Jak poznám, kdy je čas učit dítě na nočník?

kolibrik007
25. led 2016

Ahoj holky, poradil by nekdo, jak poznat z chovani ditete,kdy je vhodny cas zacit ucit na nocnik? Terezce bude brzo 14 mesicu. Zatim cura celkem casto, plenka pocurana kazde cca 2-3h. Kdyz kaka, sedi na bobku a tlaci. Zacina si casteji vyznamne za plenku tahat, muze to byt znameni?🙂, fakt nevim. Co jsem tak ruzne vycetla, nejvhodnejsi doba je mezi 1,5-2 lety nejdrive. Ale kazde ditko bude asi individuum. Prosim o radu. Jak jste odhalily spravny cas vy? Dekuji

janaaanna
25. led 2016

Já si nepamatuji přesný měsíc, bylo to podobně jako u vás - dcera čůrala večer před koupáním vždy když se jí rozepla plínka. Sedla si a do té plínky čůrala a pozorovala to, měla jsem pocit, že se snaží si to propojit a pochopit, tvářila se u toho hrozně vážně. Když to udělala několikrát, tak jsem jí začala dávat na nočník, že to má na pozorování lepší 🙂 Na velkou jsem jí dávala takhle brzy díky tomu, že ji měla ráno v podobnou dobu a krásně to udělala do nočníku - přišlo mi, že je sama ráda, že to nemá v plíně. Určitě to ale nebylo stoprocentní (když se jí chtělo přes den, tak si ještě neřekla, neodhadla to), to se naučila až ve dvou letech. Ale začali jsme, že jsme ji takhle ráno a večer dávali na nočník a to se jí líbilo. Na tu stolici zvládala i záchod, když jsme byly na dovolené, dala jsem ji na prkýnko a držela jí. Bylo vidět, že to do plínky v postýlce dělat nechce, čekala, až jí dáme na nočník nebo WC.

mandala
25. led 2016

Všechny děti jsem posazovala od té doby, co stabilně seděly a všechny byly bez plíny a na potřebu si říkaly někdy v roce a čtvrt. Proč neskusíš ji tu plenu vzít ? 🙂

mrskato
26. led 2016

Já jsem dceru taky dávala na nočník brzy, co se naučila sedět, ale nemělo to moc cenu, v asi roce a půl jsem ji vzala plenu a dávala jen na noc, měla jsem výhodu, že v tu dobu bylo léto, takže lítala po zahradě s holým zadkem, chtěla pak místo nočníku chodit čůrat ven, pak následovalo asi 1000 připočůranejch spoďárků a do dvou let byla bez pleny i na noc.