Jak označit (podepsat) věci do školky?

mrsblack
28. říj 2013

Maminky, 2,5leťáček půjde na dva dny školky a musí mít samozřejmě vše podepsané / označené. Nechci to na boty a oblečení psát fixkou a na vyšívání taky moc nejsem. Neznáte nějaký jednoduchý způsob, jak věci označit? Nebo jestli se třeba neprodávají nějaké "štítky" či něco takového 😀 Díky za rady.

lv
28. říj 2013

já psala fixou na lístek za krkem

zvirka
28. říj 2013

http://www.stitkyprodeti.cz/132-nazehlovaci-stitky Máme a super, nažehlila jsem je na vše a ještě koupila malé nalepovací na hrnek, botky, pytlík atd.

lynks
28. říj 2013

Ano, já koupila nažehlovací štítky v šicích potřebách v Berouně. Za asi 40kč 50ks štítků spolu s fixem. Jméno jsem napsala černým permanentním fixem - centropen, ten na rozdíl od přiloženého fixu na textil se nerozpíjel.

berynka
28. říj 2013

Do školky jsem nikdy nic označila a nic se neztratilo 😉 . Do školy jsem to podepsala lihovým fixem.

werry
29. říj 2013

holky a co všechno podepisujete? pyžamko, bačkůrky, bundy, čepice?? za 14 dní jdeme poprvé do školky, takže vůbec nevim co a jak

sedanka
29. říj 2013

my jsme to podepisovali na stitkach, na obleceni jsem nic nepsala a ucitelky je hlidaji, aby se jim nic neztratilo a vse si radne uklidili, takze jsem v klidu hele ve skolce se veci nastraceji tak casto jako ve skole a backurky jsme podepsali na podrazce ze strany lihovkou tak pekne skolkovani preji a bez slzicek !!!

betelgeuzz
29. říj 2013

objednala jsem na MMB nažehlovací štítky, na ty se jméno napíše fixou. Boty jsem podepsala na boku podrážky lihovkou. První rok jsem podepisovala všechno, teď už často zapomenu. Vím, že dcera si svoje věci pozná. Ale jsou děti, které to nějak nebere a učitelky ty věci nerozeznají, tak pak neví, co komu oblíct. Stává se, že více dětí má třeba stejné papuče a děti se pak o ně hádají, je jim jedno, že to není jejich velikost a učitelky to pak musí řešit, co čí je. Taky je rozdíl, když pro dítě chodí jenom maminka, která ví, co tam dítěti donesla. Ale když chodí pro dítě tatínci, babičky, dědečci, tak ti nemusí oblečení poznat. U nás v šatně vždycky visí hromada oblečení, která není podepsaná a nikdo se o ně nehlásí.

amabilis
30. říj 2013

Existují gelová pera na textil, běžně se používají jako kontura při malbě na textil, ale já tím podepisuji oblečení - hodím dětskou značku. Dítě si to musí poznat samo a když to pohozené najde nějaký rodič, snadno nám to pak hodí do skříňky. Jinak lze popisovat i lihovým fixem, to drží opravdu dobře i po vyprání. Podepisuji buď štítek a nebo spodní lem vzadu na krku tak, aby to bylo dobře na očích. Děti nemají čas obracet a hjhledat, nepárají se s tím. Dost často oblečení končí na jedné hromadě a pak různě rozházené po skříňkách. Jsou to experti. Já takhle několikrát týdně posbírám oblečení a i botičky po ostatních skříňkách. Už jsem hledala i bačkůrky 🙂 Bačkůrky má podepsané zezadu na patičkách, u botiček jsem podepsala jazyk zevnitř. Dřív jsem dělala značky i na ponožky, ale teď už ne, kdyžtak se holt ponožky ztratí 🙂

elastiq
3. lis 2013

Také podepisujeme lihovým fixem, občas fixem na textil, ale ten se docela rozpíjí, hlavně na štítky vzadu, papučky na vnitřní stranu a boty, také na nějaké nenápadní místo, kde se dá

antarres
4. lis 2013

doporučuji slabý lihový fix, nažehlovací jmenovky se po vyprání slupují. Podepisuji na visačky nebo na lemy triček či kalhot zevnitř.

androvamilada
30. lis 2013

Ahoj. Nejjednodušší mi přijde leukoplast (celkem dobře a fááákt dlouho drží) a na to jméno. Když budete pak chtít věci prodat, nebudou popsané na pořád.