Jak mám svého kluka naučit na dudlík?

pernicka1985
9. led 2009

jak masveho 2mes. kluka naucit na dudlik?chvili ho drzi ale po chvilce ho vyplivne.

elise
9. led 2009

pernicka môj sa stal závislák na dudlíku a teraz týžden odnaúčam bud rada že ti nedudluje mne ho pokazili v pôrodnici na intenzívke ked plačkal strčili mu dlík odvtedy máme skoro všetky fotky s dudlíkom. 😉

mirjanka
9. led 2009

Pernička, možná ho vůbec na dudlík nenaučíš...kojené děti ho moc nechtějí...jj, jestliže si na něho zvykne v porodnici, tak je pak dudlíkový závislák...v porodnici, kde jsem rodila, nechtěli dudlík vidět kvůli matení v kojení...když jsem ho po 14 dnech zkoušela dát...syn mi ho bojkotoval 😉 tak to bylo bezdudlíkové miminko...má to své výhody i nevýhody

monik76
9. led 2009

Já bych taky nenutila pokud ho nechce. První dítko mělo dudlík do 2 let, odnaučování bylo celkem v pohodě. Prostě měl jenom jeden a jinej za nic na světě nechtěl, takže jak si ho rozkousal měl tzv. smůlu a byl bez dudla. U malé mi dali bez optání dudel rovnou do pusy na porodním, ale já ji ho vzala. Pak jsme to zkoušeli ještě doma, páč pořád řvala, ale nechtěla. Tak je bez dudlíku. A jsem ráda. 😉

zuza.m
9. led 2009

aj moj chvilu drži a potom ho vypluje.a jeduje sa že ho nema.už mi to pripadalo tak že ho naschval vypluje aby sa mohol jedovat 😅 .tak že mu ho zlahka prichytim prstom aby mu nevypadol až kym sa upokoji.ale do teras ked ho dvihnem a držim v rukach tak mu dudlik vypadava,nevie ho držat tak p 🙂 evno.

ingulka
9. led 2009

pernicka1985 ... skusk zmenit tvar a material dudlika... ja som najprv mala silikonovy (biely)... to stale vypluvala.. potom som jej kupila kaucukovy=latexovy (zlty) ale tvarovany.. bolo to lepsie, ale tiez nic moc... az jej potom manzel kupil klasicky cumlik kaucukovy netvarovany - co vyzera ako mala ziarovka a ten v pohode cumle 🙂

minea
9. led 2009

Pernicka, proč si myslíš, že dítě musí mít dudlík? Mně to zní stejně jako "jak naučit dvanáctiletého syna kouřit" 😉

elise
9. led 2009

pre dudlíkových je dôležitý aj stupen či je to jednotka alebo dvojka veľkosť. 😉

mkr
9. led 2009

malý dudlík pořád vyklouzával, tak jsem ji ho daly na gumičku, malá má dudlík jen při uspávání jinak přes den ne a ani se po něm neschání a někdy když bulí tak ji ho frknu a je po bulení, takže né každý dítě je závislé, záleží na matce

pernicka1985
autor
9. led 2009

dekuji za odpovedi a myslim ze je lepsi dudlik protoze maly si cuca rucicku

zuza.m
9. led 2009

mkr to si jej ho dala ako na gumičku??okolo hlavy či ako 😅 ???

minea
9. led 2009

Pernicka, to, že si cucá ručičku, znamená, že máš zdravé dítě. Je to vývojová fáze, součást poznávání okolního světa. Ve 2-3 měsících dítě objeví ruce a jak jinak je prozkoumá než pusinkou. To není důvod nasazovat dudlíka, pokud jste se bez něj doteď obešli. Problém může nastat, až když si dítě začne intenzivně cucat palec, ale i to se dá bez dudlíka zvládnout, jak vím ze své zkušenosti.

anke
9. led 2009

ahoj, tak my meli dudlika uz v porodnici - proste mi ho privezli s dudlikem, je to pro nas vyhoda pri uspavani, v noci ho pak vyplivne a spi dal ... pres den ho nevyzaduje, ale dostava ho, kdyz chce zkoumat veci, co nejsou az tak vhodne k cucani - kolecka u vysavace, kolecka od domaciho kocarku, boticky, neatestovane hracky (ne ze bych mu je kupovala, ale obcas neco dostanem) atp. .... osobne proti dudlikum nic nemam -
pernicka: jak radi holky - zkus jiny material a jiny tvar, ja mela nakoupene drahe ortodonticke dudliky a mrnous nechtel nic jineho nez svuj obycejny silikonovy dudlik s klasickym tvarem (ta zarovicka), ted jsme presli na Avent ortodonticke (jsou fakt dobre a hlavne, kdyz je mrnous syslik, tak se mu neotlaci to okolo dudliku) ... dudlani zdar 🙂

trpaslikg
9. led 2009

ahoj me dudana nechtela starsi(zvedal se ji zaludek a mladsi ted pokracuje v jejich slepejich z tou vyjimkou, ze kdyz se zlobi po koupani a je hladova tak duda do kud ji nedam plenku pak ho po me flusne 😀

mkr
9. led 2009

zuza.m jo měla ho přivezaný na gumičce a ta šla okolo hlavičky, ale když dudat nechtěla tak ho i tak vyflusla

my jsme si paleček cucali a po řád jsem ji upozorňovala, že to nesmí a asi zbytečně, protože to pak přestala dělat sama 🙂

fifinna
9. led 2009

pernicka, ja som tiez chcela maleho naucit na dudel a nepodarilo sa. A to som skusala vsetky od vymyslu sveta. ked raz nechce, tak nechce, bud rada.

sirinka
9. led 2009

pernicka nijako, na co? my sme nikdy nepouzivali a ani nam nechybal...aspon nemame problem s odnaucenim.

ibolia
9. led 2009

Ahoj pernicka, moje malá taky nechtěla dudlík. Vždy mi ho vyplivla nebo po něm blinkala, tak jsem jí ho nedávala. Ze začátku si cumlala ručičky, ale i to ji už přešlo (mám 7 měsíců a ručičky si necumlá už aspoň 2 měsíce). Takže pokud prcek nechce dudlík, nenutila bych mu ho. Až udrží v ruce hračky a chrastítka bude místo ruček cumlat je.

maurizia
9. led 2009

no my sme tiez bez cumlika, vyskusali sme rozne materialy a farby..ma to svoje nevyhody, napriklad pri krste by som nas na mieste pana farara vyhodila z kostola 😀 . vsetky ostatne babatka ticho dudlovali...no ale zase na druhej strane, to odnaucanie je tiez narocny proces. palcek z ust zakazdym vytiahnem, nech si na to nezvykne..

stvura
9. led 2009

Mi sme tiez bez cumlika - moja sesternica mi doniesla asi 40 roznych typov a druhov /jej muz robi vo vyrobe/ ale nas maly nechce ani jeden. Darmo som mu ich vyvarala a ponukala, nepacia sa mu 😎 .
Na krste sme spali...ale palcek mame v ustach, pripadne este lepsie celu ruku! Niekedy mi pripada lepsie ked ma dieta dudlik, lebo sa nim ukludni, takto chce byt neustale na prse.

dnada
9. led 2009

tak my sme také bez cumla, teda cumel máme na hraní,malýho baví ho kousat a plivat,strašně se tomu řechtáme,já i mrňous. Moje máma ho chtěla cumla naučit a nepovedlo se,zaplaťbůh. Jinak okusování ručiček je zaprvé poznávání a za druhé ho můžou i svědit dásničky(zoubečky semůžou hejbat,nám to začčlo taky někdy kolem dvou měsíců a dodnes ještě žádnej nevylez 😉 Jen ho víc hlídej,kdyby si začal cucat palec,pořád ruku vyndavej a říkej že to nesmí. Dá se to zvládnout i bez cumlu 😉

lucillienka
10. led 2009

môj krpček dudle jedna radosť, len mu tak behá hore dole niekedy...občas ho to ukludnuje, občas sa s ním hrá a občas ho nechce a radšej si pchá celú ručičku do pusinky....má necelé tri mesiace a zuby to asi nebudú ešte...tak neviem čo s tou rukou furt nacvičuje....by si ju zjedol najradšej asi 😀

maakule
10. led 2009

Ahoj, já jsem se snažila co to šlo naučit na dudlík, měly jsme asi 8 druhů a nepodařilo se. Ručičku jsem musela pořád vyndavat, aby se Šárka nenaučila ji cumlat. Těd jí je skoro rok a už jsem dudlík vzdala, myslím, že se mi podařilo i že si necucá prst. Jen na usnutí si dumlá buď zápěstí nebo peřinu. Ještě bych to zkoušela třeba měsíc a jestli si ho nevezme, tak to vzdej a věř, že to jde i bez něj.Jak píše dnada, máme ho taky jen na hraní, hlavně ten řetízek 🙂

svenka
10. led 2009

pernicka, ja by som tiez nasilu neucila babatko na dudlik, radsej nech si cmula palcek, ako cmulat nejaku gumu 😲 a aj ten palcek ho skor odnaucis, keby si uz velmi zvykol. Resp. ho to sameho prejde, ked uz zacne poriadne vnimat ten uzasny svet naokolo 🙂 - uvidis ako rychlo zabudne na palcek v puse
😉

lilyk
10. led 2009

ja poznam dietatko ktore si tak documlalo palcek ze malo pod nechtikom hnis a museli mu ho vyberat 😢 no ale to neznamena ze kazde dietatko si tak bude cumlat prstek. A tiez poznam pubertacku 14-rocnu co furt cmula palec, ale to je fakt zlozvyk,ona si to vobec neuvedomuje 😅 ...samozrejme ze su to rarity 😉
U nas je dudlik paradna vecicka, ked povieme dudku von, da dudku von a cely den ma na haku, idu mu zubky takze je to super ukludnovak, vonku mi nedycha studeny vzduch a vecer sa s nim v posteli pohra a zaspi do 5 minut 😉 ja som spokojna s dudlikom 😉

sharon2
10. led 2009

ahojky....když se mi narodila první dcerka, byla jsem odpůrce dudlíků, ale od narození si tak strašně cpala obě ruce do pusinky, že se celá drápala, píchala do očiček a samozřejmě plakala. Takže dudlík byl vysvobození. Vzala si ho okamžitě a byl klid. Ve 2 letech jsme ho dali Mikulášovi 🙂

Teď mám 3měs. holčičku. Už v porodnici se dokázala trefit palečkem do pusy a zuřivě sát (a ne hlady!), bohužel si jej tam cpala tak hluboko, že se dávila. Navíc když se nedařilo ten paleček trefit, tak strááášně plakala.
Protože mám 2 neteře, které si cucaly palec, tak jsem okamžitě koupila dudlíky - máme jich asi deset ale akceptuje jen jeden jediný, tan největší /obrovská bambulatá žárovka 😀 / Už v porodnici sestřičky říkaly, že malá patří k mimnkům, která potřebují pořád sát, takže je dudlík lepší varianta než palec.
Myslím, že měly pravdu - obě neteře byl obrovský problém palec odnaučit - zkoušeli jsme všechno - koření, rukavice,i lak proti okusování nehtů. Nepomohlo nic, přešlo ji to až když jí palec 3krát po sobě zhnisal /6let/, muselo se to rozříznout a čistit.
Mladší neteř má dnes 10 let a palec si v noci cumlá doteď.

Samozřejmě, když malá na dudel nemá náladu, tak jej vyplivne a už tam má nacpané obě ruce 😀 Ale palec jako zdroj uklidnění mi fakt přijde horší,než ten dudlík - po usnutí jej vyplivne, u palce to většinou nebývá.

wien
10. led 2009

my sme mali dudku len v pôrodnici a asi dva mesiace ako-tak doma, väčšinou len na zaspávanie a aj to som ho musela chvíľu pridŕžať, aby ho nevystreľoval von. potom som ho menila ( bol kaučukový a vycucaný ) za silikónový, ale nechcel ho, asi bol moc hladký, lebo ho neustále vystreľoval. má ho ešte stále v postieľke, občas sa s ním nad ránom hrá, aby tam búchalo to očko o krúžok a občas ho z nudy ožužláva ako hryzátko, ale inak nič. takisto nevie piť z fľaše, ani z pohárika so sosáčikom, ale snáď sa to časom naučí. občas by sa hodilo, keby dudku chcel, keď je nekľudný, lebo inak slúžim ako dudel ja 😅 to tiež nie je ktovie čo 😝 pozitívum je, že nemusím mať starosti, že sa ho nebudeme neskôr vedieť zbaviť. cucá si celú päsť a zatiaľ som si nevšimla, že by mu z nej ubudlo 😉

eppik.m
11. led 2009

ahojky, my máme dudlíka od narození... brzo se ho naučil sám dávat do pusinky, když usína v postílce má tam dva, a pořád si je prohazuje s kterým usne ten strčí do pusy a ten druhý drží v ruce, sama mu je nenutím když tak si je vezme sám ... zatím mu ho nechávám ale určitě přijde čas kdy ho taky dáme pryč 🤐

helenkasabinka
11. led 2009

ahojte aj my mame dudlik od narodenia dali jej ho dokonca sestricky v porodnici lebo ja som nemala mliecko a tak chceli malinku ukludnit aspon dudlikom.....

eppik.m
11. led 2009

pernicka1985: záleží na tobě jak si ho naučíš ... manžel a tchíně Míšovi pořád cpali dudlik do pusy i když ho plival ven, tak mu ho přidrželi rukou až si zvyknul ... někdo prostě zacpe prckovi pusu hned jak se ozve ...

krista
30. črc 2009

lucie.krajcarova • 1d • Dnes ve 20:27
Náš Martínek má už 3,5 měsíce a doteď nepřišel na chuť dudlíku. Ne že bych dudlíky tolik milovala, ale občas by mi pomohlo, kdybych s ním mohla uklidnit plačící dítě, hlavně na veřejnosti. S dudlíkem si tak maximálně hraje tím, že ho vysoko vyplivuje a tváří se u toho tak, jako bych mu dala něco z popelnice ☹ Máte nějakou radu?

jeudi • 2d • Dnes ve 20:32
hihi mi jsme na tom stejne 😀 a starsiho syna nemuzu dudlika odnaucit 🙂 malej se taky sklebi a davi

aponchie • 2d • Dnes ve 20:33
zkouseli jste z drogerie tu obyc.kvetinku?

beruska2x • 1d • Dnes ve 20:38
my mame Avent, vuuubec nechtel dudaka ale zacal si cucat prst coz jsem nechtela ja..tak nabizet nabizet nabizet a ted si ho bere na spani, ale jak usne tak ho vyplivne a jeste se nikdy nevzbudil ze by ho chtel zpet.. proste fakt jen nez zabere...
jinak ho nezna 😉

lucie.krajcarova • 1d • Dnes ve 20:44
apo a v které drogérce ji prodávají?

jeudi • 2d • Dnes ve 20:48
aventy mame taky ale jsou na prd pro takhle male deti ty kyticky jsou pry do zacatku fakt nejlepsi..tady u nas mame takovou drogerii z roku raz dva tak tam je maj v tech novejsich treba jako je rosman se to tezko shani...taky o tom uvazuju,ale mam docela hodne dite,takze snad ani dudlat nebudem

beruska2x • 1d • Dnes ve 20:50
lucie... mam ho doma upkne novej zabalej.. tu kyticku tak mi do IP posli adresu a venuju ti ho 😉

lienka43 • Dnes ve 20:51
Drogerie Jasmin tam ho maji 😀 my mame avent sme spokojni ale nie kazdemu to vyhovuje 😉

kubaka • 2d • Dnes ve 21:30
Náš ho měl odmalička, ale nejvíc si oblíbil ty poloploché dudlíkyz DM - ne anatomické, ty mu nechutnaly, jen jsou tyto sploštělé, (silikonové a mají několik velikostí) takže ho neměl plnou pusu a rty neměl tak od sebe. Odnaučili jsem ve dvou letech.
Ono asi těžko vnutit dudla, když ho nechce - spíš zkusit několik těch tvarů - možná některého vezme na milost.

jeudi • 2d • Dnes ve 21:45
kubaka ktere myslis poloploche mi mame nuk a avent...a nechce ani jeden..co to je za dudlu ja se na nej kouknu..napis znacku

andy80 • 2d • Dnes ve 21:51
tak pro malou jsme vyzkoušeli všechny druhy a tipy dudlíků, ale prostě bez úspěchu (a to jsem ho zkoušela nutit asi do 8 měsíce, ale nemělo to cenu), mmch mám doma pěknou sbírku asi 20ti dudlíků 😀 fakt nekecám. Naštěstí malá byla celkem klidné dítě, takže to šlo, akorát před spaním (jindy naštěstí ne) si pocumlá paleček a to bude problém to odnaučit. A Jiřík ten měl oblíbený Chicco z té hnědé tvrdé gumy, klasický kulatý.

kubaka • 2d • Dnes ve 22:12
jeudi - už jsem si vzpomněla - psalo se to nějak s apostrofi - M´a M, jsou rakouské, kroužky jsou tvarem do motýlka a mají je výhradně v drogériích DM. Jinde jsem je neviděla. Ale mám pocit, že budou asi podobné jako ten plochý nuk a Avent. Avent mu ale padal z hubičky, pač ta bambulka byla už moc plochá. Tyhle jsou u kořene hodně tenké a pak mají tu bambulky placatější, ale jen tak, že mu držela v pusince. Až moc 😀

někdo sbírá známky, někdo dudlíky 😀 😀 😀 Já je vyžužlané vyhazovala, ale tuším že jich taky tak 30 určitě bylo. Jeden jsem mu schovala do památeční krabičky. 😵

fresie • 1d, 56tt • Dnes ve 22:25
Mám holčičku a taky jí je 3,5 měsíce a dudlík nechce ani náhodou, máme doma snad všechny tvary v silikonovém i kaučukovém (nebo jak se nazývají) provedení a nevezme si ani jeden, taky si přijdu jak sběratelka dudlíků U 😀 Už jsem rezignovala jí je nutit, pač je stejně plive z pusy ven 😀
Zkoušely jsme i tu kytičku, ale ta má docela dlouhý ten dudlík a tím se dávila ☹
Taky nám strkala paleček do pusy, ale povedlo se nám jí to odnaučit a teď už to nedělá.

boobinka • 1d • Dnes ve 22:26
kazdemu mimcu vyhovuje jina znacka dudliku.
Take dudlik odmital, zacal si cucat palecek az ho mel strasne olezly, proto jsem mu porad a porad nabizela cumel az ho nakonec vzal 🙂 ted si dudlik umi dat i sam. a cumlame vsechny znacky, tvary