Jak odnaučím 18 měsíční dcerku od flašky?

jaja.m
4. zář 2013

Dceři je 18 měsíců a od narození je na UM,takže na flašce.Od půl roka jsme zkoušeli dávat různé hrníčky,kapající,nekapající všechny odmítá i teď.Chce jen flašku.Včera jsem koupila první hrneček od aventu protože chce pít ze skleničky.Včera z něho i pila,ale dnes už opět odmítá a chce tu svou flašku.Ptám se jak jí odnaučit.Mám flašku rázně sebrat a nabízet pouze ten hrníček?A co když nebude chtít celý den pít?Přece nebude furt na flašce...Děkuji za rady

evulka25
4. zář 2013

a co zkusit brčo do skleničky? Většinou to zabírá jako přechod z flašky na hrneček 🙂

marketnieuw
4. zář 2013

kdyz chce pit ze sklenicky, tak bych ji davala pit ze sklenicky - uz je na to dost velka...
moje deti taky zacinaly u normalnich sklenicek a hrnicku a ty ucici naprosto odmitaly (vcetne brcek) ...
casem je teda vzaly na milost (coz je samozrejme vyhoda napr. pri cestovani atd.) - jinak do ty doby jsem i ven brala flasku s vodou a plastovej hrnicek 😅

kaczka85
4. zář 2013

nam se osvedčil hrníček od babylove z dm, takovy se širokou savičkou, na tom se naučila, pak pila už i z různých typů... doporučuji mít několik různých hrnečků s různými pítky, mít to doma tak nějak "rozestavěné" a ona si během dne bude pít z různých, bude jí to lákat, že je to něco nového..🙂

blahova_andrea
4. zář 2013

mě syn odmítal také všechny možné hrníčky. pomohlo brčko, pití rovnou ze skleničky nebo hrnku, samozřejmě s naší asistencí a ideální pro něj i pro nás se staly flašky od minerálek nebo dětských pitíček, kde je savička s ventilkem. mlíčko ale stále vyžaduje jedině z mimi flašky ☹

zamilovanadonej
4. zář 2013

A co že chce flašku? Je malinká. Jak dítěti sebereme flašku končí jedna etapa dětství...můj syn měl láhev na mléko do čtyř let, pil z ní "k snídani" a na spánek mléko nebo kakao...doma bych láhev nechala, a pokud půjdete ven tak pít třeba z té skleničky nebo klasické lahve... 😉

blannie
4. zář 2013

Ahoj, moje malá je na um od narození, takže lahev a ona jsou jako jedna duše. Přes den už dávám jen skleničky a různé hrníčky, i když z nich skoro nic nevypije, před pár dny jsem koupila avent s brčkem a už z toho začíná pít hezky, vypije takhle cca 50-150ml denně, lahev dávám na mléko ráno, před odpoledním spánkem a večer před spaním s teplou vodou kvůli zoubkům. Takže z lahve vypije cca 600ml, někdy víc. Takhle mi to zatím vyhovuje, protože lahev má spojenou už jen se spánkem. Plánuju to takhle nechat, dokud to tak bude vyžadovat. 3x denně těch 5 minut sání ji v ničem neohrožuje a ona aspoň něco vypije, i když nárazově. Takže bych se pokusila přes den nabízet vše jen ne lahev a lahev bych nechala jen na "intimní" chvíle. Taky nám hodně pomohlo ťukání s tím, že se po každém přiťuknutí napijeme nebo pití ze stejné skleničky, protože chce to, co ostatní. Taky dělám hodně polévky. Věřím, do pěti let lahev mít snad nebude 😀

mafeska
4. zář 2013

dobrá otázka, jen by mě zajímalo jak dítko naučit pít brčkem, mně se to totiž nedaří, brčko mi sebere a uteče.

andy80
4. zář 2013

Já jsem dala oběma dětem hrnečky s měkkým pítkem na učení už kolem šestého měsíce, aby nebyly závislé na flašce. Kolem roku jsem měkké pítko vyměnila za tvrdé a v roce a půl pily z brčka. Zkus tento hrneček s brčkem: http://www.zbozi.cz/vyrobek/avent-hrnecek-s-brc...

lenicka07
4. zář 2013

Přesně jak kdybys psala o naší holce, pod každou větu bych se mohla taky podepsat 🙂 akorát že ta naše je o dva měsíce starší. Měkká pítka mi rozhlodala, tvrdá odmítá úplně, z hrnečku od Aventu byla první den nadšená, druhý den ho nechtěla ani vidět a prostě se nenapije z ničeho jiného než z flašky. Ze skleničky by se třeba i napila, ale zakuckává se a je celá zlitá a vypije toho jen maličko. Takže občas zkusím a nakonec rezignuju zase na flašku. I se dost často stává, že když si s tou flaškou nemůže lehnout, tak radši nepije. A vlastně nevím proč bych to měla hrotit. Nijak mi to nevadí, a až bude mít víc rozumu, třeba jí to vysvětlím 🙂 třeba to bude jako s chozením a dalšími věcmi. Prostě nejdřív nic nic a najednou to umí. Madam si prostě počká až to zvládne rovnou dokonale a pak to teprve začne dělat 😀

limpopocz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veronikaka
5. zář 2013

Já bych ji flašku nechala. Moje malá má 3 roky a je stále na flašce. Podle mě, když ji flašku vezmete, tak přestane pít mlíčko ...

joa.n
5. zář 2013

Moje zkušenost mi říká, abych poradila - ještě je čas od flašky odpoutávat.. ale nejpozději než půjde do školky odebrat 😅 .
Mám 4 letou, která pije mlíčko (Nestlé) zásadně a jen z flašky - odmítá cokoli, pítka, hrníčky a klasický hrneček..
prostě když nemá mlíčko z flašky, tak ho raději nevypije..
a protože je fakt dost hubená, jsem za to UM ráda, takže jí to ještě nějakou dobu nechám..
i když vím, že je to ostuda!! 😔

baris
5. zář 2013

Milé maminky, nezlob te se, že to píši takto, ale občas mi to připadá, že chcete, aby vaše dítě zbavilo plínek nejpozději do 9 měsíce (pokud ne, tak píšete zdrcující otázky, kde je chyba 😖 ), že má rok a ještě nemluví plynule, nepostaví hrad z kostek o 3 patrecha 8 ložnicích ...

Jsou to děti 😀 😀 😀 Užijte si to. Moje mladší dcera stále pije ráno a večer bebu z flašky. Občas má tendenci si tam dát i čaj (když je unavená, nemocná .... A co? Tak pije z flašky s cumlem. Jinak pije normálně ze skleničky.

Každé dítě je jiné. Já měla doma všechny ty "učící hrnečky" a akorát mi zabírají místo v poličce, protože jsou mi na 😝 Ani jedna z nich nepila.

Dejte tomu čas, no tak pije z flašky s cumlem. Časem na to příjde sama a bude pít z normálního hrníčku.

hrusti
5. zář 2013

Zkusila bych nějaký hrníček(lahvičku) na čaj s měkkým pítkem a pak postupně přešla na tvrdší pítko nebo brčko. Dcera mi taky nechtěla pít z učicích hrnečků. První, ze kterého začala pít, byl od Nuku s měkkým pítkem a 2 ušima na držení, od 6-ti měsíců.
Potom plynně přešla na lahvičku od Aventu s brčkem a pak už normálně pila ze všeho možného. Jinak flašku na mléko bych ji rano/večer klidně nechala 😉

mimys
5. zář 2013

Nepospíchejte, dítě si řekne samo, kdy chce přestat. Po roce už bude většinu pít z hrnečku, protože se bude opičit po dospělácích, lahev bude mít na uklidňovačku před spánkem. Když to budete hrotit, budete nervní vy i dítě a ničemu to neprospěje. Pokud chce sát, at´ saje... je to ještě mrňousek. Mám tři děti a každé bylo jiné. Nicméně mám zkušenost, že když se něco nutí "přez zuby" trvá pak vše ještě déle, než když k tomu samo dítě dospěje. Dítě k tomu samo dojde, bez nervů, slziček a rozlitého mléka. Užívejte si, že máte mrňouska, na lahvičku se za chvilku ani nepodívá a vy na to budete jen vzpomínat, jak to bylo roztomilé... už se to pak nevrátí...
Do lahve dávejte jen mléko. Ostatní tekutiny hrneček, brčko a všeliké vymoženosti.... ale sání ještě mrnouskovi neberte... ještě to potřebuje. Mléko nikomu zuby nezkazilo....