Hnědozelená stolice s bílými nitkami. Co to je?

barusha
4. dub 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat... Náš malý má už dva dny stolici hnědozelenou a konzistence asi jako bláto. V tom jsou drobné bílé nitky 😕 Vůbec netuším, co to je. Doufám, že je to v pořádku, změnu stravy neměl, nic divnýho taky nesnědl, aspoň doufám... 😖 Je možné, že mu lezpou další zuby, mohlo by to být k tomu? Díky za rady

barusha
autor
4. dub 2009

Holky, to fakt žádná nevíte? Chápu, že bavit se o tomhle není zrovna přitažlivé 😀 Taky mi vždycky přišlo divný, že se maminy baví o hovnu 😀 Pardon... Já už jsem se teda radila s mamkou, prý mám být v klidu, ale tak jsem ještě čekala rady od vás, zkušených 😉 Ještě mě napadal roup dětský, ale to zřejmě nebude ono...

shaula
4. dub 2009

Tak když nikdo neví, tak zkusím se svou troškou do mlýna. Bláto znám, naši kluci to měli taky, ale v době, kdy byli pouze na mléku a brali Aktiferrin, po něm měli tmavě zelenou, hnědozelenou nebo zelenočernou stolici jako hustší bláto. Ale bez bílých nitek. Nějaký parazit by to sice být mohl, ale to bys asi poznala s jistotou - vypadají jako malé bílé žížalky dlouhé cca 1 cm se zašpičatělými konci. Podle mě by to mohly být nestrávené mléčné zbytky - co prcek předtím jedl?

zuzann
5. dub 2009

vzpomeň si jestlis mu nedávala banán, ty nitky dělají banány.Jinak bych asi volala doktoru.

barusha
autor
7. dub 2009

Ahoj hoky, díky za reakce!!! Každopádně už je vše zase ok, banány nejedl, maximálně zelenino-masový oběd, švestkovou přesnídávku a večer kaši...No,tak hlavně,že je všechno v pořádku. Ještě jednou díky... 😉

aureliaaa
15. dub 2009

Ahij Já bych se zeptala podobně. 4 měsíční miminko jen kojené mělo v normálně zbarvené žluté stolici hnědé nitky. Napadl mě parazit jelikož máme kočky ( odčervené očkované). Dr. řekla, že by se mohlo jednat o krevní sraženinky. Čekám na vsledky stěrů. Co by to mohlo být? Děkuji.

dukie
15. dub 2009

aureliaaa: Ty krevní sraženinky jsou pravděpodobné - prý to tak opravdu vypadá. Ale sama s tím zkušenost nemám - my jsme měli pro změnu zase jiný "jev", a to růžový (tedy krvavý) hlen ve stolici... dodnes se nepřišlo na žádnou příčinu, testy mu dělali všemožný... nicméně po nasazení probiotik (Nutrolin B) to do 2 dnů zmizelo. 🙂 Ale to není Váš problém... asi nezbývá než vyčkat na výsledky těch stěrů. Držím pěsti. 😉

kiara11
30. črc 2009

ahoj, mi mame doma tri mesicni miminko, a mela v hovinku vcera červiky, nebo jak rikate byly nitky, byly jsme na vyter, ale doktorka rekla ze jse s tim u tak malyho miminka nesetkala.. 😢 😒 setkaly jste se s tim nekdo.. mockrat dik..

blandik
30. črc 2009

Myslím, že ti červíci (tedy roupy) by se poznaly s jistoto u nedaly by se zaměnit s nestráv. zbytky. Byly by tuhé po "na omak" - tj. při vyšťárání párátkem, navíc i holým okem by se rozpoznaly. My míváme bílé kousky, když má žlutou, kysele páchnoucí stolici - jsem si jistá, že u nás to jsou nestrávené zbytky mléka. Hustě zelenou stolici až brčálově a bahnitého zápachu a konzistence jsem měli vždy, když jsem změnili mléko - zejména při testování Neocate, ale taky allergy care. Postupně se to upravilo. Ale zelená nám zůstala a stěry nic neprokázaly. Pár krát jsem měli takové černé nitky ve stolici - vypadalo to jako bavlněná vlákna - asi zbytky z nějakého ovoce, protože na krev to nevypadalo.

charlotte19923
5. čer 2016

Ahojky , omlouvam sr ale musim poprosit o rada . Dcerka ma rok a kdyz kakala mela bile 0,5 mm provazky ve stolici , prijde mi ze ji to i svedi :( nevite co to muze byt a zda mam jit sni k dr ?