Jak na dekorace na Vánoce s ročním dítětem, když vše bere?😅

makkyv
3. pro 2021

Takže krásný skoro 2. advent maminky, nalejme si sklenku čistého 🍷 a povězte mi, že nejsem jediná, kdo to doma má stejně😅

Moje roční holčička je poklad, ale jako správná ženská musí zkoumat co kde je a pak si to vezme, protože se ji to líbí že🥲😁
Máme už stromeček, ten je v pohodě ani si ho nějak nevšimne, jen tak jednou za den jukne na ozdoby a jde dál, světýlka máme všude tam kam nedosáhne, ale mám obri komodu s televizi a tam jsem si dala max tak plyšového skřítka 😂 tak moc bych si tam chtěla dát třeba svetylka, nebo máme dokonce krásné velké sisky, u nás NE! 😂 Vše co se dostane k televizi okamžitě bere a ničí, šiška už je o pulku mensi, skritek ji nezajímá je plyšový no😁 máte nějaký fígl jak na to?😂 když vidim, jak to mají všichni tak nacancany, já chci taky🥲😭🤣🤣

Krásný večer 🌸

michaela666
3. pro 2021

Mám pověšené světýlka, ty se naučila v 10 měsícich zapínat, takže chodíme dělat "blik" když je venku tma. Vydrží pod nimi ležet a vyvádět radostí. Na dveřích malované obrázky na tvrdém papíře a ty by nutně potřebovala trhat, ale naštěstí na ně nedosáhne. Na komodě adventní svícen a už chybí jen 5 cm, aby na něj dosáhla. V momentě, kdy se postaví na nohy budu v háji. 😃 To je zatím celá naše výzdoba.

Smiř se s tím, že minimálně další 2 roky nebude vánoční výzdoba na koukání, ale místo hraček.

emillyhk
3. pro 2021

@makkyv Synovi je 10m, stromek zatím nemáme. A jedinou dekorací je nahoře na knihovně vánoční hvězda 😄. Letos prostě bez dekorací, už takhle za ním běhám, aby se mi nepřizabil. Ještě hlídat, aby mi neojídal šišky, svíčky, apod. 🙈 Hezké si to uděláme příští rok 😉

klokanka31
3. pro 2021

@makkyv Mojí malou (rok a půl) zajímaly dekorace jen ze začátku, když jsem jí zakazovala na to sahat. Co jsem ji nechala ať si to teda vezme/osahá, tak jí to přestalo zajímat. Jsem zvědavá jak to bude se stromečkem 😊

gracinka7
3. pro 2021

@makkyv já jsem radši nikam nic nedávala. Stačí, že byl denně očesaný stromeček 🙈

radkazenklava
3. pro 2021

@makkyv letos se asi nic dělat nedá, je malička...ale příští rok si to můžeš vynahradit a může zdobit s tebou...syn má 2roky a letos pomáhal...když přijde někdo na návštěvu,tak hrdě ukazuje, kde co je..světýlka, skřítci, lucerničky...atd

aselluska
3. pro 2021

@makkyv u nás se řeklo ne a ví, že se na to nesahá. Má svoje "bezpečný ozdoby" na hraní a ty stačí

malanoha
3. pro 2021

U nas je to to samé🙄 Nemuzeme mit nikde nic, protože 1,5 lety vsechno stahne a ničí... Mam akorat adventní nevec na parapetu u okna, ale i ten musim neustale hlidat. Tak snad příští rok si to vynahradime 👍

makkyv
autor
3. pro 2021

@klokanka31 Naprosto souhlasím, to je tak i u nás😁 ale zrovna třeba ty šišky když ji řeknu můžeš vem si je, tak je můra fakt vezme 😂😂😂 ale jinak u ostatních věcí ji to nezajímá 😁 ono je to asi jak u čeho.. stromek ji zajímal a když jsem řekla Nene to nesmis, tak z 30x uklidu už je to na 1x denně, tak člověk aby se u nich vyznal😂

Jinak všem děkuji, jsou to milacci no😍😂

klokanka31
3. pro 2021

@makkyv To já když řeknu že nesmí, tak se mi hihňá do očí, kouká na mě a ručičkou sahá po tom po čem nemá. Nebo čeká až se otočím a chňapne to. A když jí řeknu že může, tak se usměje, zavrtí hlavou že ne, zvedne hlavu,bradu pěkně nahoru,a jako dáma si odejde.

pipi_puncocha
3. pro 2021

A co teprve, když k tomu máte doma ještě kočky...😂😂 My jsme bez dekorací a chodíme si to užít k babičkám, jinak bych asi musela být nonstop v lihu, abych ten prosinec přežila.

makkyv
autor
3. pro 2021

@klokanka31 To je prďolka😀

@pipi_puncocha No Tvl, o kockach jsem slyšela své, to musí byt masakr na Vánoce 😂😂😂🙏🏻

biciklissie
4. pro 2021

To je takový problematický věk kolem toho roku, že buď děti ještě nechápou, že to nesmí nebo naopak zkouší hranice a pořád na to sahají a berou to. Takže to fakt byl jediný rok, kdy jsem toho měla minimálně. Buď vůbec nebo tam, kde nedosáhla. Ten další už to ale bylo ok, prostě jsme si vysvětlily, co může a co ne.

katule1990
4. pro 2021

@pipi_puncocha Přesně tak 😀. My máme taky dvě kočky a roční dítě k tomu. Dekorace (ale třeba i kytky) mám jen tam, kde na to nedosáhou, různě na skříňkách. Na stromek jsem zvědavá, ozdoby nedávám už co máme kočky, protože to byl věčně stromek převrácenej, dávám jen světýlka, tak jsem zvědavá, jak to půjde letos 😀.

95newmommy2020
4. pro 2021

Loni bylo malymu 10 měsíců. Hele nešlo mít ani stromek, on byl jak kočka. 😁 Letos je mu 22 měsíců a o moc lepší to není, akorát už nezere větve. Ale rozhoupava koule, na všech stromkach v OC 😁

cerren
4. pro 2021

@makkyv U nás je to podobne...
Včera mi 15 měsícni dcerka stáhla ze stolu běhoun i s adventním svícnem, ještěže nehořel, předevčírem zlikvidovala betlem, Josef už je bez hlavy, takže všechny dekorace šly na parapety oken, kde to je furt v ohrožení, protože ji nedělá problém dát si tam zidličku a vylizt na ni a rucickou smatrat... Desim se, co bude provádět se stromečkem. A já se tak na tu vánoční výzdobu těšila....☹

veruuu_kubesovic
4. pro 2021

já teda do 2let jak u starší dcery, pak i u syna žádné dekorace doma na konferenčním stole, či na jídelním stolu neměla, ne že by se mi žádné nelíbily, ale prostě mě nebavilo hledat adventní věnec u hraček, svíčky plně jinde...zapálené je ještě víc přitahovali...
@95newmommy2020 včera jsme se byli podívat na náš stromek co máme nazdobený ve městě, no 3,5letého syna nejvíc bavilo rozhoupat veškeré ozdoby co měl v dosahu 😀 😀 😀
@makkyv vím, že někdo dával stromeček do takové té ohrádky dřevěné, kde si občas ten prcek hrál...nemáš doma něco takového?

krisstina93
4. pro 2021

My máme světýlka kolem oken, tam nedosáhne. Dekorace co se daji rozbít mám vysoko, to co je plyšové, dřevěné apod nechám klidně v dosahu, si to prozkoumá. Nejhorší je u nás ten stromek, syn ho ocesava, loni sundaval koule a hrál s ní hokej, takže ty hezké ozdoby musím mit jen v horní části :D