Jak odnaučit 22 měsíční dítě od dudlíku?

werronik
10. led 2011

Jak jste odnaučili děti, které byly fakt závislé na dudlíku? Dcerka je od 15-ti měsíců bez plenek, od 11-ti chodí, docela dobře mluví na svůj věk. Dudlík je tedy poslední miminkovská neřest. Ale jak na to?
U nás jsou 2 dudlíky. Jeden v pusince a druhý v ruce, od malička pouze na spaní, ale jsou. Když ona na mě hodí ty kukadla a řekne: Maminko já ráda dudu. No a já jí ho zas dám... ☹

jandalinka
10. led 2011

Ahoj,,,my naštěstí dudlík neměli od narození,ale malá ho vyžadovala až tak kolem půl roku,ale to si nevybereš,tak i tak je těžké odnaučit....Musí to jít pozvolna,,,z mojí zkušenosti,jsem nejdřív dudlík ji už znechucovala,že už je velká holka a že už mají jen miminka dudlík,pak už ho měla takovej rozkousanej,prasklej,tak jsem jí řekla,že jí nemůžu chutnat,prostě dělala vše proto abych jí ho zprotivila 😉 .Jednou jí spadl z balkonu a tak jsem řekla,že je po něm,ale manžel nevědomky ho našel dole a donesl jí ho 😀 ,tak jsem řekla,že už to není ten náš hezkej ale je počuranej a každý den jsem jí ho nutila spláchnout do záchodu,ale bez výsledku,...Pak to přišlo z mikulášem a čertem,kdy ho sama dala čertovi,že už ho nechce a když měla nutkání něco dudlat večer,tak jsem jí dala plínku 😉 ..Určitě to bude trvat tak měsíc i déle,ale hlavně je důležité důslednosti a vydržet.. 😉 hodně štěstí....

neumisa
10. led 2011

moji kluci taky měli cumle jen na spaní a někdy kolem druhého roku jsem se zařekla, že už nebudu nové kupovat. No a ty dosluhující jsem vyhazovala. Naštěstí poslední kousky si kluci ztratili nebo rozkousali sami, takže jsem jen řekla nemáš, ztratil jsi ... tak dvě noci byly zpočátku slzičky, ale pak už v pohodě. Hlavně vydržet, jak se jednou rozhodneš, tak nepovol.

antlen
10. led 2011

ahoj, tak my dudáka sebrali v 15-ti měs., měli jsme ho převážně na spaní a do kočárku. Ale už mě přestalo bavit xkrát v noci vstávat a vracet ho. Tak jsem se naštvala, dudáka jsme vzali a šla jsem klukovi ukázat, že ho dáváme pejskovi, takhle jsme dali vždycky další, co jsme doma našli. Asi dvě noci kňoural, ale nic hrozného to nebylo a od té doby je klid. Je to už 2měs. Nevím, jestli pochopil, že si ho pejsek odnesl, to nepoznám, ale koukal na to, jak si ho bere. Přeju hodně štěstí 😉

jck
10. led 2011

Ahoj, u nás byl dudlánek do 2 a půl let, pořád jsem přemýšlela jak na to, když půjdeme do školky 😅 a jednou jsme byli u babi a já nemohla dudlák najít (nejdřív jsem ho opravdu přehlédla v košíku, tak jsme hledali dál, ale na další pokus jsem ho našla, ale dělala, že ho nemám a všichni jsme ho jako hledali )a pak... NÁM HO SPAPAL PEJSEJ 😅 I to zabralo, večer to byl boj s brekem, protože u nás byl dudlánek později hlavně na spinkání, ale bez větších problémů jsme to překonali, ale byl to boj, jí ho nedát jak večer plakala.
A teď máme další budlánkovou princeznu a Natálka ani neví, že dudlánek někdy měla. Jsem se obávala, aby ho segře třeba nebrala, ale je úplně v pohodě.
A ještě zoubky během půl roku, úplná náráda, jakoby jsme budlák nikdy neměli.

Tak hlavně sílu, vyhržet a nedat 😵

petulinec
10. led 2011

No já vím,že moje mamka to udělala semnou následovně,hodily sme spolu dudlík do pece (koše) a večer když jsem chtěla dudlík,tak my vysvětlila,že jsme dudlík spolu vyhodily a už prostě není,ale jasný že pro strýčka příhodu měla jeden ještě v záloze,kdyby náhodou ;) a mojí kluci dudlík nějak nemusí,starší zahodil sám ,ale skoro vůbec jsme ho nepoužívaly a tomu mladšímu ho dávám jen abych mu občas zavřela pusu,bo je ukecaný 😀

mamkamarketa
10. led 2011

Syn se sam vzdal dudliku v 9mesicich,ale slysela jsem zastrihavani. kazdy tyden se kousek dudlika ustrihne a pak uz se nebude dat ani dulat a dite se ho samo vzda, protoze ho poradne ani neudrzi v pusine 😉

anatanka
10. led 2011

Miri byla extremni zavyslak, neudelala bez dudlika ani ranu, myslela jsem, ze se ho nezbavi snad nikdy, vsechny pokusy jsem vzdala a vzdy povolila a pro dudlik dosla.
Kdyz ji byly 2,5 roku, tak nam pri prevenci zubarka rakla, ze ma spatny skus a to bud z flasky nebo z dudlika, vzhledem k tomu, ze z flasky nepila, tak byl jasny dudlik.
Nevim, jaky je presny postup pri naprave skusu, ale ji to natolik inspirovalo (resp. vystrasilo), kdyz to rekla takova autorita, takze dudlik sel pryc a naprosto v klidu. Neverila jsem vlastnim ocim 🙂 .
Takze zkuste Mudru, at ho trochu nasmeruje...Treba to taky padne na urodnou pudu.

petrunka01
10. led 2011

ahoj..my jsme se dudlíka zbavili okolo druhého roku.Malej ho měl na spaní a dost ho vyžadoval.Jednou jsem prostě ustřihla špičku dudlíku,on si ho vzal do pusinky,vyndal,koukal na něj a zahodil.Jinej jsem neměla a najednou to šlo i bez něj,ani neplakal,prostě pohoda..

dana3262
10. led 2011

Nas dudlika vubec nechce a nechtel. Vubec ho nechapu..Dudlicek..takova slast..ja sama dudlala do 12ti let. Pak se narodila neter a ja prestala. Nikdy to nicemu a nikomu nevadilo. Zuby se krasne srovnaly. 😀

kacka2
10. led 2011

Já jsem slyšela že to někdo dělá tak, že pomalu dudlík stříhá až tam na dudlání vlastně nic enní a zbyde jim jen to držátko, takže o tu věc nepřijdou ale už nedudlaj, tak to tak zkus.
Ale jinak u nás taky stačilo prostě říct že není a bylo to. Hlavně jak psali holky, jak to jednou řekneš, nesmíš ho vrátit, takže doporučuju fakt vyhodit a v záloze nic nemít, jestli si myslíš že podlehneš vydírání 😉

pattie
10. led 2011

Naše malá si ho vyhodila z kočáru, to jí byl necelej 1,5 roku. Tak jsem jí řekla, že když si ho vyhodila, tak už žádnej mít nebude. Tak případně počkat, až si ho někde zahodí, nebo doma někam založí.... pak ho samozřejmě hledat a nenajít.... Nebo to zkusit s nějakou hračkou, že když přestane dudat, tak dostane autíčko, něco takového....

lu24
16. led 2011

Bohužel už je to pasé,ale my jsme dudlíček vyměnili s ježíškem za dárky ;)) Před večeří jsme naskládali dudlíky pod stromeček a po večeři zmizeli dudlíčky ;) a ježíšek tam za ně nechla dárky 🙂 Bez pláče, bez křiku to Fíla přijal a zeptal se na něj jen jednou, vysvětlení vzal a je klid 🙂)

leniska
16. led 2011

Ahoj werronik...jak ctu tvuj prispevek pripada mi to jakobych to psala ja...mam holcicku narozenou unor 2009, takze ma 23 mesicu...Chodi taky od 10 mes, mluvi krasne, plinky taky nema, od roku je sama v pokojiku, kde i krasne sama usina bez nas...fakt pohodicka nejvetsi...🙂)takze ted dudlik byla takova poslesni vec, kterou jsem chtela vyresit...v patek jsem ji ho vzala, rekla jsem, ze ho vyhodime do popelnice a popelari ho odvezou, ustrihla jsem spicku a ona sama rekla, ze je dudlik pokazeny, ze ho vyhodime...taky mela dudlik dlouhou dobu uz jen na usnuti, pres den vubec...v puse jeden a v ruce musel byt vzdy druhy....Takze jsem dneska 3 den bez dudliku a napisu jak na tom jsme:
V patek to byla histerie nejvetsi, jak po obede tak vecer, rvala hodinu a pul az dokud neusla, mezitim jsem tam chodila a porad ji to znovu a znovu vysvetlovala, ale uz byla v takovem amoku, ze si to vysvetslit nenechala...v sobotu to bylo to same, ale jeste k tomu pridala vylizani z poslele..nechtela lehnout ani za nic, 100x jsme ji vratili az to proste vzdala...pripominam, ze do patku usinala uplne sama a ani jednou ji nenapadlo vylezt...no a dneska uz byl celkem pokrokovy den, po obede porvala chvilku, ale zas vylizala, tak to trvalo asi zase 45 min...no a ted vecer uz nervala vubec, ale opet vylizala milionkrat, ze chce curat, kakat, pit...proste porad davala nejakou zaminku....po 1,5h to vzdala a uz nevylezla a usla....takze je to sila, uz jsem z toho byla taky na nervy, ale verim, ze to prejde...dudlik uz nechce, sama porad rika, ze byl skazeny..ale uplne nam to rozhodilo to usinani....ale rikam si, ze jak proste ukazeme, kde jsou hranice a ze pres ne nejede vlak, tak to musi pochopit....pres den je uplny andel, to to neovlivnilo vubec, ze by byla treba nejaka presla nebo tak....je to pro ne tezke, jak jim vezmeme neco co bylo 2 roky jejich milackem....Preju hodne stesti, napis jak to u Vas jde....

kubaka
17. led 2011

My jsme použili starý recept, kdy se ustřihla špička dudlíku. Postupně jsme dírku zvětšovali - malý si ho ze začátku dával do pusy, pak zadudal, prohlídnul si ho, nakonec ho držel jen v ruce, což ho uspokojovalo a pak se někam zatoulal a bylo během týdne vyřešeno. Bez slzy a násilí. Prostě zjistil postupně sám, že dudan prostě už není co býval a má své odslouženo. Muselo ale rozhodnutí zapudit svého žužlacího kámoše vzejít z něj - my jsme dudání vůbec nekomentovali ani si toho nevšímali (jen jsme zákeřně uždibovali kousek po kousíčku) 😀