. Já prý na procházkách neustále stála a sbírala kamínky 😁 A jsou dospěláci, co neradi chodí a i do trafiky vedle jedou autem.

victress
4. dub 2018

a nebolí ho nožičky? nemá třeba problémy s kloubama nebo tak něco? pokud je zdravotně v pořádku, kočár bych neřešila, já bych děti vozila i do 3 let, abych se mohla opírat o kočár, ale ony nechtěli už v roce a půl sedět ani minutu....

dancamich
4. dub 2018

Lehke golfky jsem donedavna brala s sebou a to ma dcera pres dva a pul. 🙂 Ona vetsinou zacala u hriste vyskakovat z kocarku a uz bylo to ok. Nehrotila bych to. Na delsi vzdalenosti ji obcas do tech golfek dam, protoze uz ji nesmim nosit (termin za chvili).

dancamich
4. dub 2018

@rebejsova Jeste me napadly ty botky. Zkusila bych, jestli nejsou moc teple. Nebo obkreslit nozicku a prilozit na vnitrni vlozku botky. Teta takhle zjistila, ze ma jeji kluk fakt placacku 16x7,2 cm a musela mu koupit Beda tenisky. 😀

astyna
4. dub 2018

Já mám zase opačnou zkušenost. Syn přestal mít rád kočárek v roce. Od roku chtěl už chodit sám, takže si asi dovede představit, jak se asi chodilo 😀 Pak jsme koupili motorku - první odrážedlo Enduro. To bych ti poradila, pro kluky super věc, navíc je to i pak rychlejší s tím prckem. Nyní je mu už 2,5 roku a je to už o něčem jiném 🙂 Jak začal chodit, dostal i první boty (Jack and Lily), z těch byl tak nadšený, že je ani doma nechtěl zout - taky dobrý tip 🙂

linbrno
4. dub 2018

U nás fungovala motorka, kopání do balonu (háztení šišek..cokoliv) a hračka na provázku - jezdící želva.

rousse
4. dub 2018

u nás to bylo to samé, až jsem si myslela, že se v kočáře poveze ještě k maturitě🙂 pak jsem objevila kouzlo odrážedla - motorky, pak jsme přešly na odrážedlo (kolo bez šlapátek). Bydlíme na vesnici, do vesnice kilometr, zpátky docela do kopce a malá pěšky stávkovala už před barákem. Na motorce za 10min v obchodě, nákup do baťohu, zpátky to sice zezačátku bývalo už v půlce zpáteční cesty v ruce motorka, kolem krku naše opička, ale neustoupila jsem a velmi rychle si zvykla. Ve 2 a půl už jsme vytahovali kočár jen, když hrozilo spaní a na dovču a po dovolené už jsem kočár zabalila do sklepa a nevytáhla.

stuplakova
4. dub 2018

@rebejsova Asi bych se tím zbytečně nestresovala, on na to přijde sám. Prostě bych automaticky vzala kočár a je to. Moje kamarádka to taky tak dělala, vozila ho, pak chtěl chvilkama chodit a zase do kočárku, nosit ho nechtěla, podařilo se jí zázrakem otěhotnět, tak žádné tahání navíc neriskovala. Zkusila bych třeba to odrážedlo, třeba to bude mít úspěch, ale nestresovala bych se a rovnou brala kočárek, myslím že se uleví vám oběma, netlačila bych, některé děti prostě venku moc chodit nechtějí. 🙂

sarkoc
4. dub 2018

Ja mam podobný problem, navic s tím, ze dcerce je 2.5 a vzrustem na 4, tak uz se mi do zadneho kočárku nevejde 😂 chodí pěkně když má motivaci, klidně 3 km...ale jen tak procházka? to nehrozí 😀

pabka
4. dub 2018

Naše dvouletá taky nechce chodit daleko, ale do kočáru taky nechce, takže o to je to “lepší” 😂😂
Jakmile je ale na motorce nebo před sebou tlačí kočárek s panenkou, ujde hodně velké vzdálenosti. Přijde mi, ze se ji proste nechce jít “jen tak”.
Zkuste to odrazedlo.

ada22
5. dub 2018

Jestli chce do kočárku, tak bych ho klidně vozila. My jezdíme kočárkem i do školky. Mladší je 2,5. S kočárkem to máme na pět minut s ní na dvacet a to ji stejně kus nesu. Cestou zpět pak většinou jde sama a různé leze po zidce a šťoura klackem v zemi. Ale jakmile potřebuji jít rovné, tak to ji nebaví a zvedá ručičky. Má 16 kg takže se dost pronese. Jinak na hřišti litá jak drak.

leea1
Autor odpověď smazal
Zobraz
elinka90
5. dub 2018

Vůbec bych to nehrotila. Dcera byla to samé. Pořídila bych mu motorku. To je u nás top. Jinak jsem brala k motorce i kočár. Když nechtěla jezdit šoupla jsem motorku do střechy kočáru, dceru posadila do kočárku a jeli jsme. Začala chodit až teď ve 2,5 letech bez kočárku. Zatím jsem sama v údivu a čekám jestli se to nezmění 😀