Jak jste naučili Vaše dětičky na nočník a bez plínek?

suelynka
2. únor 2017

Ahojte Maminky, prosím radu , jak ste naučili Vaše malé detičky na nočník a bez plínky?? Náš bude mít 3 a vubec nechce sedet na nočníku.. jsme zoufalí....... :/

kvakuska
2. únor 2017

@suelynka ve třech letech už můžete zkusit učit rovnou na záchod, čůrat vestoje jako taťka by ho mohlo bavit 😉

suelynka
autor
2. únor 2017

No to jo skoušame všechno možné... to je celkom dobrej nápad.. 🙂 on na tom záchod chvilinku sedel, celej toaletnej naházel a to všechno nic proste neudelal dnu.. a pak do plínky..

verusky
2. únor 2017

tak uplne zrus plinky... budou proste louzicky, to se Ti "libit" nebude a pak by to snad melo najet... taky bych uz dala stolicku a na zachod... ony ty deti pozdeji maji uz moc rozumu... tak je to narocnejsi...

verusky
2. únor 2017

zachodovy papir schovej... ja ted malou ucim na zachod (z nocniku) a taky mi ho po kakani trha... takze ho dam nahoru na okenko 🙂 kdyz nezapomenu 🙂

japona
2. únor 2017

@suelynka Aby na nočníku vydržely sedět, mohly koukat na krtka na tabletu.. rázem bylo sezení na nočníku oblíbenou činnosti🙂

market1512
2. únor 2017

To je hrozne individuální, kazde dite k tomu pristupuje jinak a ve 3 letech uz mi to prijde celkem pozde ucit, myslim ze uz to bojkotuje spis schvalne. Ja zacala pred tydnem a pul s malym (presne na 22 mesicu), prvni 2 dny jsme bojovali, pak pochopil co po nem chci, dalsi 3 dny jsme jeste bojovali s kakanim, takze jsem furt prepirala veci ☹ A ted uz ma skutecne plenku jen na nocni spani a kdyz jdeme ven. Stale jsem to oddalovala, protoze mam jeste 6 mesicni holcicku, a neni snadne to vzdy uhlidat, ale myslim, ze tohle neni uplne jen o diteti, ale je to prave o trpelivosti a duslednosti maminky ty zacatky. Je treba hlidat neustale cas, ja vedela ze cura cca po hodine, tak vzdy po 45 minutach jsem ho posadila. Vazne mu to trvalo necely tyden a rikne mi "aaa" a bezi se sam vycurat a vykakat. A souhlasim s kvakuskou, ze uz bych urcite ve 3 letech zkousela zachod a curani ve stoje. At tatinek chodi ukazovat, to se jim casto libi, ze se pak muzou citit dulezite, ze opakuji co dospeli. Drzim palecky!!!

kika_21
2. únor 2017

Naopak jsem je sedět a koukat do knížky-tablet nemáme-nenechala. Muž-i když malý-prý neumí dělat dvě věci najednou. Posazovala jsem malého hned asi v 6 měsícícha on čůral do nočníku-pak byla pauza a potom začal asi ve 2,5 letech-bral to jako normální a přirozené. Neutíkal, nenutila jsem ho. V 15 letech už nemíváme pleny. Takže v klidu.

leki
2. únor 2017

Ja v te fazi jeste nejsem, ale kamaradka rikala, ze v lete zabavila plinu a male dost rychle doslo, ze je lepsi jit na nocnik, nez aby ji to teklo po nozkach a je fakt, ze v pondeli tyden jsem nechala malymu holej zadek pred spanim (11 mesicu) pac, byl podle me uz vycuranej, ovsem chyba, samozrejme se pocural a dost mu vadilo, ze to najednou tece vsude kolem a ne ze to chyti plina. Tak cekam na leto 😉

soda365
2. únor 2017

@leki můj syn má teď 16 měsíců, ale princip nočníku asi ještě nepochopil - sedí tam kouká na mě, čekáme, po nějaké době zjistim, že vůbec nic neudělal - nandám plínu a do 10 minut je počůranej - nosí látkové plíny a taky chci počkat na léto, zabavit plínu a zkusit jestli mu dojde co po něm chci - máme stejnou strategii 🙂

market1512
2. únor 2017

Holky, ono se taky uz udava, ze dite se ma ucit nejdrive okolo 18-20 mesice, protoze to uz samo chape co dela a do te doby cura do nocniku jen proto, protoze cura casto. Obdivuji inteligentni matky, ktere vysazuji dite v dnesni dobe na nocnik od pul roku, kdy ani nesedi a naprosto netusi, ktera bije a to jen proto, ze za nasi ganerace nam tohle matky a babicky taky delaly. A znam radu takovych matek, samozřejmě vsem to "poradila" mama, babicka ci tchyne. Ale je to kazdeho problem na druhou stranu. Jen mi to prijde dost usmevne 😀

jitavrtule
2. únor 2017

@soda365 jo, taky to odkládám na léto 🙂 i když teda poslední týden už bylo několik úspěchů, že si i řekla, tak většinu času si ještě neřekne, má 21 měsíců. Dost jí motivuje, když jdeme čůrat obě, já na záchod, ona přede mě na nočník. Nebo totéž ve vaně ve sprše (ne napuštěný 😀) ), to zjevně baví všechna prťata, čůrat do vody, aspoň u nás po plavání čůraj do sprchy skoro hromadně 🙂

nellilie
2. únor 2017

My jsme prcka začali dávat na nočník v 9 měs, když už seděl, ale asi jsme to měli jednodušší páč jedeme na látkovkách. Každopádně tak jak tak to chce vychytat kdy to na prtě "jde", ale u pampersek a spol to půjde hůř, to je mi jasný. Ale chce to hodně chválit a motivovat. Kolikrát se taky zvedne z nočníku a za chvíli je louže🙂 Prostě odchytit-posadit pokud to půjde, každej prcek je jinej🙂 Pleny už máme spíš na noc nebo na převoz, ale jsem ráda za látkovky, prostě se mu nelíbí v mokře🙂 Ale neberte to jako lanařinu na látkové pleny, jen tu pouštím svoje náhledy do světa;)

market1512
2. únor 2017

@jitavrtule je treba vzdy pochvalit, zatleskat, pohladit, dat pusinku. Hodne jim to pomaha milackum 🙂

nellilie
2. únor 2017

Jo, někdy pomáhá teplá voda do nočníku, ono se to lépe spustí - u nás to většinou zabralo.

leki
3. únor 2017

@jitavrtule to je fakt, do vanicky nam malej cura skoro vzdy 😀

leki
3. únor 2017

@nellilie tez mame latkovky, ale malymu to mokro vubec neva :-/

krisbob
4. únor 2017

Klukovi je 2,5 a bez pleny jsme od asi 22 měsíců.Bylo léto,takže ideální čas.Nebylo to ta hrozny,jak jsem se bála. Bavili ho citát na maminky,kytičky, do panelu,noční mu nevadil,ale byl zvyklá na něm sedět od 10 měsíců.Ale na spaní máme plení pořád.Malej dost pije,takže ji na ráno úplně pro...Ha bych potřebovala rady,jak zvládnout to spani?!

sarkar
4. únor 2017

@suelynka kdybys měla zájem (nebo i někdo jiný) o radu, která je dost v rozporu s těmi radami výše, ale i tak funguje, tak napiš ip.

lucinka58
4. únor 2017

@sarkar já bych docela radu brala 🙂 Klidně mi můžeš napsat soukromou zprávu. Malému je 18 měsíců a asi bychom chtěli brzo začít odnaučovat 🙂 Nočník ho vůbec nebere, záchod taky ne. Prostě se z nočníku zvedne a počůrá se mimo.... Takže zatím máme furt plínky.

kituska20
4. únor 2017

Posazovala jsem od doby co si sama sedla od 6ti mesicu.
V 18ti mesicich uz byla bez plinek na den

letadlo13
4. únor 2017

@sarkar taky chci radu, nic konvenčního nefunguje 😉

kika_21
4. únor 2017

Holky, neblázněte, opravdu na ZŠ už nikdo nemá pleny.Nikdo se také neptá, od kdy byl ten nebo ta bez plen. Copak to jsou závody? Jídlo, dýchání a vyměšování si posléze uvědomí každé dítě-je celkem jedno, zda hned, nebo za 6 měsíců...🙂

alboo
4. únor 2017

Největší problem bych videla asi v tom, ze mu budou 3 a ma se to teprve ucit. Nerikam posazovat na nocnik v pul roce, to fakt ne. Ale kolem roka, když dite samo sedi by melo vedet co je nocnik. Nase je bez plen od roka a pul. Kdyby predtim nebyla chvili nemocna, tak by to bylo jeste driv. Holt sem posazovala, vysvetlovala, chvalila, davala i na wc, pak sem proste plinu sebrala a holt par dni prala no. Bohuzel to ze dneska chodi bezne deti ve dvou a vice letech s plinou je lenivost matek.
A ano, nekdy se stane nehoda, proste nema cas, zapomene atd, ale to k tomu proste patri.

kika_21
4. únor 2017

Jinak jsou také děti, kterým nezbývá, než mít pleny. Často jsme rády, pokud se i přesto dokážou na nás usmát.Takže problémy jsou relativní.😒

suelynka
autor
4. únor 2017

Nevím či to je lenivost.. ale stále jsme skoušeli dávat aj chodil bez.. ale vkuse uz tolik chce tu plenu... :( a mluví jej gate

brokovich
4. únor 2017

@kika_21 mas pravdu. Nikdo se na to nepta. Ale spoustu matek to hlasi preventivne samo, aby si snad okoli nemyslelo, ze jejich dite melo pliny az do dvou let. 😂😉

dancamich
4. únor 2017

Já chci zkusit indiánskou metodu, až se oteplí - sroluju koberce a budu vytírat loužičky, dokud se to ta malá potvůrka nenaučí. Jo a jinak taky dávám látkovky, ale jaksi mokro očividně až tak nevadí... 🙂

victress
4. únor 2017

@alboo nesoudila bych ty "líné" matky tak rychle, každé dítě to má jinak, dozraje na to jindy, vy máte štěstí,že dcera na to dozrála tak brzo...
mně přijde mnohem horší, když má dítě ve 3 letech dudlík než to, že má plenku...ale neříkám těm matkám, které ten dudlík v roce nesebraly, že jsou líné...
já se můžu postavit na hlavu, ale syn v 26 měs. prostě na nočník nevolá, dcera už byla dávno bez plenky, metoda byla stejná, posazovat, vysvětlovat, chválit, sebrat plenku, nezabírá NIC...no tak si to kvůli tomu nehodím, jsou na světě horší věci.. jak píše @kika_21

radka8888
4. únor 2017

Nekam jsem to nedavno psala. Dcera na nocniku byla asi jednou, behem tydne se odplenkovala sama, kdyz k tomu dorzala. Pak zacala chodit rovnou na zachod. Mozna jsem lina matka, jak nekdo nahore psal, ale zase jsem rada, ze moje dite bylo naprosto v pohode. Pocurala se za svuj zivot jednou, kdyz se zapomenela vecer vycurat.

izz76
4. únor 2017

@alboo Nemusí to být vždy jen lenivostí matek... Moje starší dcera byla taky kolem 1,5roku bez plen,ráda čůrala venku,na zachod,prostě byla taková povaha,že každou novou věc se učila ráda. Mladší dcera je úplně jiná,má svoji hlavu,že by měla čůrat na nočník pochopila ve 22měsících,doma to fungovalo i si sama chodila,ale třeba naprosto odmítala vyčůrat se venku do trávy,nebo na cizí záchod,takže ta fáze než mohla být kompletně bez plen trvala docela dlouho... Prostě každé dítě je jiné.