Hledám jesličky v Praze 8 s výukou jazyků apod.

ponderka
6. únor 2014

Dobrý den,

Jenda včera oslavil druhé narozeniny a my přemýšlíme o jesličkách, aby se také trochu socializoval a nedopadl jako já 🙂
Hledáme nějaké dobré, kde jde hlavně o to ty děti někam posunout, třeba i s výukou jazyků a tak podobně. Pamatuju si ještě ty hrozné, kde děti mohly jen ležet a pomalu je ty "tety" týraly, něco takového vážně ne.
Chci něco, kde by si užíval s ostatními dětmi a ještě se něco naučil, takže žádnou náhradu pískoviště.
Pokud byste věděly o něčem podobném ideálně na Praze 8, byla bych moc vděčná, protože co jsem koukala po internetu, nenašla jsem vůbec nic, co by se zdálo aspoň vzdáleně podobné mým představám. Díky, Ponderka.

amallie
6. únor 2014

@ponderka jedny dobrý jsou v karlíně, pak otvírají veselou sovičku na černým mostě, na Praze 9 je mcpastelka a školička mája

kamila297
6. únor 2014

Proč hned jesličky? Stačí s nim pravidelně chodit na nějaké kurzy mezi děti (plavání, hra na bubínek, hernička, apod.)

uztotakbude
6. únor 2014

Já bych do jesliček děcko nedávala. Vím o čem mluvím. Školka pro děcko na socializaci zcela stačí. Takové malé dítko se má seznamovat s dětma a socializovat s rodiči, někde na hřišti, nebo v mateřském centru. Vím o čem mluvím.

laurital
6. únor 2014

Já bych jesle nevolila.Myslím si, že pro dvouleté dítě stačí k socializaci dětské hřiště, popř. různé kroužky v rámci mateřských center apod.Domnívám se, že v tomto období je celodenní přítomnost matky, samozřejmě podpořeno aktivitami vhodnými pro daný věk, prospěšnější pro celkový vývoj dítěte více než jesle.

martinalibor
7. únor 2014

@ponderka No tak teď tu budu asi za hroznou matku, že své děťátko dávám na jeden den v týdnu do jeslí 😀 😀 😀
Jestli mohu doporučit, tak se podívejte sem : http://www.real-olymp.cz . Je to v Praze 8 Čimice. Super přístup, moc milé paní učitelky, mají plno kroužků a dětem se hodně věnují. Různé kroužky - tanečky, zpívání, angličtina, montessori třída atd. 🙂 individuální přístup k dětem. Do třídy si berou myslím max. 7 dětí , aby se jim mohli plně věnovat 🙂 mohu jen doporučit. Malé jsou 2. roky a chodíme tam už 3 měsíce a super 🙂

eviklez
7. únor 2014

Také dáváme malou do jeslí. Sice argumenty lidí nademnou chápu, ale prostě jsem i trochu sobecká a nechtěla jsem ztratit celkem dost dobrou práci, kde už mi vyhrožovali. Sice už prý krize není, ale nechci riskovat, že pak najednou zjistím, že je dítě ve školce a k snídani, obědu i k večeři jíme jen kůrky z chleba 🙂
To sice zatím ani vzdáleně nehrozí,ale už jsem si prožila odbobí, kdy jsem si ze dne na den spadla z té "vyšší" vrstvy do té, co nemá ani na nájem a elektřinu a raději bych to neopakovala 🙂
Dáváme malou do jeslí v Budyšínské, je to přímo Praha 8 a myslím, že je to celkem podle tvých představ, mají tam i zvířátka, vzdělávací programy atd.
Jestli chceš, můžeš kouknout sem: http://www.projesle.cz/v-budysinske/ já jsem spokojená, ale je to teda soukromá, tak nevím, jestli by to nebyl problém :(

ponderka
autor
7. únor 2014

@martinalibor díky, to vypadá skvěle, bylo by to i blízko.

Taky jsem jesličky neschvalovala, ale potřebuju aspoň na tři dny týdně právě kvůli brigádě.
A já snáším lidi opravdu špatně :( Kvůli tomu jsem dítě ani nechtěla mít, protože jsem věděla, že je pro mě opravdu těžký zajít s ním k doktorovi, natož ho každodenně vodit do školky a školy. A pískoviště je pro mě noční můra :(
Ale člověk míní... Doufám, že na tom nakonec nejsem tak zle, myslím, že se starám v rámci možností o dost lépe, než jsem původně čekala, ale vážně na těch pár dní potřebuji, abych si v klidu udělala práci a vydělala nám nějaké korunky.

Zase když už jsme doma, tak ho nedávám k telce nebo hrám, ale většinou si hrajeme spolu🙂 Tak je na tom třeba líp než jinde, aspoň doufám 🙂

janaaanna
10. únor 2014

Já dávám dceru do CPA jeslí v Karlíně (Sokolovská) a nelituju. Malá tam začala chodit v roce na 2-3 hodiny denně (dopoledne bez oběda), ted ve dvou letech jí beru po spinkání, nechodí každý den. Já zatím stihnu něco zařídit i odpracovat, jí to tam baví, ráno se těší. Dělají tam věci, které bych s ní doma nedělala nebo by mě ani nenapadly, různě výtvarničí, tancují, naučila se tam spoustu písniček. Před Vánoci měli besídku. Kdybych se jí měla celý den takhle intenzivně věnovat, tak se večer zblázním. Mají svoje hřiště, pokud počasí dovolí, jsou na hřišti. Je to soukromé, ale platí se od hodiny, tak to docela jde. Myslím, že na socializaci ji to hodně pomohlo a rozhodně si nemyslím, že by do 3 let mělo být dítě jen s matkou.
Držím palce, ať natrefíte na dobré jesle a dobré učitelky, na těch záleží nejvíce.

monizami
Odpověď byla odstraněná
Zobraz