Jak odnaučím 30ti měsíční dítě spát bez plíny?

popelka213
10. lis 2012

Ahoj,můžete mi poradit jak odnaučit 30ti měsíční dítě spát bez plíny?já už zkoušela snad všechno,před spaním chodí na nočník a když má plýnu tak se během spaní odpoledne nepočůrá skoro nikdy,ale když plínu nemá tak se vždy počůrá a hodněkrát i pokaká:(

ruda
10. lis 2012

taky s tím bojujeme, během dle v pohodě, na spaní ji ještě má, zatím to nechávám,ale taky bych se jí už ráda zbavila...budu ráda za radu, ale myslím, že k tomu dítě dospěje samo, každé v jiném věku, stejně jako k chůzi, mluvě...

maruja
10. lis 2012

tak na to mají děti do 5 let čas, naše se přestala v noci počurávat,těsně před 4 rokem

blizennec
10. lis 2012

Od minulých vánoc u nás malej byl malej naprosto bez plínek přes den a ty noci mě potom taky docela trápily. Ale pak jsem si řekla, že má zatím spoustu času a až k tomu sám dospěje, tak to prostě přijde. Teď máme doma maličké miminko, které v noci vstává na jídlo. Jelikož už nekojím, tak když jdu kolem druhé, třetí hod připravit papání, tak synka zkontroluji a přikryju. Občas se zavrtí, tak se zeptám na čůrání a vždycky se krásně vyčůrá a znovu zalehne a spinká. Často už ale chodí za námi do ložnice a sám si v noci řekne. Takže plínku, kterou měl do teď na noc vlastně provizorně, jsme předvčírem odložili a zatím super! 🙂
Myslím, že k tomu prostě musí sama dospět. U nás tedy i hodně zafungovalo, že jsme koupili povlečení, které moc chtěl - Mašinku Tomáše. A pořád jsme před spaním opakovali, že si musí přijít na čůrání říct, aby mašinka nebyla počůraná. Jasně že ze začátku nehody byly, ale po spinkání vždycky přišel říct, jestli mašinku počůral nebo ne 😀

slunickoagi
10. lis 2012

U nás to přišlo samo, malá má 2 roky spí bez plínek, před spaním se vyčůrá a v noci jí to vzbudí, řekne si o nočník, každý prcek to má jinak. 🙂

renatalen
28. lis 2012

Přesně tak, naše malá začala spát bez plín po dvou letech. Když byla plína už několik dní suchá, tak jsem jí plínu nedala, upozornila ji na to a bylo to. Kolikrát na nás v noci křičí, že chce čůrat. U staršího kluka jsme se kolikrát v noci vzbudili a dali ho na nočník. Vyčůral se a spal dál.
Popelka, že se počůrá, to chápu, ale že se pokaká? To mu to nevadí? Malá se trošku pokadila, když měla průjem a byla z toho dost nešťastná...