Hysterické záchvaty v noci

eliskavedralova
14. led 2018

Maminky mám dvojčata a od malínka můžu říct že nespí nežli spí, chodí od malinka spát v 7 hodin s usínáním jsme nikdy neměli problém během 5minut spí ale celou noc k nim vstávám aj 80-100x a od malá vstávají ve 4-5 ráno , jenže poslední dobou jeden z nich má v noci hysterické záchvaty nejdřív nevnímá, nechce abych na něj sahala, mluvila, dotýkala se ho nedejboze na něj koukala, takže se ho snažím prostě vzbudit jenže pak prostě chce pryč jsem do obýváku kde ale hrozně brečí až se většinou pozvrací pak jsme ale třeba za hodinku se to opakuje zas.. myslím si že by to mohly být děsy dřív si myslím to neměl, ale na Mikuláše k nám vlitli čerti a on byl z toho fakt v pytli, ale od té doby to měl asi dneska po 3x.. S tím že se u nás o nich nemluví, ani se nesmí poster pohádky.. Myslíte si že by to mohlo být a co pomůže mu to z hlavy dostat? 20mesicu. Dekuji

ivular
14. led 2018

Typické noční děsy, které spustil ten traumatický zážitek. Se synem jsem po prožitém traumatu měla to stejné (já jsem to tehdy nemohla ovlivnit, nicméně čerti na 20měsíční děti??).
Dostat z hlavy to jen tak snadno nelze. Je nutné vydržet, až to jeho nervová soustava zpracuje, resp. dostatečně dozraje (což může být i otázka měsíců až let). Rozhodně ale doporučuji snažit se jej chránit od dalších stresů a např. hysterických záchvatů, ale taky od velkého množství podnětů během jednoho dne.

eliskavedralova
autor
14. led 2018

Je jasné že by jsme to neudělali naschvál jenže jako Mikuláš chodí mlady děti z vesnice a jelikož pod náma bydlí babička a měla tu vnuka 7let, tak jeho máma čerty potkala a poslala je sem, a my u babičky byli zrovna na návštěvě... Snažíme se

krystalka
14. led 2018

Přesně jak píše ivular, typické noční děsy, synovi začaly mezi 2. a 3. rokem a po nějakém vzrušujícím zážitku, nebo rušnější akci (a může to být klidně i pozitivní zážitek) jsme měli vždycky v noci o zábavu postaráno ☹...nevnímal, vřískal, odháněl nás pryč, kopal a mlátil kolem sebe, nepomáhalo nic, nejrychleji to přešlo, když jsme byli jen u něj a hlídali, aby si o něco neublížil....neuroložka nám říkala, že to citlivější děti mívají, je to nezralá nervová soustava, časem to přejde...u nás to postupem času sláblo, objevovalo se to jen jednou za čas (ze začátku klidně několikrát do týdne a třeba 2x za noc...nejkratší epizoda trvala kolem 15 min, , nejdelší skoro hodinu, než se uklidnil a usnul....kolem 6.roku to vymizelo úplně.....někdy to spustily horečky při nemoci, někdy jen rušnější návštěva....prostě to mozeček pak musel nějak zpracovat....snažili jsme se omezit ty výrazné zážitky na minimum, pomáhal spíš klidnější pravidelný režim apod... čerti k nám nikdy nechodili, ani jsme za nimi nechodili ven, viděl je jedině ve školce a to už mu bylo skoro 5.... Nicméně doporučuju nebudit, prý se to nemá dělat, my jsme tenkrát zkoušeli všechno možné, rozsvítit, pustit televizi, napít, omýt obličej vodou....nic, jakýkoli pokus o konejšení, hlazení, chování apod. končil jeho vřískotem jdi pryč a oháněl se po nás....takže fakt nejrychleji to přešlo, když jsem zůstala sedět někde poblíž a jen hlídala, aby se o něco nepraštil, on třeba i pobíhal po pokoji, válel se po zemi a tak....někdy se mi to podařilo "utnout" už v začátku, obvykle to začínalo tak, že se začal v posteli mlít a pobrekávat....v ten moment někdy pomohlo hladit po hlavě, ale to jsem to musela chytit hned v začátku, což jsem pokaždé neslyšela...

krystalka
14. led 2018

Jinak dost rodičů má u podobných dětí dobrou zkušenost s homeopatickým sirupem Sedalia, tak to můžete zkusit, někomu to zabere, někomu ne....