Jak odbourat pití z lahve ve 2,5 letech?

daisyveronica
13. zář 2016

Zdravím ;) Maminky, prosím poraďte. Dcera 2, 5 roku stále vyžaduje lahev. Ráno a večer. Jakmile jí mléko dám do hrníčku, tak je konec a nepije. Zkoušela jsem jí dávat i pevné brčko, aby ji pití z hrníčku nějak bavilo, ale absolutně ji to nezajímá. Ptala jsem se i doktorky a v lékárně, kde mi bylo řečeno, ať to nelámu přes koleno, ale ono je to takové divné, když normálně pije vodu nebo šťávu ze skleničky a jen to mléko mi odmítá a jinak, než z lahve, ho nevypije. Pokud jste na tom byla některá stejně, jak jste to řešily ? Díky za rady. ( Rýpavé komenty, prosím, vynechat. )

daisyveronica
autor
13. zář 2016

Jejda, omlouvám se za překlep v nadpisu 😅

zmrzlinka
13. zář 2016

Nas malej mel lahev na mliko do 3,5 let a vsechno ostatní pil taky normalne ze sklenice 🙂

japona
13. zář 2016

@daisyveronica Neresila bych to. Kamarádky syn má lahvičku na noc ještě ve 4,5 letech🙂. Má večerní rituál lahvičku s nutrilonem a pohádku, pak vyčistit zuby, dle potreby vycurat a do postele spát..

hojda
13. zář 2016

Má to jako rituál, bere to jako příjemnou chvilku (mlíčko + lahvička). Pokud si ho nevyžádá, tak bych jí lahvičku nedávala. U obou dětí jsme lahvičku o prázdninách "zapomněli" u babičky. Švagrová to zase řešila, tak že jí nešikovná babička "rozbila" při mytí. Ale je pravda, že od té doby, co zmizela lahvička už mléko tolik pít nechtěly.

andryyysssek
13. zář 2016

Ahoj,můj brácha taky pil mléko z kojenecké láhve nějak do 4-5let 😀

kolibricek36
13. zář 2016

@daisyveronica a co takhle takové ty hrníčky, aby neviděla co tam je - nebo zkusit jí to držet, aby se napila - nebo, ještě zkusit motivovat příkladem, já to dělám, zkus to taky - nebo mlíko pění když do něho foukáš slámkou, možná jí ukázat i takou zábavu 😀 😀 😀

achjonetusim
13. zář 2016

"Takové divné" - vždyť on nic nejde, ne? Moje dcera snídá v šesti letech mixovanej banán s mlíkem (obměňuju různý druhy) a kaší z lahve s ustříhnutou savičkou. A je úplně normální 😉 Takže moje odpověď zní neřešila bych.

plachetnicka
13. zář 2016

Moje starší dcera měla mléko z lahve do 3,5let, po týdnu ve školce přišla s tím, že je velká a lahvičku nechce 🙂 Mladší dcera si od 2let se savičkou jen hrála, tak jsem jí přestala lahev dávat. Každé dítě je originál a neřešila bych to. Kamarádky kluk pil večer před spaním z lahve do 4,5let a pak také řekl, že už je velký a nepotřebuje lahvičku.

daisyveronica
autor
13. zář 2016

Holky, díky za uklidnění. Strašně jsem se bála, že tady dostanu "nakládačku" 🙂 Nechám tomu teda volnej průběh. Zkoušíme na ni různé fígle, ale holt potřebuje ještě cucat z lahve. V únoru jí budou 3 roky a od září 2017 pošupajdí do školky, tak snad do té doby to odbouráme úplně. Člověk prostě někdy potřebuje číst nebo slyšet zkušenosti jiných, aby si nepřipadal, že je úplně out 😀

izz76
13. zář 2016

@daisyveronica Nepřipadá mi to divné v tomto věku,moje dvouletá se zase ještě ráno a večer nakojí 😀 Vždyť i my dospělí máme všelijaké zlozvyky a rituály 😉

fifina86
13. zář 2016

Mě to u naší dvouletačky divné přišlo, vysvětlila jsem jí, že je velká holka a lahev už nikdy nedala.

budilinka
13. zář 2016

@daisyveronica Nečetla jsem předchozí příspěvky.... Moje dcerka (téměř 27 měs.) stále pije UM z lahve a vůbec to neřeším... z hrnečku by mi nikdy ani tolik mléka (210 ml) nevypila. A jsem ráda, že aspoň mlíko vezme na milost, byť z lahve, protože není bůhvíjaký jedlík. Takže být Tebou jsem v klidu 🙂

ivular
13. zář 2016

Syn vyžaduje láhev nebo aspoň brčko ještě ve svých 5,5 letech. On tedy je schopen napít se i normálně z hrnku, nicméně u něj je to o psychice - nesnáší změny, vše se musí dělat tak, jak se dělalo vždy 😖

michaelasamik
17. pro 2021

@daisyveronica můžu se zeptat, kdy došlo ke změně a malá začala pít z hrnečku, řeším stejný problém, děkuji

felixfelicis
17. pro 2021

Nechala bych to být, já taky potrebuju pít kafe z hrnku určitého tvaru a jinak to prostě není ono🙂 Tak ona potřebuje láhev. No stress 🙂