Jak naučit dítě chodit na nočník?

lindapp88
5. únor 2018

Zdravím, maminky. Chtěla bych se zeptat na rady a tipy, jak naučit dítě na nočník? Malému je rok a půl. Když mu byl rok, zkoušela jsem ho na nočník posazovat. Vždycky, když jsem ho tam dala, vyčural se a někdy i vykadil. Ale pak najednou stopka a nic. Když mu sundam plenku, sedne si tam, ale v mžiku vstane a jde pryč. Přes den si na něj sám několikrát sedne (oblečený) a mam pocit, že se i vyčurá, protože nehnutě sedí a jen koulí očima 🙂 Násilím ho tam nedržim, to si myslím, že je horší. Poradíte? Děkuju za rady 🙂

gopina
5. únor 2018

Syn dělá naprosto to samé:D, tak topuju a s dovolením se připíchnu s dotazem 🙂

brokovich
5. únor 2018

Dejte mu čas. Náš synek dělal v tomto věku to samé. Potřebuje na to dozrát. Synkovi bude 2 a půl roku a na nočník ho posílám, vždy se vyčůrá. Ráno ho posílám kakat a vykaká se. K tomu, aby si říkal sám, dozraje. Prostě každé dítko má své tempo. A jde u nás vše s klidem, bez nějakých scén apod. Držím palce. 😉

elinka90
5. únor 2018

Chcete to čas. Dcera začala chodit sma od sebe ve 25 měsících. A řiká si sama. Vůbec jí neupozorňuji

lindapp88
autor
5. únor 2018

Myslím si to stejné, že to prostě přijde samo. On ví, co se do nočníku dělá,ale holt teď se mu nechce a kor na povel 🙂 Nenutim ho. Řeknu mu třeba, ať si tam sedne, to si sedne, ale to je všechno. Děkuju a docela mě utěšilo, že to má někdo stejný 😉

hankaros
5. únor 2018

Do roku a pul byl nocnik temer sproste slovo. Pak najednou znicehonic si zacala rikat na malou. Chvili jsem v nervozite z nehod mela tendenci se furt ptat jestli nechce a to se sekla. Tak to nechavam na ni, curani bez nehod vzdy, to druhe zatim ne. Na ven a na noc plenku. Do skoly s plinkou nepujde, nechavam to konovi a za kazdy nocnikovy uspech chvalim.

rajecka
5. únor 2018

Jednoduše, sundat plínu a vydržet 🙂 Ale pokud je na to zralý, mně se to u obou dcer podařilo až ve 2,5 letech.

mia255
5. únor 2018

Dcerka si začala sama od sebe říkat ve 22 měsících 🙂 ze dne na den je přes den bez plinek. On k tomu časem dospěje, neboj 🙂 známá třeba dávala dítě na nočník od nějakých 9-10 měsíců co 5 minut. Byla vyloženě otrok co sledovala hodinky, aby to stihla... Dítě si neříká doteď, jsou mu dva roky...

janablizka
5. únor 2018

Moje vnučka má také rok a půl a na nočník nechce.U svého syna jsem to dělala tak že jsem do nočníčku nalila trochu teplé vody a on se pak vyčural..A v létě jsem ho nechala v počuraných punčocháčích aby věděl že se to do kalhotek nesmí.Pak začal chodit na nočník.Ale také to trvalo chce to čas a trpělivost.

natysnovec
5. únor 2018

Me nase dcerka chodila minule leto na nocnik(2 roky)uplne skvele a potom jako kdyz utne na podzim a mala to bojkotovala...ani si nesedla takze opet jsme byly na plenkach.Nechala sem ji byt uplne a ted je leden a krasne chodi na nocnik a plenky davame jen na noc.

kata267
5. únor 2018

Male je rok a pul a na nocnik se vycurala jestli moc tak 2x...reknu pujdem na nocnik, ona rekne NE zdrhne a tim.je vystarano 😀 zatim neresim, necham to na leto az bude teplo tak nebude vadit pokud bude litat bez plen a pripadne se pocura

larunnka
5. únor 2018

Malýmu je 20 měsíců a už si řekne sám, plinku máme už jen na spinkání a teď v zimě na procházku. Začala jsem ho dávat a prvně se mu to nelíbilo. Přidržela jsem ho a když se něco povedlo tleskali jsme a to se mu zalíbilo.

vanea
5. únor 2018

holky já mám teda prtě, ale řešila to nedávno kamarádka :D prý se nakonec na nočník vyprdli a koupili rovnou schůdky a nějaké sedátko na záchod, tam mu to prý přijde děsně důležité, protože tam chodí i maminka s tatínkem:D a trůní klidně i 20 minut, aby se dobral výsledku =) ale nevím, zda by to pomohlo no:D

kata267
5. únor 2018

@vanea nad tim taky uvazuju, ze mi aspon nezdrhne

vanea
5. únor 2018

@kata267 to + odpadne mytí nočníku:D já to mám jako nouzovku, když se nepodaří nočník no...ale malý má 5m, takže to mně čeká až za dlouho=) držím palec ať se zadaří!

dc2015
5. únor 2018

Omlouvám se, nečetla jsem celou diskuzi. Jen úvodní příspěvek. Já radím vyčkat. Zkusit vždycky 2, 3 dny a když to nejde, dát tomu čas. Syn se chytl až ve dvou letech a měsíci. Plínku má stále na spaní a na ven. Ale jinak už si sám řekne... a pomohlo prostě jen čekat, až k tomu dojde sám. Vím, že u druhého nočník dřív jak v roce a půl nevytáhnu... jen mě to nervovalo. Hodně nočníkových zdarů!

lindapp88
autor
5. únor 2018

Prkénko na velký záchod jsme zkusila, jen jednou teda, ale bez úspěchu. Tak nějak jsme ho tam posadila, jen se kouknul mezi nožičky a hned chtěla pryč. Ale ještě to párkrát zkusím. Třeba tohle bude lepší. Ale přesně jak tady všechny píšete. Nic násilím a taky si myslím, že k tomu dojde sám, že si začne říkat. Každopádně děkuji za názory 🙂

nugetka20
12. bře 2018

Asi blbá otázka - ale jak u toho záchodového udělátka poznáte, že akce "proběhla zdárně" ? 🙂 my máme záchod s velkou vodní nádrží, takže pokud by se syn vyčural, tak to prostě nepoznám .... (blbej dotaz, ale nedalo mi to, pardon)

lindapp88
autor
23. dub 2018

Neudělal do záchodu nic, protože si tam ani pořádně nesednul 😀 Přinese si tam to své prkénko, ale tim to hasne .

terezapetrova
23. dub 2018

@nugetka20 sedím většinou pred nim a koukam jestli cura