Hlavička se za 2 měsíce nezvětšila. Máte zkušenost?

janeses
2. dub 2008

Ahoj holky, prosím o radu, dneska jsem byla s kamarádkou, která je dost vystašená. Má holčičku bude jí 9 měs. V 8 měs. byla s malou v poradně, Mudr. jí měřila obvod hlavičky a zjistila, že jí za dva měsíce vůbec neporostla, má pořád obvod 43cm. Pozvala jí za měsíc, na další přeměření, tj. za dva týdny...kamarádka dneska měřila hlavičku kontrolně a zjistila, že má pořád 43 cm....takže pořád neporostla...nemáte s tím některá zkušenost, ať jí můžu uklidnit....holčička je celkově drobnější, v 8 měs. měla 7kg...ale jinak je zdravá a v pořádku. Díky moc ahojky 😵

andulkaavetrelec
3. dub 2008

Mohly jí zarůst fontanely, to je na operacim, aby lebka nebrábnila růstu mozku, lepší něco dělat myslím.
My máme taky malou hlavu, po tatínkovi- v pásmu 3. percentilu, ale zatím snad roste, sestra nic neříkala.

janeses
autor
3. dub 2008

Fontanelu ještě zarostlou nemá, ještě se jí dá nahmatat, takže tím to nebude...na to se dokrorka dívala jako první. díky

ria80
3. dub 2008

Michalka měla hlavičku taky v osmi měsících stejnou jako v šesti.-Doktorka nic neříkala.Michalka je asi trošku pomalejší,ale jen v pohybu,jinak mi přijde,že je v pohodě,tak to neřeším.A ten pohyb,myslím,že to s tím nesouvisí.

xsipm04
3. dub 2008

No, já jsem se dívala do těch tabulek, co jsou v průkazce a tam je nárůsto o max 1cm za 2 měsíce, takže mi přijde, že jestli jí měřila po dvo měsících hlavička nevyrostla, tak protože cm je fakt málo, může to být i tím, že předtím jí to třeba špatně změřila. Nám měřili v 6 měsících a od té doby ne (ani v 8 měsících, ani v 10 měsících), takže předpokládám,že asi sledují spíš delší časové úseky. A jestli má fontanelku volnou, tak bych z toho taky zatím nevyšilovala, bych ještě spíš počkala, protože ty děti se vyvíjej nestejnoměrně, aspoň tak mi to připadá, že vždycky nějaké období roste tělíčko, pak zase ruce a nohy, tak předpokládám, že i ta hlavička má svoje období 🙂

kitty68
3. dub 2008

kolik mela porodni vahu?

moje ella mela zase moc velkou kdyz se narodila, a kamaradky maly mel malou v roce

pokud je mala v poho nestresuj, moje vypada jak 3mesicni

janeses
autor
3. dub 2008

Díky holky, tak kamarádku trochu uklidním, že je to asi normální, hlavička určitě povyroste. Mojí málé za ty dva měsíce hlavička porostla o 1 cm a teď mezi 10 a 11 měsícem taky o 1 cm, takže je to každý měsíc jiné. 😵