Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak naučit na záchod?

misamisamar
2. pro 2020

Dobrý den, maminky nemáte někdo radu jak skoro tříletáka naučit kadit na záchod? Vyčůrat se dojde sám a moc dobře ví kdy se mu chce kadit ale na záchod ho prostě nedostanu. Nechci ho tam dávat násilím aby se pak nesekl úplně. Nemáte někdo radu prosím 🙂

jakreb
2. pro 2020

@misamisamar No len počkať kedy bude pripravený on. Btw.kam kaka? Mu dáš plienku?

mamikry
2. pro 2020

@misamisamar Ja cihala, kdyz se nekam zasil, ze dela bobek do trenek, a treba i s bobkem jsem ho posadila na nocnik. Ale bez stresu a v klidu, zadne hubovani. Do 14 dnu max. chodil na nocnik.

misamisamar
autor
2. pro 2020

@jakreb přijde a řekne si že chce plinku na bobek, takže si moc dobře uvědomuje že bude kadit ale na záchod ani na nočník si nesedne

zelenaesmolda
3. pro 2020

@misamisamar
my mame zase problem,ze dcera chodila normalne na nocnik,nerekla si ale vykakala a vycurala se a najednou zasek a nic,vidi nocnik a je hystericka.Co s tim?

daisymaminka
3. pro 2020

@misamisamar Dcera 2,5 roku totéž. Je velmi rozumná, od roku a půl zavolá "čůrám" a valí na nočník. Od 2 let krásně i na velkej záchod. Ale kakání do plíny. Řekne "musím kakat, musím do plíny" a valí do ložnice k přebalováku s plínkama. Nočník ani wc vůbec. Tak strašně pláče, že to nejde ji tam držet. Ani ji nechci způsobit blok. Vždy se jen zeptám, jestli to nechce zkusit jinak. Ale ne. A ona kaká ve stoje, skoro ani nedřepne, tak jsem zvědavá, kdy a jak jednou začne na nočník nebo wc.

misamisamar
autor
3. pro 2020

@daisymaminka máme to stejně moc dobře ví kdy to na něj de ale na záchod ani na nočník ho nedostanu a držet s pláčem ho tam nechci. Teď máme dohodu, udělá bobek do pliny odevzdá auto - udělá bobek na záchod dostane zpátky dvě a někdy kdyz to auto potřebuje jde a udělá bobek na záchod takže opravdu nevím kde je chyba

rencinka87
3. pro 2020

@misamisamar u nas to taky trvalo - malej zacal chodit na zachod skoro presne ve dvou letech, mel par nehod hned zezacatku, ale okamzite se odplinkoval i pres noc, jediny problem byl s kakanim. Nakonec jsme to vyresili tak, ze jsme rekli, ze tohle jsou posledni plinky, ze dalsi uz se kupovat nebudou, souhlasil s tim, ze pak uz pujde na zachod. Parkrat jsem to zkousela driv, ale byly z toho akorat hysteraky. Sam si chodil kontrolovat, kolik mu plinek zbyva. Posledni plina nam vysla akorat na dovolenou k manzelovym rodicum. Upozornila jsem, ze mu davam uplne posledni plinku, ze priste uz bude muset kakat na nocnik/zachod. Cekala jsem, co bude, druhy den prisel, ze se mu chce kakat, prinesl si nocnik, sedl a hotovo 😂
Takze treba to zkuste takhle, aby mel cas se pripravit na to, ze uz plinka nebude a mel pocit, ze si to rozhodl v podstate sam...
V kazdem pripade nelamat pres koleno. Do skoly s plinkou nepujde.

daisymaminka
3. pro 2020

@misamisamar Já myslela, že vůbec nekaka na WC. No tak to je ale super, že aspoň někdy. 🙂 To u nás nikdy. Ani s motivací lízátka, bonbónu, prostě pláče a je opravdu nešťastná. ☹
@rencinka87 Taky jsem upozorňovala a nic. Jenže já mám strach, že to bude zadržovat a pak to nepůjde. Dcera už 2x takto problémy měla. Na jaře a na podzim. ☹
Bohužel jsem i četla, že to tak někteří mají i ve školce, že na velkou tam nejdou, až doma do pliny. Tak to jsem zvědavá, vzhledem k tomu, že by měla jít do školky v září. ☹

krasna_neznama86
3. pro 2020

@misamisamar synovi je 3,5 a čůrání v pohodě, bobek ne, on chodí i jednou za 4 dny... Od Dr máme forlax, zatím nedávám... Před bobkem.si řekne o plinu... Jsem bezradná, Dr i psycholog řekli, ať ho nechám, že se to.srovna samo...