Jak dceru naučit spát přes den v postýlce?

lidu
23. srp 2008

Ahoj holky, mam dotaz ohledne uspavani deticek pres den. Nase mala /11 mesicu/ je zvykla spat jen v kocarku a ja bych ji rada naucila usinat v postylce i pres den. Bydlime v byte a tak je pro me nemozne ji v kocarku uspat a pak ji nechat spat venku. Uz jsem se parkrat pokousela ji to naucit, ale nakonec to vzdycky skoncilo prisernym revem. Usne jedine v kocarku nebo jeste v autosedacce. Obcas se uchylim k tomu, ze ji dam do sedacky na vyspani, i kdyz se mi to vubec nelibi, ale ona v postylce opravdu neusne. Rada bych ji uspala treba i na rukach, ale tak taky vubec neusne. Kdyz se ji chce spat, tak zacne zkratka strasne kricet. Objevil se u ni jeden problem / nebudu ho moc rozebirat/ a doktor nam rekl, ze je zvysene drazdiva. Navic pred usnutim hodne krici, napne se do takove krece a teprve kdyz uciti pasy kocaru nebo sedacky, tak usne. Jinak zkratka ne. Byla bych rada, kdyby mi treba usnula na rukach a pritulila se, ale tak to neumi. Nekdy me to trochu mrzi, chtela bych, aby se vic pritulila. Zmeni se to? Poradite mi nekdo?jeste dodam, ze jako miminko byla strasne moc ukricena a jedine kocar ji dovedl zklidnit. diky za odpoved Lidu

knobloska
23. srp 2008

Mám podobný problém, ale já pořád nosím v náručí. V postýlce neusne.Minulý týden jsem ji nechala vyřvat a trvalo to od 12 do 14.30. Děs běs. Vyndala jsem jí a za 5 vteřin usnula. Taky nevim co s tím, ale rozhodně v tom nejsi sama. To jsem ti moc nepomohla co ☹

misakri
23. srp 2008

ha, holky to by mě taky zajímalo.. 😀 😀 😀
ale už jsme rezignovali a neřešíme to.. přes den ji uspím u nás v posteli a ona tam krásně chrupe i 2 hodinky 😉 🙂 .. a na noc? to ji taky uspím u nás v posteli, nechám ji tam tak půl hod a pak ji přenesu do postýlky a je to.. spokojenost na všech stranách.. 🙂 🙂

knobloska
23. srp 2008

My máme doma nespavici nespavou, 15 minut jí nosím po bytě, to si odpočine a když si s ní sednu( ale dělá to i když s ní chodím stále ), tak spí ještě tak 5 minut. To dělá celý den, spí po těch 20 minutách a to i v kočárku. Připadá mi, že celý den jen uspávám a nic z toho. Jasně, že je za necelý 2 hodiny zase ospalá a začíná to celý znova......Takže nic nestíhám, kolikrát se ani nenajim 🙄

agness02
23. srp 2008

teda lidu, to se těžko radí, ale nezkoušela jsi malou nosit třeba v šátku, nebo nosítku? třeba by ti tak usnula a pak bys ji jen přendala do postýlky, já jsem prcka naučila tak, že jsem si s ním lehla do postele a pak ho spícího položila do postýlky a teď už naštěstí usíná sám, knobloska - tak malý mimi nechat řvát 2,5 hod ??? jak jsi to vydržela to teda nechápu 😖

misakri
23. srp 2008

agness02.. my to taky zkoušeli, nechat ji vyřvat ( a né jednou ), ale k ničemu.. člověk vyzkouší fakt všechno.. 😉

agness02
23. srp 2008

no my teda nespavce nemáme, ale nosítko je fakt bezva věc 😉

misakri
23. srp 2008

my měli nespavce... ťuk ťuk ťuk, že už se to změnilo.. 🙂
prořvala třeba 2-3 dny vkuse nebo si naopak v klidu hrála, ale prostě nespala... já z toho byla vyřízená daleko víc než ona ☹ .. naštěstí už je to pryč a teď spí hezky.. sice usíná až kolem 22-23hod, ale zase spíme do 9-10hod, takže pohodička.. 😉 🙂

knobloska
23. srp 2008

Neřvala celou dobu. Nejdřív si broukala, to dělá vždycky než usne. Pak se začala otáčrt na bříško, to už byla vzteklá a to už jsem jí musela občas otočit, pže mi jí bylo líto. Pak začínala být čím dál víc naštvaná, kňourala a nakonec brečela. Ale z postýlky jsem jí celou dobu nevyndala. Až když se to jenom stupňovalo k horšímu.
Na noc usíná taky u nás v posteli při jídle. Nehce totiž dudlajze a nikdy ho nechtěla. Průšvih je, když vypije mlíko a neusně u toho, to pak už nemám čím jí ududlat. Většińou ale usne a pak jí taky přehodíme do postýlky. Večer to tak funguje, přes den ne.

misakri
23. srp 2008

to u nás řvala celou dobu.. a vytáhli jsme ji až to přešlo do tiků apod.. prostě tak neusne ani za nic.. 😒
ale když je u nás v posteli, tak je tuhá do 5min ( někdy samo dýl ).. takže je to pro nás pohodlnější s ní ležet chviličku v posteli než ji nechat ječet v postýlce..

misakri
23. srp 2008

knobloska.. hm, tak to ti moc neporadím, my jedeme na dudlíku od začátku, takže v tomhle je to pohodlnější, dostane dudana a je to.. 😉

misakri
23. srp 2008

ale je fakt, že se u nás nehraje na nějaké pravidelné spánkové intervaly.. že jako je 14hod, tak se jde spát.. mišku ukládám až ve chvíli, kdy vidím, že se jí spát chce.. tak stéjně večer, je vidět, že je unavená, že si mne oči, tak vím, že za chviličku už bude čas..

agness02
23. srp 2008

misakri - to je fakt, s dudlíkem je hned klid 😔 , knobloska ty musíš mít teda svaly 🙂 , být tebou tak aspoň to nosítko vyzkouším, ruce si opravdu odpočinou 😉

knobloska
24. srp 2008

Jo jo, je to paráda 🙂 . Taky nehrajeme na pravidelné intervaly spánku, přesně....začne si mnout očíčka, tak uspávám. V kočárku usíná celkem dobře, i když taky dlouho nespí. Hlavně, že jsou zdravá, ta naše miminečka, tohle je jen období, co přejde. Nosítko zkusím, díky za tip. Chtěla jsem jí naučit od sebe " oddělit ", ale je to šmudlík mazlivej a asi jí nepředělám. Nosítko je asi vážně krok správným směrem.

edimon
24. srp 2008

Ahojky holky, tak koukám, že ti naši drobečci jsou fakt vynalézaví 😅

..ale musím říct...co bych dala za to, kdyby mi malej usnul v kočáře, sedačce nebo v posteli. Když usne, tak spinká třeba i 2 h, ale musím ho chovat ..někdy i 30min....má už ale 8,5kg...a je to sílá...ruce, záda mě bolí, takže zkusím Estivillovu metodu..držte mi palce 😉

novako
24. srp 2008

Knoblosko: Kdyby nebyla Tvoje malá starší, tak si myslím, že mluvíš o naší Lidušce. To je přesný, jen s malým rozdílem, že mi sama od sebe neusne ani v kočárku. Teda, máme to ale berušky. 😉

lidu
autor
24. srp 2008

ahoj holky, dekuju vam za vase postrehy. U nas je jeste ten problem, ze mala neusne ani se mnou v posteli. Kdyby ano, tak by to pro me byl opravdu luxus. Ona je zkratka takova podsivka podsita. V noci usina celkem bez problemu, to uz ma svuj cas kolem 8, ve dne ji taky nedavam spat vylozene v urcitou hodinu, zalezi to na vstavani a na tom, jak je unavena.Ale to spani pres den je des bes, kdyby aspon tolik nekricela, nekdy je to opravdu o nervy. Jsem stastna, ale nekdy silene unavena.

schwarzovka
24. srp 2008

ahoj, lidu...u nás to bylo/je podobné, taky spal jedině v kočáru. Před-ti několika dny my z ničeho nic usnul na ruce, tak jsem ho dala do postýlky, krásně se vyspinkal (měl lepší pohodlí, jak v kočáru, kde se nemůže přetáčet) a byl spokojenej... 2. den jsem ho ve stejnou dobu dala do postýlky rovnou a zase krásně spinkal...to nám vydrželo asi dny...museli jsme na preventivku k doktorovi zrovna v čase, kdy chodil spinkat...no a je po spinkání v postýlce 😠 😠 ....zkoušela jsem to znovu stejně, ale vydrží tak 15-20 min. a je vzhůru a samozřejmě, chce za chvíli spát znova...ale když ho dám znovu do postýlky....řev ☹ ...tak už jsem dnes rezignovala a zase ho dala spát do kočáru...spal 2 hodiny 😅 ...takže já už taky nevim, no

jarkac
24. srp 2008

Ahoj ženský, tenhle problém jsem taky řešila. Normálně uložim Alžbětu po obědě do postýlky. Když začne ječet, vezmu ji, pochovám a když se uklidní tak jí tam dám znova. A znova začne ječet. Tak počkám asi 3 minuty, znova k ní přijdu, zvednu, pochovám až se uklidní a znova do postýlky. Intervaly, kdy se budete vracet by se měly postupně prodlužovat. První den mi to trvalo skoro dvě hodiny, ale druhý den jsem se k ní vracela už jenom 2x a teď usíná bez problémů. Večer to funguje stejně a v noci taky. Jenom to chce ohlídat, jestli náhodou nekřičí protože má hlad nebo pokakané plenky. A hlavně to chce vydržet a vybrat den, kdy není chlap po noční a nebo když jsou sousedi na dovolené. Hodně štěstí.

bubli07
24. srp 2008

Ahoj holky, my jsme měli taky podobný problém, Na noc usínal v klidu, ale přes den jedině kočárek nebo nosítko, jinak když jsem chtěla, aby spal v postýlce, tak ani náhodou, ne že by plakal, ale ať byl unavený sebe víc překulil se na bříško nebo později na čtyrky event. Si stoupl a né a né usnout. A když jsme ho vzali do náruče tak během pár minut usnul, ale když to nedrncalo, tak spal přesně půl hodinky, jak budík. Kdežto v kočárku třeba i tři, čtyři, ale musel jet.  Ale před pár dny se to změnilo v pravý opak, v kočárku už neusne, hlavně v něm už nechce moc být, protože už chce všude lítal po svých. Takže teď to je většinou tak, že když chce jít spát, tak to ukáže, vezme si knížku a jde si sednout ke mně na klín, chvíli si „čteme“, pak mu klesne hlavička, tak ho přenesu do postýlky a tam v klidu spinká, dokonce jsme tento týden měli spací rekord přes dvě hodiny, ale jinak tak něco kolem hodinky. 🙂