Jak odnaučím syna na dudlík přes den?

jangela
6. bře 2016

Ahoj holky,dneska mam fakt den blbec a ma energie je na konci 😔 prosum Vas poradte..syn ted v breznu bude mit 18 mesicu,chtela bych ho odnaucit na dudlik pres den,kdyz mu ho nedam,tak si cpe vse mozne do pusy a nebo porad neco vymrcuje.Poradite jak na to?
A muj druhy problem je,zda je mozne ho naucit jeste samotnemu usinani?Spi s nama a ted se to zhorsilo,ze jakmile usne a ja se jen od neho hnu,tak breci a breci,jsem nestastna,mam pocit,ze na nic nemam chut,cas,energii,jsem otrok sveho ditete.
Ma nekdo pro me radu?
Dekuji 😀

lv
6. bře 2016

nech odnaučování dudlíku na později, přes 2r. A nerostou mu špičáky? Malá nespala a řvala tahem měsíc, než se vyklubaly všechny. Hrozný.

japona
6. bře 2016

@jangela Proc jo chcete odnaučit na dudlík? Pokud je dítě spokojene, neresila bych. Na babičky a jiné chytre v okolí se vykašlete🙂 Spaní nevím, u nas spí ve své postýlce (jsem tam, dokud neusne) a ráno přijde. Co s nim par dni spat v jeho postýlce a pak po usnutí zmizet?

jangela
autor
6. bře 2016

@japona prave,porad posloucham.blbe pripomonky ohledne dudliku ze sveho okoli a ze nebude mluvit a ze je veliky a fuj,uz jsem takova ze vsech tech rad chytrych matek v mem okoli tak unavena,ze nedokazu byt nad veci.☹ on taky krasne spal v postylce a jak zacly zuby,tak konec ☹

kika_21
6. bře 2016

Tak klid, v patnácti už dudák nikdo nemá. Je to o pocitu jistoty- ten dudlík i snaha být s maminkou. Já vysvětlovala- teď je tma, všichni spí, podívej ven-auta, stromečky taky spí. Dám Tě do postýlky, jdu se vykoupat, za chvíli přijdu také spát. Pravda je, že před tím se vždy koupal a kojil. 🙂
@jangela

jangela
autor
6. bře 2016

@lv on prave vsechny spicaky ma,vubec nechapu co se to deje,jsem uplne vycerpana....a proto vse tak resim ☹

jangela
autor
6. bře 2016

@kika_21 mi ale prijde,ze me ma totalne na parku,jakoby mi nerozumel,ze vsichni spi atd....☹

kika_21
6. bře 2016

@jangela Ono je to všechno dočasné. Je to vyčerpávající, ale poddá se to.Je otázka, zda ho chceš uspávat a být tam s ním, já třeba jsem po nakojení vždy uložila a odešla. V případě pláče jsem ho chodila ,,navštěvovat", ale způsobem krátká návštěva potěší. Někdy jsme se doma střídali. S tím, že už žádná zábava, žádné svícení. Jsou nu teď 2 roky, kdyby zoufale plakal a měl špatný sen, půjdu ho nakojit. Když jen tak vymrzuje, navštívím a odejdu.Pak už to malého nebaví, jsem totiž nudná, opakuji, že se spí atd. Dudák bych mu zatím nechala, je čas, opravdu se ho jednou zbaví, neboj. 🙂

marton
6. bře 2016

@jangela jediná rada je neřešit to 😉 .Budeš ve stresu ty i dítě.Čemu tím pomůžeš,že bude bez dudliku?Zbavíš se tak možná jen řečí příbuzných a kamarádek.A to ti fakt může být šumák.Zatímco malej a ty budete vystreslí..Jasně,pokud uvidíš,že má dudlik špatný dopad na zoubky nebo jiné zdrav.komplikace,tak to je jiná,ale jinak to nech být.S tím spaním tě chápu,že je asi fajn položit dítě do postele a mít "klid".Ale když to tak malý nemá,tak buď s ním.Nebude to navždy 🙂 .

manelle2
6. bře 2016

@jangela No,mému synkovi jsou 3 a dudlík ma taky 🙂 Zatím to nějak neřeším,má malého brášku,vidí ho u něj,tak chce taky,chci je odnaučovat najednou.A na řeči lidí kašlu 🙂 Vy máte ještě hoooooodně času,kašli na lidi taky,hlavně že je brouček spokojený a to je nej 🙂

mpavlinka
6. bře 2016

Dcera měla dudlík do třech let, synovi budou 3 roky v červnu a také ho ještě má. Snažím se mu ho schovávat přes den a dávat až na noc, ale pokud je nemocný, nebo plačtivý, tak ho má.

dokument
6. bře 2016

A davas mu dudlicek pres den i kdyz nerve? Ja davala jen, kdyz hrozilo, ze bude rvat v mhd, resp. kdyz uz se rozerval. Pak vecer na usnuti, ale pak ho nemel na spani, to vyplivl, pamatuju, jak jsem ho hledavala v postylce, jestli na nem nespi a netlaci ho 😅 Jednou jsem koupila jiny tvar dudliku, nez byl zvykly a on uz ho nechtel. Nikdy. Muzes taky zkusit 🙂

letr
6. bře 2016

U dcery jsme dudlík zapomněli brát do kočárku když jí bylo asi 10 měsíců a zjistili jsme, že jí to nevadí, takže ta se oddudlíkovala sama. Syn chtěl dudlík pořád, tak jsme mu ho v asi roce a čtvrt sebrali, pár dní bylo divočejších (s dudlíkem usínal, takže bez dudlík ubylo uspávání docela divočina), ale pak se to uklidnilo. Já osobně si myslím, že dudlík u starších dětí nemá žádné opodstatnění, může bránit správnému vývoji zoubků, dítě s dudlíkem nemůže pořádně mluvit, navíc jak začne dítě chodit, tak je to docela nebezpečné (když spadne na pusinku, ve které má dudlík, tak to nemusí dopadnout úplně dobře, učila jsem děti, že nemají chodit s ničím v puse, bývají to ošklivé úrazy). A taky čím je dítě starší, tím je horší dudlík sebrat, u starších dětí je to dost boj (znám hodně takových příběhů z okolí). A popravdě musím přiznat, že mě pohled na tříleté i starší dítě s dudlíkem fakt připadá divný, jsou to už velké a samostatné děti a když vidím, jak huhlají s dudlíkem v puse, tak mi to přijde prostě ne úplně normální a rozhodně ne zdravé (hlavně kvůli zubům).
Se spaním asi moc neporadím, každé dítě je jiné a funguje na něj něco jiného, u nás to bylo dost na střídačku, jednu dobu problém nebyl, pak třeba onemocněli, zvykli si, že jsme u nich a sami usínat nechtěli, byl to boj, aby zase začali..

mpavlinka
6. bře 2016

@letr Velké a samostatné dítě... No jak které 🙂. Syn je oproti své sestře mentálně o 3/4 roku až rok pozadu, což je u chlapečků asi normální. Je ještě fakt miminovitej 🙂 V červnu mu budou tři.
Souhlasím, že na zuby to určitě dobré není.

novynka
6. bře 2016

našemu dudlíkátorovi jsou dva a čtvrt a taky to nevypadá na oddudlíkování, ráda bych, kdyby ho aspoň neměl přes den, zkouším na něj, aby ho nechal hlídat zvířátkům v postýlce, nebo ho třeba na procházce zapřu, že jsem zapomněla, ale on si pořád dokola mele svou "bubu-bubu-bubu" 🙂 razím heslo, že dokud na to nebudu připravená já sama, tak to lámat přes koleno nebudu... pozvolna to zkoušíme, příbuzní do něj trošku rejpou, ale respektujou nás... no a cizí ať si říkaj, co chtěj.... každopádně ten klid, když ho vrazí do pusy, je k nezaplacení :D

mpavlinka
6. bře 2016

@novynka u dcery to bylo tak, ze jsme ho zapomneli na chate, cekala jsem vecer horor, rekla jsem, ze duda se ma na chate dobre, ze haja a ona, ze ok. Pak se jeste parkrat zeptala co duda a konec dudliku. S vetsim ditetem se da mluvit a lepe mu to vysvetlit.

novynka
6. bře 2016

@mpavlinka jo, taky sleduju, že se s ním dá domluvit 🙂 často se ho ptám, jestli ho vyndá a schováme třeba do tašky, někdy vrtí hlavou, že ho potřebuje, ale většinou ho i odevzdá dobrovolně 🙂 pak ale má třeba lítostivou nebo je unavenej a shání se po něm

mpavlinka
6. bře 2016

@novynka jojo ted byl maly nemocny a cely den plakal a nedovedu si predstavit mu ho nedat. Ale ted zacal konecne delat pokroky v mluveni, tak verim tomu, ze se brzo domluvime.

kika_21
7. bře 2016

Prý je na zuby lepší dudlík, než palec. No a dudlíky jsou ,,ortodontické", tvrdí se, že zubům neškodí. Tak asi ne. Lepší normální psychika s dudlíkem a trochu křivé zuby. To bych řekla, že je spíš otázka dědičnosti-založení zubů v dásni. 🙂

jangela
autor
7. bře 2016

Ja jsem se o tom bavila se zubarkou a ona mi rikala,ze i jeji dcera nosila dudlik.do 4let a ze dudliky ted zuby uz nekazi a ze zalezi,na tom,aby nepil a nejedl hodne sladkeho.....🙂

pratereza
7. bře 2016

@jangela hlavne zadne stresy z reci! Kazde dite je jine, a nikdo nenosi tvoje boty. 😉 Ja jsem s detma zkusila po ranu ritualek (miluji ritualy), slavnostni odhozeni dudliku do jejich posvatne krabicky, a vecer na spani slavnostni vyndavani. A docela to slo. Nakonec se ho vzdali ted ve 2,5 letech, ale to asi protoze ho jako predali cerstve narozenemu brachovi. Ale jinak jsem to nijak nehrotila (pres neustale narazky tchanovcu!), dudlik je uklidnoval a obcas spolehlive vypinal, kdyz meli nejakou "bolest na dusi ci tele", tak co! Se spanim bohuzel neporadim (dvojcata to maji jednodusi, jsou na tyhle veci dva, a neciti se asi tudiz tak osamocene..).

jangela
autor
7. bře 2016

Holky dekuji,dneska na to uz mam zase jiny pohled 😀 jdu vecer na kosmetiku,tak procistim hlavu a mysl a hodim se do pohody 😀

kaeth01
7. bře 2016

@jangela starsi dcera objevila dudlik mezi hrackama v 18ti mesicich! do te doby jsme nepouzivali.. vydrzelo ji to do 2,5let a pak uz byla docela rozumna, jednoho dne jsme ho odnesli malym ptacatkum do hnizda, protoze samo ze mimina ho potrebuji vice 🙂 a mladsi dcera podobne (od narozeni do 2,5let) a zase bez kriku a place odevzdala dudanek pro nejake miminko, protoze ona uz je velka holka 😀
neres co kdo rika..
a s tou energii.. je to vlna, ktera prejde a zase se vrati 🙂 mam deti malinko starsi, ale kolikrat prijde par dni zasebou kdy mam chut si to jit hodit.. nic nestiham, holky jsou divoke a neposlusne, chlap tomu da tecku a to mam chut utect a nikdy se nevratit 😎
ale prejde to! vzdycky to prejde..
drz se a prezij ted to narocne obdobi, bude lepe 😀

akankeo
7. bře 2016

@jangela tohle je vsechno hodne o vychove, o pristupu k diteti, o stanoveni si osobnich hranic. Ted hlavne nic moc nemen, musis dat do pohody nejdriv sebe. Pak bych resila spani a pak cokoliv dalsiho. Dite te ma prectenou, vecer si unavena, chces uz mit taky chvili klid pro sebe, oni tohle nvimaj a tak trosku ot berou jako ze se jich chces zbavit a delaj vsechno mozne nemozne, aby se to nestalo a hlidje jestli tam ses. Ja mela tohle trapeni s prvni dcerou, vyresilo se to jednoduse, uspaval manzel, ten ji cely den nevidel, byl v klidu, nemel potrebu se ji "zbavit", ja ji 6 vykoupala, nakojila, pozdeji dala veceri, vykoupala, dala do pyzamka, zoubky a pred 7dmou predala manzelovi, ten si s ni jeste zaradil (to nedelej, nechapu, proc mu to fungovalo), pak ji rek, ze je cas jit spat a dal ji do postylky, pusu, dobrou noc, nez zhasnul a zavrel dvere, dite spalo jak drevo, ani si na me nevzpomnelo a co ji od 10 mesicu daval spat on, tak chrnela celou noc (odbourala sem k tomu nocni kojeni, to byla jenom potreba pozornosti). Kdyz sem ji davala spat ja, tak sem tam mohla byt do 10ti a dite rvalo respektive se probudilo hned jak sem se pohla, chtela kl nam do postele, tam se co 2 hodiny budila, do toho ona je nespavec, pres dne nespala uz v tomhle veku, takze ja byla hotova. Po asi 2 tydnech co uspaval jenom manzel uz sem byla dostatecne odpocata, abych ji uspala taky, obcas mi to i chybelo, tak ze me necitila, ze chci od ni odejit a byl klid... Dokad se nevyspis a budes vycerpana, neres dudlik ani pliny, nic, musis dat nejdriv dohromady sebe a to nocni spani. Vsechno je to o vychove a hranicich, ale dokad nebudes v kldiu, tak to bude jenom o revu bez vysledku. A ano, vysvetlovat, vysvetlovat, oni rozumi, ale kazda zmena je pro ne velka vec, tak to trva...

mrskato
7. bře 2016

Nevím, jak je to s dudlíkama, ale co třeba vím, tak když jdu s dcerou k zubaři, tak na ni vždy kouká a říká: "ta snad ani neměla dudlík", takže asi nějaký odraz to má. Dudlík nechtěla už od mala, stačilo jí prso 😀
V zásadě proti dudlíkům nic nemám, taky jsem na něm vyrostla, vyrostla na něm i ségra a spoustu dětí kolem mě také. 18 měsíců mi nepřijde jako hraniční na odebrání dudlíku, přijde mi to naopak docela ještě brzy, ještě když ho chceš naučit samostatnému usínání, to bych s dudlíkem raději počkala, přece jenom ho má na uklidnění. Se spaním budeš muset být důsledná, chápu, že jsi z toho vyřízená, moje dcera dělala to samé a taky jsem si přišla na pokraji svých sil. Samostatné usínání bylo horší, než spaní ve své postýlce (často jsem si ji brala do postele, když byla malinká, protože jsem byla líná vstávat na kojení, jenže kolem 8-9. měsíce sebou tak mrskala a lezla po nás, že jsem musela zakročit). U nás na samostatné usínání pomohlo čtení pohádky (také v 1,5 roce) a také zkracování denního spánku, jenže naše dcera je od mala nespavec, takže jí to zkracování denního spánku nedělalo takový problém jako některým dětem...Domluvili jsme se vždy, že přečteme pohádku, někdy jsme i zpívali a pak půjdeme pryč s tím, že jsou otevřené dveře a má rozsvícenou lampičku. Ze začátku jsme k ní chodili asi tak milionkrát, než usnula, ale netrvalo to tak dlouho a naučila se to 🙂

naomi6
7. bře 2016

@jangela Ahoj, jak tu píšou holky, hlavně se tím nestresovat. Možná bych zkoušlela pomalu odnaučovat přes den. Nějak ho zabavit, v noci bych mu dudlík ještě klidně nechala. Pořád lepší dudlík než prso 😉. Co já bych dala za to, kdyby malej vzal dudlík místo mého prsa. Dudlík sám vyhodil v roce, ale zato byl kojený skoro do dvou let. Byla jsem na pokraji sil. Chtěl kojit třeba i pěkrát za noc. Asi dva měsíce před druhými narozeninami jsem si řekla dost. A ze dne na den ho odstavila. Musela jsem ale být opravdu pevně rozhodnutá a myslet to vážně. Pochopil velice rychle. První noc prořval, druhou už spal celou noc. Chce to opravdu být důsledná. Takže až se na to budete cítit a budete rozhodnutá, půjde to samo. Držím moc moc palce 🙂.

jangela
autor
7. bře 2016

@kaeth01 Dekuji,presne,vse se seslo najednou a ja jsem se zamerila na dudlik a zacla panikarit 😀

jangela
autor
7. bře 2016

@mrskato zkracovani denniho spanku?Myslis,ze to ma vyznam? Maly spi po obede vetsinou 3 hodiny,tak mozna tady je zakopany pes 😀 hlavne si prave myslim ze kdybych ho budila,tak me zabije.a da.mi.to poradne.pres.den sezrat 😀

jangela
autor
7. bře 2016

@naomi6 dekuji,zkusim to teda pomalicku polehoucku 🙂 jenze ja ho dam do postylky a on si stoupne a rve a rve jako by ho na noze brali,mam teda sednout vedle neho a cist mu pphadku treba jo? A neni uz stary na to,aby se to zase.naucil a usinal.sam?

naomi6
7. bře 2016

@jangela Na spinkání bych mu dudlík ještě nechala i po obědě. Jen přes den třeba začít pomalu učit, že dudu je jen na spaní. Já s tím ale sama zkušenost nemám, naše obě děti zahodily dudlík samy, takže radit ani nemám právo 😉. Jen jsem vás chtěla povzbudit, odnaučí se to nakonec všechny děti 😉

mrskato
7. bře 2016

@jangela já jsem třeba vyloženě musela denní spánek zkrátit, jinak bychom měli "party" do půlnoci a taky patřím mezi matky, který úderem osmé večerní chtějí mít klid 😀 u nás by byly tři hodiny katastrofální, malá měla v 1,5 roce max. 1 hodinu spánku po obědě, pak jsem zkracovala na půl hodiny. Od dvou let nespala přes den vůbec. Od doby, co jsem jí zkracovala spánek, pak neměla tolik energie dělat brajgl při usínání a v noci spala také lépe.
Když mi takhle vytuhla na dýl, tak se třeba probudila ve tři ráno a trádááá, jdeme si hrát"😀

Samozřejmě chvíli trvá, než si dítě na kratší spánek zvykne, resp. to buzení je hrozný, ale stačí pár dní a je to v pohodě 🙂