Jak odnaučit miminko od zavinovačky?

mona12071
30. čer 2010

ahojte neviete mi niektora poradit alebo sa aspon podelit o svoje skusenosti?
ja mam 3 mesacneho synceka ktori v noci zaspi len v zavinovacke (no uz je na nu velky nohy mu trcia 😀 )inak mi nezaspi a aj ked ano do 15 minut je hore ako sa zobudi rucickami
cez den sa ho snazim nechavat bez nej uz sa nam vela krat podarilo ze zaspinkal ale spal nanajvis 30 minut ☹
keby neboli take horka ani to neriesim ale v noci je v izbe 27 stupnu a on nechce zaspat bez zavinovacky ☹

momin
30. čer 2010

@mona12071 ja sem podobnou vec nemusela resit,ale nestacilo by prcka zabalit do neceho lehciho? treba latkove pleny...?

mona12071
autor
30. čer 2010

@momin mam take aj na leto je to ako plena ale on mi v tom nechce byt lebo hned sa z toho dostane myslim rucickami

ivasa
30. čer 2010

@mona12071 Ahoj. Elinka musela spát v zavinovačce skoro do 6 měsíců, je to hrozně živý tvoreček, čili ji ty ručky pořád budily a chtěla si věčně hrát, čili jediné spaní přicházelo v úvahu se zavinovačkou. A co tohle: http://www.promimi.cz/zazracna-zavinovacka-mira... Je to první odkaz, který jsem našla, my ji sehnali kolem 350kč. Je to super věc a na léto jako dělaná, nemusíš mu do ní dávat nožičky, když je teplo a kolem ručiček to můžeš přetáhnout taky jen z poloviny, čili super. My ji používali fakt až do těch 6ti měsíců jen na ty ručičky a dítko se z toho nedostane 😉 Chce to trochu nácviku, abys mimčo "přeprala", ale nemůžu si ji vynachválit, nebýt jí, tak bychom vůbec nespali 😉

mona12071
autor
30. čer 2010

@ivasa praveze ju mam a dostane sa mi odtial a bojim sa ho viacej stiahnut

ivasa
30. čer 2010

To je divný, protože naše malá je sice malá, ale síly má dost a je fakt hrozný rarach a nedostala se z ní. Akorát párkrát ze začátku, než jsem to pořádně vychytala.... Musíš to fakt dost "utáhnout", ne, aby se dusil, ale pokud tam mezi tu zavinovajdu a tělíčko dostaneš ruku, tak je to OK 😉

mona12071
autor
30. čer 2010

@ivasa skusim to viacej utiahnut lebo som sa bala ☹
apotom ako ste saodnaucili 😉

ivasa
30. čer 2010

@mona12071 No ono to přišlo samo. Párkrát jsem ji zkusila dát spát "nesvázanou", ale vydrželo to max. 30 minut. Pak najednou ze dne na den usla ve dne bez zavinovačky v době, kdy jsem byla převzít zásilku a spala "na volno" přes 2 hodiny, tak jsem ji dala spát i večer bez zavinovačky a spala tak celou noc jen asi s jedním probuzením, kdy ji stačilo jen ručičky trochu přidržet a spala dál 😉 Prostě to přišlo fakt ze dne na den 😉

mona12071
autor
30. čer 2010

@ivasa no super uvidim nebudem ho do toho nutit 🙂

ivasa
30. čer 2010

@mona12071 😉