Jak odnaučit půlroční holčičku usínat s lahví?

veveruska007
21. črc 2015

Holky, jak odnaučit půlroční holčičku usínat u lahve? Problémem je i to, že když je vzhůru, tak skoro nepije, jen si cucne čaje, ale příkrm mi sní a usíná jedině u lahvičky s mlékem, kterou před usnutím vypije - v podstatě se tím uklimbá. Tchýně na mě kouká, že jsem úplný idiot, že ji to mám odnaučit, protože si na sebe pletu bič a proč nemá dudlík ( ty jsme vyzkoušeli asi 5 různých variant a nechce ani jednu). Poradíte?

terris
21. črc 2015

náš dvouleťák dodneška usíná u lahve s mlíkem, začalo to někdy taky kolem půl roku, ale jsem ráda, že nemusíme složitě uspávat🙂 jakmile má láhev s mlíkem víme že chce spát. Tvoje malá se postupně naučí pít i přes den něco jiného, malej se dřív naučil pít z obyčejné sklenice nez pocucávat z lahve - pokud to není mléko...

formelina
21. črc 2015

Dobrý den, já na tom nevidím nic špatného. Má dcera taky dlouho usínala s lahvičkou a byla doba, kdy jsem jí taky kolíbala v náručí, když boleli zoubky...Za mě nic se nemá přehánět,ale časem se naučila sama usínat bez lahvičky a beze mě...pak jsem jí jen položila do postýlky pohladila a řekla dobrou noc a šla...
Malá si povídala a hrála v postýlce až usnula...sama v postýlce i sama v místnosti.

veveruska007
autor
21. črc 2015

@terris Tak to jsem ráda, že nejsme jediní. Už jsem z toho začínala být zoufalá. Bude to lepší, až si bude lahev držet sama, teď u ní musím stát nebo jí ji všelijak podpírat :D Fakt moc díky, pomohlo to 🙂

terris
21. črc 2015

@veveruska007 určitě nejste a z tchyně si nedělejte hlavu, kdybych já měla poslouchat všechny oklo tak se zblazním buď já nebo můj syn:D. Taky jsem musela držet lahev, až kolem roku si začal držet sám. On by to určitě zvládl i dřív, ale je jasné, že takhle to pro něj bylo pohodlnější...mějte se 🙂

mysonek
21. črc 2015

@veveruska007 tak spousta kojených dětí v tomto věku usíná u prsa, takže u půlročního miminka bych to moc neřešila. Když nechce dudlík tak s tím nic neuděláš, malá ho taky nechtěla. Blbé je usínání s lahví když má dítě už zoubky, tam bych se to snažila nějak odbourat. Ale až bude starší, tak třeba usne u pohádky nebo u písniček, takže zatím jí nech klidně usínat u lahve.

mandala
21. črc 2015

@veveruska007 Jak píše mysonek, syn - 1,5 roku mě taky usíná u prsu, což je v podstatě to samé, jenom horší v tom, že čím déle, tím se hůře odnaučuje. Tvoje holčička je ještě malá, jako děti mají spoustu zlozvyků, no a co, jsou horší věci než usínání u lahve, problémy tvé tchýně bych chtěla mít. 😉

japona
21. črc 2015

Trochu me zarazil název tématu. Myslela jsem, že je to o počínajícím alkoholismu rodičů🙂 U půlročního dítěte je to normální, tchyně ať si rika, co chce.

mandala
21. črc 2015

@japona 😀

patrusa
21. črc 2015

Syn to nedelal, ale dcera ta pred spanim vytahne celou lahvicku vody a tim se ududa, po vypiti vymenim lahev za dudlik a vetsinou spi. Jsem rada, ze ji staci voda. Je ji aktualne 8 mesicu.

alcar
21. črc 2015

Tak ja takhle uspavam malou porad. Lahev s mlikem na kojicim polstari v naruci. Uklidni se u toho a uz zavira oci. Jak dopije, tak ji akorat prenesu do postylky a odchazim. Chvili si tam jeste brouka a pak usne. Zuby cistim bohuzel predtim, ale casem, az bude starsi, bych to chtela prehodit. U pulrocniho mimca bych to vubec nehrotila, je to uplne normalni a byla bych rada za to, ze ti tak hezky usina 😉

veveruska007
autor
22. črc 2015

@japona :D

veveruska007
autor
22. črc 2015

Asi máte pravdu. Usíná nám opravdu pěkně. V kočárku ji lahev podepírám látkovýma plínkama 😀 a v postýlce polštářkem, ke kterýmu se pěkně stulí. Zoubky už má dva a ty se jí snažím čistit aspoň 1x denně. Ono když nad tím tak uvažuju, tak kojené děti, které se v noci potřebují napít z prsu těžko ženete čistit zuby, jsme rády, že usne. Takže lahev při usnutí nebo mléko během noci je podle mě jedno a to samý - v tom principu...

avantgarda
29. črc 2015

Já to odnaučovala syna až když mu bylo 14 měsíců. V 9 měsících jsem přestala kojit a on usínal s lahví mléka. S odnaučením mi pomohla jednoduchá rada z knihy Každé dítě může dobře spát - a to, odnaučit rituál láhev mléka = spánek. Mléko jsme tedy začali dávat cca. půl hodiny před spaním, třeba v obýváku (ne v postýlce) a pak jsme si ještě hráli. A po hře už syna jen uložili do postýlky. Stačily asi 3 dny a naučil se, že může usnout i bez "pomoci".