Jak poznám potničky?

petule246
4. črc 2011

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak vlastně poznám potničky? Mému 7mi měsíčnímu synovi vyskákala po celých zadíčkách vyrážka - červené pupínky. Vzhledem k tomu, že pokud ho vytáhnu z kočárku, mívá zadíčka zpocená, jsem si řekla, že to jsou potníčky. Nicméně vedra ustala, pupínky mu téměř zmizely, ale na jejich místě zůstaly suché zarudlé fleky, místy se malinko olupují, opět po celých zádech. Nicméně dr. má dovolenou, pak budou svátky a pak bych měla na 14 dní odjet. Vyrážka ho nesvědí. Nemáte zkušenost, co by to mohlo být, či zda to odpovídá potničkům. Díky,

kopretinka26
5. črc 2011

Ahoj, já mám 5letou a 4 měsíční holky, obě dvě trpí potničkama a to i když se snažím je moc nenavlíkat.! Ta 5 letá to má dokonce i sem tam v hlavičce a musí teda být ostříhaná na mikádko. A jsou to flíčky jak popisuješ. Ta 4 měs. to má vzadu na hlavičce, sem tam i na zádech. Marné je to miminko a když pořád leží i když ho sem tam vytáhneš tak potníčky mít bude ☹ Ale neboj to se zlepší...Dr. nám předepsala na potničky takový krém, ale jen pro tu starší a mažu ji celé tělíčko. Tu malou ještě tak moc neřeším, protože je to miminko. Moc v létě nenavlíkej a pod sebou at má plenu ta saje pot. Snad jsem aspon trochu poradila 🙂))