Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak naučit dítě zvládat v necelých třech letech vztek?

weweruschka
15. pro 2013

Mám takový dotaz mám doma skoro 3 letého chlapečka a občas se u něj projeví značný vztek bud, že mu něco nejde, nebo že nemůže jíst celý den kokinka atd. však to znáte🙂 Jde mi o to, že časem nás bude o jednoho víc a já nechci, aby si svůj vztek vybíjel později na miminku, tak jako si ho teď občas vybíjí na kocourovi a na hračkách, na mě naštěstí ne, ale i tak všechny známe co to je sourozenecká žárlivost apod. A tak se ptám má některá z Vás typ jak naučit dítě zvládat a kontrolovat své nagativní emoce?

anetka1701
15. pro 2013

já se snažím odvést pozornost... dělat něco jiného, aby na to, co jí nejde nebo jí vadí zapomněla - chceš bombon, ale už jsi měla jeden před chvílí? tak pojď, uklidíme tady v pokojíku a když ti to půjde, za odměnu ti ho dám. Nejde ti otevřít krabička? tak jí řekneme básničku, třeba se to srovná... Padá ti komín z kostek? tak je spočítáme... Ale je fakt, že mám celkem pohodové dítě a nebývá vyloženě vzteklá...

dadushe
16. pro 2013

Moc se mu od toho pomoc nedá, je to naprosto přirozená součást dozrávání. Za mě jedině můžeš usměrňovat pomocí důslednosti a vysvětlování a tím ho povedeš k tomu, jak se dá řešit vztek jinak a rozumovému uchopení situace 😉 Nemyslím si, že později bude čím dál tím víc mlátit kolem do všeho po ruce, naopak naučí se to kontrolovat a zvládat, bude umět ty emoce zpracovat, alespoň tak to většinou bývá (i když pokud je někdo cholerik, rozšlape si mobil klidně i v dospělosti 😀 😀 😀 )

lenkalenulka
16. pro 2013

Porad dokola vysvetlovat a byt sama vklidu... je to boj ale da se to, a zase na druhou stranu mit hranice ktere musi i on znat... proste odcamcat pocamcat🙂 🙂 stat si za tim co mu reknete a nemenit to... je to tezke, drzim vam pesti a preji pevne nervy... moje mala mela takove obdobi od dvou a pul do tri let ae spis ne vztekle ale takove ze delala opak toho co jsem chtela, nastesti jen pulrok🙂 🙂 a ted spis zacne knucet jak ji neco nejde, to je jedine co nemam rada..

sarka_gajdosova
16. pro 2013

@weweruschka chápu, že vztekání dětí je pro nás nepříjemné, ale je to normální. Zkrátka někdy je zapotřebí dítě nechat pořádně vyvztekat - třeba pořídit boxovacího panáka, dát mu papír na zmačkání a roztrhání - najít vhodné příležitosti jak ten vztek odventilovat. Odváděním pozornost potlačujeme dětské emoce a neučíme dítě s nimi pracovat.

Ohledně obav s příchodem sourozence Ti může být inspirací tento článek: http://www.laskaverodicovstvi.cz/prichodsouroze...

Víc o emocích naších dětí se můžeš dozvědět v těchto článcích http://www.laskaverodicovstvi.cz/blog Emoce a jejich energie a Emoce ovlivňují chování.

katyxq
16. pro 2013

můžeš se kouknout i do Wiki Modrý koník - https://www.modrykonik.cz/obdobi-vzdoru

uztotakbude
17. pro 2013

Období vzdoru. To přejde.

Sem začni psát odpověď...

Odešli