Jak často kakala vaše dítka v 1. měsíci?

okejka7
11. led 2014

Ahoj holky chci se zeptat jak často kakaly vaše dítka v 1.měsíci ?můj malý kaká co 3 dny a nepřijde mi to normální. Když jsme přišli z porodnice tak kakal 2x denně,tak mě to teď znepokojuje...diky

hojda
11. led 2014

Záleží jeslti je plně kojený nebo ne. Pokud jen kojíte, tak nemusí kakat třeba i více než týden, pokud jste na UM, tak by měla kakat každý den.

redrosse
11. led 2014

Malý mi kakal každý den alespoň 6x 😀, ale doktor říkal, že je v normální, když kaká každý den nebo i 1x za 3 dny, každé mimčo je jiné..., pokud tedy kojíte.

okejka7
autor
11. led 2014

Jo plně kojim.diky

riakuk
12. led 2014

Přesně jak píší ostatní. Každé mimino to má jiné a i tak se to mění každý měsíc 🙂

berynka
12. led 2014

@okejka7 jestli je v pohodě, nebolí ho bříško, netlačí na prázdno, dobře přibírá, tak to není problém u kojeného dítěte. Pokud máš pocit, že to není jen kakání po 3 dnech, řeš to s dr. v poradně. A doporučila bych dávat vhodné probiotické kapky.

zuzasila
9. únor 2014

náš malý je kojený a v jednom měsíci kakal často, asi 3x denně nebo i víc. Ted mu jsou 4 měsíce a kaká 1x denně.

annika2
16. lis 2014

Ahoj. U nás je to naopak. Moje malá (plně kojená) má 1 měsíc. Pokakaná je každé přebalování (cca po 2 hodinách a to i v noci). Zdálo se mi to hodně, ale MUDra mi řekla, že každé mimi je jiné. Máte někdo podobnou zkušenost?

pouzarovaj
16. lis 2014

Máme stejnou zkušenost. Ale upravilo se to tím, jak je starší a začali jsme dávat příkrmy....teď tak 2-3x

camelinka
16. lis 2014

@annika2 Me se mlada vzdycky zasvihla az po lopatky pri kazdym kojeni 😀 , takze je to fakt individualni 😉

hedvizinka
24. lis 2014

@annika2 jj,mely jsme to s malou stejne-skoro každé kojeni.v porodnici ale nikdo nic neříkal,tak me ani nenapadlo to řešit.resit jsem zacala az v 1,5mes,kdy z ničeho nic zacla kadit 1xdenne.(ted ji je 2,5m) Prislo mi to jako hrozny skok.ale pak jsem zjistila,ze pokud se mimco plně koji,je to fakt různý.-kamosce mala kadila 1x za 14dni a cajk. Mateřský mlicko se totiž dokáže vstřebat uplne vsechno. Pak zalezi i na počtu pocuranych plenek,kolem 8/den je to v pohode 😄.

ivcazer
30. led 2015

@okejka7 malý neměl hovínko i týden, postupem času ale kakal pravidelněji tak 2 až 3 dny, netrpí na prdíky a to mu dávám jen heřmánkový čaj žádný fenykl....espumisan jsem dávala po konzultaci s lékařem jen první měsíc pár kapiček při každém krmení a pak jsem to uplně odbourala a ono se to nějak samo upravilo...😉