Používáme cookies. Více informací zde. OK

Holčička s klučičími zájmy - máte zkušenost?

urtica
19. únor 2017
Zdravím. Zajímalo by mě, zda má někdo podobnou zkušenost...? Dcerka prakticky ještě před dosažením jednoho roku zahořela pro auta. Ráda se na ně dívá, ráda na ně sahá, chce abychom jí je malovali. Knížka o autech je (kromě Hrubínových básniček) její nejomazlenější kniha. Druhým takovým zájmem jsou světla všeho druhu - venkovní běžná světla, nejrůznější blikačky, ale i obyčejná vnitřní světla...běhá za každou lampičkou a lampou....všechna chce rozsvěcovat a zhasínat...měli jste nebo máte to u Vás podobně, nebo to vůbec neznáte..?
babka
19. únor 2017
Já jako malá jsem taky milovala auta, na hry, traktory apod. Ve školce byla největší křivda, že mi paní učitelka dala první den na hraní panenku misto auta, které jsem chtěla 🙂
horsiee
19. únor 2017
@urtica zkušenost dá se říci, že mám. Nikdy mě nezajímaly panenky. Co si pomatuji tak mezi mé nejoblíbenější hračky patřily auta, stavebnice, stádečko semišových koníků, modelína. Stavila jsem bunkry a lezla po stromech. Podle mého názoru si malé děti hrají přibližně stejně a je jedno jestli jde o chlapečka, nebo o holčičku. To společnost nás od mládí ,, tlačí,, do toho že holčička má být v růžovém a držet panenku a chlapeček v modrém a držet autíčko. Světlo je také zajímavé pro všechny, vždyť je to jako kouzlo když se rozsvítí a zhasne.😉
craki
19. únor 2017
A proc by si holka nemohla hrat s autama? My se segrou mely i ruzove auta, doted doma je ruzova motorka pro Barbie... A to uz je 20let...

A svetla a vypinace obecne jely i u nas a mame kluka 😉 uz skoro 8 medicu musi zhasinat on kdyz odchazime z koupelny po koupani 😉
achjonetusim
19. únor 2017
Mám holčičku, teď jí je něco přes šest let. První hračky a pohádky co milovala byly auta a Flash McQueen, vláčky s kolejema. Nosila klučičí mikiny. Chtěla vlásky na krátko jako má táta a nesnášela růžovou, volánky a kanýrky. Teď "zblblá" školkou a školou chce všechno narůžovo, poníky a princezny Disney a Barbie.
achjonetusim
19. únor 2017
urtica
autor
19. únor 2017
@craki Jasně, že si holka může hrát s autama - však jsme jí, vzhledem k jejímu zájmu, koupili knížku o autech 🙂. Nicméně mě zajímalo, zda je to ojedinělý jev, nebo je to běžné...
urtica
autor
19. únor 2017
@achjonetusim Překlad?
urtica
autor
19. únor 2017
@achjonetusim To s tou školkou je zajímavé - taky jsem prý do nástupu do školky nechtěla nosit šatičky...
magdasan
19. únor 2017
Baterka, svítící želva, vypínače paráda, panenky co dostala k prvním narozeninám se měsíc bála, teď ji jakž takž tahá, ale za vlasy, žádný citový vztah 😁 Plysaci jsou na tahání za uši a skákání , valeni se po nich.Od uuuplně malinka top otevřená garáž a sezení na motorce. Autíčka u nás frčí ve velkým. Sponky ve vlasech nesnese a když jsem jí onehda dala sukni, vztekle ji ze sebe servala 😂
magdasan
19. únor 2017
Jo,malé je 17m.
urtica
autor
19. únor 2017
@magdasan To s tou sukní je PŘESNÉ 😃. Jinak se ale ráda prohlíží v zrcadle - ovšem v tričku s kombíkem...🙂)
achjonetusim
19. únor 2017
@urtica
Jak poznat zda je hračka pro holčičku nebo chlapečka?

Je k zapotřebí této hračky použít genitálie?

Ano - nejspíš to není hračka určená pro děti

Ne - tato hračka může posloužit jak holčičkám tak chlapečkům

😉
paja.83
19. únor 2017
Nemá staršího brášky? Náš syn ovlivněn starší dcerou si zase hraje na princezny, zná snad vsechny- Bella, Elsa, Růženka , Popelka atd. 😀
koordinatorka_odboje
19. únor 2017
@urtica deti jsou tabula rasa, nejsou zatizene nejakymi spolecenskymi ocekavani i, jak maji svuj rod "spravne" reprezentovat
ladyhacek
19. únor 2017
tak syn teda také miluje světla a já si myslím, že to asi všechyn děti. Sestra si zásadně celé dětství hrála s auty a traktory a panenky odmítala. Já si hrále se sestřenkou ano s malým bratránkem s auty a autodráhou .... Je to šťastně vdaná žena co se maluje a fintí 🙂. Celé dětství hrála fotbal, chodila na ryby . Chováním jak kluk (ono i tou postovou to jí trápí dodnes) Klem té puberty s eto zlomilo a začala nosit i sukně 🙂
Myslím, že je jedno s čím si hrají děti jsou to děti a objevují svět. když jsem byli nakupovat sny se mohl zbláznit, že jsm mu nekoupili panenku ale doma jen zásadně traktor
nika
19. únor 2017
Autíčka, vláčky, vrtulník to bylo v oblibě dlouho, pak trochu zamávala se vším školka, ale ne moc, ráda se chytá i klučičí party na hry venku a k Vánocům chtěla luk a šípy a prak 🙂
achjonetusim
19. únor 2017
Tohleje pro mě vlastně hrozně smutný téma, poprvý to někde kňučim nahlas. Naše je šídlo a sluníčko a hlavně svoje hlavička. A nám se líbilo jak jde hezky proti proudu po svym. A najednou vidíte jak ve skupině, v davu, pomalu a polehoučku podléhá většině. Aby to mělo flitry, bylo růžový, pak hurá je tu myšák Mickey, hurá přidá se princezna Sophie, tadá už musí mít dlouhý vlasy nejmíň do pasu jinak je méněcenná. A neuděláte NIC. Všechny holčičky maj dlouhý vlásky, kanýrky, všechny jsou růžový a maj růžový pokojíčky a růžový peřínky jak kdyby jiná barva ani neexistovala.
angel456
19. únor 2017
@urtica Vája 10 je judistka a chce být mnich v šaolinu, pořád se s klukama "bitkaří", samá modřina, vymýšlí samý hovadiny, je to kluk každý couvlem, ale její nejoblíbenější oblečení jsou šaty s velkou kolovou sukní a teď jsem jí šila plesové šaty s šifonem a krajkou... Naše nejstarší 15 je srdcem "máma" prostě je to taková moudrá "stará" duše, která to má všechno pod ochraným křídlem (ségry, třídu, kámoše) a když je potřeba, tak nastaví rameno a chápavou náruč.... a další je princezna se vším všudy, růžová, tancování... ale sukni by si na sebe nevzala... Naše dvou a půl letá je takový mix všech třech svých sester... takže jestli má ráda auto, proč ne, světla, proč ne, cokoliv proč ne???? NESROVNÁVEJTE NIKDY SVOJE DĚTI S TÍM O CO BY SE MĚLY ZAJÍMAT... ONY TO VĚDÍ SAMI UÚPLNĚ NEJLÍP A pak stačí je jen trochu na té cestě něžně korigovat a je to...
linee
19. únor 2017
Uplne normalni,zustalo mi to trochu doted:) v detstvi radeji auta a stavebnice,nez panenky.Zadne saty a sukne,ruzova uz vubec.Domu jsem chodila s roztrhanymi kalhoty a rozbitymi koleny.Ve skolce jsem trhala partu s kluky a milovala lezt po stromech. Holky mne nezajimaly.
Prezila jsem a doted mne zajima spise technika,nez vareni a holcici prace.Midto holciciho tlachani zajedu radeji s kamarady (vetsinou kluci) na vylety,do prirody a nebo pod stan.
Pokud ji to zajima,podpor ji.Urcite at ma i panenky,obcas s ni delej i holcici veci,ale pokud nema zajem,nenutila bych.
Jo a jsem na kluky😝 navic mam uzasneho manzela😉
linee
19. únor 2017
Ktery tedy rika,ze by bylo fajn nasi holku vychovat jako kluka,at se ve svete neztrati😉
alicesky
19. únor 2017
@achjonetusim Jo, přesně toho se taky trochu bojím. Zatím dcera miluje mechanické věci a světla 🙂 (já sama jsem o panenky jevila nulový zájem takže je mi to blízké). To genderové stereotypování je vskutku otřes, a hlavně spousta těch kanýrkových věcí je děsně nevkusných ... brrrr.... a moc si přeji abych se na to nemusela dívat. Zatím je malá, tak uvidíme..
urtica
autor
19. únor 2017
@achjonetusim Ano, z toho mám taky trochu strach...tohle "domestikování" jsme zažili všichni...
urtica
autor
19. únor 2017
@linee Myslím, že ani přístup "vychovávat jako kluka" nefunguje 🙂.
ciocca
19. únor 2017
Dceři je necelých 5 let a panenky jí vůbec neberou. Má raději auta, vláčky, stavebnice, modelínu. V roce dostala takové ty malé golfky s miminkem, vytáhla je párkrát a vždy v nich vezla nějakého plyšáka. Těšila jsem se, že budu vybírat kočárek a zatím to vypadá, že se nedočkám 🙂 Ovšem sukně a šaty miluje, ale to je také ovlivněno školkou, čím načančanější, tím lepší.
urtica
autor
19. únor 2017
@angel456 Berte to prosím jako můj osobní výzkum, ne jako snahu přesměrovat dceru k jiným zájmům.
urtica
autor
19. únor 2017
@koordinatorka_odboje S pojmem "tabula rasa", jakožto filosofickým pojmem úplně nesouhlasím, ale asi chápu, jako to myslíte.
urtica
autor
19. únor 2017
@babka
@horsiee
@craki
@achjonetusim
@magdasan
@paja.83
@paja.83

Jinak všem moc děkuji za příspěvky, je to rozhodně na zamyšlenou...
@ladyhacek
@nika
@alicesky
@ciocca
urtica
autor
19. únor 2017
@paja.83 Zatím je to jedináček plus má tři sestřenice 🙂
sabatko
20. únor 2017
@urtica díky za zajímavé téma🙂. Dcerka mnohem víc než starší syn využívá jeho hračky, staví vláčkodráhu, z lega ji nejvíc baví stavět vozidla a letadla všeho druhu. Řekla bych, že to má díky staršímu bráškovi, ale ten si pro naopak kolem dvou let strašně přál panenku a pak kuchyňku. Takže si nakonec oba hrají jak na rodiče panenek, vaří v kuchyňce, tak na strojvůdce a piloty. Nicméně já jsem nikdy nemusela takové to sladce růžové cokoliv a naše princezna naprosto bezpečně a už dlouho diagnostikuje jedinou pro ni možnou barvu a to "růžovou" a ve 2,5letech to není vlivem školky apod. Vyžaduje šaty, stále a všude a rozhodně nechce nic po bráchovi, protože to musí být pro holky, tudíž růžové😅
drzticka81
20. únor 2017
Tak ja mam syna 5 let a dceru 3, a musim rict zase o klukovi, ac je starsi, a dcera v te dobe byla jeste mala -tak mel zajem o kocarek, pral si koupit saty (koupila jsem mu je, proc ne 🙂)) a chtela stejnou panenku jako dcera (dostal s pindikem 🙂)) proste oba dva jsou si schopni hrat s klucicim i holcicim svetem - nekdy si hraji na mamau, tatu a miminka -vozi kocarky s panenkami, hraji si domeckem pro panenky, na druhou stranu si umi hrat s auty a vlackodrahou 🙂)) jo a synovi se libi spis animaky o vile Zvonilce (dcera dostala Rosetu, takze syn si pral Modrovlocku-panenky 🙂))), Locice, Sophii, Ledove kralovstvi apod. auta jako mc qeen (ani nevim jak se to pise), mimoni jdou mimo nas 🙂))a to uz chodi do skolky a mohl by byt ovlivneny kamarady -neni 🙂))) dcera ale od doby, kdy jsem ji koupila masku vily (sukne a kridla-minuly rok na maskarak-neco pred druhyma narozkama)-preferuje saticky a sukynky-proste chce byt caci 🙂)) ale na barve ji nesejde 🙂)) ruzova to vubec byt nemusi 🙂))

Sem začni psát odpověď...

Odešli