Holčičika, 10 týdnů, nechce zvedat hlavu. Je to ok?

apricots
24. črc 2007

Mám tříměsíční holčičku (přesněji 10 týdnů) a zdá se mi, že se jí moc nechce zvedat hlavička. Když ji zvedá, tak pouze když jí něco "štve" a hrozně u toho fŇUKÁ A dělá to jenom když leží na mě. Když jí položím na rovnou podložku, tak jí skoro vůbec nezvedne a brečí. Je to normální? A je v deseti týdnech na takové věci ještě čas?Všechny ostatní věci, co by děcko mělo v tomto věku dělat normálně dělá. Dokonce skoro i udrží hlavu, když jí držím v příčné poloze.

kristi
24. črc 2007

hlavne nesrovnavej, nase mala az do 4 mesicu nepasla kone ani malinko, proste na brisku jen rvala..ted vydrzi pul dne na brise a cuci vsude okolo... 😉

apricots
autor
24. črc 2007

a kolik jí je ted?no já ne že bych srovnávala s jinejma, ale všude slyšim, že ve třetím měsíci by se už mělo začít zvedat?

belda
24. črc 2007

tak já si moc nepamatuju, kdy ten můj začal zvedat hlavičku...zeptej se doktorky.třeba to bude ale zkrátka v tom, že se jí na bříšku nelíbí a nic jinýho to neznamená.ten můj se zase neotáčel ještě v půli roce, tak jsme chodili na rehabililtaci.ale jak se zjistilo, bylo to v důsledku těžšího porodu, kdy se mu natáhly svaly a asi trochu porouchaly nervy na krku, měl sleženou hlavičku.cvičením ale všechno dohnal a teď je to kluk jako buk!! 😅 😀

mikca
24. črc 2007

ahoj apricots něco málo jsem našla tak mrkni http://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/psychomot... ale kdyby něco nebylo v pořádku tak by tě na to upozornila tvá lékařka.

kristi
24. črc 2007

apricots, ted je ji 5,5 mesice

zevina
24. črc 2007

apricots, záleží i co na to váš pediatr, náš malý ve dvou měsících taky na bříšku dostatečně nezvedal hlavičku a při přitahování do sedu (to nezkoušej ty, je to jen kontrola pro lékaře) mu parádně padala dozadu, tak jsme od dvou měsíců cvičili vojtovku, cvičením se to upravilo, ve 3 měsících už nádherně pásl koníčky, ale už si nás na rehabkách hlídali (museli jsme se vlézt do vývojových tabulek 😀 ) a cvičili jsme do 8 měsíců než začal lézt, takže doporučuju upozornit na to vaši mudru, možná vás uklidní že je to v normě, případně doporučí rehabky, je to sice nepříjemné, ale u takhle malých dětí to funguje velice rychle, lepší než něco zanedbat a obtížně napravovat v pozdějším věku 😉

janinac
24. črc 2007

Apricots, kristi má pravdu...děti se nedají srovnávat. Mému Adámkovi je dva a půl měsice a hlavičku zvedá, ale jenom proto, že ho denně dávám na bříško a tak se začal snažit. Ale jinak je hroznej lenoch. Ségra má měsíčního chlapečka a ten hrozně pozoruje okolí...u něj mám pocit, že snad už slyší i na svoje jméno. Každé dítě je jiné, ale jak psala mikca, kdyby bylo něco v nepořádku, tak by to dětská doktorka určitě poznala 🙂

apricots
autor
24. črc 2007

no já když byla v tomhle věku, tak sem taky nechtěla zvedat hlavu a mamina semnou prej taky něco cvičila...říkala že to nebylo příjemný, ale pomohlo to a všechno ostatní sem už pak dělala normálně...myslíte teda, že jí mám častzo dávat na bříško?i když se jí to hodně nelíbí?

ronie
24. črc 2007

Ahojky mimča by opravdu měla trávit většinu času na bříšku-pouze v bdělém stavu! Hodně miminek má svalíky slabší a tak se jim ta poloha nelíbí o to víc je dobré je na bříško dávat-vždycky na chvilku tak, aby měli váš obličej před sebou a povídejte si🙂 Dobré je motivovat hračkami-ať mají mimi prostě zábavu a když už hodně ječí tak je vysvobodit a nechat odpočinout a za chvíli zase. Apricots určitě taky zkuste gymnastickej balon-na něj se mimčo položí, držíš za kyčle(pánev) a kutálíš ze strany na stranu-mimi musí balancovat a tím zapojuje svalíky. Moje mamina je dětská neuroložka takže se s tím problémeme setkávám často. My máme 6týdenní klučinu a tomu to jde na bříšku dobře, ale trošku se nám začal stáčet k pravé straně, tak motivujem na levo. Doufám že se vojtovce vyhneme-je to opruz, ale pomáhá na 100% když se cvičí poctivě..Jinak souhlasím, že každé dítě je jiné a vývoj individuální, ale pomoci mu klidně můžeme🙂

dygab
24. črc 2007

Ronie, nemuzes se zeptat maminky co to znamena, kdyz nase 4tydenni holcicka nechce pres den teper spat? Vydrzi v bdelem stavu i 12 hhodin. Zaroven je hodne plactiva (nejsis z unavy) a nechce byt v kocarku, vsechny prochazky probreci, pokud ji neukladame do kocaru spici. Je hodne neklidna a velice spatne usina - trva ji to dlouho a vsechno ji rusi.

lazenka
24. črc 2007

Ahojky,mojí Nellče jsou od včera tři měsíce a taky nepase 😕 aní náhodou.Ba naopak,jak jí dám na břicho,řve jako tur.Nemáte nějaký fígl,co s tím???

majka07
24. črc 2007

Apricots, taky souhlasím s Kristi, hlavně nesrovnávat 😉 My třeba koníky paseme velice dobře, jsme prý vpředu, jak nám říkala mudr, takže se neboj, ona začne 😉

johanda
24. črc 2007

Dygab, zkusila bych třeba šátek nebo nějaké nosítko. Naše malá je taky nespavec, ale takhle vždycky usne

dasap
24. črc 2007

Holky, naše Maruška taky nechtěla být na bříšku, po chvilce hned začala brečet, a pak najednou prakticky den ze dne se to zlomilo, otočila se na bříško sama a od té doby se jí tam líbí🙂 Myslím že zezačátku brečela, protože jí nenapadlo si hlavičku položit a odpočinout si, ale když se tam překulila sama a my zrovna nebyli po ruce abychom jí obrátili, tak holt přišla na to, že si hlavičku položí, odpočine si a může koukat dál.

makelka
24. črc 2007

apricots nespěchej, dítka jsou osobnosti, každé je individuální a dělá si vše podle sebe. To že nezvedá hlavičku není tragédie, některým miminkům trvá než na to příjdou. Našemu Tobískovi se na bříšku líbilo, ale je nám půl roku a moc ho to nebaví, točí se sice na obě strany, ale zase máme období, ve kterém na bříšku aní náhodou 🙂 uvidíš jak najednou Melánie objeví tu krásu koukat i jinak než do stropu, příjde to najednou a bude 😉 držíme palečky

ronie
25. črc 2007

dygap-ono to takhle nejde na dálku-musela by holčičku vidět. A jak jí-nemůže mít hlad? Pibírá ok? Náš Oliver přes den taky moc nenaspí, ale jednou za den si přeci jen pospí nejméně na 2h a mezitím usne po jídle tak na 15-30min. V nocí vydrží momentálně máme rekord 6h spaní v kuse, ale jinak po 3hodinách. Asi bvy to chtělo fakt zajít na vyšetření-pro jistotu-on je ten spánek moc důležitý-a jak spí v noci?Jestli chceš dám ti na maču kontakt-má ordinaci na Praze 6..

lazenka-fígl je bohužel dávat na bříško i když se jí to nelíbí, ale na krátkou dobu a zas zpátky a zkuste taky ten gym balon to se většinou prckům líbí hlavně s tatínkem, kterej se nebojí hodně kutálet-ale trochu se to hlídat musí 😀

aknela
25. črc 2007

Ahoj, Kristýnce se taky na bříšku nelíbilo. Tak se pořídil míč a ona se na něm naučila pást koníčky. Tak to nevzdávejte, ono to přijde. 😎

mikca
25. črc 2007

míč můžu taky jen doporučit, cvičila jsem na něm s malým protože měl predilekci hlavičky a jkpak z něj vykukoval opřenej o ručičky 😀

matysi
25. črc 2007

Ahojky, my když byli na kontrole ve třech měsících a doktorka zjistila, že nepase koníčky, tak hnedka, že musíme trénovat, jinak že nás pošle na rehablitace. Do té doby na bříšku taky jenom řval, absolutně tuhle polohu nesnášel. Začala jsem ho poctivě několikrát za den dávat na bříško, aspoň na chviličku než začne řvát a pomáhala jsem mu tím, že jsem mu složila ručičky pod sebe (nějak ho nikdy nenapadlo se opřít o předloktí). Za dva dny pásl o stošest 😀 Jak píše Ronie, ležím před ním, dělám na něj ksichtíky, ukazuju mu hračky a je spokojenej. A taky ještě funguje zrcadlo 🙂

apricots
autor
26. črc 2007

Tak už jí druhej den dávam co chvilku na bříško - vymyslela sem si vlastní fígl - vždycky si s ní tak deset minut hraju, ona se směje a když má dobrou náladu, položím jí na bříško a ona se vždycky chvilinku snaží. pak zas deset minut na zádech jí povídám a hraju si a pak zas bříško chvilinku. Už sem dosáhla toho, že na bříšku nepláče, protože ví, že tam bude vždycky jen chvilku a pěkně se snaží a musim říct, že už vidim výsledky...pěkně jí zvedá - sice maličko, ale těch 45 stupnů už to bude🙂

mikca
26. črc 2007

no vidíš to je takle v pořádku, ještě jí nemusí zvedat do nějakých výšek, je trochu nad podložku a chíli jí tam udržet, ještě jí nejsou tři měsíce má čas. do níčeho jí nenut, hlavně že už se jí na bříšku aspon trochu líbí 🙂

myval
26. črc 2007

mám s Kačourkem úplně stejný problém... nechce ležet na bříšku, hlavičku zvedá jen když chce, spíš nos v podložce...i když se snaží, ale záleží od nálady...

zevina
26. črc 2007

jak už jsem psala výše, my jsme měli ve dvou měsících s pasením koníčků taky problém (od té doby jsme vojtili) tak malý tip z rehabek, zkontrolujte, případně upravte ručky tak, aby loktíky nešly dozadu, ale byly v jedné linii s ramínky, pokud se ručky rozjíždí, můžete je ukazováčkem zapřít, hnedle se hlavička líp zvedá a děťátko má rozhled po světě, brzy zádové a krční svaly zesílí a už prckům nebude ani třeba pomáhat, nastaví se do té pozice sami a obvykle se jim to začne líbit, častý pobyt na bříšku je opravdu moc důležitý 🙂

apricots
autor
28. črc 2007

ted už tak berušku dávám skoro každou volnou chvilku...a sou vidět hrozný pokroky, už jí kolikrát skoro zakloní dozadu🙂jednou se už dokonce v týhle poloze i na mě smála...tak myslím že to bude dobrý...i když teda zatím u toho stejnak častěji ještě heká a je prostě vidět, že jí to dá dřinu, ale je hodně zvědavá, takže to snad bude ok

maddla
28. črc 2007

Holky a jaké máte zkušenosti s dáváním hlavičky na jednu stranu? Máme měsíční holčičku a pořád spinká s hlavičkou na jednu a tu samou stranu na druhou vůbec a když jí ve spaní otočím tak jí stejně vrátí zpátky. Nemáte ne to nějakou radu?

hankah
28. črc 2007

ahojky holky, naše Maruška taky nechtěla moc pást a na bříšku brečela.na kontrole ve třech měsících mě doktorka taky vystrašila, že n ás pošle na rehábku, tak jsme začaly víc cvičit a už je to s ní lepší. vydržína bříšku docela dlouho, i si už bere hračky.
s čím máme ale problémy je přetáčení ze zádíček na bříško. nemáte někdo nějaký fíglík jak na to??

maddla, nám doktorka doporučila podkládat ramínko sáčkem s rýží nebo něčím podobným. a taky natáčet jí různě v postýlkce, aby nelěžela jen na jedné straně, ale aby měla možnost koukat na nás různě.............teď nevím,jestli jsem to napsala srozumitelně 😉

maddla
28. črc 2007

jojo to nám taky radili, ale prcek ještě nevnímá a neotáčí se za námi v postýlce:(

hankah
28. črc 2007

maddla miminka vnímají světlo, nebude se točit za váma,ale za světlem......

skaredka
28. črc 2007

maddla ... nam Sam taky spala jen na jedne strane, ale tak v 6 tydnech to sama zacala stridat. Nijak jsem ji do niceho nenutila.

maddla
28. črc 2007

Tak nám se neotáčí ani za svetlem mrska 🙂

Skaredka tak snad to pak taky začne střídat, už má trošku zploštělou hlavu na jedné straně