Jak naučit na záchod?

misamisamar
2. pro 2020

Dobrý den, maminky nemáte někdo radu jak skoro tříletáka naučit kadit na záchod? Vyčůrat se dojde sám a moc dobře ví kdy se mu chce kadit ale na záchod ho prostě nedostanu. Nechci ho tam dávat násilím aby se pak nesekl úplně. Nemáte někdo radu prosím 🙂

jakreb
2. pro 2020

@misamisamar No len počkať kedy bude pripravený on. Btw.kam kaka? Mu dáš plienku?

mamikry
2. pro 2020

@misamisamar Ja cihala, kdyz se nekam zasil, ze dela bobek do trenek, a treba i s bobkem jsem ho posadila na nocnik. Ale bez stresu a v klidu, zadne hubovani. Do 14 dnu max. chodil na nocnik.

misamisamar
autor
2. pro 2020

@jakreb přijde a řekne si že chce plinku na bobek, takže si moc dobře uvědomuje že bude kadit ale na záchod ani na nočník si nesedne

zelenaesmolda
3. pro 2020

@misamisamar
my mame zase problem,ze dcera chodila normalne na nocnik,nerekla si ale vykakala a vycurala se a najednou zasek a nic,vidi nocnik a je hystericka.Co s tim?

daisymaminka
3. pro 2020

@misamisamar Dcera 2,5 roku totéž. Je velmi rozumná, od roku a půl zavolá "čůrám" a valí na nočník. Od 2 let krásně i na velkej záchod. Ale kakání do plíny. Řekne "musím kakat, musím do plíny" a valí do ložnice k přebalováku s plínkama. Nočník ani wc vůbec. Tak strašně pláče, že to nejde ji tam držet. Ani ji nechci způsobit blok. Vždy se jen zeptám, jestli to nechce zkusit jinak. Ale ne. A ona kaká ve stoje, skoro ani nedřepne, tak jsem zvědavá, kdy a jak jednou začne na nočník nebo wc.

misamisamar
autor
3. pro 2020

@daisymaminka máme to stejně moc dobře ví kdy to na něj de ale na záchod ani na nočník ho nedostanu a držet s pláčem ho tam nechci. Teď máme dohodu, udělá bobek do pliny odevzdá auto - udělá bobek na záchod dostane zpátky dvě a někdy kdyz to auto potřebuje jde a udělá bobek na záchod takže opravdu nevím kde je chyba

rencinka87
3. pro 2020

@misamisamar u nas to taky trvalo - malej zacal chodit na zachod skoro presne ve dvou letech, mel par nehod hned zezacatku, ale okamzite se odplinkoval i pres noc, jediny problem byl s kakanim. Nakonec jsme to vyresili tak, ze jsme rekli, ze tohle jsou posledni plinky, ze dalsi uz se kupovat nebudou, souhlasil s tim, ze pak uz pujde na zachod. Parkrat jsem to zkousela driv, ale byly z toho akorat hysteraky. Sam si chodil kontrolovat, kolik mu plinek zbyva. Posledni plina nam vysla akorat na dovolenou k manzelovym rodicum. Upozornila jsem, ze mu davam uplne posledni plinku, ze priste uz bude muset kakat na nocnik/zachod. Cekala jsem, co bude, druhy den prisel, ze se mu chce kakat, prinesl si nocnik, sedl a hotovo 😂
Takze treba to zkuste takhle, aby mel cas se pripravit na to, ze uz plinka nebude a mel pocit, ze si to rozhodl v podstate sam...
V kazdem pripade nelamat pres koleno. Do skoly s plinkou nepujde.

daisymaminka
3. pro 2020

@misamisamar Já myslela, že vůbec nekaka na WC. No tak to je ale super, že aspoň někdy. 🙂 To u nás nikdy. Ani s motivací lízátka, bonbónu, prostě pláče a je opravdu nešťastná. ☹
@rencinka87 Taky jsem upozorňovala a nic. Jenže já mám strach, že to bude zadržovat a pak to nepůjde. Dcera už 2x takto problémy měla. Na jaře a na podzim. ☹
Bohužel jsem i četla, že to tak někteří mají i ve školce, že na velkou tam nejdou, až doma do pliny. Tak to jsem zvědavá, vzhledem k tomu, že by měla jít do školky v září. ☹

krasna_neznama86
3. pro 2020

@misamisamar synovi je 3,5 a čůrání v pohodě, bobek ne, on chodí i jednou za 4 dny... Od Dr máme forlax, zatím nedávám... Před bobkem.si řekne o plinu... Jsem bezradná, Dr i psycholog řekli, ať ho nechám, že se to.srovna samo...