Jak na další fázi odplenkováni?

lpch
18. led 2019

Syn ma ted 23 mesicu a cca od 20. mesice zvlada chodit pres den na nocnik. Naucil se to celkem rychle, vic jak tyden to urcite netrvalo. Z me strany to nebylo moc planovane, spis se to vyvinulo ze situace - zacal odmitat pliny a oblikani, vetsinou behal jen v tricku. A zde vznikl problem - na nocnik si dojde v pohode jen kdyz je od pasu dolu nahy. Jakmile mu obliknu teplacky, puncosky, tak konec, vse jde do kalhot, ani nema snahu zavolat a vubec mu pak nevadi v tom mokrem obleceni sedet. Nevim, jak s tim pohnout. Nahaty porad behat nemuze, kdyz se pocura, hned ho dam na nicnik, v prubehu dne ho tam i preventivne posazuju (na to uz je ale temer alergicky), pri oblikani vysvetluju, ze neni plinka, ze musi curat do nocniku.. a nic, po x dnech zadne vysledky.. mate nejake tipy, co by mohlo pomoct? Dekuju

dmiska
18. led 2019

@lpch Dát tomu čas... Oni mají proste pocit jako když mají plinku, jakmile nejsou nahati, a pustí to ze zvyku. Chce to nechávat často bez kalhot (v zimě to jde blbě, no) a jinak mít trpělivost a prevlikat. Časem k tomu dojde sám. U nás to taky trvalo...

nupta
18. led 2019

@lpch Syn též plínku odmítal a též se naučil rychle, ale měli jsme výhodu, že bylo léto a sundat si trenýrky bylo snažší než vrstvy oblečení. Pamatuji si, že jsme měli krátké období - cca měsíc, kdy si moc neříkal a trochu nebo i hodně to pustil do kalhot. Neřešila jsem to, nevysazovala ho a časem se to zlepšilo. Teď si sám říká nebo spíš sám běží na nočník. Vydrž, vzdorovité batole si na nočník sedne, až bude chtít samo 😖.

sudylichozrout
18. led 2019

@lpch meli jsme uplne to same u dcerky, ktere byly dva a ctvrt. Pomuze vysvetlovat a porad se ptat, zda nechce jit na nocnicek. Porad rikat, ze NEMA plenku, takze kdyz bude chtit, musi si sundat katata. A chvalit, chvalit a chvalit, kdyz se povede. Trvalo to asi mesic, mozna dva a klaplo to. Ty dva mesice byly plne mokrych kalhot, louzicek po byte a bobku rozpatlanych vsude. Takze hardcore... Budes se muset obrnit 😀 Ted jsou ji dva a pul a je zcela samoobsluzna. Dokonce si i utre pipku, hodi toaletak do nocniku vynda tu misticku a odnese nam ji. S bobkama to same, jen nam rekne, ze ji mame utrit. Vydrz, bude to dobry,

kittyy17
18. led 2019

@lpch nech ho nahatého, a schovej nočník, nauč ho na záchod. To si musí říct 😉

aronek
18. led 2019

@lpch jsem na tom úplně stejně. Maličká nahatá si dojde, ale jak jí oblíknu, počůrá se ani to neřekne. Prostě musíme vydržet 🙂

lindapp88
18. led 2019

Když to tady tak čtu, jako byste psali o mém synovi 😀 Za měsíc mu bude 2,5. Na nočník si sedne vždy po koupání, ale to je nahatý. přes den to drží do poslední chvíle a pak pustí do punčocháčů. Jednou se stalo, že si šel sednout na nočník, vyčural se, ale punčocháče nesundal 😀 a když jsem ho jednou odchytla, že jde na nočník, tak jsem zkusila punčocháče sundat,s vysvětlováním, že se čůrá bez nich, nastala histerická scéna a řev a další hodinu nečural. Nebo si čůrne, řekne, mami, mokrý, ale za chvíli to už nevydrží a pustí do punčocháčů. Je schopnej nečurat třeba 4hodiny. Sem tam se ho zeptam, jestli nechce čurat, ale nechci ho pořád otravovat, aby to nebylo ještě horší. Někdy se ho zeptam, že pujdem na WC, že si tam sám dá prkýnko,tak to si nechá punčochče sundat a vyčurá se. Ale sám si prosě neřekne..

hanih
18. led 2019

@lpch Chce to trpělivost a nenutit ho, aby si nevytvořil blok. Dcera měla plínu do dvou let a sedmi měsíců. Několikrát jsem zkoušela indiánskou metodu, ale když po dvou týdnech bez pleny pořád čůrala a kakala kde ji napadlo, nechala jsem to být a zkoušela zas po pár měsících. Nikdy se mi to nepovedlo. Dcera nakonec sama přišla a řekla, že už plínku nechce a od té doby je bez ní a měla jen pár nehod. Na noc jsme ještě tak týden nebo dva plenku dávali, ale měla ji stejně vždycky suchou, takže jsme je taky odbourali. Musela si k tomu dozrát, což jí teda trošku trvalo, ale pak se to během chvilky naučila.
Určitě bych nenutila na sílu, jestli začíná negativně reagovat na preventivní posazování, tak bych to omezila, abyste si tím ještě neztížili situaci. A asi bych ani nenechávala třeba měsíc nebo i déle bez plen, když na nočník neumí, aby potřebu vykonával kdekoliv. Je to stres jak pro matku, tak pro dítě. Mě stačily vždycky ty dva týdny a byla jsem ráda, když jsem plenku vrátila. A i na dceři bylo vidět, že je víc v klidu. Protože když neměla plenku tak já jsem byla po týdnu nervózní, štvalo mě to neustálé uklízení a že to nejde tak, jak chci, a to se pak projevovalo i na mém chování. Dcera byla nervózní, protože věděla, že to dělá špatně, ale nevěděla, jak to dělat líp, viděla mě, jak jsem z toho frustrovaná a byla nervní taky... Takže než tohle, radši plínku na čas vrátit 🙂

voskovkyapastelky
18. led 2019

u nás to samý, nahatý ok, oblečený ani omylem. Tak jsem s ním trénovala svlékání/oblékání, aby získal větší jistotu a teď už je to o dost lepší 🙂

lindapp88
18. led 2019

U nás je to, že jakmile mu sahnu na punčocháčky, řev a drží si je, abych je nemohla sundat..snad to brzo pochopí a pujde to 🙂

no_title
18. led 2019

pokud u vás není zima, tak bych mu dala na nožky návleky. Takové ty, co se používají na nošení a ponožky. Tak bude mít nahatý jen ten zadek a nožky budou v teple. Mohla by to být taková mezifáze a pak mu třeba časem až si zvykne nepřijde takový problém, když by byl oblečený.

lpch
autor
18. led 2019

Všem mockrát děkuju za odpovědi! Tím, že první krok se podařil rychle, tak jsem obdobný posun čekala i u kroku dalšího a ono nic. Vytrvám tedy s tím, že budu méně hrotit to posazování v průběhu dne a obrním se dávkou trpělivosti. V dnešní době praček a sušiček to už taková potíž naštěstí není 🙂 nakonec jsme se to naučili přece jen všichni, takže i v našem případě to dopadne dobře 🙂

lindapp88
19. led 2019

Já zkoušela dát jen ponožky(teplé) ale bylo to úplně stejný..je to kanec 😀 když se pak vyčurá někde na zem, řeknu mu,kam ses vyčural? on že tam-jako na podlahu a když řeknu a kam se má čurat? tak mi řekne tam,nočnik 😀 všechno ví, chápe, ale nechce se mu. Naštěstí máme všude plovoučky, tak to vždy utřu a je to. Holt musim vytrvat.

nupta
21. led 2019

@lpch Držím palce, některé dny jsem prala a sušila trenky i třikrát denně. Ať žije sušička!