Jak odnaučit díťe chování na ruce?

marcaa
1. črc 2008

Holky, jak odnaučit dítko chování celej den na ruce? Já jinak nic doma neudělám 🙄

klaudijka
16. dub 2010

Tak já jsem malou vždy uspávala na rukách (do dvou měsíců), pak mi to mamžel zakázal, malá plakala asi 20 minut, ale pak usla. Od té doby usíná úplně sama, už má 14 měsíců a jsem ráda, že jsem poslechla manžela a naučila ji spát samotnou. Je to opravdu super. Prostě ji položím do postýlky, dám jí hajánka (medvídka) a jdu pryč. Ona si lehne na bok, chytne medvěda a usne.Všem doporučuji naučit miminko spát s nějakou hračkou. 🙂

elephant
16. dub 2010

Klaudijka, nechcem rýpať, ale prečo ti to manžel zakázal? 😲 V 2 mesiacoch je to predsa normálne, že sa dieťa nosí.

Mmch, vieš, že onen hajánek je pre ňu len náhrada maminky, s ktorou by sa mala pred spaním maznať miesto plyšáka?

momin
16. dub 2010

ale elephant prosim te..... 😀 to snad zalezi na kazdem ne??
My sme zacli s nejakym ucenim usinani asi po 5 mesici... 😉

elephant
16. dub 2010

Ale iste, je to každého vec. Len ma proste zarazili tie dva mesiace a zákaz nosenia od manžela, tak ma zaujímalo, čo ho k tomu viedlo. A tiež je pravda, že som trochu alergická na plyšáky miesto maminky. Ale to je môj súkromný problém. 😉

momin
16. dub 2010

elephant ja sem taky toho nazoru ze by dite melo usinat samotne.. my teda nemame plysaka,ale mame jako usinka latkovou plenu... mas pravdu ze ve dvou mesicich je to docela brzo,ale zalazi na kazdem jak se na to citi a jak snasi detsky plac...
Ja to ani ted dobre nesnasim,ale maly nastesti usina docela v klidu takze sme zadne velke boje nevedli.... 🙂

momin
16. dub 2010

pisu jak tatar.... 😀
USINKA=USINAČKA..... 😉

elephant
16. dub 2010

Ja som zase toho názoru, že aspoň prvých 6 mesiacov (ale asi i viac) má dieťa zaspávať tak, aby sa pri tom cítilo bezpečne a spokojne. 😀 Plač miminka za prejav pocitu bezpečia nepokladám.

pipos
17. dub 2010

já tedy nevim kdy je to dobře a kdy ne,ale co je pravda,že dítě od 6 měsícu moc dobře ví co si může dovolit a co né.já bych jí taky třeba nechala jenže ona jako miminečko měla pneumotorax tak mam strach,aby jí to nějak neuškodilo ☹ i když pláč by měl plíce posilovat tak nevim 😒

elephant
17. dub 2010

No, tomu posilňovaniu pľúc veľmi neverím, to je podľamňa povera. Plúca predsa nie sú z priečne pruhovaného svalstva, tak aké posilňovanie? Tenké črevo tiež neposilňujeme...

annag
17. dub 2010

a čo tak šatka, vak , nosič ? mamička má voľné ruky pre staršie bábo, môže sa s ním hrať, variť, riadiť, prať ... a to malé si spokojne spinká alebo pozoruje svet z bezpečia náručia svojej mamičky, bez plaču, bez stresu , bez boľavej duše i boľavého chrbta ... 🙂

momin
17. dub 2010

tomu posileni plic taky neverim... to je podle me dost zastaraly nazor.... 😅
Jak rikam..u nas slo to samostatne usinani docela v klidu..zadne hystericke dlouhe place.. tak asi proto sme to zvladli docela rychle a klidu....

kubaka
17. dub 2010

posilování plic si vymysleli jako ospravedlnění toho nechat miminko plakat. co je na tom, že ho chovám? Já jsem tohle nikdy neřešila, chovala jsem miminka, vozila v kočárku po předsíni, spali jsme spolu, různě se potřeby dětí měnily až prostě usínaly úplně sami bez nějakého učení či násilí. Prostě to vyplynulo samo od sebe jak byly starší.
Zas to moc řešíte - nevím, proč by mělo nebo nemělo usínat samotné - co je to za ustanovení 😕 ? Ať usne tak, jak se cítí dobře, slastně a vklidu.
Když jsem cokoliv dělala, vozila jsem si ho v košíčku s sebou. I do koupelny. Mluvila na něj, kdykoliv jsem šla kolem košíčku, tak jsem se ho dotkla, usmála. Všechno šlo. A to byly obě děti velcí nespavci. Nedělat z obyčejných věcí takovou vědu - i míchat lze s miminkem v náručí - když na to přijde. Tak rychle rostou, že za chvíli je v té nádrži sotva udržíme 😉
Necháním o samotě v pláči se akorát posiluje jeho nedůvěra a frustrace ze světa. Nic víc.

korbicka
18. dub 2010

Holky, mě už hučí v hlavě :r:
Poslední 3 dny Kubíček nedělá nic jinýho, než to, že řve a řve...... Když se mu věnuju, je ten nejhodnější brouček na světě, ale běda, jak se vzdálím a chci třeba něco uklidit... To je zle. Už se to nedá vydržet!! Pořád vyžaduje pozornost!! Sám si vyhraje akorát asi půl hodinky denně a to buď na dece, nebo v lehátku. Když ho to chytne a já se mu nevěnuju, tak není k utišení!!! Přijde mi, že mám doma příšernýho hysteráka!!! Nepomůže houpání, ani zpívání, drncání, čajíček, hamání, kolotoč.......prostě nic. Ani hlasité ŠŠŠŠ :r: Celý se zpotí, má na sobě krůpěje potu a začne se příšerně klepat....... Celé to trvá asi tak hodinu a potom vyčerpáním usne :r: Už jsem rezignovala a nechovám ho, jelikož se to míjí účinkem!!! Akorát mě z toho bolej ruce. Takže jsem u něho, občas ho pohladím, promluvím....držím ho za ručičku, ale je to k ničemu!!! Začínám se už klepat taky!!! Nevím, co se děje!!!!!!!!!!!! POMOC!!!! (Kubíčkovi jsou 4 a půl měsíce)

momin
18. dub 2010

korbicka jeste porad nevime kolik malemu je..... 😅

momin
18. dub 2010

Skoda ze sem nemuzu dat video co mam natocene v telefonu... 😀
Kdyz se maly jeste ani neplazil,byli sme spolu na rozlozenem gauci.. kdyz sme byla s nim byl v pohode a smal se.. Ale udelala sam 3 kroky od gauce a danik dostal sileny hysterak.. vratila sem se a byl zase vysmaty... 😀
Vydz a bud s nim! Vsak ho nemusis nosit ne? Jen u nej bud....

korbicka
18. dub 2010

Psala jsem, že 4,5 měsíce. To já u něho jsem, ale bojím se o něj!!! Aby mu nerupla cévka v mozku, nebo něco....to by jste museli vidět!!! jak se klepe....

lenkavano
18. dub 2010

korbicko zajdi s n malým k lékaři at ho prohlédne abys měla jistotu,že mu nic není.

momin
19. dub 2010

My sme s tim strepanim se -jednu dobu dojizdeli na neurologii-Taky se klepal kdyz plakal..ale nakonec usoudili ze to nic nebude... Mame jen "nalepku DRAZDIVE DITE".... 😖 Mozna by fakt nebylo od veci zajit k te lekarce... 😉